Haditechnikai kvízjáték

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 703
113
Igen gondolkoztam,hogy SZU-25SzM vagy SZU-25SzM3 pontosan a két oldal eltérő megnevezése miatt de Jetfly-on is SZU-25SzM3-ként jelölték meg így én is ezt tartom helyesnek(még akkor is ha a Jetflly-t nem is mindenki tartja autentikusnak)pusztán azét mert többször találkoztam a SZU-25SzM3 megnevezéssel.A hivatalos Szuhoj honlapon pl nincs is csak SZU-25K ami biztosan nem ez a gép.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
őszintén fene tudja, majd ha gyárlátogatásra megyünk megkérdezzük :)) Elméletileg az SzM-től kezdve van benne MFD, de dudi forrása döntő mivel övé a feladvány.

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?58976-Su-25-39-Pictures-%28some-are-large%29&p=1210638&viewfull=1#post1210638

itt meg helytelenül CM-ként írják angolul miközben a gép orrán is látszik hogy SzM vagy angolban SM.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 802
113
Az SM (oroszul CM) és az SM3 (CM3) az két kulonbozo verzio. Az SM3-at , ha jól tudom 2009-tol kezdték gyártani. Idén kaptak 10 drab a déli katonai korzetbe. Aképen látni a kabint.

http://topwar.ru/24311-okolo-10-noveyshih-samoletov-su-25sm3-postupili-na-aviabazu-v-yuvo.html
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
boki az tiszta volt hogy SzM és SzM3 külön verzió.  Melyik képen és melyik kabint? :)) Mert több is van.. Az általam linkelt oldalon Su-25CM-ként írja ami ugye nem jó. Vagy Cy-25CM vagy Su-25SM
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 802
113
Amit belinkeltem azon mennyj lejebb ott a kabin (Szu-25 SM3) amit dudi bemásolt,

A CM=SM  (orosz C=S). Ott van a grúz Szu-25(Scorpone) amit Izrael modernizált (video) Nem semmi.:)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Látom én is a klimpopov képet , nem ez a kérdés... hanem az hogy verziómegjelölés nélkül jópár alváltozatról van beömlesztve kép így most döntsd el :))
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hehe megvan :))) dudinak volt igaza mégpedig a következő miatt : a jobb felső panel az SzM3-nál más

SzM :

SzM3 :

A sima SzM-nél a jobb felső panelen 3 figyelmeztető fény és egy kapcsoló van, míg az SzM-3nál ott egy hangszóró(?) és egy kapcsoló van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 802
113
Igen arra a képre gondoltam, az a MAKS 2011 -en készult (kicsit oldalrol fényképezve):). A szurke festésu gépek az új SM3-sok.

Itt a MAKS 2011, ott a fotók a géprol, kabinrol és ott a típus is (oroszul). :)

http://topwar.ru/6636-maks-2011-aviaciya.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 802
113
Izraeli modernizácio a grúz gépeken:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h1znbPDRRw0
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
hallóóóó

 

002pjc.jpg
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
atta Tiéd a helyes megfejtés, Te jössz.

Miben más az alja? A horpadásra gondolsz? Egyébként ez kicsivel nagyobb mint egy RKG-3 de a színről lehet legkönnyebben felismerni.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Ó, nem. Nem egy jármű van a képen, hanem kettő, egymás mögött állnak. Szerintem látszik a képen, hogy lég régen készült.