Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Tudomásom szerint a többi amerikai IT céghez hasonlóan az apple is veszteséges papíron, így nem kell adózniuk, sőt valamelyik évben 700$ (igen, hétszáz) támogatást kaptak az államtól.

Papíron lehet, de volt olyan év hogy az okiteló piac nyereségének 102%-át vitte el (gyakorlatilag az egészet, a szám úgy jött ki, hogy egy csomó droidos gyártó a samsungon kívül baromi veszteséges volt, és nem csak papíron).

Most nagyjából a profit 70%-át viszi el, a maradék fele a Samsunggé, a többiek meg marakodhatnak a morzsákon.

Elég szemét húzás tőlük így a full speckós új SE, sanszosan csúnya gyomrost visz be vele a kínaiaknak, még ha minimál haszonnal is adja, mert hosszú távon sokkal olcsóbb lesz ugyanazt a hardvert támogatni.

Két évre veszek telefont, annyi idő alatt kívül és belül is legyilkolom annyira, hogy már nincs értelme tovább húzni. Sose értettem azokat akik ragaszkodnak pl. berepedt kijelzőjű telefonjukhoz, mert az amúgy milyen jó cucc volt 3 éve. Most meg belépőszint körbetáncolja.

Én vigyázok a telefonomra és hosszú távra veszem. Különösen most, hogy a fejlődés már lelassult. A SE-n, ami most 4 éves, és most fogom lecserélni félig meddig racionális szempontok miatt legfeljebb mikrokarcok vannak és nagyjából ugyanolyan gyors, mint új korában. Pedig tele van pakolva minden szarral. Inkább megveszem egyszer a jóárasított, időtálló modellt, mint hogy állandóan újat vegyek.

Régen egyébként ezt simán meg lehetett játszani a kétéves hűség lejártakor, mert annyira tartotta a használt piaci árát (vö. lejárt támogatású droidért szinte semmit nem kapsz) és a nagyobb csomagokhoz annyira jó csomagkedvezmények voltak, hogy gyakorlatilag minimál befektetéssel vehettél egy sokkal jobb, és ténylegesen is sokkal többet nyújtó készüléket.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361
T

Törölt tag 1711

Guest
Sose tudtam ennyire rajongani semmiért, mióta 15 évesen megkaptam az elsőt, azóta így sorban volt Siemens, Sony-Ericson, LG, Nokia, Microsoft, Huawei, Xiaomi mobilom.

Iphone kapcsán annyi tapasztalatom van, hogy csak az és vmi lg nem tudott bluetooth-on csatlakozni Pokemon Go-ban, meg az egyik kolléga állandóan agyondicsérte, majd mikor mások is vettek lecserélte 7 kamerás Nokiára, utána azt egy ütésálló Doggee-ra, hogy egyedi legyen.
 

bikmakk

Active Member
2020. március 22.
31
150
33
Az SE esetében ne felejtsük el azt se, hogy az Apple-nek az igazi hatalmas biznisz az, ha a teljes ökoszisztémáját használják. Azaz iWatch, iMac/MacBook, iPhone, és Apple Music, Apple TV, iCloud, stb, stb... Na pontosan ezért (is) létezik az SE, mert ezzel újabb ügyfeleket tudnak olcsón behúzni a világukba. Pl több ismerősöm is a "nem adnék 300e forintot egy telefonért, de az SE-t kipróbálom" dumával vágott bele, és azóta hithű Apple fanok. És azóta nem SE-t használnak természetesen, tehát az Apple nem csak egy olcsó telefont adott el nekik, hanem 1-2 éven belül millió mást is.

Egyébként van egy iPhone X-em és egy Nokia 8 Siroccom (tesztkészülékek, fejlesztek rájuk), a Nokiát használom, mert nekem személy szerint kényelmesebb az android. De ettől még az tény, hogy az iOS feltűnően sokkal simábban fut, mint a droid annak ellenére, hogy az se akad meg soha. Szerintem per pillanat az iOS messze veri felhasználói szempontból a droidot, ráadásul sokkal könnyebb is kezelni - és ez pl az egyik dolog, amit én nem szeretek benne, hogy sokszor egyszerűbb, mint én szeretném. Ad egy előre csomagolt felhasználói élményt, és ha az bejön, akkor imádni fogod.

Egyébként az iPhone gyakorlatilag egy célhardver az iOS-hez, ezért nyilván mindig is jobban lesz optimalizálva. Az android egy sokkal általánosabb rendszer - és ráadásul technikai szemmel eléggé hulladék.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Pontosan, ők is felültek a services vonatra.

