Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Ha jól látom, akkor alig 20k-val drágább. Belefér. A nagy kérdés a házam, hogy abba belefér-e.

Hány % kihasználatlanságról beszélünk amúgy?
Mert akkor viszont szerelést is kell kérnem, mert én már nem érzek magamban elszántságot ehhez...


Játszadozok a 28 col és 2560-as felbontással, mert a videózáshoz és cikkíráshoz jó lenne nagyobb felület. Ez még pont elfér az asztalomon...
Milyen házad van? 1660 Superből sok verzió van. 1-3 venti. 1-et nem javaslom, ha a hang is számít. Az én 1660Ti-om 2 ventis és elég halk (Radeonom volt előtte AMD FX procival, szóval a véleményem nem számít.) :)
Az én xeonom kb i7 3770-nek felel meg és 80% fölé sosem ment még a VGA terheltsége. FullHD ultra 60 FPS és nagyrészt 60-70% között mozog. 8K video 4Kra visszakonvertálva 77%-on tekeri meg a kártyát.
A 1660Ti és 1660 Super kb ugyanazt tudja.

Ha 2560x1080 az nem gáz, nem sok pixel a különbség a 1660nak meg sem kottyan (keresztkölyök is azon használja, simán bírja)
Ha 2560x1440 vagy 2560x1600 ..... akkor kevés lesz. Annak 2070 Super minimum.
 
M

molnibalage

Guest
Milyen házad van? 1660 Superből sok verzió van. 1-3 venti. 1-et nem javaslom, ha a hang is számít. Az én 1660Ti-om 2 ventis és elég halk (Radeonom volt előtte AMD FX procival, szóval a véleményem nem számít.) :)
Az én xeonom kb i7 3770-nek felel meg és 80% fölé sosem ment még a VGA terheltsége. FullHD ultra 60 FPS és nagyrészt 60-70% között mozog. 8K video 4Kra visszakonvertálva 77%-on tekeri meg a kártyát.
A 1660Ti és 1660 Super kb ugyanazt tudja.

Ha 2560x1080 az nem gáz, nem sok pixel a különbség a 1660nak meg sem kottyan (keresztkölyök is azon használja, simán bírja)
Ha 2560x1440 vagy 2560x1600 ..... akkor kevés lesz. Annak 2070 Super minimum.
Full HD-ről váltanék 2560x1440-re. Esetleg. De a full HD-val is jól elvagyok.
A ház típusát talán vissza tudom keresni, de lefotózni le tudom.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Full HD-ről váltanék 2560x1440-re. Esetleg. De a full HD-val is jól elvagyok.
A ház típusát talán vissza tudom keresni, de lefotózni le tudom.
Most teszteltem egyet. A 4K-s monitort levettem 2560x1440-re. Ez max 60 FPSt tudna.
Division 1 volt most kéznél, de az eléggé GPU igényes.
GPU 100%, CPU 100% Ultra/High settings. 40-55 FPS.
50-52 között volt az idő nagyrészében, 40 alá nem nagyon esett be.
Szóval a 1660Ti/Super 2Kra csak nagyon erős kompromisszumokkal. Oda 2070 kell (vagy majd 3060 jövőre). És persze CPU is kell alá ami elég craftot tol.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 764
14 707
113
Full HD-ről váltanék 2560x1440-re. Esetleg. De a full HD-val is jól elvagyok.

27-28 collon már határeset a full hd. Nem nézhetetlen, de azért már látszódnak a pixelek, főleg szövegszerkesztésnél.

A ház típusát talán vissza tudom keresni, de lefotózni le tudom.

Bakker. Fogj egy centit, mérd le a házadban mennyi hely van a kártyának. A kiszemelt gyártó honlapján ott van, milyen hosszú a kártya. A két ventis 1660-asok jó eséllyel be fognak férni egy szabvány házba, több meg nem kell.
 
M

molnibalage

Guest
27-28 collon már határeset a full hd. Nem nézhetetlen, de azért már látszódnak a pixelek, főleg szövegszerkesztésnél.



Bakker. Fogj egy centit, mérd le a házadban mennyi hely van a kártyának. A kiszemelt gyártó honlapján ott van, milyen hosszú a kártya. A két ventis 1660-asok jó eséllyel be fognak férni egy szabvány házba, több meg nem kell.
A full HD-t úgy értem, hogy ha nem váltok, akkor marad a 24 col. Csak akkor van a 28 colnak értelme, ha nő a felbontás is.
Aki összerakta a gépet az pl. nem szólt olyan apróságról, hogy úgy fér be a csendes és nagy CPU hűtő, hogy 4 RAM cellából csak 2-be tehető, mert fedi azt hűtő....
Meg azt is meg kéne nézni, hogy akkor honnan és milyen méretet értenek a gyártók. Sajnos nincsenek jó tapasztalataim ezen a téren, ha én akarom méregetni a dolgokat. Az előző gépen is a számolás azt hozta ki, hogy elfér, valójában meg 1-2 mm-t kilógott a síkból és a házat úgy csűrte rá az ipon, hogy picit dudorodott..
 
