Haderő fejlesztési tippmix

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 194
33 424
113
1. Tudsz valamilyen linket a 87M-hez? Az utóbbi időben csak CBT állománytáblákat láttam, division-t nem.
2. Van egy olyan érzésem, hogy a németek tudják is, hogyan kell helyesen alkalmazni ezeket az erőket.
Biztos rajt van a neten is valahol.De ha rákeresel a 91es háborúban részt vett amcsi ho-ok hadrendjére,azok már jórészt abban a felállásban voltak.3dd+a heli dd.(az amcsi rendszer más,mint a német.Nincs fix dd,azok csak törzsek,és a feladat függvényében kapnak zl-akat.).
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 317
8 359
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 194
33 424
113
Kb ugyanaz a szisztéma megy az amcsiknál már 40éve.Csak régebben előfordult,hogy egy ho-nak 12 manőver zl-je is volt.Egyszerűen nagyobb volt a sereg,és a kiemelt helyeken állomásozó ho nagyobb volt.
Ezek a táblák jók,csak amit már irtam,azt kell figyelembe venni.Nincs fix dd szervezet normál esetben,a dd pk-ság csak egy törzs,ami alá feladat szerint rendelik a zl-kat.(IDFnél meg nincs fix ho szervezet,feladat szerint rendelik hozzá a dd-okat)
Mikor egy amcsi páncélos szervezetet nézünk,nem szabad elfelejteni,hogy az amcs hk zl 56db hk-val rendelkezik.És náluk a hk zl-nak is van zl tüzérsége.
Ex NSZK BW sajátossága volt a vegyes zl,ami 4századbol állt,vegyesen hk és pcg századok (többféle arányban).Ez mostanában megjelent az amcsi hadszervezetben is,az iraki harcok hatására (németből meg szinte eltünt)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 317
8 359
113
Átfutottam, érdekes. Most már tudom, honnan szedték a mieink ezt a nehéz-közepes-könnyű dd ötletet.
Kiderül az is, hogy nem teljesen sikerült olyanná gyúrni, amilyet szerettek volna, és vannak hiányosságaik azért rendesen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 194
33 424
113
Átfutottam, érdekes. Most már tudom, honnan szedték a mieink ezt a nehéz-közepes-könnyű dd ötletet.
Kiderül az is, hogy nem teljesen sikerült olyanná gyúrni, amilyet szerettek volna, és vannak hiányosságaik azért rendesen.
Egy gyors összefoglalásra vállalkozol?
 
K

kamm

Guest
Igen én is reménykedem, az első lépéseket megtette az ország. Szerintem a "könnyű" dandár az a BW speciális erőknek megfelelő egységgé transzformálódik, és mint olyan HVK alá fog tartozni közvetlenül. Valószínűnek tartom, hogy csak addig marad a 3 dd között, amíg a páncélos-nehéz-közepes formációt fel nem állítjuk. Egyébként még egy, 3 fenti dandárból álló hadosztállyal már tényleg nagyon ütős lenne az MH. (Tudom, bili...)

Az egyik normális megszólalása ma reggel volt az Inverz Robin Hoodnak ((c) Mellár Tamás):
" Fontos a hadsereg
A Honvédelem napjáról beszélt végül Orbán. Elmondta: honvédségre mindig szükség van, mert a NATO-tagság nem ment fel attól, hogy legyen honvédségünk, akik megvédik a hazát.

– mondta." Teljes mértékben egyetértek.
Ketsegtelenul igaza van.

Visszatérve: ha megnézed a német linket, akkor a BW hadosztálya 1 páncélos + 2 páncélgránátos dandárból + 1 támogató helikopter egységből áll (és a képen nem véletlenül egy Tiger látszik):

Nekem cirka 2 eve az a meggyozodesem, hogy a nemet mintat kb 1:1 lemasoljuk, csak hdo helyett ertelemszeruen dd szintjen, cirka 2000-3000 fos dd mintat kituzve.
A nehez/pancelos dd a nemetek alapjan ilyesmit kepzelnek el: 2 hk zl, 2 tracked IFV zl (Lynx) incl mortar, 1 lancos tuzerosztaly incl cobra plusz csapatlegvedelem, valamint informatikai/recon/support zl, ez lehet 8x8 es 4x4 is (comm/networking support, dronok, local defense/jammer/elint stb.)
Kozepesre 2 zl Lynx, 2 zl 8x8, 1 kerekes tuo es a tobbi kb uaz.
A konnyu csak 8x8 plusz esetleg 4x4 es a kulonlegesek pereputtya, plusz valami 8x8 vagy 6x6 tuzerseg.
A HForce heliket stb en mindenkeppen kulon tartanam es dinamikusan raknam ossze veluk, igeny szerint, muveletek alatt az adott muveleti pk ala rendelnem.
Mindehhez persze modern doktrinak meg harcaszati-muveleti tervek is kellenek, valamint azokhoz irgalmatlan trening is kell tarsuljon, hogy minden menjen, mint a karikacsapas, maskulonben semmit nem er az egesz.