Cloud, Music, Streaminges filmek, a régimódi módon megvásárolható zenék (speciel az egyetlenegy dolgot amit utalok hogy a musicot folyton a pofádba tolják), az AppStore, ahol az emberek költenek is (az AppStore és zenékből az ár 1/3-a almasarc) úgy, hogy többszázmillió felhasználód van egy komplett ökoszisztémában, elég nagy Business lehet.

És amúgy ja, az átlagfelhasználó azt szereti rajta, hogy nincs gebasz meg tökölés vele, egyszeruen csak működik a rendszer ahogy kell és kész.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Telefonnál viszont gyakorlatilag egyben van a CPU és a GPU. Kár ezen vitatkozni, hiszen nem vitás, hogy baromi gyors a cucc, nemhogy a fél-budget középkategóriában, amiben az ára szerint van, de a flagshipek között sincs gyorsabb..

Lehet, hogy a leggyorsabb, csak ez sehol nem derül ki, max a geekbench pontszámoknál.

Minden további nélkül meg tudsz rajta nézni egy full HD-s videót megnézni és senki sem fogja észrevenni a különbséget, mert a pixelszám nem egyenlő a tényleges, érzékelhető felbontással. Az ugye megvan, hogy asztali gépeknél a felbontás olyan 100 ppi körül van, oszt még se rinyál senki amikor FHD videót néz, ehhez képest a telefonokon meg 300-400 ppi-ről beszélünk...

Furcsa, mert több tesztelő is felrótta ezt a hiányosságot az Iphone 6-7-8-nak. o_O

Ez a felbontás téma pontosan ugyanaz a droidon, mint a százmagos CPU és a ezer terrabyte RAM, és az öt gigawattórás akksik - a feature listán jól néz ki. A gyakorlatban egy emulált oprendszerről beszélünk, amit sok, egyenként gyenge hatásfokú mag futtat kínjában, nemlétező energiagazdálkodással. Az egész droid hardver arról szól, hogy a szoftver gyengeségét próbálja kompenzálni hardverral, egyszerű nyers erővel, mert egy alapvetően szar rendszert programozni nehéz, chipet nyomtatni könnyű.

Android fronton pont azért lettek egyre nagyobb kijelzők, mert az amúgy rohadt gyenge energiahatékonyságot csak még nagyobb akksival lehet kompenzálni, az meg nem fér el egy kis képernyő alatt... sem a droid, sem a droidos procik nem jók fogyasztásban, elég árulkodó adat, ha azt néted hogy ilyen 4000 mAh-s szörnyakksikkal tudnak ugyanannyi vagy kevesebb gyakorlati üzemidőt, mint az almás cuccok fele akkora akksi kapacitással. Aztán jön a szöveg, hogy de hát van gyorstöltés... ühüm, kár, hogy a fele akkora akksit eleve fele annyi idő alatt töltöd fel, és a végén pontosan ugyanott vagy akksiölő gyorstöltés nélkül is.

A himi-humi, papíron nagy felbontás ugyanez. OLED-en nem ténylegesen állítják elő a felbontást, hanem a szem többé-kevésbé sikeres átverésén alapul, de azonos pixelszám mellett nem tudja ugyanazt adni képminőségben (sem felbontásban, sem színhűségben).

OLED-nél ugyanis jellemzően pixelenként csak 2 alpixelt van ténylegesen (felváltva kettő az vörös, zöld és kék pixelekből), , szemben az IPS LCD-nél megszokott 3 (teljes RGB) alpixellel. Magyarán az OLED-en az alpixelszám bizony csak a 2/3-a az az LCD-hez képest. Ezért van az, hogy ha tényleges alpxielszámot nézem,

akkor bizony sajnos az van hogy a full RGB-s LCD-n a klasszikus Retina felbontás, ami (nem véletlenül) még mindig 326 ppi (=978 alpxiel / coll) az bizony ugyanannyi ténylegesen érzékelhető felbontást jelent, mint amit 489 ppi-nek hirdetnek az AMOLED vonalon. A OnePlus T-t ugyebár 402 ppi-vel hirdetik (=804 alpxiel / coll)...

