Te azt próbálod itt elhitetni, hogy homogén 520mm (átszámítva, tehát nem a fizikai vastagság) a T-73B tornyának védettsége szemből (ilyet nem állít a gyár), az ábrák és képek arra mutatnak rá, hogy ez marhára nem így van. A torony szemből csupán kis felületen 520mm (átszámítva) védettségű, hisz jól látszik a kiemelt kompozit páncélon, hogy nem egyenméretű. A közepén nagyobb védettséget ad, mint a szélén, hisz nem egyforma méretű lapokból áll és az öntött acél torony sem mindenhol egyforma vastagságú.Egyrészt megválaszolod a saját kérdésed, csak nem veszed észre. Másrészt KE egyenértékről beszélnek nem fizikai vastagságról.
Harmad részt az UVZ-vel, vagyis a gyártóval vitatkozol éppen. De ilyen apróságok téged nem zavarnak.
Amúgy az általad betett 2. ábrán is ott a felirat, hogy APFSDS 470-540 mm RHA.
Csak kérdezném, hogy mennyi idő lesz még, mire megemészted, hogy a harckocsik löveg pajzsa nem ad olyan védelmet, mint a fő páncéljuk?
Pl. a Leopárd 2A4 esetén mindössze 280 mm KE:
Szóval még mindig nem értem, hogy éppen mint nyűglődsz megint totál fölöslegesen...
420mm az A4 lövegpalyzsának fizikai vastagsága és emögött van még 240mm vastag (nagyon úgy néz ki, hogy titantömb) fém tömb. Ez a Leopard 2A4, a T-72A és B lövegpalyza pedig ez:
Igen ez kicsi, de van mellette jobbra és balra egy elég széles terület ahol pár 100mm vastag öntött acél van csupán, hisz nem ér el addig a kompzit betét (piros négyzet)T-72B:
T-72A:
Ezzel szemben nézzük meg a Leopard "4-et:
A narancssárga mantlet a lövegpajzs épp csak van még mögötte bőven anyag, a T-72-nél meg semmi (A5-től pedig úgy alapbóla a lövegpajzs szélessége kétharmadával csökkent). A zöldről most próbálom kideríteni, hogy valóban titán-e, de az interneten mindenhol kivétel nélkül titánnak írják.