Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 154
113
??

Nem hülyèk vagyunk. Fórumozók. Tudjuk.


Spec szerintem az utolsó nem talál. Mobilon látom ahogy mellèmegy.


Na.
Csak neked megnèztem nagy tv-n. ;)

Rossz a szög.
De valószínü a nekünk jobboldali páros kicsit jobbról.
A baloldali talán kicsit balról van a gèpnek.

Cg-t nem de rpg-t jóparszor láttam megpattanni.
Legtöbbször jó messze durrantotta el magát.

Szerintem ez nem lepattant. Hanem kicsit mellè, vagy kicsit fölè ment. Így csapódott oda ahová. Nem irgalmatlanul mellèlőtt, hanem lehet csak 10 centire kerülte el a cèlt. Ès ezèrt csapódott oda ahová.
Egy emelkedön áll a gèp. Így a mögötte lèvő domboldal a csapódik.

Az utolsó meg simán mellè megy.
Tv-n a jobboldali párosnál rohadt jól látszik a röppaja minden lövèsnèl! Hiszen fekete füstcsíkot húz maga után.
Szóval jobbra mellè megy. Ne mond már hogy monitoron nem látszik.

Sajnos a bal párosnál nem látszik a röppája.

Szóval 60% találati arány. Max 300m-ről.


Meg van szabva mennyit lőhet valaki 1nap cg-vel.

Èn 2-re emlèkeztem. De úgylatszik nem annyi mert a jobboldali 3-mat minimum lő.
Akkor most úgy nézd meg, hogy a jobb oldali pár szemben helyezkedik a tankkal, a bal oldali meg majdnem kint van a földút vonalában.
Hogy miből látszik ez? A második lővéssorozatkor húzott fekete fűstcsík perspektivikus szöge azt mutatja, hogy a lövedék akkor teljesen egyenesen halad a tank hossztengelyében.
Ha ezt vesszük alapnak, akkor látható, hogy a bal oldali pár minimum 50m-re balra helyezkedik a jobboldali pártól.
Ahhoz hogy onnan mellé lőjön - úgy, hogy a lövedék a tank hossztengelyébe érkezzen, a tank mögé 30 méterre - irgalmatlanul mellé kellett volna húznia az irányzást.
A jobb oldali páros utolsó lövése pedig szintén talált, ugyanis ha nem így lenne, akkor nem a tank vonalában a föld felett lett volna robbanás.
Ok, valószínűleg a tank szélét találta el, de ha nincs találat, akkor egész biztosan a tank mögött kellett volna porfelveréses robbanást látnunk.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 231
113
A jobb oldali páros utolsó lövése pedig szintén talált, ugyanis ha nem így lenne, akkor nem a tank vonalában a föld felett lett volna robbanás.
Ok, valószínűleg a tank szélét találta el, de ha nincs találat, akkor egész biztosan a tank mögött kellett volna porfelveréses robbanást látnunk.
Egyezzünk meg abban, hogy ma ebben nem egyezünk meg. ;)

Az utolsó lövès szerintem pont a tank mellett csapódik be. Ezèrt van egyvonalba vele. Mièrt kellene mögè menni. Mellè/alá ment.

De feltètelezve ,hogy igazad van(szerintem nincs ;) ) gumigránáttal lőttek?
Csak mert azon a videón ahol megmutatják a cèlt, nagy baja nincs.o_O


Ahhoz hogy onnan mellé lőjön - úgy, hogy a lövedék a tank hossztengelyébe érkezzen, a tank mögé 30 méterre - irgalmatlanul mellé kellett volna húznia az irányzást
Szóval az egyik páros szemben van a cèllal, a másik meg 50m-re oldalra.:confused:

Aki oldalra van annál meg nagyobb a cèlfelület.

Èrdekesen pattant a gránat ha szerinted a gèp mögè pattant be. o_O Oszt azt hogy?

De amondó vagyok. Nagy szèl van ez közrejátszhatott.

Egyrèszt a röppályara.

De voltam olyan lövèszeten tatán hogy 3 szor akkora volt a szórásom 200m-en tèrdelve körkörös mellalakon.
Konkrètan mert engem annyira lökdösött a szèl, hogy nem bírtam magam megtartani.

Volt olyan nagydarab amúgy jól lövő srác akinek a fele nem volt a lapon, mert őt mèg jobban lökte a szèl.

Azèrt van meg ennyire az emlèk, mert ez egy verseny volt.
Mindenki szanaszèt szórt 200on.