Színhűségben pont ezért gyengék a LEDes kijelzők (ennek kompenzálására jellemzően túlszaturálják a képet, illetve domináns a kékes árnyalat, az tetszik a parasztnak, hisz ragyogóan színes) és nem is olyan tartós, mint az LCD, mert a kék alpixel valamiért kevésbé bírja. LCD-n nincs nagyon olyan, hogy döglenek meg beégnek, főleg a kék subpixelek. A LED előnye nagyjából annyi, hogy tökéletes a feketéje (ha ez valakit ez nagyon érdekel), és elvileg kevesebbet fogyaszt ha a részlegesen használja a képernyőt. És ez az utóbbi előny az, amiért a droidos telóknak nagyon kellett (szar a rendszer energiahatékonysága, és nagy kijelző kell hogy elférjen alatta a nagy akksi, az meg sokat fogyasztana LCD-ben), és nem azért mert az valamilyen űrtechnológia.

Lehet, hogy így van, de megint csak a tesztelők véleményére tudok hivatkozni:
Az Amoled kijelzők jobbak. A nagyobb felbontás is láthatóan jobb képminőséget eredményez.
A fogyasztásról, meg optimalizációról, és hasonló urban legendákról:

Itt jól látszik, hogy az androidos telók kb pont annyival bírják tovább, amennyivel nagyobb akksijuk van az iphone-nál. Tehát sokmagos procik ide, szar szoftver oda, az androidos telók legalább olyan jól bírják, mint az apple. Viszont az is látszik, hogy a tesztben szereplő androidos telefonok méretre ugyan akkorák, mint az apple, de a nagyobb akkunak köszönhetően 20-25%-al tovább bírják, illetve a gyorstöltésnek köszönhetően a nagyobb akksijukat hamarabb töltik fel, mint az iphone a jóval kisebb akkuját. Nem véletlenül növelték 4000mAh-ra az Iphone 11Pro Max akkuját és adtak hozzá gyorstöltőt, igaz, csak 18 wattosat, ami a konkurencia 30-40wattos töltőihez képest gyenge.

Minden tekintetben gyengébb, tökéletlenebb hardver, az óriásakksi ellenére valamivel kisebb üzemidő, gyengébb fotózási, videózási képességek, értelmezhetetlen ergonómia (egyszerűen még kosarasoknak is túl nagy), szoftverfrissítést pedig akkor láttál utoljára, amikor kivetted a dobozból. Kíváncsi leszek, hogy ezzel pl. hogyan fogsz majd bankkártya helyett fizetni, úgy hogy előkapod a szörnyet a zsebedből, miközben a bankod kerek perec megmondta, hogy a sérülékenység miatt bizonyos droid verzió alatt nem támogatja a google payt. Ha valakit ez nem érdekel különösebben, és a feléért, kétharmadáért megveszi, megértem. Majd vesz másikat két év múlva, azon majd lesz új szoftver.

Mégis mitől tökéletlenebb a hardverileg a oneplus7T? o_O
Ezt milyen teszt igazolja?
Modernebb technológiájú kijelző, csúcskategóriás lapkakészlet, nagyobb akku, 3 db kamera ami semmiképp sem hoz rosszabb teljesítményt a teszteken, mint az apple 1db kamerája.
A Oneplus termékei ugyan akkor kapják meg a frissítéseket, mint a Google pixelek. Sőt ha jól rémlik a 10-es android a Onplus telefonokon debütált.
Szóval?

Pontosan ezért is nyomatja az apple az SE-t, igen kevesen fognak egy kínai gyártót választani, ha ugyannyiért vehetnek egy top hardveres szifont is.

Abban egyetértünk, hogy valószínűleg sikeres lesz az Iphone SE 2020. De nem a képességei miatt, hanem mert sokak álma vállhat valóra: Elérhető áron villoghatnak egy Apple telefonnal. Első sorban az USA-ban lesz nagyon kelendő.

Mert nem kell neki értelmetlen, himi-humi feauterökkel meg specsheetekkel bombázni a jónépet, egyszerűen eladja az, hogy a rendszere hibátlanul és vajsimán működik már 15 éve. Az Apple olyan szinten szarik ebbe a specsheet háborúba, hogy még azt se nagyon teszi közzé, mennyi ram vagy hány gigahertzes proci van a készülékben.

Az Apple leginkább a userekre szarik magasról. Ismerősöm, aki Iphon szervízt üzemeltet, mondta a 11-es megjelenése előtt, hogy ő nem sok újításra(milyen meglepő) számít az XS-hez képest, de most valószínűleg végre(!) bevezetik az USB type C csatlakozókat a telefonokon is, ahogy már az Ipad-eken van.
Hát nem vezették be. Persze miután kiderült, hogy még sincs USB C port, jött a jó az a lightning port még nekünk. Ezt nevezem én Apple vallásnak.