"The immediate support of the Division in 2027 from the air will be ensured by the Tiger combat helicopter. It combines very high mobility with high firepower. he is gradually adapting quality to the new challenges. Especially for armed reconnaissance as well as for urban operations, it must be supplemented by a Light Recce / Attack Helicopter."
Lehet, hogy be kell majd jelentkezni egy adag ausztrál Tigerért is...

Ezt @pöcshuszár es en mar konteoztuk korabban tobbszor is... de Maroth eleg hatarozottan hatratolta a temat legutobb.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 810
8 751
113
Nem lesz ez rossz, Baykar Akinci
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 582
4 660
113
Mikor egy amcsi páncélos szervezetet nézünk,nem szabad elfelejteni,hogy az amcs hk zl 56db hk-val rendelkezik.És náluk a hk zl-nak is van zl tüzérsége.
2016 óta Combined Arms Batallion van. 2 század Bradley és 2 század Abrams. Azt, hogy az átszervezés hol és mennyire valósult meg nem tudom megmondani, de elméletileg mind a 9+5 Armored Brigade Combat Teamnek ez lesz a felépítése.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 194
33 424
113
2016 óta Combined Arms Batallion van. 2 század Bradley és 2 század Abrams. Azt, hogy az átszervezés hol és mennyire valósult meg nem tudom megmondani, de elméletileg mind a 9+5 Armored Brigade Combat Teamnek ez lesz a felépítése.
Erre céloztam,hogy a néhai BW vegyes zl megjelent az US Armyban,miközben a BWben meg visszaszorult.
Szerintem nálunk is 4sz-os zl kéne,és asszimetrikus felállás.Hk zl 1 plusz gl sz-ot kapna,gl zl meg egy plusz hk sz-ot.És minden zl-nek adnék saját zl tüzérséget
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 043
113
Akkor, bár még nem tartok csak az elején, egy kis előzetes:
Valószínűleg ilyen lesz a végén az MH (1 ho erővel), mivel integrálódnunk/igazodnunk kell a BW struktúrához:
1 páncélos dd - 2 hk zlj /2x44 Leo; 2 gl zlj /2x44 Lynx, 1 tüo/24xPzH2000; 1 lé. tüo/4x(4 Skyranger 35 + 2x Skyranger Missile + 1 Skyranger SRCN Lynx alapokon)
1 nehéz dd - 1 hk zlj; 3 gl zlj; 1 töo; 1 lé. tüo; (mint fent)
1 közepes dd - 4 lövész zlj/4x44 Boxer v. Patria; 1 tüo/24x155mm; 1 lé. tüo (uaz, mint fent, csak 8x8 alapon, pl. ATMOS)

1 tüzérezred - 4 üteg/32xMARS 2

Ez azt jelentené, hogy lenne/kellene ehhez:
  • 3x44 = 132x Leopard 2A7
  • 5x44 = 220x Lynx KF41
  • 4x44 = 176x Boxer/Patria
  • 2x24 = 48x PzH2000
  • 1x24 = 24x ATMOS (pl)
  • 3x16 = 48x Skyranger 35 (2 Lynx vs 1 Boxer v. Patria)
  • 3x8 = 24x Skyranger Missile (2 Lynx vs 1 Boxer v. Patria)
  • 3x4 = 12x Skyranger SRCN (2 Lynx vs 1 Boxer v. Patria)
  • 4x8 = 32x MARS 2

Egy sor lemaradt:
"...+FED $-nyomda 1 heti használata! Magyar csoport vezetője: Varga Mihály."
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 317
8 359
113
Na, most volt egy kis időm, folytatni fogom. Elnézést, ha nem vagyok cizellált. Az elején a gyorsaság miatt gúgli barátunkat hívtam segítségül, de az elég marhaságokat hozott ki, így inkább saját kútfőből ordítottam, az viszont lassabb.

