Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 456
113
Na ha te mondod, neked elhiszem.
Csak ne csináljanak úgy mintha ez a 28km valami hú de nagy dolog volna 2024-ben egy Top kategóriás új lovegtol.
Pedig az, ha a többi, napjainkban alkalmazott löveghez viszonyítom. Ezt egyszerű "buta" gránáttal lőtték. Az a baj, hogy itt mindenki a speciális, megnövelt lőtávolsággal rendelkező gránátokhoz hasonlítja a paramétereket, amiből háború esetén is nagyon kevés lenne csak és a használatuk is magasabb egységek parancsnokságainak engedélyével lehetséges.
Nagy mennyiségben buta gránátokat használ fel a tüzérség és ez nagyon jó távolság.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 434
10 337
113
Persze minden fekete-fehér, van a használhatatlan régi szar meg az űbermodern új és ennyi a valóság. Autóskártya színvonal...
Múltkor az airsoft AR-t nem sikerült felismernie. Az alapvető fegyverismeret is hiányzik itt a kohó szakkörnél, a piaci árakkal, folyamatokkal, szállítási időkkel, politikai háttérrel, stratégiai környezettel stb. megközelítőleg sincsenek tisztában, nem is akarnak.

Te meg adod alájuk a lovat a vágyaid alapján.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Jóval több luk van azon a gépen. Egyébként a 72-esre most lőttek először élessel. A héten lett kirakva szerintem amit rozsdának látsz az a piros alapozó a festék alatt esetleg égésnyom.
Nekem rémlett hogy lőttek már 72-re korábban, és nem az 55-el keverem.
Az rozsda rajt, mert a másik lyuk belseje is barna, égni meg úgy kimondottan nagyon nem égett hosszabb ideig. De majd megnézem harmadszor is megegyszer.

Totális hülyeség amit sugallnak, szóval pont ez a bemutató mutatta meg, hogy miért keĺ kidobni őket a picsába.
Ha jól értem a szavaikból ők ott voltak.
Azt írták amit láttak.
Attól hogy kidobjak őket mi változik? Éppúgy nem talalja el Gipsz Jakab honvéd a célt.
Viszont le lehet tagadni hogy a király meztelen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 885
78 120
113
Persze minden fekete-fehér, van a használhatatlan régi szar meg az űbermodern új és ennyi a valóság. Autóskártya színvonal...
Múltkor az airsoft AR-t nem sikerült felismernie. Az alapvető fegyverismeret is hiányzik itt a kohó szakkörnél, a piaci árakkal, folyamatokkal, szállítási időkkel, politikai háttérrel, stratégiai környezettel stb. megközelítőleg sincsenek tisztában, nem is akarnak.

Te meg adod alájuk a lovat a vágyaid alapján.
A BTR egy szar, ehhez nem kell semmilyen mágikus tudomány.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Na ha te mondod, neked elhiszem.
Csak ne csináljanak úgy mintha ez a 28km valami hú de nagy dolog volna 2024-ben egy Top kategóriás új lovegtol.

Én senki kommentjében nem láttam, hogy világmegváltónak tartja a 28km-t.
Ne az Army-hoz, IDF-hez stb viszonyítsd, nézd meg mi volt itthon az elmúlt 25 évben, ahhoz képest szép ez a 28km.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Lőttek, de ez a példány a múlt héten lett kivontatva oda.
Olyat nem akar csinálni a vezetés hogy:mozgás közben egy ex páncélosra lőnek?
Persze tudom ahhoz sín rendszer kene ami utána javításra szolgál,de ha az alacsonyabb költségvetésű top-gear meg tudta csinálni a hm-nek is meg kene és tökéletes gyakorlas is. :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Nekem rémlett hogy lőttek már 72-re korábban, és nem az 55-el keverem.
Az rozsda rajt, mert a másik lyuk belseje is barna, égni meg úgy kimondottan nagyon nem égett hosszabb ideig. De majd megnézem harmadszor is megegyszer.