Értem, de egy dologra válaszoljál kérlek. Gyorsabb és stabiliabb a rendszerük? Igen vagy nem.

4-5 éve még az volt. Mára ez az előnye is elkopott az iphone-oknak. Szerencséje az Apple-nek, hogy időközben a konkurencia (Samsung, Huawei) is rájött, hogy a flagshipeket jó drágán lehet árulni, így legalább az árban nem rosszabbak az iphone-ok.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Felesleges szerintem úgy vitatkozni, hogy sem az iOS-t nem ismered, sem a jól dokumentált tényeket nem akarod figyelembe venni.

Ott az anandtech profi tesztje, az elolvashattad volna, benne van feketén fehéren mit tud és mit nem tud a rendszer. De téged nem érdekel. Amúgy geekbench még véletlenül sem volt, ott egyébként a samu csalt régen. ;)

A tipikus fandroid dolgokat ismételget, amik tokugyanazok 10 éve, nem számít, hogy mennyi a tényleges, mert sebessége rendszernek, nem számít, hogy mennyit bír az akksi szintén mért teszteredmények alapján, nem számít, hogy hogyan működnek valójában a kijelzők, mert csak azt fogod hajtogatni, hogy de az amoled az jobb stb. stb.

Tényadatok sehol, véleményen,ízlésen meg felesleges vitatkozni.
 

bikmakk

Active Member
2020. március 22.
31
150
33
az AppStore és zenékből az ár 1/3-a almasarc

Ez amúgy nagyon durva, és nem csak almánál. Google Play, MS Store, Steam, stb... Mindenhol kb 30% a sarc. Nem hiába nyomja az összes ezt a boltosdit, hatalmas pénz van benne.

Mondjuk itt az Apple becsületére legyen mondva, hogy ők tényleg átnézik az appot, amikor ki akarod adni (akár csak egy apró frissítést) - szóval ott nekik is van valami minimál költségük rajta. Google nem néz semmit, az nettó lehúzás.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Felesleges szerintem úgy vitatkozni, hogy sem az iOS-t nem ismered, sem a jól dokumentált tényeket nem akarod figyelembe venni.

Ott az anandtech profi tesztje, az elolvashattad volna, benne van feketén fehéren mit tud és mit nem tud a rendszer. De téged nem érdekel. Amúgy geekbench még véletlenül sem volt, ott egyébként a samu csalt régen. ;)

A tipikus fandroid dolgokat ismételget, amik tokugyanazok 10 éve, nem számít, hogy mennyi a tényleges, mert sebessége rendszernek, nem számít, hogy mennyit bír az akksi szintén mért teszteredmények alapján, nem számít, hogy hogyan működnek valójában a kijelzők, mert csak azt fogod hajtogatni, hogy de az amoled az jobb stb. stb.

Tényadatok sehol, véleményen,ízlésen meg felesleges vitatkozni.

Ez nagyjából mindkettőnkről elmondható. Én mint android felhasználó látom, hogy milyen több éves urban legendeket hajtogatsz az androiddal kapcsolatban.
Simán megmagyarázod, hogy a régebbi, gyengébb képességű kijelző jobb. Figyelmen kívül hagyod a készülékek minden más hardverét, és csak azzal az egyel jössz, ami jobb picivel a konkurenciánál.
Tényadatok sehol? De azért a két teszt videót láttad, amit betettem ugye? Az Amoled kijelző szerinted nem jobb az LCD-nél? Ha így van, akkor az Apple miért azt használja a flagship készülékeiben?


Egyébként valóban felesleges tovább vinni ezt a vitát. Nem tudjuk meggyőzni egymást.:)
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Ez amúgy nagyon durva, és nem csak almánál. Google Play, MS Store, Steam, stb... Mindenhol kb 30% a sarc. Nem hiába nyomja az összes ezt a boltosdit, hatalmas pénz van benne.

Igen, az a 30%-os sarc már nehezen indokolható, nem csoda hogy lett egy csomó alternatív store. Az elején még megértem, elvégre userek millióihoz fértél hozzá, ha valamelyik storeba bekerültél.

Mondjuk itt az Apple becsületére legyen mondva, hogy ők tényleg átnézik az appot, amikor ki akarod adni (akár csak egy apró frissítést) - szóval ott nekik is van valami minimál költségük rajta.

