Telefonnál viszont gyakorlatilag egyben van a CPU és a GPU. Kár ezen vitatkozni, hiszen nem vitás, hogy baromi gyors a cucc, nemhogy a fél-budget középkategóriában, amiben az ára szerint van, de a flagshipek között sincs gyorsabb..
Lehet, hogy a leggyorsabb, csak ez sehol nem derül ki, max a geekbench pontszámoknál.
Minden további nélkül meg tudsz rajta nézni egy full HD-s videót megnézni és senki sem fogja észrevenni a különbséget, mert a pixelszám nem egyenlő a tényleges, érzékelhető felbontással. Az ugye megvan, hogy asztali gépeknél a felbontás olyan 100 ppi körül van, oszt még se rinyál senki amikor FHD videót néz, ehhez képest a telefonokon meg 300-400 ppi-ről beszélünk...
Furcsa, mert több tesztelő is felrótta ezt a hiányosságot az Iphone 6-7-8-nak.
Ez a felbontás téma pontosan ugyanaz a droidon, mint a százmagos CPU és a ezer terrabyte RAM, és az öt gigawattórás akksik - a feature listán jól néz ki. A gyakorlatban egy emulált oprendszerről beszélünk, amit sok, egyenként gyenge hatásfokú mag futtat kínjában, nemlétező energiagazdálkodással. Az egész droid hardver arról szól, hogy a szoftver gyengeségét próbálja kompenzálni hardverral, egyszerű nyers erővel, mert egy alapvetően szar rendszert programozni nehéz, chipet nyomtatni könnyű.
Android fronton pont azért lettek egyre nagyobb kijelzők, mert az amúgy rohadt gyenge energiahatékonyságot csak még nagyobb akksival lehet kompenzálni, az meg nem fér el egy kis képernyő alatt... sem a droid, sem a droidos procik nem jók fogyasztásban, elég árulkodó adat, ha azt néted hogy ilyen 4000 mAh-s szörnyakksikkal tudnak ugyanannyi vagy kevesebb gyakorlati üzemidőt, mint az almás cuccok fele akkora akksi kapacitással. Aztán jön a szöveg, hogy de hát van gyorstöltés... ühüm, kár, hogy a fele akkora akksit eleve fele annyi idő alatt töltöd fel, és a végén pontosan ugyanott vagy akksiölő gyorstöltés nélkül is.
A himi-humi, papíron nagy felbontás ugyanez. OLED-en nem ténylegesen állítják elő a felbontást, hanem a szem többé-kevésbé sikeres átverésén alapul, de azonos pixelszám mellett nem tudja ugyanazt adni képminőségben (sem felbontásban, sem színhűségben).
OLED-nél ugyanis jellemzően pixelenként csak 2 alpixelt van ténylegesen (felváltva kettő az vörös, zöld és kék pixelekből), , szemben az IPS LCD-nél megszokott 3 (teljes RGB) alpixellel. Magyarán az OLED-en az alpixelszám bizony csak a 2/3-a az az LCD-hez képest. Ezért van az, hogy ha tényleges alpxielszámot nézem,
akkor bizony sajnos az van hogy a full RGB-s LCD-n a klasszikus Retina felbontás, ami (nem véletlenül) még mindig 326 ppi (=978 alpxiel / coll) az bizony ugyanannyi ténylegesen érzékelhető felbontást jelent, mint amit 489 ppi-nek hirdetnek az AMOLED vonalon. A OnePlus T-t ugyebár 402 ppi-vel hirdetik (=804 alpxiel / coll)...
Színhűségben pont ezért gyengék a LEDes kijelzők (ennek kompenzálására jellemzően túlszaturálják a képet, illetve domináns a kékes árnyalat, az tetszik a parasztnak, hisz ragyogóan színes) és nem is olyan tartós, mint az LCD, mert a kék alpixel valamiért kevésbé bírja. LCD-n nincs nagyon olyan, hogy döglenek meg beégnek, főleg a kék subpixelek. A LED előnye nagyjából annyi, hogy tökéletes a feketéje (ha ez valakit ez nagyon érdekel), és elvileg kevesebbet fogyaszt ha a részlegesen használja a képernyőt. És ez az utóbbi előny az, amiért a droidos telóknak nagyon kellett (szar a rendszer energiahatékonysága, és nagy kijelző kell hogy elférjen alatta a nagy akksi, az meg sokat fogyasztana LCD-ben), és nem azért mert az valamilyen űrtechnológia.