1. felvonás
A téma az Egyesült Államok hadseregének a Brigade Combat Team körüli átszervezése (BCT), amely 2002-ben kezdődött. Konklúziók is vagynak.

A BCT megváltoztatta a hadsereg különféle egységeinek együttműködését, amely szerint a különféle típusú egységek egyetlen parancsnoknak jelentenek (hadosztály szinten), lényegében létrehozva a kb. 2500 katonából álló önellátó egységet a korábbi kb 15 000 katona helyett (eggyel lejjebb tolva a döntési lépcsőt). Eddig az alapvető egység a hadosztály volt.

Van három döntési modell az üzleti világban, amelyeket az Army-ra alkalmazva, azok segítségével megmagyarázza, miért találta szükségesnek a hadsereg a szerkezetátalakítást, miért kellett a decentralizáció felé mozdulni.

A három döntéshozatali modell alapján az Egyesült Államok hadseregének egy életképes alternatívája volt a meglévő paradigmájuk szerint: összfegyvernemi „cselekvési egységet” létrehozni dandár szinten: a hadosztály szintje (kb. 15 000 katona), helyett a dandár (kb. 3-4 000 katona és egy lépcsővel a divízió alatt) logikailag jobbnak tűnik mivel rugalmasabb. Van rövid történelmi áttekintés is az Army szervezeti struktúráiról és a kialakult döntési módszerekről, illetve példák a BCT-hez hasonlóan dandárszintű korábbi öf egységekről az USA, UK, Fr és a Szu haderejéből.

Van egy egyszerű kép az Army felépítéséről. (Egyszerű hierarchikus szervezeti diagram, mellettük egységenként a parancsnok rendfokozatával.)

A BCT eredetileg két manőver (harci) zászlóaljból áll, ezt megelőzően három manőverzászlóalj volt. Ezt a közvetlen létszámcsökkenést azonban kompenzálnák: belső felderítő századdal, tüzérségi ütegekkel és logisztikai egységekkel.

A BCT három típusa: gyalogos (IBCT), Stryker (SBCT) és a nehéz (páncélozott / harckocsi) dandár (HBCT).

Az IBCT-k a hadsereg „könnyű” szárazföldi erői; képesek gyorsan a harctérre szállítani ejtőernyővel, helikopterrel, járművel vagy gyalog.

A HBCT harckocsikkal és páncélozott gyhj-kkel rendelkezik; ideális Európa síkságain vagy a Közel-Kelet sivatagaiban vívott harcra konvencionális katonasággal szemben.

Az SBCT a Stryker kerekes és páncélozott jármű köré szervezett, amelynek célja a katonák harcba szállítása, és az előző két dandár közötti képességekre tervezték (tehát ahová az ICBT kevés de a HCBT sok.) Viszonylag gyorsan (a HCBT-nél sokkal gyorsabban és olcsóbban) szállítható, pl repülőn is.

1. ICBT

Az IBCT-k feladata a területbiztosítás (azaz a föld, a lakosság és az erőforrások elfoglalása és ellenőrzése), támadó / védekező műveletek szigorúan korlátozott terepen (pl. hegyekben, sűrű erdőkben), és beszivárgás, ellenséges vonalak mögött végrehajtott harccselekmények (pl. ejtőernyősként az ellenség vonalak mögött repülőterek biztosítása).

Az IBCT-k korlátozott terepen működhetnek, mert nem rendeltek hozzájuk nehéz harci járműveket (harckocsikat, páncélozott szállítóeszközöket stb.). Szállításuk gyorsabb, egyszerűbb és olcsóbb, ami csökkenti a telepítésükhöz szükséges időt. Ez nagyobb rugalmasságot biztosít a katonai vezetők számára. (Később leírja, hogy egy ICBT hadszíntérre szállítása akár a hatoda is lehet egy HCBT-nek).

