Képzeld.Rá kerestem.Nekem az első képnek a felirataival van problémám.Keress rá te.
Az ábrán az obj. 187-5 azaz, az obj. 187 5. prototípusának a teknője van lerajzolva. Korábban én is raktam már fel képet erről a prototípusról:
![]()
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Képzeld.Rá kerestem.Nekem az első képnek a felirataival van problémám.Keress rá te.
Az ábrán az obj. 187-5 azaz, az obj. 187 5. prototípusának a teknője van lerajzolva. Korábban én is raktam már fel képet erről a prototípusról:
![]()
Akkor mi is a konkrét probléma?Képzeld.Rá kerestem.Nekem az első képnek a felirataival van problémám.
Lehet, hogy már volt, mindenesetre nagyon tanulságos videó!
Valakinek van valamilyen okossága a 76mm-es GT-4 ágyú páncéltörő lőszereiről?
Marad a kézi töltés. Új főfegyver neki. Denel GT4 76 mm L62 magasnyomású ágyú. 60°-os szögnél, 2000 métren bizonyítottan tud 275 mm Rha-t átütni AFSFDS-sel, 1600 m/s torkolati sebességgel. Van HE lőszere is. 370 mm a visszarúgása
Igazából arról sem vagyok meggyőződve, hogy akartak-e egyáltalán minőségibb páncélt az oroszok, hisz a zárványt nem tudatlanságból hengerelték a lemezbe, hanem azért, hogy olcsóbb legyen és gyorsabban gyártható. Mondjuk a hőkezelési utasítások szabadonértelmezései egészen másfajta problémákat vetnek fel, amik nem a minőségfelé mozdítják el a mérleg nyelvét.
Ezzel mit is akarsz mondani?"zárványt nem tudatlanságból hengerelték a lemezbe"
Mi anno csak az öntvényekben lévő, az öntés folyamata közben keletkezet üregeket hívtuk zárványnak
A homokformába öntés megfigyelése és elemzése
Homokformába öntés megfigyelése és elemzése | Gépjármű- és repülési és űripar | 4K-s digitális mikroszkóp – Alkalmazási példák és megoldások | KEYENCE International Belgium(Magyar)
Az öntés egy megmunkálási módszer, melynek során fémes anyagokat megolvasztanak, formákba öntik, majd miközben lehűlnek, a kívánt formában szilárdulnak meg. Ebben a részben a homokformába öntés megfigyelésének és elemzésének példáit mutatjuk be. A KEYENCE 4K-s digitális mikroszkópjának...www.keyence.eu
13 leggyakoribb öntési hiba
![]()
13 A fémöntési folyamat leggyakoribb hibái
Az öntési hibák a fémöntés szabálytalanságai. Ide tartoznak a porozitás, a zsugorodás, a kohászati, a fémöntés, az öntőforma anyaga és az öntvény alakja.hu.hlc-metalparts.com
Vaslemezeknél másfajta hibák vannak.
Egy kis T-34
Мариупольские металлурги – харьковским танкостроителям / Mariupol kohászai – Harkovi tanképítők
https://t34inform.ru/publication/p02-2-1.html
Nem azért a 20 fillérért, de el tudsz képzelni olyan nyilvánosságra hozott nyilatkozatot, hogy: csak néztünk mi minden van itt?Az Uralvagonzavod (UVZ) mérnökei egy elfogott Leopard 2A6 harckocsi alkatrészeit, rendszereit és berendezéseit vizsgálták meg.
2024 őszén egy videót tettek közzé arról, hogy egy német Leopard tankot orosz katonákg megsemmisítettek Ukrajnában. Akkor több külföldi médiában is megjegyezték, hogy a Leopard 2A6 harckocsik nem exportváltozatok, azokat a Bundeswehr tartalékaiból vették, ami azt jelenti, hogy a páncélozott járművek érzékenyebb technológiákat tartalmaznak, nem exportra szánták, és ez aggodalmat keltett, ha orosz szakemberek kezébe kerültek.
A német Leopard 2A6 harckocsi szétszerelése és vizsgálata során a Nyizsnyij Tagil-i Uralvagonzavod tervezői nem fedeztek fel áttörést jelentő technológiát a konstrukcióban. Az Uralvagonzavod képviselője elmondta:
"Az SVO zónában megszerzett nyugati technika UVZ tervezők általi szétszedése és kutatása azt mutatta, hogy tervezési szempontból nincs benne semmi különös."
A Leopard 2A6 kialakítása megfelel a kor követelményeinek, de nem haladja meg az elvárásokat. A harcjármű páncélvédelme nem mutat semmiféle minőségi fölényt az Oroszországban gyártott modellekkel szemben. Elég hatásos, de semmi több. A Leopard 2A6 torony és a hajótest elülső vetületének egyenértékű ellenállása a kinetikus lövedékekkel szemben nem haladja meg a 800-850 mm-t, a kumulatív lövedékek pedig az 1000-1200 mm-t. Ebben a tekintetben lényegesen 1,1-1,15-szer alacsonyabb, mint a mi T-90M „Proryv”-ünk. Itt a Leopard 2A6 jobban megfelel a T-90A-nak. A tűzvezető rendszer és a navigációs műszerek is hasonló szinten voltak.
A Leopard 2A6 sebességváltója egy egyedülálló tulajdonsággal rendelkezik, ez lehetővé teszi, hogy a tank hátramenetben mozogjon akár 31 km/h sebességgel. Ennek köszönhetően a harckocsi elhagyhatja a tüzelési pozíciót a hajótest felesleges manőverei nélkül, anélkül, hogy az ellenséget kitenné a hajótest sérülékenyebb részeinek.
![]()
Ez valami fordítási hibának tűnik, mert ha valamit 1-nél nagyobb számmal szorzunk, akkor az nagyobb lesz, nem kisebb. Ha az van hogy 1,1-1,15-ször erősebb a T-90M mint a Leopard (azaz Leo * 1,15 = T-90M), akkor az azt jelenti hogy a Leo2A6 az Leo = 1/1,15 T-90M = 0,87 T-90M.Ebben a tekintetben lényegesen 1,1-1,15-szer alacsonyabb, mint a mi T-90M „Proryv”-ünk.
kinetikus lövedékekkel szemben nem haladja meg a 800-850 mm-t, a kumulatív lövedékek pedig az 1000-1200 mm-t. Tehát ezek az értékek a 2A6-nál és a T-90M-nél ezek az értékek 1,1-1,15x nagyobbak.Ez valami fordítási hibának tűnik, mert ha valamit 1-nél nagyobb számmal szorzunk, akkor az nagyobb lesz, nem kisebb. Ha az van hogy 1,1-1,15-ször erősebb a T-90M mint a Leopard (azaz Leo * 1,15 = T-90M), akkor az azt jelenti hogy a Leo2A6 az Leo = 1/1,15 T-90M = 0,87 T-90M.
A másik lehetőség hogy én nem értek jól valamit.
Jevgenyij Demantsev elemezte vagy is írta az elemzést ..Ez valami fordítási hibának tűnik, mert ha valamit 1-nél nagyobb számmal szorzunk, akkor az nagyobb lesz, nem kisebb. Ha az van hogy 1,1-1,15-ször erősebb a T-90M mint a Leopard (azaz Leo * 1,15 = T-90M), akkor az azt jelenti hogy a Leo2A6 az Leo = 1/1,15 T-90M = 0,87 T-90M.
A másik lehetőség hogy én nem értek jól valamit.
És mi ebben a meglepő?Hány éves az A6?Jevgenyij Demantsev elemezte vagy is írta az elemzést ..
A váltót azt mint boki is írta dícsérték,hogy az figyelemre méltó, a torony és a test első részét vizsgálták kummulatív és kinatikus lövedékekkel, az ott tapasztaltak alapján írták,hogy gyengébb mint a T-90 Proryv, inkább a korai T-90A-nak felel meg a Leo2A6 páncélvédelme.
A Leopard 2A6 torony és a hajótest elülső vetületének egyenértékű ellenállása a kinetikus lövedékekkel szemben nem haladja meg a 800-850 mm-t, a kumulatív lövedékek pedig az 1000-1200 mm-t.
T-90A | T-90M | Leopárd 2A5/6 | M1A2 (export) | Leclerc XXI | Challenger 2 | VT-4 (FY-II ERA) | T-84 (Oplot BM) | Type-10 | |
Teknő | 650 mm | 800 mm | 656 mm | 350 mm | 600 mm | 500 mm | 750 mm | 900 mm | 650 mm |
Torony | 700 mm | 950 mm | 817 mm | 680 mm | 700 mm | 650 mm | 750 mm | 1100 mm | 750 mm |
most ez hogy jött ide ?de tessék itt vannak az adatok
A Leopard 2A6 2001-ben állt hadrendbe a német hadseregben.
Az oroszok pedig 1991. március 27-én javasolták az új harckocsi üzembe helyezését. De pontosan ezekben a hónapokban a Szovjetunió összeomlott, csak 1992. október 5-én adott ki rendeletet az Orosz Föderáció kormánya az „Object 188” harckocsi T-90 néven történő elfogadásáról.
(nem mellesleg én úgy emlékszem nem a T-90 és ruszki társai voltak szarrá hypolva itt a HTKA fórumon, de ha esetleg rosszul emlékszem akkor bocsánat)
T-90A azaz az Objekt 188A 1999-es ..A T-90A az bizony 2004-es. Azzal van kb. egy szinten a Leopárd 2A5/6 páncélzata.
Kortársak.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..