Hogy az app strore elég szigorú, azt hallottam, ha jól tudom van egy elég durva beugró is a deveknek, ami szintén szűri a kis indiai faluban üzemelő adathalász és lehúzós appokat.

Google nem néz semmit, az nettó lehúzás.

Plusz ugye a beépített adathalászat, ami miatt a googlenak megéri akár ingyen is tolni az OS-t. Ismerősöktől hallottam egy elég rémisztő sztorit, telefonon beszéltek valamilyen termékről és láss csodát, a chrome a telefonon már elkezdte bedobálni a vonatkozó hirdetéseket. Mert ugye nem hallgat le, ááá.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Plusz ugye a beépített adathalászat, ami miatt a googlenak megéri akár ingyen is tolni az OS-t. Ismerősöktől hallottam egy elég rémisztő sztorit, telefonon beszéltek valamilyen termékről és láss csodát, a chrome a telefonon már elkezdte bedobálni a vonatkozó hirdetéseket. Mert ugye nem hallgat le, ááá.

Nem véletlenül erőltette az apple saját térképszoftver használatát, ugyanúgy lefigyel, mint a többi cég.
+Az ő termékeikben is ugyanúgy jelen vannak a backdoor-os ching chang chip-ek.

Legdurvább mondjuk a MS Kinect sztorija volt, mikor Balmer kifejtette, hogyan lehetne direkt marketinghez felhasználni, hogy a kamera folyamatosan figyeli a szobát és meg tudja különböztetni a felhasználókat, pl. focimeccs hangját érzékelve melyik csapat mezében vannak stb. Ment is utána a mosdatás, hogy nem is volt ilyesmiről szó.

Meg sok ember önszántából osztja meg az életét közösségi médiában, így nem is igazán kell kutakodni utánuk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Nem véletlenül erőltette az apple saját térképszoftver használatát, ugyanúgy lefigyel, mint a többi cég.

Dehogy figyel, minek figyelne, amikor nem ebből él, hanem hardwareből és servicesből. Minden egyes programnál külön be lehet állítani, mit gyűjthet, az apple is max. rendszerhasználati adatokat és bugreportokat gyűjt. Amit egyébként le lehet tiltani, lásd a fenti videót, már az első bejelentkezésnél megkérdezi. Jó eséllyel az Appstoreba sem kerül be az a program, ami backdooros.

A saját térképnek ehhez semmi köze nem volt, egyszerűen ki akartak baszni a googlevel amiért másolta az iOS-t és a szifonokat, amiért Jobs termonukleáris dzsihádot hirdetett ellenük. Ha többszázmillió szifon felhasználó, aki addig a beépített gugli mapset használta már nem a guglinak gyűjti a keresési adatokat, az eléggé fájni fog a guglinak. Azóta van gugli maps, gondolom az is erősen korlátos, hogy mit küldhet és mit nem.

Maga az almás térkép nem javasol semmit, nincsenek hirdetések, max rákereshetsz, vagy Siri beadja útvonaljavaslatként, ha pl. van ütve a meeting helye és címe is, hogy na mostanában ide akartál menni a naptárad szerint, kijelöljem-e az útvonalat. A POI adatbázisát meglévő szolgáltatóktól veszi át (booking, foursquare, TomTom stb.), max. a userek javasolnak helyesbítéseket.

Az apple (egyébként a MS is) már jó ideje selling pointnak használja a privacy-t, volt is pár botrány amikor az FBI-nak sem voltak hajlandók felnyitni egy elhunyt dzsihádista lekódolt szifonját. Az egy 4C volt talán, 5-től felfele meg kvázi lehetetlen feltörni még házon belül is. Eleve kb. 2005 óta minden hardveres titkosítással megy, biometrikus azonosítással egy black boxban, és nem is férhet hozzá program az többi program adataihoz, legfeljebb korlátozott körben, amire külön rákérdez (pl. viber megnézheti-e a kontakt listádat). Minden egyes szoftverre beállíthatod, hogy mit gyűjtsön. Nem véletlen, hogy nagy cégeknél magasabb poziban Windows Phone ment (amíg ki nem múlt) vagy mostantól apple.

Az ő termékeikben is ugyanúgy jelen vannak a backdoor-os ching chang chip-ek.

Erre van valami bizonyíték? Erősen kétlem, mindent házon belül terveznek már jó ideje, az összes chipet, a kijelzőket stb., nincs szükségük csingcsung chipekre.