Az IBCT-k további három altípusra oszthatók: könnyű gyalogság (elsősorban lábon mozog, bár más módszerekkel is szállítható), légi (speciálisan kiképzett és felszerelt ejtőernyős) és légi támadó (speciálisan kiképzett és felszerelt, a harcba helikopteren szállított)

Az ICBT a következő egységekből áll:
  • (2) Lövész zászlólaj képezi a főerőt. Mindegyikben (3) lövész század van, mindegyikben nehéz gépfegyverek, tankelhárító fegyverek, aknavetők, felderítők és mesterlövészek.
  • (1) Felderítő század, amelyben aknavetők, páncélozott kerekes járművek és mesterlövészek vannak
  • (1) Tűztámogató zászlóalj amely tüzérségi támogatást nyújt a BCT-nek: (16) vontatott 105 mm-es löveggel és tüzérségi felderítő radarral rendelkezik
  • (1) Dandártámogató zászlóalj, amelynek feladata a 72 órás harchoz szükséges belső logisztika biztosítása. Feladatai közé tartozik az eü, a szállítás, a jármű és eszközkarbantartás, a konyha/élelmezés és a szállás biztosítása.
  • (1) Dandár Különleges Csapatok zászlóalj, amely azokat a szolgáltatásokat biztosítja, amit eddig hadosztály szinten kezeltek: katonai hírszerzés, műszaki (úgy vettem ki, hogy ezek utászok), híradós (C4I működéséért felelősek)
Az IBCT több kihívással is szembesül. Olyan időben és kontextusban tervezték amikor minimális volt az ellenség hagyományos hadviselésének veszélye, ezért ha az IBCT-t megtámadná egy modern, hagyományos hadsereg, az nagy kihívás lenne. Modern légvédelmi (A2AD) technológia (pl radar, légvédelmi rendszerek, aknák és olcsó drónok „rajzása”) aláássák - ha nem ellehetetlenítik - az IBCT modern ellenség ellenséges vonalai mögé juttatását.

Mivel a mobilitás az IBCT-k prioritása, hiányzik belőlük a rés áthidalás képessége (azaz a folyón való átkelés), az általános mérnöki munka (azaz építmények építése) és a hosszú hatótávú vagy mobil védett tűzerő (az IBCT tüzérségének az ellenséges tüzérség hatótávolságához képest, és védve legyen az ellenséges gyalogságtól)

Összefoglalva, az IBCT-t kiválóan tervezték Irak / Afganisztán vagy a Bosznia / Koszovó expedíciós konfliktusaira; az IBCT-k azonban marginalizálódtak napjaink nemzetállami ellenfeleivel szemben, mert nem rendelkeznek elegendő páncélozott járművel vagy tűzerővel ahhoz, hogy a konvencionális ellenséget legyőzzék.

(Folyt. köv. a HCBT-vel)
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and Negan

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 861
4 693
113
2016 óta Combined Arms Batallion van. 2 század Bradley és 2 század Abrams. Azt, hogy az átszervezés hol és mennyire valósult meg nem tudom megmondani, de elméletileg mind a 9+5 Armored Brigade Combat Teamnek ez lesz a felépítése.
Miből gondolod, hogy az usákok szervezetét kívánjuk montírozni? Nekünk nincs és nem is lesz milliós seregünk.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 861
4 693
113
Akkor, bár még nem tartok csak az elején, egy kis előzetes:
Valószínűleg ilyen lesz a végén az MH (1 ho erővel), mivel integrálódnunk/igazodnunk kell a BW struktúrához:
1 páncélos dd - 2 hk zlj /2x44 Leo; 2 gl zlj /2x44 Lynx, 1 tüo/24xPzH2000; 1 lé. tüo/4x(4 Skyranger 35 + 2x Skyranger Missile + 1 Skyranger SRCN Lynx alapokon)
1 nehéz dd - 1 hk zlj; 3 gl zlj; 1 töo; 1 lé. tüo; (mint fent)
1 közepes dd - 4 lövész zlj/4x44 Boxer v. Patria; 1 tüo/24x155mm; 1 lé. tüo (uaz, mint fent, csak 8x8 alapon, pl. ATMOS)

1 tüzérezred - 4 üteg/32xMARS 2

Ez azt jelentené, hogy lenne/kellene ehhez:
  • 3x44 = 132x Leopard 2A7
  • 5x44 = 220x Lynx KF41
  • 4x44 = 176x Boxer/Patria
  • 2x24 = 48x PzH2000
  • 1x24 = 24x ATMOS (pl)
  • 3x16 = 48x Skyranger 35 (2 Lynx vs 1 Boxer v. Patria)
  • 3x8 = 24x Skyranger Missile (2 Lynx vs 1 Boxer v. Patria)
  • 3x4 = 12x Skyranger SRCN (2 Lynx vs 1 Boxer v. Patria)
  • 4x8 = 32x MARS 2
Álom, álom, édes álom. Egyébként egyetértek veled.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 194
33 424
113
Miből gondolod, hogy az usákok szervezetét kívánjuk montírozni? Nekünk nincs és nem is lesz milliós seregünk.
Ezek a szervezetek pont azért kerültek kialakitásra,mert a harci tapasztalat igényelte kisebb létszámú egységeknél is az összfegyvernemiséget.Mert nagy területen kellet a hadműveleti térhez viszonyitva kis erővel operálni.
És ez a vegyes kialakitás anno része volt az NSZK idők BW-nek.Minden ddd-nak volt vegyes zl-ja.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 317
8 359
113
2. HCBT
A Heavy Brigade Combat Team (HBCT) páncélos alapú nehéz dandár harccsoport: Abrams harckocsik (MBT), Paladin önjáró és páncélozott tarackok (SPH), valamint Bradley páncélozott gyalogos harcjárművek (IFV) alkotják. A HBCT-t konvencionális háborút szem előtt tartva tervezték jól felszerelt ellenséges erők leküzdésére. Támadásra tervezték, hogy elfoglalják az ellenséges terepet és elpusztítsák az ellenséges erőket.

A HCBT a következő egységekből áll:
  • (2) Összfegyvernemi zászlólaj képezi a főerőt. Mindegyikben (2) harckocsi század van, és (2) lövész század, így az Abrams MBT-t és a Bradley IFV-t integrálják a harcban.
  • (1) Felderítő század, amely elsődlegesen megfigyelések útján szerez információt a terepről és az ellenséges erőkről.
  • (1) Tűztámogató zászlóalj amely tüzérségi támogatást nyújt a HBCT-nek: (16) Paladin 155 mm-es önjáró löveggel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy nagyon mozgékony és páncélozott a védelem céljából.
  • (1) Dandártámogató zászlóalj, amelynek feladata a 72 órás harchoz szükséges belső logisztika biztosítása. Feladatai közé tartozik az eü, a szállítás, a jármű és eszközkarbantartás, a konyha/élelmezés és a szállás biztosítása.
  • (1) Dandár Különleges Csapatok zászlóalj, amely azokat a szolgáltatásokat biztosítja, amit eddig hadosztály szinten kezeltek: katonai hírszerzés, műszakiak (utászok), híradósok és katonai rendészet (forgalomirányításért és biztonságért felelős)
A HBCT legnagyobb hátránya a páncélozottsága. Ahogy a neve (heavy-nehéz) is mutatja, teljesen gépesített, így az összes BCT közül ez igényli a legnagyobb logisztikai támogatást. A HCBT legjobban nyílt, vagy minimálisan korlátozott terepen működik a legjobban, szemben a mocsaras, hegyi, erdős vagy városi tereppel.

A HCBT-t megközelítőleg négyszer (4) annyiba kerül felszerelni, mint egy ICBT-t, és hazai (USA) szállítása kétszer olyan drága. Tengerentúlra szállításához stratégiai tengeri szállítási erőkre van szükség, mivel egyes eszközök túl nehezek a légi úton történő szállításhoz. Egy elemzés azt mutatta meg, hogy ideális feltételek mellett a Közel-Keletre történő telepítése a HCBT-nek hatszor annyiba kerülne, mint egy ICBT-nek.

Minden további nehéz eszközhöz közel dupla akkora támogató személyzet szükséges, mint az ICBT-ben. A HBCT személyzetének 18%-a nem harcoló, szemben az IBCT 12%-ával.

Az Egyesült Államok 2003-as iraki inváziója óta a hadseregnek nem kellett a HBCT-ket eredeti küldetésük végrehajtására bevetni. Ehelyett - telepítéskor – különböző felszerelésekkel testreszabták az afganisztáni felkelések elleni konfliktus támogatására.

3. SBCT
Ha az IBCT túl könnyű és hiányzik a képessége a hagyományos vagy megerősített ellenséges erők megsemmisítéséhez és a HBCT túl nehéz (fizikailag és a logisztikai támogatás szempontjából is), az SBCT (Stryker Brigade Combat Team) a kompromisszum a két másik BCT között.

Az SBCT a Stryker köré épül, ami egy nyolckerekes harci jármű páncélvédettséggel és 105 mm-es fő fegyverzettel (ágyúval). A Stryker nagyobb mobilitást, tűzerőt és védelmet nyújt a katonáknak, mint az IBCT a gyalogosainak, könnyebbek, képesek áthaladni a szűkebb terepeken, és kevebb logisztikát követel, mint a HBCT. Minden Stryker járműben egy csapat katonát (9) tart és szállít a csatába. A a katonák kiszállnak, mielőtt megtámadnák az ellenséget, és a Stryker tűztámogatást nyújt (vagyis a Stryker különféle fegyverzetével lefogja az ellenséget, miközben a járművet elhagyó katonák manővereznek az ellenség helyzete ellen. A tűztámogatás célja a megelőzés: az ellenség ne tudja támadni a manőverező katonákat. Az SBCT mobilitása és a védelem lehetővé teszi az ellenséges pozíciókkal szemben való manőverezést; bekerítés, áttörni az ellenséges vonalakon, és / vagy gyorsan kihasználhatja az ellenséges vonalakban bekövetkezett rést.

Az SCBT a következő egységekből áll:
  • (3) Stryker Lövész zászlólaj képezi a főerőt. Mindegyikben (3) lövész század van, amelyik Stryker járművekkel rendelkezi. Mindegyikben vannak aknavetők, felderítők és mesterlövészek.
  • (1) Felderítő század, amely elsősorban információt gyűjt a terepről és az ellenséges erőkről. Eltérően a többi BCT-től, itt vannak még további katonai hírszerző eszközök: UAV-k, vallatók, rádió lehallgatók.
  • (1) Tűztámogató zászlóalj amely tüzérségi támogatást nyújt a BCT-nek: (18) vontatott (gondolom 105 mm-es, de ezt nem írja) löveggel rendelkezik
  • (1) Dandártámogató zászlóalj, amelynek feladata a 72 órás harchoz szükséges belső logisztika biztosítása. Feladatai közé tartozik az eü, a szállítás, a jármű és eszközkarbantartás, a konyha/élelmezés és a szállás biztosítása. Emellett felügyeli az SBCT anti tank, katonai hírszerző, műszaki (utász) és híradó századait (mindegyik 100-200 fő)
Az SBCT erőssége, hogy logisztikailag könnyebb, mint egy HBCT, de nagyobb a tűzereje és védelme (páncél), mint egy IBCT-nek. Ugyanezen okok miatt a harci forgatókönyvek széles tartományában működhet: járőrözhet Irak utcáin a politikai / biztonsági stabilitás biztosítása érdekében, részt vehet hagyományos ütközetekben más hadseregekkel, és felkelésellenes műveleteket végezhet szervezett csoportok ellen.

Összegzés

A HBCT arra volt válasz, hogy a hadseregnek fel kell készülnie a hagyományos modern hadsereggel (például Kína, Oroszország vagy Észak-Korea) való szembenállásra.

Az IBCT volt a válasz egy olyan mobil egység utáni vágyra, amely kellően rugalmas volt a küldetésben, és kellően könnyű a logisztikában. Az IBCT hagyományos háborúban ejtőernyővel eljuttatható a frontvonalak mögé, biztonsági erő a felkelések elleni műveletekben (például Afganisztánban), vagy gyorsreagálású erőként bevethető az egész világon (például Szomália és Bosznia az 1990-es években).

Végül az SBCT az IBCT és a HBCT hibridje. A Stryker jármű könnyű páncélzata és a fegyverzete lehetővé tette, hogy fürgébb és manőverezhetőbb legyen, mint a HBCT-k, de az IBCT-nél nagyobb védettségett és tűzerőt is biztosított. Fogalmilag a Stryker gyalogos katonákat szállíthat a harcba, lehetővé teszi, hogy a katonák kiszállás után támadjanak, miközben a járműre szerelt ágyújából és géppuskáiból támogató tüzet ad.

Katonai tervezők hasonló forgatókönyvet képzeltek, mint ami Boszniában és Szomáliában volt, amikor megtervezték az SBCT-t; alacsony intenzitású konfliktusok egy lényegesen gyengébb ellenféllel szemben, ahol bizonyos típusú páncélozott járműre volt szükség a gyalogosok szállításához, de az Abrams tank és Bradley Infantry Fighting Vehicle nehézkes vagy felesleges volt. A konfliktusok valószínűségének 9/11 után korán végzett vizsgálata alapján a három BCT modell válasz az amerikai katonai tervezők által azonosított fenyegetésekre.

(Folyt. köv.)