Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Nem a méret volt a baj, hanem a láthatalan rács, amit fogta és egyik napról a másikra megváltoztatott a fos winje.

Egy 5 sec-es elérhetőség NINCS a Win10-ben, ami van a Win 7-ben.
Szétbaszta saját magát a kedved Win 10 és regeditben turkáljon a user? Ez a jövő? Jó hogy ne az autoexe.bat-ba turjálkak, mint 25+ éve, ha kellett még extended memory (ha j ól emlékszem.)

Bocsánat, a fost nem kéne védeni...

Egy átlaguser két dolgot csinál talán a gépén.

1. Parancsikonra kattint, az asztalon, amit ő állít be.
2. És az eszközeihez legyen driver.

Ennyit kell.

És ebből egyre a win10 képtelen GUI-n....?

LOL LOL LOL LOL

Ez nálunk is volt valamelyik frissítés után.
Asztalon jobb gomb, képernyő beállítások, Táblagép mód kikapcsolása.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Mi a búbánattól lehet ez? Bejelentkezik a gép, egy pillanatra 1920x1080 majd átvált 640x480-ra. Oszt miért...?
Nem tudom a pontos miértjét, csak a saját tapasztalatomat osztanám meg.

Nekem Win10 és nagyon sokszor teszem alvó állapotba és néha még ki is kapcsoltam a hálózati feszültséget, mert el kellett mennem. Nálam szerintem ezért van, mert hosszabb idő után a Win nem a legelejéről indul, és valahol a búbánatban / :D / besokal. :)

Ritkán szokott nálam jelentkezni az alacsony képfelbontásos bejelentkezés, de akkor újraindítás /reset/ és jön rendesen. Ezután kipucolom a rendszert 2 féle progival és szoktam nézni az indított progikat a gyári készítménnyel:

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Ezzel nagyokat lehet alakítani, csak óvatosan. De ki lehet szűrni a tolakodó új telepítéseknek a sallangját. Pl. a Google Chrom összes indító elemét kiixelem. Ne ő döntsön.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Tápegység teszt pontos fali mérésekkel a GN-tól.

tl;dr:
400W és alatta nem érdemes venni, mert az alkatrészeken sokat spórolnak és gagyik, bár technikailag még a közepes konfigokat is elvinnék.
600W jelenleg mindenre elég. 10gen i9+2080ti

Persze a 3090 érkezésével ez már borul is, mert az önmagában 400 Wattot igényel, de szerintem egyikünknek sem lesz olyanja, még vagy 5 évig (akinek meg igen az meg tudja fizetni az 1600 wattos seasonicot :D )
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Szép jövő :D

v64c802h22x70snysjyn.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Tápegység teszt pontos fali mérésekkel a GN-tól.

tl;dr:
400W és alatta nem érdemes venni, mert az alkatrészeken sokat spórolnak és gagyik, bár technikailag még a közepes konfigokat is elvinnék.
600W jelenleg mindenre elég. 10gen i9+2080ti

Persze a 3090 érkezésével ez már borul is, mert az önmagában 400 Wattot igényel, de szerintem egyikünknek sem lesz olyanja, még vagy 5 évig (akinek meg igen az meg tudja fizetni az 1600 wattos seasonicot :D )

Azért egy 10gen i9+2080ti -t nem javasolnám 600W -os (pláne "ilyen-olyan") táppal. A kettő maximum felvételét (figyelem - nem TDP -t, pláne az Intel -nél) tekintve is már a határon lenne.

Arról nem is beszélve, hogy igény esetén mint a kettő részegység "egy pillanat" alatt bele tud harapni a tápba. Tulajdonképpen ilyen komoly és gyors megfutásokat még modern tápokból sem reckíroznék 900W alatt ilyen hardverekkel ... Egyébként 3090 -nel érkezik az új tápcsatlakozó is. Igaz nem feltétlenül kell új táp, hanem Seasonic -hoz elég lehet átalakító is (ez azért fontos, mert a gyártó garantálja az egy vezetéken azt a maximum amper mennyiséget, amit átalakítóval elkérhet a GPU. Ez az alapból túltervezésük miatt). Egyébként sajnos a méret is más - így a meglevő molex -ekből nem lehet "legózni" sajnos ...

Drawing.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Tápegység teszt pontos fali mérésekkel a GN-tól.

tl;dr:
400W és alatta nem érdemes venni, mert az alkatrészeken sokat spórolnak és gagyik, bár technikailag még a közepes konfigokat is elvinnék.
600W jelenleg mindenre elég. 10gen i9+2080ti

Persze a 3090 érkezésével ez már borul is, mert az önmagában 400 Wattot igényel, de szerintem egyikünknek sem lesz olyanja, még vagy 5 évig (akinek meg igen az meg tudja fizetni az 1600 wattos seasonicot :D )

Azért egy 10gen i9+2080ti -t nem javasolnám 600W -os (pláne "ilyen-olyan") táppal. A kettő maximum felvételét (figyelem - nem TDP -t, pláne az Intel -nél) tekintve is már a határon lenne.

Arról nem is beszélve, hogy igény esetén mint a kettő részegység "egy pillanat" alatt bele tud harapni a tápba. Tulajdonképpen ilyen komoly és gyors megfutásokat még modern tápokból sem reckíroznék 900W alatt ilyen hardverekkel ... Egyébként 3090 -nel érkezik az új tápcsatlakozó is. Igaz nem feltétlenül kell új táp, hanem Seasonic -hoz elég lehet átalakító is (ez azért fontos, mert a gyártó garantálja az egy vezetéken azt a maximum amper mennyiséget, amit átalakítóval elkérhet a GPU. Ez az alapból túltervezésük miatt). Egyébként sajnos a méret is más - így a meglevő molex -ekből nem lehet "legózni" sajnos ...

Drawing.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Hát gyerekek, hogy a YT hogyan lehet a világ vezető platformja, nem tudom.
Egy rakás szar a kezelőfelülete. És akkor még finoman fogalmaztam...

  • Hogy létező email cím mellé hogyan lehet accountot csinálni? Áh, 10 perc keresés után sem találtam meg, ma a google kereső linkje tudott csak odavinni.
  • A csatorna banner képe véletlenül sem azt mutatja, ami látni fogsz. Akkor meg mi a f*sznak van?

  • Hogyan lehet törölni a feltöltött hibás képeket, amik nem kellenek? Azt sem lehet kideríteni... Szeretem, ha rend van, de még ezt sem engedi meg ez a fostaliga.

Pofonácsapnám az összes hülye gyereket aki ezt az okostelefonos szart erőlteti.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Ooorky
M

molnibalage

Guest
De az okostelefontól is a falnak megyek.
A gmail nekem csak akkor küld értesítést, ha jött mail, ha wifin vagyok. Sehol nem találom az opciót, ami ezt szabályozná. Semmiféle energiagazdálkodási korlát nincs beállíva, de mégsem jön értesítés erről.

Az nem értem, hogy mi a búbánatnak van okostelefonos buta felület, ha ENNYIRA alap funkciót nem képesek értelmes helyre beletenni? Meg úgy alapvetően úgy beállítani a telót, hogy mindenről szóljon és az legyen opció, hogy ne szóljon és mutassa meg, hogy akkor hol lehet lentebb venni a funkciókat?

Hogyan lehet ennyire bénán funkciókat tervezni? Miért akarja annyira a sok "okos" fejlesztő eldönteni, hogy nekem mi a jó...? Amikor láthatólag nem képes rá?

Mert nevetséges, hogy az a telefon alapbeállítása, hogy a GPS energiatakarékos és emiatt egyetlen GPS-es alkalmazás sem megy, ha nem aktív a képernyő. LOL...
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 712
113
Alma. Ezt mondom hogy ott nincsenek ezek germózások. Megkérik az árát? Meg, de ezt kapod cserébe.

GPS háttérhasználat minden egyes appra beállítható (hatterben/csak alkalmazas használatakor / soha), meg az értesítések is minden egyes email fiókra.

Manualisan szedje a maileket, push-alórankent stb.

Az energia menedzsment meg eleve jó, de be lehet lőni neki az energy savert (pl meloban) akkor nem szedi a maileket csak ha ránézel.
 
M

molnibalage

Guest
Alma. Ezt mondom hogy ott nincsenek ezek germózások. Megkérik az árát? Meg, de ezt kapod cserébe.

GPS háttérhasználat minden egyes appra beállítható (hatterben/csak alkalmazas használatakor / soha), meg az értesítések is minden egyes email fiókra.

Manualisan szedje a maileket, push-alórankent stb.

Az energia menedzsment meg eleve jó, de be lehet lőni neki az energy savert (pl meloban) akkor nem szedi a maileket csak ha ránézel.
Persze, hogy be lehet állítani. Beállítom, majd amikor frissít, akkor hol elállítja, hol nem.
Azt, hogy egyes beállítási lehetőségek miért összevissza vagy sehol vannak, az is érthetetlen.
A gmail akkor lett gyanús, amikor utazásból, melóból vagy bárhonnan hazaérve egyből csipog gmail, hogy jött mail. Addig nem.
De régen mindig csipogott és semmit nem állítottam át. Akkor most miért nem?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Persze, hogy be lehet állítani. Beállítom, majd amikor frissít, akkor hol elállítja, hol nem.
Azt, hogy egyes beállítási lehetőségek miért összevissza vagy sehol vannak, az is érthetetlen.
A gmail akkor lett gyanús, amikor utazásból, melóból vagy bárhonnan hazaérve egyből csipog gmail, hogy jött mail. Addig nem.
De régen mindig csipogott és semmit nem állítottam át. Akkor most miért nem?

Ez vmi gyártói katyvasz lehet, mert nekem ilyet nem csinál egyik kínai se.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7