Harckocsi páncélok és lőszerek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Mert az átlagot figyelembe véve hozta a 90%-ot, átlagolt 1700méterre... (Ugye ebből 90%-ból nem tudjuk mennyi volt 1500 alatt és mennyi volt 2300 felett.)
Ha értelmezhető lett volna 3000-es célleküzdési távolság miért álltak meg 2500 maxon átlagolva?
Egyértelmű fix 2500-ös lőgyak sem nagyon volt.
A CAT lövészet célja nem a maximális lőtáv elérése volt...

egyébként szerintem @Hpasp rosszul írta...a 87-es CAT részletes leírásáig még nem jutottam el, de a '85-sön az ágyűval 1200-2000m között lőttek...a 900-1200m az a géppuska lövészetre vonatkozott...

"The main gun targets included a mix of moving and stationary panels presented at different angles to the firing unit and presented at ranges between 1,200 and 2,000 meters."
 
  • Tetszik
Reactions: Filter
M

molnibalage

Guest
Szvsz a következő lépés az lesz, hogy irányíthatóak lesznek legalábbis az APFSDS lövedékek.
Irányítatlan lövedékkel valóban felesleges tovább haladni, de önmagában a nagyobb lőtávolság előnyét szerintem szeretnék kihasználni, ha adottak a lehetőségek.
Jön persze a válasz, hogy hát erre ott az ATGM, ahogy @Filter is írja.
Csak az ATGM hátránya, hogy az APS-ek egyre inkább rámozdultak ezek megállítására, plusz a páncélzatnál is a kumulatív lövedékek megállítása az elsődleges tényező, a nyíllövedékek másodlagos tényező.
Akkor mondok egy faék egyszerűt. Nem irányított APFDS kell, mert iszonyatos gyorsulás és 0 hely van.

Az ATGM végfázisban kapjon egy booster fokozatot és repüljön 600 m/s táján vagy gyorsabban.
A mai APS-eket messze ez alá a sebesség alá tervezték.

Nem kell mindig túlgondolni a problémát.

Zavart érzek az erőben, 20 oldalon keresztül volt elmagyarázva, hogy a szovjetek hülyék, és európában 2 km fölött nem tudsz lőni, tehát a világ legnagyobb marhasága a lövegcsőből indítható atgm. Akkor most mégsem?
Pontosan ez a bajom.
Most meg hirtelen dudi felszopja itt a DM73-at vagy mit.
Egészen elképesztően rugalmas világképe van egyeseknek...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
3-4000 méteres célleküzdést még csak most kapirgálják....fixen.
120mm feletti űrmérettel.
Ezért írtam azt amit, tegnap is, a másik topikban.
3000 méter feletti távolságok esetén pedig ATGM. Értelmetlen pénzt ölni a fejlesztésbe, hiszen van már eszköz.

Nyugaton legalábbis...
... 45 évvel ezelőtt (!!!), ugyanis a szovjet harckocsik 2900..3800m között 72%-os találati aránnyal lőttek csőből indított irányított rakétával.

:rolleyes:

05-3cd427998a47c9fa226bd28834ac695f.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 386
79 313
113
már miért ne tudnál?
Mert a löveg adott és a lőszertárolók is. Nem csak a T szériánál korlát a harckocsi mérete. Egész egyszerűen a löveg korlátozza a hüvely és ezzel együtt a lőportöltet méretét. A lőszertárolók meg a penetrátorok méretét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 386
79 313
113
Akkor mondok egy faék egyszerűt. Nem irányított APFDS kell, mert iszonyatos gyorsulás és 0 hely van.

Az ATGM végfázisban kapjon egy booster fokozatot és repüljön 600 m/s táján vagy gyorsabban.
A mai APS-eket messze ez alá a sebesség alá tervezték.

Nem kell mindig túlgondolni a problémát.
A modern APS-ek APFSDS ellen van méretezve. A Trophy pl ilyen téren már elavult, de semeddig nem tart fejleszteni.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
S

speziale

Guest
Mert az átlagot figyelembe véve hozta a 90%-ot, átlagolt 1700méterre... (Ugye ebből 90%-ból nem tudjuk mennyi volt 1500 alatt és mennyi volt 2300 felett.)
Ha értelmezhető lett volna 3000-es célleküzdési távolság miért álltak meg 2500 maxon átlagolva?
Egyértelmű fix 2500-ös lőgyak sem nagyon volt.

egyébként bocsánat, a '87-es CAT-ra megnövelték a céltábla méretét '85-höz képest...így kb. 4,5m2-es táblára lőttek, ami jóval nagyobb volt mint a '85-ös....megjegyzem ki miatt? naná, hogy a britek miatt:

"The British found this opposition to their preferred target size somewhat misplaced, since as one officer noted, “We shall counter by pointing out that the targets they display at Grafenwoehr, even in their most demanding firing tables, are 2.3m by 3.4m!”

látszik '85-ön után nagyon nem akartak leégni az új tankjukkal :D:D
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 588
113
Nyugaton legalábbis...
... 45 évvel ezelőtt (!!!), ugyanis a szovjet harckocsik 2900..3800m között 72%-os találati aránnyal lőttek csőből indított irányított rakétával.

:rolleyes:

05-3cd427998a47c9fa226bd28834ac695f.jpg
Na de most nem ATGM -ről beszéltünk.
Írtam is hogy 3000-től véleményem szerint az ATGM a megoldás.
Sőtt a BMP 3 már 100milis tandemet ereget.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
szerintem egyébként nem...az a helyzet, hogy már a 120mm-es Ke2020neo is átlövi az T14-t...szerintem 130mm kaliber ellen nem lehet már ésszerűen páncélozni...megint eljutunk oda, hogy a kard előrébb fog tartani mint a pajzs....
csak az olyan lesz, amikor kétkezes pallossal hadonászott valaki Normandiáan, 1944-en, sztem.
 
S

speziale

Guest
Mert a löveg adott és a lőszertárolók is. Nem csak a T szériánál korlát a harckocsi mérete. Egész egyszerűen a löveg korlátozza a hüvely és ezzel együtt a lőportöltet méretét. A lőszertárolók meg a penetrátorok méretét.

nem értelek...az L55a1 torkolati energiája 20%-kal nagyobb mint a sima L55-é....ebből a DM73, ami egy "áthajtóanyagozott" Dm63, tud kihasználni 8%-ot...és ez a 8% miből jön szerinted? hát a sebességből....viszont akkor majd miből jön az a maradék 12% a Ke2020neo esetében? Hát abból, hogy a Ke2020neo tömege fog nőni a Dm63/73-hoz képest....

de a fenti szövegedből továbbra sem értem, miért is ne tudhatna 900mm-nél többet átütni a 120mm nyil...szerinted azon a képen mennyi RHA vastagság van? mert szerintem bőven megvan 1m
 
S

speziale

Guest
A lövedék fenekén, és ez a lövedék programozására használják kilövés előtt.
Hogy ez pontosan mit takar, nem tudom (tippelni tudok, de azt most hagyjuk).
De nem azt, hogy irányítható a lövedék.
nem azt állítottam, hogy az M829A4 az már irányított...bár tényleg érdekelne mire van az a datalink...én azt hittem repülés közbeni paramétereket sugároz vissza a tanknak (vagy esetleg a becsapódásról)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A lövedék fenekén, és ez a lövedék programozására használják kilövés előtt.
Hogy ez pontosan mit takar, nem tudom (tippelni tudok, de azt most hagyjuk).
De nem azt, hogy irányítható a lövedék.
. When fired from an Abrams tank equipped with the Ammunition Data Link, the AMP cartridge can be programmed for one of three modes; point-detonate, point-detonate-delay or airburst.
https://m.facebook.com/AllAboutM1Ab...470955489617692/?type=3&source=48&__tn__=EH-R

0Hp3sS4.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Az ATGM végfázisban kapjon egy booster fokozatot és repüljön 600 m/s táján vagy gyorsabban.
A mai APS-eket messze ez alá a sebesség alá tervezték.

Az IAI Trophy a saját brossurájuk szerint képes a harckocsik által kilőtt HEAT lövedékek semlegesítésére is, ez a 125mm-es harckocsiágyúknál olyan 905 m/s torkolati sebesség. Ez alapján finoman szóval alulbecsülöd a szükséges sebességfaktor léptékét...

Nem kell mindig túlgondolni a problémát.

Nem túlgondolom, a lehetőségeket vizsgáljuk, merre lehet tovább lépni.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
. When fired from an Abrams tank equipped with the Ammunition Data Link, the AMP cartridge can be programmed for one of three modes; point-detonate, point-detonate-delay or airburst.
https://m.facebook.com/AllAboutM1Ab...470955489617692/?type=3&source=48&__tn__=EH-R

0Hp3sS4.jpg

Te most sikeresen összemostad az M829A4-et és az XM1147 Advanced Multi Purpose (AMP) lövedéket.
Amit beidéztél az az XM1147 AMP-re vonatkozik.
Vagy ha van bővebb információd arról, hogy miként működik egy APFSDS-DU-T lövedéknél a point-detonate, point-detonate-delay illetve airburst mód, akkor szívesen olvasnék róla.