Múlt héten volt már főpróba is, származhat onnan is a sérülés, felületi rozsdához meg elég pár nap.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 672
46 686
113
Az hagyján engem az basz fel hogy ezt a pontatlanul lövő ős öreg btr-80ast hírek szerint locsoljuk meg pénzel és modernizálása lesz…hat az agyam kieg annyi ajanlat van az asztalon (volt/van olyan is amire itt néha any esténként recsiznek) tessék egyet alá írni és lenyelni hogy nem kapunk már mindenhez is gyártást legalább előbb ide ér a cucc…
Amellett, hogy nekem sem szívügyem a BTR modernizálása, azért az elmondható, hogy a tervezett csomag egyik alapja a torony csere, illetve a fegyver csere is.
Az új technikánál (modern, stabilizált EOs torony) sokkal inkább az a kunszt, ha nem találják el a célt.
A BTR-80 alap koncepcionális problémakkal (oldalsó deszant) küzd, aminek kínzó hátrányait ellensúlyozni lehet azzal, ha a konstrukciós hibákat utólag javítjuk (alulmotorizáltság, futómű bajok, érzékelői hiányosságok, védelmi kihívások, BMS hiánya).
Szóval a BTR-t, mint APC-t fel lehet hozni egy 10-es skálán olyan 6-7-esre. Most a 2-est is nehezen veszi.
A kérdés a "mennyiből".
Utóbbi kérdést nem is abból az irányból kell megfogni, hogy 1-1 gépnek mennyi a nyers modernizációs költsége, hanem onnan, hogyha mondjuk a MH APC igénye a közeljövőben (haderőreform szempontjából a 10 év szerintem ebben az esetben ül) 900-1000db APC, akkor azt 400db BTR modernizálásával, és egy új típus bevezetésével ÖSSZESÉGÉBEN milyen költségszinten tudjuk kihozni.
Illetve hogyha nincsenek rendberakva a gépek, akkor mennyi pénzt tudunk kiszedni az értékesítésükből.
Annak semmi értelme nincs, hogy mondjuk Nyírteleken vagy Tápiószecsőn rohadjanak a gazban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 546
113
Én senki kommentjében nem láttam, hogy világmegváltónak tartja a 28km-t.
Ne az Army-hoz, IDF-hez stb viszonyítsd, nézd meg mi volt itthon az elmúlt 25 évben, ahhoz képest szép ez a 28km.
De úgy mondják mintha valami vilagrekord lenne, mint mikor egérke beuszott a szouli olimpián...
D-20-al nyilván nem lőttek ilyen messzire az utóbbi 20 évben, meg korábban lehet mással sem, csak azért a "sösvényen túl" van egy másik világ is.
Lőttek, de ez a példány a múlt héten lett kivontatva oda.
Egyszer láttam egy kínai videót ahol egy kínai T-55-t tettek ki a placcra és lőttek szét. Utána meg jött egy javitobrigad és 25 óra alatt ujjavarazsolta ott helyben.
Na ha egy ilyet látnék a Honvédségtol az felejthetetlen lenne és tetszene.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 694
113
Amellett, hogy nekem sem szívügyem a BTR modernizálása, azért az elmondható, hogy a tervezett csomag egyik alapja a torony csere, illetve a fegyver csere is.
Az új technikánál (modern, stabilizált EOs torony) sokkal inkább az a kunszt, ha nem találják el a célt.
A BTR-80 alap koncepcionális problémakkal (oldalsó deszant) küzd, aminek kínzó hátrányait ellensúlyozni lehet azzal, ha a konstrukciós hibákat utólag javítjuk (alulmotorizáltság, futómű bajok, érzékelői hiányosságok, védelmi kihívások, BMS hiánya).
Szóval a BTR-t, mint APC-t fel lehet hozni egy 10-es skálán olyan 6-7-esre. Most a 2-est is nehezen veszi.
A kérdés a "mennyiből".
Utóbbi kérdést nem is abból az irányból kell megfogni, hogy 1-1 gépnek mennyi a nyers modernizációs költsége, hanem onnan, hogyha mondjuk a MH APC igénye a közeljövőben (haderőreform szempontjából a 10 év szerintem ebben az esetben ül) 900-1000db APC, akkor azt 400db BTR modernizálásával, és egy új típus bevezetésével ÖSSZESÉGÉBEN milyen költségszinten tudjuk kihozni.
Illetve hogyha nincsenek rendberakva a gépek, akkor mennyi pénzt tudunk kiszedni az értékesítésükből.
Annak semmi értelme nincs, hogy mondjuk Nyírteleken vagy Tápiószecsőn rohadjanak a gazban.
Itt az a kérdés mennyi btr lesz modernizalva abból sok minden kiderül.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Amellett, hogy nekem sem szívügyem a BTR modernizálása, azért az elmondható, hogy a tervezett csomag egyik alapja a torony csere, illetve a fegyver csere is.
Az új technikánál (modern, stabilizált EOs torony) sokkal inkább az a kunszt, ha nem találják el a célt.
A BTR-80 alap koncepcionális problémakkal (oldalsó deszant) küzd, aminek kínzó hátrányait ellensúlyozni lehet azzal, ha a konstrukciós hibákat utólag javítjuk (alulmotorizáltság, futómű bajok, érzékelői hiányosságok, védelmi kihívások, BMS hiánya).
Szóval a BTR-t, mint APC-t fel lehet hozni egy 10-es skálán olyan 6-7-esre. Most a 2-est is nehezen veszi.
A kérdés a "mennyiből".
Utóbbi kérdést nem is abból az irányból kell megfogni, hogy 1-1 gépnek mennyi a nyers modernizációs költsége, hanem onnan, hogyha mondjuk a MH APC igénye a közeljövőben (haderőreform szempontjából a 10 év szerintem ebben az esetben ül) 900-1000db APC, akkor azt 400db BTR modernizálásával, és egy új típus bevezetésével ÖSSZESÉGÉBEN milyen költségszinten tudjuk kihozni.
Illetve hogyha nincsenek rendberakva a gépek, akkor mennyi pénzt tudunk kiszedni az értékesítésükből.
Annak semmi értelme nincs, hogy mondjuk Nyírteleken vagy Tápiószecsőn rohadjanak a gazban.
Ès hogy mire ez realizálódik, addigra egy új típus is beèrkezhetne.o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint