Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
A nagy dobás az lenne, ha az PS1-ig is megy. Erről találtak szabadalmat. Akkor lennék boldog. Mert akkor pl. végigtolhatnám a teljes God of War szériát. Vagy az Unchartedet.

Uncharted szériát kiadták PS4-re, konkrétan benne van mind a 4 PS Now-ban, ahogy a Last of Us remastered is (meg a God of War-ok).
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
119857849_3584561711659211_7129406866597487733_n.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az enyém is így lesz majd hazahozva, pontosan ez a gyártó és változat lesz nekem is :)

Ugyanaz a kocsimárka és típus? :p

Komolyabbra fordítva érdekes, hogy a gyártó kicsit máshol húzta meg a határokat a memória terén. A RTX 3080 - 10 GB és ennek megfelelően 320 bit -es memória interface - a RTX 3070 meg maradt a 8 GB és ennek megfelelően 256 bit -es memória interface -n (a RTX 2080 és a 2070 is 8 GB/256 bit) volt. A 4K -nak sokkal inkább kedvezni fog az előbbi alapból is - meg másik oldalról nézve amennyire jól tudom az új konzolgeneráció is ilyesmi mennyiséggel jön. Sebaj majd a 3070 -nél a részletességen (nem a felbontáson) kicsit visszább kell venni legfeljebb.

A RTX 3080 elég agresszív (jó értelemben) árazással jön. Szerintem ilyenformán és kicsit az előzőeket is figyelembe véve (+ ugye ez lesz a "népkártya") decemberi akciókra simán benézhet az ára akár 180-200K HUF környékére, mint a RTX 2070 -é két éve ... Persze akkor más volt a forint, de amennyiben nem csinálnak mesterséges hiányt, akkor a legolcsóbb darabok meglehetnek ennyik ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
+ ugye ez lesz a "népkártya"
Nem lesz.

Jelenleg 1060, 1050, 1070 a sorrend. A 1660 és a 2060 is előzi a 2070-et.(Steam) A 2080 és Ti az együtt a 2%-ot sem éri el 23. és 24. helyet foglalják el.
Szóval a 3070-nek nagyobb az esélye, de inkább majd a 3060 ha kijön.
A 3070 elvileg a 2080Ti sebességét hozza vagyis a 3060 kb a 2070 Super környékére lesz belőve.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nem lesz.

Jelenleg 1060, 1050, 1070 a sorrend. A 1660 és a 2060 is előzi a 2070-et.(Steam) A 2080 és Ti az együtt a 2%-ot sem éri el 23. és 24. helyet foglalják el.
Szóval a 3070-nek nagyobb az esélye, de inkább majd a 3060 ha kijön.
A 3070 elvileg a 2080Ti sebességét hozza vagyis a 3060 kb a 2070 Super környékére lesz belőve.

A 1060, 1050, 1070 már két generácíóval (4 évesek) ezelőttiek - volt idejük népszerűvé válni. Ugyanakkor "népkártyásodni" már nincs alkalmuk, mert már nem is kaphatóak ... :)

A 3060 és a 2660 szerű dolgok (meg a "Super"-ek) pedig majd jővőre jönnek - idén biztosan nem lesznek (még) népkártyák ...

A 3070 -re pedig valószínűleg nagyon durva akciók lesznek még idén az ünnepek előtt. A 2070 -re voltak 2 éve (itthoni kiskerben már bruttó 180K körül volt az alja pedig még a bányászláz akkor csengett le). Vinni fogják, mint a cukrot. 4K - ra ez még kvázi kompromisszummentes.

Idén karácsonyra ez lesz az új generáció népkártyája ... Az nVidia is ezeken fogja megszedni magát ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
A 1060, 1050, 1070 már két generácíóval (4 évesek) ezelőttiek - volt idejük népszerűvé válni. Ugyanakkor "népkártyásodni" már nincs alkalmuk, mert már nem is kaphatóak ... :)

A 3060 és a 2660 szerű dolgok (meg a "Super"-ek) pedig majd jővőre jönnek - idén biztosan nem lesznek (még) népkártyák ...

A 3070 -re pedig valószínűleg nagyon durva akciók lesznek még idén az ünnepek előtt. A 2070 -re voltak 2 éve (itthoni kiskerben már bruttó 180K körül volt az alja pedig még a bányászláz akkor csengett le). Vinni fogják, mint a cukrot. 4K - ra ez még kvázi kompromisszummentes.

Idén karácsonyra ez lesz az új generáció népkártyája ... Az nVidia is ezeken fogja megszedni magát ...
Szerintem valami félre ment. Ezt írtad:
A RTX 3080 elég agresszív (jó értelemben) árazással jön. Szerintem ilyenformán és kicsit az előzőeket is figyelembe véve (+ ugye ez lesz a "népkártya")
Szóval a 700 USDs 3080-ra írtad, hogy népkártya. Ez a 2080-al van egy árban ami most itthon 270-320 000 ft. Na EZ nem lesz népkártya.
A 3070 ami 500 usd az a 2070-el lesz egy árban ami itthon 180-220 000 ft. Ez már akár lehetne, de nem egy WuFlus időszakban. Ez sem lesz népkártya, bár sokan vesznek majd karira.

A steam statisztikából látszik, hogy az első és második sorozatból is a 6x széria lett a népkártya, vagyis majd a 3060-nak lesz esélye, ha megjelenik.

Amúgy teljesen mindegy. Én már azt várom, hogy a használt piacra kikerüljenek a 2080/2070-esek olcsón. :)
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Szerintem valami félre ment. Ezt írtad:

Szóval a 700 USDs 3080-ra írtad, hogy népkártya. Ez a 2080-al van egy árban ami most itthon 270-320 000 ft. Na EZ nem lesz népkártya.
A 3070 ami 500 usd az a 2070-el lesz egy árban ami itthon 180-220 000 ft. Ez már akár lehetne, de nem egy WuFlus időszakban. Ez sem lesz népkártya, bár sokan vesznek majd karira.

A steam statisztikából látszik, hogy az első és második sorozatból is a 6x széria lett a népkártya, vagyis majd a 3060-nak lesz esélye, ha megjelenik.

Amúgy teljesen mindegy. Én már azt várom, hogy a használt piacra kikerüljenek a 2080/2070-esek olcsón. :)

Valóban, a zárójeles rész elől lemaradt a 3070 ... Mea culpa, mea maxima culpa ... Mondjuk úgy lett volna "sportszerű", ha a zárójel utáni rész nem marad le az idézetből ahol hivatkozom arra, hogy "mint a 2070 -é" ... ;)

Amire kiakartam lyukadni:

- 4 éves vagy még régebbi kártyák nem számítanak az új generáció tekintetében, mert már nem is árulják,
- csak az új generáció tekintetében a 2 éven belüli egyéb kártyák sem számítanak - egyébként kipörögnek lassan,
- a jövőre megjelenő kártyák sem számítanak még év végéig,
- idén meg az új generációból a 3070 tarolni fog. Itt a consumer szegmenben kvázi a legfontosabb kártyája lesz az nVidiának és a legnagyobb mennyiségben eladott ...

Igen, a vírushelyzet nem segít a dolgokon semmilyen módon általánosságban. Amennyiben ez a "népkártya" kifejezés ennyire zavar, akkor javaslom lapozzunk - én is kerülni fogom a használatát akkor ...

Úgy egyébként a 2070/SUPER/2080 -asokban nem fogsz csalódni. Mostani játékokban (elmúlt 2 év) 4K -ban is vígan mennek ezek - némelyik még akár Ultra/High beállítással is ...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Már miért lenne egy 180k-s kártya népkártya Magyarországon? Szerintem még egy 100k-s sem az. Nekem szokták mondani, hogy túl optimistán látom a magyarországi átlagemberek anyagi lehetőségeit, de még szerintem is drága az átlagembernek. Mert ha csak a kártya kerül 100k-ba (180k-ba, ahogy írjátok) akkor mennyiből akarod felépíteni az egész gépet? Nekem 170k-ból jött ki egy komplett gép, kb 3 évvel ezelőtt, én rakattam össze, és a neten is mindenki belépőszintűnek nevezi a konstrukciót. De szerintem egy magyar átlagos család is kb 200k-nál megáll, mert kb ennyit képes/hajlandó rászánni egy gépre. Nekem egy GTX-750 TI-m van, amikor vettem már akkor is öregnek számított, és mégis minden játékot futtat, néhányat ultra grafikán. Egyedül a Division 2 fogott ki rajta, igazából az is elment low-on, de az már annyira szarul futott a gépen, hogy inkább hagytam...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Már miért lenne egy 180k-s kártya népkártya Magyarországon? Szerintem még egy 100k-s sem az. Nekem szokták mondani, hogy túl optimistán látom a magyarországi átlagemberek anyagi lehetőségeit, de még szerintem is drága az átlagembernek. Mert ha csak a kártya kerül 100k-ba (180k-ba, ahogy írjátok) akkor mennyiből akarod felépíteni az egész gépet? Nekem 170k-ból jött ki egy komplett gép, kb 3 évvel ezelőtt, én rakattam össze, és a neten is mindenki belépőszintűnek nevezi a konstrukciót. De szerintem egy magyar átlagos család is kb 200k-nál megáll, mert kb ennyit képes/hajlandó rászánni egy gépre. Nekem egy GTX-750 TI-m van, amikor vettem már akkor is öregnek számított, és mégis minden játékot futtat, néhányat ultra grafikán. Egyedül a Division 2 fogott ki rajta, igazából az is elment low-on, de az már annyira szarul futott a gépen, hogy inkább hagytam...

Ez a "népkártya" dolog úgy látszik beakadt úgy általánosságban. Indításképp - csak Magyarország van a világon (én is Magyarországon élek)? Egy nVidia-szerű cégnek is? Sajnos a 3070 az közép-kategória. Mondjuk annak a teteje - kis jóindulattal megadható a "felső-közép" jelző is, különösen mivel a megjelenésekor teljesítményügyileg lelép/behoz jónéhány korábbi generációs felső-kategóriás kártyát. Ugyanakkor a 3070 inerciarendszere (alapul véve, hogy ez a jövő generációja) a saját generációja illetve majd amit a konkurencia lépni tud rá.

Egy GTX-750Ti mennyire releváns a most megjelenő generáció szempontjából? Hány éve is nem árulják már? A hsz -em nem a múltról szólt, hanem a jövőről. Aki 200K -ért vesz gépet az meg semmilyen VGA -t nem akar. Maximum kényszerűségből a legolcsóbbat, ha a CPU -jában nem lenne IGP ...

Miről is szólt az eredeti hsz -em? Az idén megjelenő 3xxx szériás új VGA -król. Ezek: RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070 (és semmi másról). Első körben, ha ezek közül mutatsz egy 100K -s VGA -t, akkor megyek és holnap megveszem ... Igenis tartom a véleményemet, hogy kb. a 3070 a legfontosabb kártyája az nVidia -nak ebből a generációból, nagyjából ez lesz a referencia 2 évig, itt lesz a határ a jó 4K játszhatóságnak és/vagy bekapcsolt RayTracing -nek, idén ebből többet (akár többszörösét) fognak eladni mint a másik kettőből és az nVidiának is ezen lesz a legnagyobb haszna. Ezt fogják nézni, hogy majd a next-gen konzolokportok hogyan futnak és ehhez fogják jövőre kijövő kártyákat is hasonlítani. Lehet erős volt ez a "népkártya" kifejezés, de igenis ebből a 3 kártyás halmazból ezt fogják vinni, mint a cukrot.

Amennyiben a korábbi generáció lett volna a kérdés, akkor nagyjából a 1650(Ti)-1660Ti közé lőttem volna be a dolgot. Csakhogy ez a múlt generáció (sőt technikai értelemben az előző RTX generáció RTX funkciója sincs benne, akinek ez számít). Az utódjai meg nem jönnek ki idén.

Továbbá ugye az érintett hsz -emben arra utaltam, hogy mivel ebből szeretnék a legtöbbet eladni az érintett hármasból (ugye ide írtam, hogy ezek közül ez lesz a népkártya) - ezért komolyan akciózni fogják decemberben és simán becsúszhat az ára megint (a két évvel ezelőtti 2070 -hez hasonlóan) 180-200K HUF környékére ... Melyik részével nem értesz egyet? Hogy jön ide pl. a GTX-750Ti?

Igen, fontos a viszonyítási rendszer. Például Dubaj -ban a Ferrari -k közül lehet akkor is pl. a 458, California T vagy éppen Portofino "népautó", ha nekem történetesen egyikre sincs pénzem. Nagyon nem. Persze ez lehet nem a legjobb példa, de talán érteni fogod a hsz -em hatásmechanizmusát amikor a 3090/3080/3070 közül a 3070 -el kapcsolatban ama kifejezésre ragadtattam magam. Az is igaz, hogy már megbántam ...
 
M

molnibalage

Guest
, nagyjából ez lesz a referencia 2 évig, itt lesz a határ a jó 4K játszhatóságnak és/vagy bekapcsolt RayTracing -nek, idén
Én ide tennék egy vagy szócskát. A kettő együtt sanszosan ritka lesz élvezhető FPS-sel.
Mondjuk szerintem a 4k gamingnek semmi értelme, de a RT-nek se látom nagyon. Elég jó sansszal fogadnék arra, hogy ha állóképet mutatnék, ahol FPS nem érzékelhető, akkor az emberek többsége nem tudná megmondani, hogy akkor ott RT van vagy helyette más vakítás...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Egy GTX-750Ti mennyire releváns a most megjelenő generáció szempontjából? Hány éve is nem árulják már?
Fogalmam sincs, hogy most árulják-e, én 3 éve vettem újonnan, és még tavaly is láttam kb 40k-ért számtech boltban.
Egy GTX-750Ti mennyire releváns a most megjelenő generáció szempontjából?
Csak példának hoztam fel, arra akartam utalni, hogy ami a nagyobb tömegeknek elérhető anyagilag az nem 180k-s lesz, de még csak 100k-s sem szerintem. Lehet venni 50-80k-ért is olyat ami futtat mindent.
Aki 200K -ért vesz gépet az meg semmilyen VGA -t nem akar. Maximum kényszerűségből a legolcsóbbat, ha a CPU -jában nem lenne IGP ...
Ez baromság, álomvilágban élsz... Már miért ne akarna bele VGA-t? 200k-ból bőven ki lehet hozni egy belépőszintű gamer gépet, mint mondtam az enyém 175k-ből épült 3 éve, ami nem volt olyan régen. D2-t leszámítva mindent kényelmesen futtat amit akarok rajta. A legújabb BF-et nem próbáltam, de a YT videók alapján simán vinné azt is, ha megvenném.
Hogy jön ide pl. a GTX-750Ti?
Mint írtam korábban, példának szántam. Ha ma egy GTX-750-es, ami évekkel ezelőtt is réginek számított 99%-ban mindenre képes, közepes, néha ultra grafikán full HD-ban (1920x1080), akkor egy magyar átlagos jövedelmű család mi a halál faszáért költene (és főleg miből) 180k-t csak a videókártyára? Most egy gyors kereséssel találtam egy 1050-es TI-t 4gb rammal ami rommá veri az enyémet mindössze 56 ezerért újonnan. Biztosan fog egy épeszű boschos összeszerelő, buszsofőr, postás stb akármilyen átlagember 180-at fizetni valamiért amit kihozhat szinte vagy akár kevesebb mint negyedannyiból is.

Ez lehet csak a saját butaságom, de én egyébként mindent full hd fölött teljesen fölösleges sznobságnak tartok, az emberek lehúzásáról szól. Ultra settingsel full hd-n, még egy évek óta kint lévő játék is nyálcsorgatóan gyönyörű. Full hd fölött ahogyan haladunk fölfelé a különbség egyre kevésbé feltűnő.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
A napi CP2077 jó hír. Még upgradelnem sem kell. Mondjuk a procim necces, mert az ajánlott és a minimum között van, de azért elfut majd.

https://ipon.hu/magazin/cikk/neked-fog-futni-a-cyberpunk-2077

Minimum gépigény:
  • Intel Core i5-3570K vagy AMD FX-8310
  • 8 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 780 3GB RAM-mal vagy AMD Radeon RX 470
Ajánlott gépigény:
  • Intel Core i7-4790 vagy AMD Ryzen 3 3200G
  • 12 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 1060 6GB RAM-mal vagy AMD Radeon R9 Fury
Jól látom, hogy ez a VGA kb. 80k HUF tartományban van most?

Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz

Konfigomba kellene majd új VGA, mert ez már igen koros, ami benne van. Csak nem tudom, hogy a házamba elfér-e főleg, ha nem alap hűtővel szeretném, mert nálam a csendes üzemi no.1 szempont.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem jövő héten jön meg az új noti (ASUS TUF FX 506), remélem kihúzok vele 3-4 évet (úgyis nagyrészt retrozni fogok, 2 éve félbamaradt Kingdom Come & tsaival, meg a Hearts of Iron 4 se fog belassulni '41 környékétől...).

AMD Ryzen 7 4800H, NVIDIA GeForce GTX 1660 TI, 16 GB DDR4 3200 MHz dual channel, 512 GB PCIe NVME SSD, Windows 10 (64 bit)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Jól látom, hogy ez a VGA kb. 80k HUF tartományban van most?

Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz

Konfigomba kellene majd új VGA, mert ez már igen koros, ami benne van. Csak nem tudom, hogy a házamba elfér-e főleg, ha nem alap hűtővel szeretném, mert nálam a csendes üzemi no.1 szempont.

Inkább egy 1660Ti-t vagy 1660S-t vegyél mint a koros 1060-ast. Kb. ugyannnyi. Én 1660S-re váltottam.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660S-Super-vs-Nvidia-GTX-1060-6GB/4056vs3639

Viszont könnyen lehet hogy a régi prociddal belefutsz egy CPU limitbe, nekem legalábbis sikerült az öreg 8350-el (ugyanúgy 960 volt benne előtte, azt bírta). Az 1660S-t viszont már nem bírta kihajtani, talán még lassabbnak is érződött, feltehetően azért mert az erősebb GPU annyival jobban leterhelte a procit.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
Viszont könnyen lehet hogy a régi prociddal belefutsz egy CPU limitbe
Nem lehet, biztos. Keresztkölyöknek i5 7500-asa van és a 1660Ti-t nem tudja kitekerni 100% CPU mellett. Szóval még az is kevés hozzá.
Ellenben ha csak FullHD@60Hz a monitor lehet nem is látná a különbséget, hiába cseréli a CPUt.
Nálam is ez van a Xeon E5 1620 3,6 GHz nem tudja 100% ra kitekerni a 1660Ti-t de nem is érdekes, mert ugysem látszódna.
Kellene egy 2K 144Hz monitor, hogy utána elkölthessek a gépre további 400 000 Ft-ot.........
:D :D :D

És igen 1060-ast már nem éri meg venni. Ott a 1660 Super.
 
M

molnibalage

Guest
Inkább egy 1660Ti-t vagy 1660S-t vegyél mint a koros 1060-ast. Kb. ugyannnyi. Én 1660S-re váltottam.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660S-Super-vs-Nvidia-GTX-1060-6GB/4056vs3639

Viszont könnyen lehet hogy a régi prociddal belefutsz egy CPU limitbe, nekem legalábbis sikerült az öreg 8350-el (ugyanúgy 960 volt benne előtte, azt bírta). Az 1660S-t viszont már nem bírta kihajtani, talán még lassabbnak is érződött, feltehetően azért mert az erősebb GPU annyival jobban leterhelte a procit.
Ha jól látom, akkor alig 20k-val drágább. Belefér. A nagy kérdés a házam, hogy abba belefér-e.

Hány % kihasználatlanságról beszélünk amúgy?
Mert akkor viszont szerelést is kell kérnem, mert én már nem érzek magamban elszántságot ehhez...

Nem lehet, biztos. Keresztkölyöknek i5 7500-asa van és a 1660Ti-t nem tudja kitekerni 100% CPU mellett. Szóval még az is kevés hozzá.
Ellenben ha csak FullHD@60Hz a monitor lehet nem is látná a különbséget, hiába cseréli a CPUt.
Nálam is ez van a Xeon E5 1620 3,6 GHz nem tudja 100% ra kitekerni a 1660Ti-t de nem is érdekes, mert ugysem látszódna.
Kellene egy 2K 144Hz monitor, hogy utána elkölthessek a gépre további 400 000 Ft-ot.........
:D :D :D

És igen 1060-ast már nem éri meg venni. Ott a 1660 Super.
Játszadozok a 28 col és 2560-as felbontással, mert a videózáshoz és cikkíráshoz jó lenne nagyobb felület. Ez még pont elfér az asztalomon...