Meg sok ember önszántából osztja meg az életét közösségi médiában, így nem is igazán kell kutakodni utánuk.

Ez mondjuk tény. Bár az inkább a faszbuk biznisze.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Böff böff.

Persze hogy pénzből élnek, csak ők a hardverből szedik be azt a profitot, amit a Google az adathalászatból.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Böff böff.

Persze hogy pénzből élnek, csak ők a hardverből szedik be azt a profitot, amit a Google az adathalászatból.

Szóval az apple a kapitalizmus fehér lovagja, az egyetlen cég a világon amelyik nem facsar ki minden fillér hasznot a felhasználóiból...
Ez már fanatizmus.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Mármint ha azt mondom hogy az apple minden hasznot kicsikar a vásárlóktól, sőt sokkal többet is, mint mások? csak éppen nem adathalászattal hanem amúgy nagyon jo minőségű (és gyakran túlárazott) hardverral és szolgáltatásokkal, az miért is fanatizmus?

Vagy az a fanatizmus, hogy a néhány apple eszközzel ami van (tablet meg telefon oszt csókolom), egyszerűen semmi baj nem volt soha, az fanatizmus, vagy sima tapasztalati tény?

Az FBI / APPLE vitáról meg itt lehet olvasgatni és levonni a következtetéseket.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/FBI–Apple_encryption_dispute
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Weyland-yutani-logo.svg
 
M

molnibalage

Guest
Dehogy figyel, minek figyelne, amikor nem ebből él, hanem hardwareből és servicesből. Minden egyes programnál külön be lehet állítani, mit gyűjthet, az apple is max. rendszerhasználati adatokat és bugreportokat gyűjt. Amit egyébként le lehet tiltani, lásd a fenti videót, már az első bejelentkezésnél megkérdezi. Jó eséllyel az Appstoreba sem kerül be az a program, ami backdooros.

A saját térképnek ehhez semmi köze nem volt, egyszerűen ki akartak baszni a googlevel amiért másolta az iOS-t és a szifonokat, amiért Jobs termonukleáris dzsihádot hirdetett ellenük. Ha többszázmillió szifon felhasználó, aki addig a beépített gugli mapset használta már nem a guglinak gyűjti a keresési adatokat, az eléggé fájni fog a guglinak. Azóta van gugli maps, gondolom az is erősen korlátos, hogy mit küldhet és mit nem.

Maga az almás térkép nem javasol semmit, nincsenek hirdetések, max rákereshetsz, vagy Siri beadja útvonaljavaslatként, ha pl. van ütve a meeting helye és címe is, hogy na mostanában ide akartál menni a naptárad szerint, kijelöljem-e az útvonalat. A POI adatbázisát meglévő szolgáltatóktól veszi át (booking, foursquare, TomTom stb.), max. a userek javasolnak helyesbítéseket.

Az apple (egyébként a MS is) már jó ideje selling pointnak használja a privacy-t, volt is pár botrány amikor az FBI-nak sem voltak hajlandók felnyitni egy elhunyt dzsihádista lekódolt szifonját. Az egy 4C volt talán, 5-től felfele meg kvázi lehetetlen feltörni még házon belül is. Eleve kb. 2005 óta minden hardveres titkosítással megy, biometrikus azonosítással egy black boxban, és nem is férhet hozzá program az többi program adataihoz, legfeljebb korlátozott körben, amire külön rákérdez (pl. viber megnézheti-e a kontakt listádat). Minden egyes szoftverre beállíthatod, hogy mit gyűjtsön. Nem véletlen, hogy nagy cégeknél magasabb poziban Windows Phone ment (amíg ki nem múlt) vagy mostantól apple.



Erre van valami bizonyíték? Erősen kétlem, mindent házon belül terveznek már jó ideje, az összes chipet, a kijelzőket stb., nincs szükségük csingcsung chipekre.



Ez mondjuk tény. Bár az inkább a faszbuk biznisze.
Jót röhögök. A barátnőm és tesójának is ájfonja van, óccóból. Beszélgettünk arról, hogy mi kéne és rendelni ezt-azt. 0 keresés, csak duma. Pár óra múlva hogyhogy nem a facebook azt dobta fel reklámban, amiről beszéltünk.

Na, kb. ennyire figyel az ájfon...
Vagy szerinted van akkora véletlen, hogy nagyhirtelen két olyan hirdetést dob fel, ami az utolsó két óra beszélgetés alapján releváns.

TV-ről is derült már ki, hogy küldi az adatot simán...