Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Persze értem én, mondjátok, hogy attól még, hogy ott gyakorol nem lesz lojális az USA-hoz. Pedig de. Az lesz. Ámulva megérintheti-kipróbálhatja az amerikai katonák fegyvereit, az ilyen gyereki alázattal fog utána engedelmeskedni Joe bácsinak.

Pedig ugye a Területvédelmisek értelme pont az lett volna, hogy ha már a Magyar Honvédség egy expedíciós haderő, amely főleg külföldi háborúkban vesz részt Joe bácsi oldalán, legalább akkor legyen valami a Magyar Honvédség mellett/helyett, amely még a Magyar Állam Területét kívánja megvédeni Joe bácsi helyett. És erre tessék, már azok is Joe bácsi csecsbimbóin lógnak.
 
  • Hűha
Reactions: Ocses

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Értem én. Majmoltatjátok már az Önkéntes Területvédelmi Tartalékosokkal is az USA-t. Csak akkor milyen területvédelmi katona lesz az ilyen, amely az USA-hoz lojálisabb, mint Magyarországhoz?
Vezesd már le légy szíves, hogy ez mi a francért lenne így.
Ne vedd a lelkedre!
Full komolyan gondolja.
És nem is röhögi el!
Sejtettem, hogy ez lehet a helyzet.. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 358
113
Értem én. Majmoltatjátok már az Önkéntes Területvédelmi Tartalékosokkal is az USA-t. Csak akkor milyen területvédelmi katona lesz az ilyen, amely az USA-hoz lojálisabb, mint Magyarországhoz?
Nyilván egy egy hónapos kiképzés miatt odakint vérszerződést is kötöttek. :D
Csak azt nem tudom, hogy akkor most Benkő papa kihez lesz hű, mert ő ugye keleten és nyugaton is tanult....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Korom Ferenc viszont valószínűleg hű volt valamelyikhez, nem véletlenül kérte a felmentését.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Értem én. Majmoltatjátok már az Önkéntes Területvédelmi Tartalékosokkal is az USA-t. Csak akkor milyen területvédelmi katona lesz az ilyen, amely az USA-hoz lojálisabb, mint Magyarországhoz?
Kiképzés, gyakorlat, tapasztalatszerzés mond vmit? Plusz nem kis motiváció lehet, hogy tartalékosként ilyen progiban részt vehetsz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 067
113
Te így érvelsz, én meg úgy, hogy leírtam, miért gondoltam azt, amit mondtam.
Hát lehet, hogy neked ennyi elég, hogy megnézhetsz egy modernebb eszközt esetleg ki is próbálhatod, hogy eldobd a hazádat de azért ne tételezzük már fel ezt mindenkiről...

Akkor a francia tiszti kadétok akik voltak nálunk gyakorlaton egy hónapot vagy a különböző országok erasmusos kadétjai akik fél éveket tanulnak nálunk most a mi beépített embereink?
 
H

Hummen23

Guest
Persze értem én, mondjátok, hogy attól még, hogy ott gyakorol nem lesz lojális az USA-hoz. Pedig de. Az lesz. Ámulva megérintheti-kipróbálhatja az amerikai katonák fegyvereit, az ilyen gyereki alázattal fog utána engedelmeskedni Joe bácsinak.

Pedig ugye a Területvédelmisek értelme pont az lett volna, hogy ha már a Magyar Honvédség egy expedíciós haderő, amely főleg külföldi háborúkban vesz részt Joe bácsi oldalán, legalább akkor legyen valami a Magyar Honvédség mellett/helyett, amely még a Magyar Állam Területét kívánja megvédeni Joe bácsi helyett. És erre tessék, már azok is Joe bácsi csecsbimbóin lógnak.
Anyám borogass!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 116
73 641
113
Az MH 25. Klapka György Lövészdandár a Tata és Szomód között elhelyezkedő gyakorlóterein, valamint a szomódi lőtéren

2021.július 07-én (szerdán) 08.00 órától 12.00 óráig,
2021.július 08-án (csütörtökön) 08.00 órától 16.00 óráig,

nagy hanghatással járó kiképzési feladatokat hajt végre, ezért ebben a térségben

2021. július 07-én (szerdán) 07.00 órától 14.00 óráig és
2021. július 08-án (csütörtökön) 06.00 órától 17.00 óráig

megnövekedett katonai járműforgalomra kell számítani.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
sose voltál továbbképzésen külföldi cégnél ?
jóval nagyobb tapasztalatuk van az amcsiknak, örüljünk hogy megosztják velünk!

Első munkahelyem kivételével csak külföldi cégeknek dolgoztam, így pontosan tudom, hogy nekünk, akik külföldi cégeknek dolgozunk, az érdekeink sokszor nem egyeznek meg Magyarország érdekeivel.
Sőt, továbbmegyek, minden egyes külföldi cégnek dolgozás után a személyes identitásom részét kezdte képezni a magyar mellett az adott ország is.
Még engem is megdöbbentett, amikor a bankom külön papírokat kezdett aláíratni velem, hogy ugye nem tartozom az USA-hoz? Mert ha igen, akkor leadnák az adataimat az USA-ba...
Most erre persze majd lefújjolsz, hogy én milyen vagyok, de őszintén: ez minden ilyen esetben így van, aki bármilyen módon egy (vagy több!) másik országhoz kezd kötődeni. Legfeljebb én bevallom, más meg nem. Elhiszem, hogy büszkeség az USA-ban kiképzésre járni, de valljátok be ti is, hogy ez egy adott idegen országhoz való - minimum érzelmi - kötődéssel jár. Aki ezt nem ismeri be, vagy nem ismeri saját magát, vagy hazudik.

Ja, és még azt hozzáteszem, hogy ha Magyarország már így járt, hogy van egy elkurvult, multiknak dolgozó, külföldi érdekeket is kiszolgáló társadalmi rétege, akkor legalább a katonasága ne legyen ilyen.
De abból, hogy a katonasága is ilyen lesz, voltaképpen az látszik, hogy azért lesz ilyen az is, mert az ország vezetése is ilyen... tehát fejétől bűzlik a hal.
 
  • Vicces
Reactions: Blitz97