Mindenesetre a fórumozók megnyugtatására, ès az igazság nevèben, kèrnèm @krisss fórumtarsat, hogy a videón szereplő, a kis domboldalról remèlhetőleg videózó katona felvètelèt szerezze meg. :hadonaszos: :D

Más. Az èn kis nünükèm.
Vègignèzve a videót a leopárd legènysègnèk van akinèl Skorpió van, van akinèk Bren.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 154
113
De feltètelezve ,hogy igazad van(szerintem nincs ;) ) gumigránáttal lőttek?
Szerintem kisebb hatóerejű gyakorló gránát lehet.
Nem tudom, csak tippelek, mert nekem furcsa, hogy a lövések durranása akkorának hat, mint a becsapódáskori robbanás.
Szerintem a kettőnek egy nagyságrendi különbségnek kellene lennie. De ez már nagyon konteó a részemről! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 917
5 901
113
Egyezzünk meg abban, hogy ma ebben nem egyezünk meg. ;)

Az utolsó lövès szerintem pont a tank mellett csapódik be. Ezèrt van egyvonalba vele. Mièrt kellene mögè menni. Mellè/alá ment.

De feltètelezve ,hogy igazad van(szerintem nincs ;) ) gumigránáttal lőttek?
Csak mert azon a videón ahol megmutatják a cèlt, nagy baja nincs.o_O



Szóval az egyik páros szemben van a cèllal, a másik meg 50m-re oldalra.:confused:

Aki oldalra van annál meg nagyobb a cèlfelület.

Èrdekesen pattant a gránat ha szerinted a gèp mögè pattant be. o_O Oszt azt hogy?

De amondó vagyok. Nagy szèl van ez közrejátszhatott.

Egyrèszt a röppályara.

De voltam olyan lövèszeten tatán hogy 3 szor akkora volt a szórásom 200m-en tèrdelve körkörös mellalakon.
Konkrètan mert engem annyira lökdösött a szèl, hogy nem bírtam magam megtartani.

Volt olyan nagydarab amúgy jól lövő srác akinek a fele nem volt a lapon, mert őt mèg jobban lökte a szèl.

Azèrt van meg ennyire az emlèk, mert ez egy verseny volt.
Mindenki szanaszèt szórt 200on.


Mindenesetre a fórumozók megnyugtatására, ès az igazság nevèben, kèrnèm @krisss fórumtarsat, hogy a videón szereplő, a kis domboldalról remèlhetőleg videózó katona felvètelèt szerezze meg. :hadonaszos: :D

Más. Az èn kis nünükèm.
Vègignèzve a videót a leopárd legènysègnèk van akinèl Skorpió van, van akinèk Bren.
Igazad van, az bizony mellé ment.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 215
81 542
113
Egyezzünk meg abban, hogy ma ebben nem egyezünk meg. ;)

Az utolsó lövès szerintem pont a tank mellett csapódik be. Ezèrt van egyvonalba vele. Mièrt kellene mögè menni. Mellè/alá ment.

De feltètelezve ,hogy igazad van(szerintem nincs ;) ) gumigránáttal lőttek?
Csak mert azon a videón ahol megmutatják a cèlt, nagy baja nincs.o_O



Szóval az egyik páros szemben van a cèllal, a másik meg 50m-re oldalra.:confused:

Aki oldalra van annál meg nagyobb a cèlfelület.

Èrdekesen pattant a gránat ha szerinted a gèp mögè pattant be. o_O Oszt azt hogy?

De amondó vagyok. Nagy szèl van ez közrejátszhatott.

Egyrèszt a röppályara.

De voltam olyan lövèszeten tatán hogy 3 szor akkora volt a szórásom 200m-en tèrdelve körkörös mellalakon.
Konkrètan mert engem annyira lökdösött a szèl, hogy nem bírtam magam megtartani.

Volt olyan nagydarab amúgy jól lövő srác akinek a fele nem volt a lapon, mert őt mèg jobban lökte a szèl.

Azèrt van meg ennyire az emlèk, mert ez egy verseny volt.
Mindenki szanaszèt szórt 200on.


Mindenesetre a fórumozók megnyugtatására, ès az igazság nevèben, kèrnèm @krisss fórumtarsat, hogy a videón szereplő, a kis domboldalról remèlhetőleg videózó katona felvètelèt szerezze meg. :hadonaszos: :D

Más. Az èn kis nünükèm.
Vègignèzve a videót a leopárd legènysègnèk van akinèl Skorpió van, van akinèk Bren.
Tilos tüzelni ha a talajmenti szél a szakutasításban megengedett értéknél nagyobb!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 231
113
Tilos tüzelni ha a talajmenti szél a szakutasításban megengedett értéknél nagyobb!
Èn mindíg ezt a biztonsági rendszabájt mondtam be lövèszet elött.:D

Egyszer megkèrdezte egy százados tudom e az mennyi.
Mondtam nem.
Ő sem. :D

Ja ès ki ès mivel mèri?:oops:
Igen a válasz senki semmivel.

A porból/füstből az jön le nekem hogy nagy a szèl.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 215
81 542
113
Èn mindíg ezt a biztonsági rendszabájt mondtam be lövèszet elött.:D

Egyszer megkèrdezte egy százados tudom e az mennyi.
Mondtam nem.
Ő sem. :D

Ja ès ki ès mivel mèri?:oops:
Igen a válasz senki semmivel.

A porból/füstből az jön le nekem hogy nagy a szèl.
Ha jól emlékszem 12m/s, de nem vagyok benne biztos. Amúgy ez a rendszabály tipikus céges dolog. Megtanulod, visszakérdezik 100 kiváló épp csak semmi értelme, mert a kutya sem tudja, hogy mennyi az annyi.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 231
113
Szerintem kisebb hatóerejű gyakorló gránát lehet.
Nem tudom, csak tippelek, mert nekem furcsa, hogy a lövések durranása akkorának hat, mint a becsapódáskori robbanás.
Szerintem a kettőnek egy nagyságrendi különbségnek kellene lennie. De ez már nagyon konteó a részemről! :D
Annyi hogy azèrt van olyan találat ahol vagy 20m magasba röpül egy nem kicsi darab.
Bár lehet hogy csak gumikötènyezès rèsze de akkor is.

Amúgy a konkurszból is van 2 fasza mellèlövès. :confused:
Mondanám biztos szalszakadás, de akkor még elèg nagy szazalèkban szar.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 215
81 542
113
Annyi hogy azèrt van olyan találat ahol vagy 20m magasba röpül egy nem kicsi darab.
Bár lehet hogy csak gumikötènyezès rèsze de akkor is.

Amúgy a konkurszból is van 2 fasza mellèlövès. :confused:
Mondanám biztos szalszakadás, de akkor még elèg nagy szazalèkban szar.
Ha szálszakadásos, akkor elvileg automatikusan elindul felfelé a rakéta.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 390
2 903
113
Ha jól emlékszem 12m/s, de nem vagyok benne biztos. Amúgy ez a rendszabály tipikus céges dolog. Megtanulod, visszakérdezik 100 kiváló épp csak semmi értelme, mert a kutya sem tudja, hogy mennyi az annyi.
Azért néha úgy érzem, hogy a seregnek hasznára válna, ha egy igazi, sötét sváb idióta auditor meglátogatná.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 156
77 475
113


Parancsnokságunkat a Digitális Tudástár képviselte Hajmáskéren, a nullponti lő- és gyakorlótéren megtartott páncéltörő-képesség hatásbemutatón.A gyakorlaton a Magyar Honvédség kiképzésének támogatása érdekében kép-, videó- és drónfelvételeket készítettek, amelyek feldolgozás után digitális tananyagként jelennek majd meg a felkészítési rendszerben.

439082469_405473565707419_7935827770344292366_n.jpg


 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 156
77 475
113
Kiképzésen – tűzközelben

Egy egyedülálló képzés, amely valós körülmények között nyújt lehetőséget egy esetlegesen bekövetkezett légijármű esemény felszámolására irányuló felkészülésben. Kiképzésen című sorozatunk következő részében a DETKA Oktató Kft. a Debrecen Nemzetközi Repülőtér melletti kiképzőbázisára látogattunk el, ahol a Magyar Honvédség repülőtéri tűzoltói számára szerveztek speciális gyakorlatot.

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Loken

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 156
77 475
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 156
77 475
113
Safety Transport 2024 nemzetközi gyakorlatot tart az MH Lahner György 2. Ellátóezred, valamint a Bundeswehr Logisztikai Parancsnokság 472. Logisztikai Zászlóalj...

Tavaly a gyakorlat során érte el teljes műveleti készenlétét a Német-Magyar Közepes Szállító Század, amely képességfejlesztése 2015 óta minden évben kiemelt figyelmet kap.

Idén április 19-én vasúton és közúton indult útnak Németországba az a magyar állomány, amely ezt követően a német partnerrel közösen, egy parancsnokság alatt működő kétnemzeti alegységként öt helyszín érintésével, huszonkilenc gépjármű bevonásával hajtja végre a katonai logisztikai szállítási gyakorlatot. A menetoszlopok úti célja az MH 47. Bázisrepülőtér Pápán, ahol április 29-én kirakodják a szállított konténereket.

662b5924a2229554784597.JPG
662b5924cf11a816182698.JPG

Eredményesen zárult a Safety Transport 2024 német-magyar bilaterális gyakorlat: a Magyar Honvédség és a Bundeswehr katonái több mint húsz konténert szállítottak el a németországi Grafenwöhrből a pápai MH 47. Bázisrepülőtérre, ahol sikeresen megtörtént azok kirakodása április 29-én.

663134ec87aad489786542.jpg
663134f112df6421738348.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 156
77 475
113
Sikeresen zárult az Acélkocka altiszti műszaki szakmai felkészítésének „szentesi állomása”.

A leendő altisztek az intenzív képzés során széles körű ismereteket szereztek műszaki felderítés, átkelés, víztisztítás, út- és hídépítés, valamint erődítés-álcázás területein. A megszerzett szaktudás nagyban segíti a jövő altisztjeit abban, hogy felkészülten láthassanak el műszaki kisalegység-parancsnoki beosztásokat.
A kiképzés következő állomása Hódmezővásárhely, ahol a résztvevők a Művelettámogató Műszaki Zászlóalj tapasztalt honvédeitől sajátítják el az utász szakma fortélyait.

439894649_832475045585298_4027429447777925037_n.jpg
439831213_832475195585283_5050444551803197426_n.jpg