Haderő fejlesztési tippmix

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Ha a BTR-ek rendszeresített számát nézzük és a csehek darabszámát is érdemes figyelembe venni mert valamiért hasonlóan darabszámozunk, akkor így biztos több Puma lesz mint 100 darab, sőt elképzelhető a licenc gyártás is, és részben ezért is várathat a bejelentése, mert tárgyalhatják a gyártást vagy alkatrész gyártást.
Lynx kizárva mert nem KMW

Mivel mostanság olyan is van, hogy kilóra megvesznek osztrák fegyver céget akár a pandur is elképzelhető, mivel nem megy elég jól a szénája szerintem a cégnek, de kiváló lehet technológia transzfernek a cég és Btr-ek egy jelentős részének leváltásába, de természetesen teljes gyártásban.

Persze inkább esélyes a Boxer, mert KMW elsőszámú piroitást élvez, de valszeg nem fogják engedni semmilyen gyártását így kicsi az esély rá.

Ha Patriát akarnának venni akkor a lengyelek révén már rég meg lehetett volna tenni, de nem teszik így kicsi az esély rá.


Én így személy szerintem ezzel nagyon meglennék elégedve, leírnám az optimista hozzáállásomat.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Ha a BTR-ek rendszeresített számát nézzük és a csehek darabszámát is érdemes figyelembe venni mert valamiért hasonlóan darabszámozunk, akkor így biztos több Puma lesz mint 100 darab, sőt elképzelhető a licenc gyártás is, és részben ezért is várathat a bejelentése, mert tárgyalhatják a gyártást vagy alkatrész gyártást.
Lynx kizárva mert nem KMW

Mivel mostanság olyan is van, hogy kilóra megvesznek osztrák fegyver céget akár a pandur is elképzelhető, mivel nem megy elég jól a szénája szerintem a cégnek, de kiváló lehet technológia transzfernek a cég és Btr-ek egy jelentős részének leváltásába, de természetesen teljes gyártásban.

Persze inkább esélyes a Boxer, mert KMW elsőszámú piroitást élvez, de valszeg nem fogják engedni semmilyen gyártását így kicsi az esély rá.

Ha Patriát akarnának venni akkor a lengyelek révén már rég meg lehetett volna tenni, de nem teszik így kicsi az esély rá.


Ez a felállás nagyon tetszene nekem. Most leírnám, ami nagyon bejönne szállítógép terén: 2 db KC390-es, 1 db C390-es, vagy 3 db C130-as. 127 Puma vagy ugyanennyi Ascod, Nasams 2 , a 4x4-esek terén: Yalcin és az NSM esetleg még valami meglepetés,felőlem, lehet bármi. Az Ascod-ot csak azért írtam, a 8x8-asok terén, ha netán a Pandur 2-es mellett döntenénk,akkor valami alkatrészgyártásba is beszállhatnánk, mert szerintem a gyártás nem valószínű, de sosem tudni,mivel megvettük ezt az osztrák céget.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Ez a felállás nagyon tetszene nekem. Most leírnám, ami nagyon bejönne szállítógép terén: 2 db KC390-es, 1 db C390-es, vagy 3 db C130-as. 127 Puma vagy ugyanennyi Ascod, Nasams 2 , a 4x4-esek terén: Yalcin és az NSM esetleg még valami meglepetés,felőlem, lehet bármi. Az Ascod-ot csak azért írtam, a 8x8-asok terén, ha netán a Pandur 2-es mellett döntenénk,akkor valami alkatrészgyártásba is beszállhatnánk, mert szerintem a gyártás nem valószínű, de sosem tudni,mivel megvettük ezt az osztrák céget.
Mondjuk a csehek lenyúlták az ötletemet....

Excalibur army nevezetű cseh cég licenceli a pandur 2-öt és Ázsiában forgalmazzák.


Indonéziáznak

Mondjuk ettől még megvehetjük a pandur céget és a csehek is nekünk fizetik a licenc díjat XD
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Mondjuk ettől még megvehetjük a pandur céget és a csehek is nekünk fizetik a licenc díjat XD
Pandur céget???? WTF!?!
Meg akarod venni az egész GDLS-t? :eek::hadonaszos::p:D
Vagy megelégszel a GD European Land Combat Systems-zel?
Merthogy a licence-szel ő rendelkezik. ;)
A csehországi gyártást a VOP CZ szervezte. Az első példányok meg a Steyr osztrák üzemeiben készültek, ami a GD leányvállalata. Az eredeti Steyrt meg már széthordták!

Nem tudom elégszer a nagy klasszikust idézni:
de egy tájékozatlan pöcs vagy aki nem tud semmit, de fölöslegesen próbál okoskodni, de ahoz ész is kellene.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Igen az idézet kifejezetten
Pandur céget???? WTF!?!
Meg akarod venni az egész GDLS-t? :eek::hadonaszos::p:D
Vagy megelégszel a GD European Land Combat Systems-zel?
Merthogy a licence-szel ő rendelkezik. ;)
A csehországi gyártást a VOP CZ szervezte. Az első példányok meg a Steyr osztrák üzemeiben készültek, ami a GD leányvállalata. Az eredeti Steyrt meg már széthordták!

Nem tudom elégszer a nagy klasszikust idézni:

Igen az idézet kifejezetten rád vonatkozik.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Legyen meg itt is... hátha ez lesz jó tipp :)


Na, urak! Mivel nem bírok magammal, ezért ünnepi bejelentést teszek. Az alábbi dolog kerülnek beszerzésre:
3 db KC 390-es, plusz egy C390-es az utóbbi 2026 után.
24 db Yalcin
48 db NSM
90 Puma, valamint
110 Boxer.
A rakétarendszer nem nagyon valószínű, hogy Nasams lesz. (Aster) Ezen kívül kiírásra kerül az APC beszerzés,ahol az alábbiak fognak indulni: Piranha, Pandur 2, Pars, Stryker, Patria kizárva, mivel megbízhatatlan szövetségesek. Ezen felül 2 meglepi: 8 db Astros és 8 MLRS 270-es. Az utóbbi kettő később bejelentve. Ezen felül valószínű, 24 db Cesar és 24 Eva.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):rolleyes:

Remélem, tetszik nektek! :p:p Én személy szerint elfogadnám!:rolleyes::rolleyes:


A Patria annyira lenne kizárva, hogy ott a lengyeleké amire korlátlan exportjogaik vannak és saját fejlesztéseik :D
Amúgy vannak benne felesleges képességhalmozások amit igazából egy típusban meg lehet oldani.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
RÉSZEREDMÉNY:

116405846_2983938331732592_7681660793579996611_n.png
 
K

kamm

Guest
En errol nem is tudtam, azaz sokan masok sem, nem veletlenul rohejesen alacsony az osszes szavazatok szama. :)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Tedd nyugodtan. Úgy lesz releváns a szavazás l.
Kösz, csak nem téged cseszegetnek ezért. :D
Látod kamm nem is tudott erről, aztán leszólja a 72 szavazatot, pedig az nem is olyan rossz. Főleg mert a Boxer elég egyértelmű volt sztem. Na mindegy, ez a mostani, kemény lesz, értem. :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD