1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haditechnikai kvízjáték

Diskurzus a(z) 'Haditehnikai kvízjáték' témában - Mackensen által indítva @ 2013. január 15..

1. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Uram, ön nyert ! Tegye meg tétjét !

2. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

3. beta

beta Well-Known Member

TAM

4. fapp_supervisor

Nem talált, de jó térségben keresel.

5. beta

beta Well-Known Member

Hát így már könnyű :) Osório.

6. fapp_supervisor

Nem talált.

7. beta

beta Well-Known Member

Nem győzöl le! :hadonaszos:

MB-3 Tamoyo

8. fapp_supervisor

9. beta

beta Well-Known Member

10. joker

joker Well-Known Member

Kunitomo légpuska

11. beta

beta Well-Known Member

Nyert!

12. joker

joker Well-Known Member

13. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Csak egy kéretlen kérdés. A SOUMA S-35 harckocsi volt-e rendszeresítve valaha, valahol még MO-n? Ha igen, hol és mikor, illetve milyen egységek köteléjében? Mire használták?

14. beta

beta Well-Known Member

Ez az orosz tervezett(?) interkontinentális nuki torpedó. Nevét nem tom, Elő kéne keresni.

15. joker

joker Well-Known Member

Igen, ez a Status-6 orosz torpedo.

U.I. Ne légy lusta megkeresni a nevét!

16. fishbed

fishbed Well-Known Member

Az új Haditechnika újságban van említve az S-35 harckocsi. A 101.megszálló páncélosszázad használta. 2 darabot.

szpg9 likes this.
  17. beta

beta Well-Known Member

Oké-oké! :oops:

Itt van egy új feladvány, a piros pacát én raktam bele, mert túlságosan segítene:

18. szpg9

szpg9 Well-Known Member

É sem hallottam korábban róla, mert zsákmányanyag volt. Azt tudtam, hogy a németek használták, de nekem újdonságként hatott. Azért mégsem volt egy szokásos jármű kishazánkban...

19. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Az alábbiakban van elrejtve egy rejtvény. Kíváncsi vagyok, ki talál rá a mellébeszélésem egy pontjára. Megjegyzem, nem félrevezetésül, hanem csak egy kis nüansznyi utalásként szerepel az alábbiak szerint. Én, ha Kriss nem válaszolt volna, hagyni akartam az egészet a d@ba, de hogy nem értették a célzást, a játékos kedvű fórumtagoknak tettem fel nyíltan a kérdést. Ezt talán nem olyan könnyű megfejteni, mint amit a SOUMA hk-kal kapcsolatosan feltettem, de nem is lehetetlen. A megoldás benne van az alábbiakban. (Segítek, valami nem illik bele az egyébként koherens képbe. a kérdés, mi az????)

De most komolyan azt hiszed, hogy átverünk? :D

Nem vertetek át és nem hiszem, hogy a fő mondanivalóban átvertelek volna benneteket. De mivel forszírozzátok, és nem hagyjátok annyiban, legyen egy haditechnikai kvízjáték szerű kérdés az, hogy én miben nem írtam teljesen igazat. Segítek annyiban, hogy a rejtvény és annak megfejtése is a 30113 számú hsz-ban van elrejtve. Azzal meg nem kell foglalkozni, ki mitől ittasodik le. Forstopper őrmester 1986-ban végiglövöldözte anno a PA-63-as pisztolyával a helyőrséget, mert meg akarta ölni az elkurvult (szerinte) nejét. Nekem is volt ilyen fegyverem, sorosként... Mondjuk ki, álljak be a sorba azzal, hogy némi kreatív gondolkodáshoz kell egy kis célzóvíz...Főleg, ha az ember az interneten nem talál semmi értelmeset. De, azért minden kritikusom figyelmébe ajánlom, így helyesebben írok, mint színtiszta józanul....Gratula annak, aki valahonnan a SIRIUS-ról jött és már több helyen írt "marhaságok"-at. Sajnos nem csak rólam. De igen bírom a csávó profilképét, bár tudom, közel sem a sajátja. Aztán nem gondoljátok, hogy ez az alkoholos dolog is csak egy védekezés a részemről? Ez is megér egy kvízjáték szerű tippelést, kíváncsi vagyok a véleményekre...

Te azt írsz amit akarsz.

Tudom, meg azt is, hogy aki itt úgymond hivatásos, az azért csak egy cenzúrázott álláspontot képviselhet. No de a net-ről az igazam és a hazugságaim ellenőrizhezők, mégha Te relativizálni is próbálod a szavam hihetőségét, de már megfigyeltem, hogy Ti Kriss-el azért együtt dolgoztok az érzékenyebb témákban. (Azért elvégeztem anno a levéltitok sértési kurzust, amit Budán felajánlottak...). Csak hát nem lett belőlem még magyar James bond sem...De bevallom, én is alkohol problémákkal küzdök manapság. Hát ezzel instrualtak anno, hogy ilyen info, vagy szerető vagy stb.. oldalról kell embereket zsarolni, akikből aztán hálózatot kellett volna építenem.. Hihetetlen? Nem hiszem. Ti pontosan tudjátok, hogy miről írok...

20. Terminator

Terminator Well-Known Member

OFF.

Játékon kívül...

Valaki meg tudná mondani, milyen jármű ez? Tegnap láttam a Városligetben a Rendőrnapon a TEK-eseknél.

ON.

Ezen oldal megosztása