Lehet, hogy így van, de megint csak a tesztelők véleményére tudok hivatkozni:
Az Amoled kijelzők jobbak. A nagyobb felbontás is láthatóan jobb képminőséget eredményez.
A fogyasztásról, meg optimalizációról, és hasonló urban legendákról:
Itt jól látszik, hogy az androidos telók kb pont annyival bírják tovább, amennyivel nagyobb akksijuk van az iphone-nál. Tehát sokmagos procik ide, szar szoftver oda, az androidos telók legalább olyan jól bírják, mint az apple. Viszont az is látszik, hogy a tesztben szereplő androidos telefonok méretre ugyan akkorák, mint az apple, de a nagyobb akkunak köszönhetően 20-25%-al tovább bírják, illetve a gyorstöltésnek köszönhetően a nagyobb akksijukat hamarabb töltik fel, mint az iphone a jóval kisebb akkuját. Nem véletlenül növelték 4000mAh-ra az Iphone 11Pro Max akkuját és adtak hozzá gyorstöltőt, igaz, csak 18 wattosat, ami a konkurencia 30-40wattos töltőihez képest gyenge.
Minden tekintetben gyengébb, tökéletlenebb hardver, az óriásakksi ellenére valamivel kisebb üzemidő, gyengébb fotózási, videózási képességek, értelmezhetetlen ergonómia (egyszerűen még kosarasoknak is túl nagy), szoftverfrissítést pedig akkor láttál utoljára, amikor kivetted a dobozból. Kíváncsi leszek, hogy ezzel pl. hogyan fogsz majd bankkártya helyett fizetni, úgy hogy előkapod a szörnyet a zsebedből, miközben a bankod kerek perec megmondta, hogy a sérülékenység miatt bizonyos droid verzió alatt nem támogatja a google payt. Ha valakit ez nem érdekel különösebben, és a feléért, kétharmadáért megveszi, megértem. Majd vesz másikat két év múlva, azon majd lesz új szoftver.
Mégis mitől tökéletlenebb a hardverileg a oneplus7T?
Ezt milyen teszt igazolja?
Modernebb technológiájú kijelző, csúcskategóriás lapkakészlet, nagyobb akku, 3 db kamera ami semmiképp sem hoz rosszabb teljesítményt a teszteken, mint az apple 1db kamerája.
A Oneplus termékei ugyan akkor kapják meg a frissítéseket, mint a Google pixelek. Sőt ha jól rémlik a 10-es android a Onplus telefonokon debütált.
Szóval?
Pontosan ezért is nyomatja az apple az SE-t, igen kevesen fognak egy kínai gyártót választani, ha ugyannyiért vehetnek egy top hardveres szifont is.
Abban egyetértünk, hogy valószínűleg sikeres lesz az Iphone SE 2020. De nem a képességei miatt, hanem mert sokak álma vállhat valóra: Elérhető áron villoghatnak egy Apple telefonnal. Első sorban az USA-ban lesz nagyon kelendő.
Mert nem kell neki értelmetlen, himi-humi feauterökkel meg specsheetekkel bombázni a jónépet, egyszerűen eladja az, hogy a rendszere hibátlanul és vajsimán működik már 15 éve. Az Apple olyan szinten szarik ebbe a specsheet háborúba, hogy még azt se nagyon teszi közzé, mennyi ram vagy hány gigahertzes proci van a készülékben.
Az Apple leginkább a userekre szarik magasról. Ismerősöm, aki Iphon szervízt üzemeltet, mondta a 11-es megjelenése előtt, hogy ő nem sok újításra(milyen meglepő) számít az XS-hez képest, de most valószínűleg végre(!) bevezetik az USB type C csatlakozókat a telefonokon is, ahogy már az Ipad-eken van.
Hát nem vezették be. Persze miután kiderült, hogy még sincs USB C port, jött a jó az a lightning port még nekünk. Ezt nevezem én Apple vallásnak.
Értem, de egy dologra válaszoljál kérlek. Gyorsabb és stabiliabb a rendszerük? Igen vagy nem.
4-5 éve még az volt. Mára ez az előnye is elkopott az iphone-oknak. Szerencséje az Apple-nek, hogy időközben a konkurencia (Samsung, Huawei) is rájött, hogy a flagshipeket jó drágán lehet árulni, így legalább az árban nem rosszabbak az iphone-ok.