M

molnibalage

Guest
Most teszteltem egyet. A 4K-s monitort levettem 2560x1440-re. Ez max 60 FPSt tudna.
Division 1 volt most kéznél, de az eléggé GPU igényes.
GPU 100%, CPU 100% Ultra/High settings. 40-55 FPS.
50-52 között volt az idő nagyrészében, 40 alá nem nagyon esett be.
Szóval a 1660Ti/Super 2Kra csak nagyon erős kompromisszumokkal. Oda 2070 kell (vagy majd 3060 jövőre). És persze CPU is kell alá ami elég craftot tol.
Soha semmit nem húzok ultrára, mert értelmetlen. Gyak. semmi pluszért nyírja ki az FPS-t.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Soha semmit nem húzok ultrára, mert értelmetlen. Gyak. semmi pluszért nyírja ki az FPS-t.
Full hdban ugyanez a setup ultra fix 60 fps.
Én már megszoktam, hogy mindent ultrára tolok úgyis bírja a 60at.
Amúgy azt is lehet, hogy megveszed a 2Ks monitort de játékok alatt visszaveszed a felbontást fullhdra. Mondjuk nem lesz olyan szép, de fix 60 fps meglesz és nem tekeri szét a kártyát (85 fokra ment föl 5 perc alatt)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
Isten nyugosztaljon Békében...



14imahara-obit-mediumSquareAt3X.jpg



733MWCCOVMYQSIWCEABWIB2MHQ.jpg







 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ez lehet csak a saját butaságom, de én egyébként mindent full hd fölött teljesen fölösleges sznobságnak tartok, az emberek lehúzásáról szól. Ultra settingsel full hd-n, még egy évek óta kint lévő játék is nyálcsorgatóan gyönyörű. Full hd fölött ahogyan haladunk fölfelé a különbség egyre kevésbé feltűnő.


A 4k-nak főleg az az értelme, hogy ezen a felbontáson már vissza lehet venni, vagy akár el is lehet hagyni a különféle, ugyancsak teljesítményzabáló, de gyakran messze nem tökéletes eredményt adó élsimítási (anti-aliasing) eljárásokat.

Isten nyugosztaljon Békében...



14imahara-obit-mediumSquareAt3X.jpg



733MWCCOVMYQSIWCEABWIB2MHQ.jpg








Kedveltem Grant-et...
RIP
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Full hdban ugyanez a setup ultra fix 60 fps.
Én már megszoktam, hogy mindent ultrára tolok úgyis bírja a 60at.
Amúgy azt is lehet, hogy megveszed a 2Ks monitort de játékok alatt visszaveszed a felbontást fullhdra. Mondjuk nem lesz olyan szép, de fix 60 fps meglesz és nem tekeri szét a kártyát (85 fokra ment föl 5 perc alatt)
Ha mát kiadok pénzt úgy monitorra, akkor élvezni akarom a felbontást rajta. A Witcher III a mostani gépen sem ment ultrán. De nem is kell, nem is várom el.
A hariworks-ot és tényeg még két csúszkát vettem le és 50-60 FPS mindenhol megvolt. Hair nélkül meg aztán hajjaj.

A Rise of the Tomb Raider is képes volt egyetlen helyen 20-ra zúzni az FPS-t, a munkatáborban egy ponton, ahol szinte mindent látni. De attól még szintén a fenti megközelítéssel ott is 40-50 FPS-eket kaptam. Nekem az, hogy a fontos / összes opció 90%-a max. közeliben van, az bőven jó.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
A full HD-t úgy értem, hogy ha nem váltok, akkor marad a 24 col. Csak akkor van a 28 colnak értelme, ha nő a felbontás is.
Aki összerakta a gépet az pl. nem szólt olyan apróságról, hogy úgy fér be a csendes és nagy CPU hűtő, hogy 4 RAM cellából csak 2-be tehető, mert fedi azt hűtő....
Meg azt is meg kéne nézni, hogy akkor honnan és milyen méretet értenek a gyártók. Sajnos nincsenek jó tapasztalataim ezen a téren, ha én akarom méregetni a dolgokat. Az előző gépen is a számolás azt hozta ki, hogy elfér, valójában meg 1-2 mm-t kilógott a síkból és a házat úgy csűrte rá az ipon, hogy picit dudorodott..

Még egy "plussz" a 1660Ti mellé FullHD/2K körüli felbontáshoz az említett konfigba (Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz). Ennél nagyobb kártyában csak akkor érdemes gondolkodni, ha 4K -ra váltanál belátható időn belül és/vagy a komplett PC is cserélésre kerülne hamarosan.

Amennyiben pl. most 4K monitorod lenne és pénz is lenne rá (egyébként az új gen. miatt fog is zuhanni az ára év végéig) akkor esetleg a RTX 2070 is beleférne. Igen, a mondás úgy tartja, hogy ez "2K VGA" ami igaz is - pláne, ha kicsit a jövőt is képben tartjuk. Ugyanakkor 2 éve amikor vettem a BFV -hez RTX 2070 -et (vagy fordítva? :) - együtt volt akciós ...), akkor a i7-3770K (alapon, de később tuninggal is), 16 GB DDR3 1600 MHz mellett vígan ment a 4K/minden ultrán. Nem is rosszul ... ;) A PC alatta akkor 6 éves volt ...

Persze idővel 4K/High lett a beállítás illetve 1 évvel ezelőtt a PC is lecserélésre került alatta, de soha nem éreztem, hogy vissza kellene vennem a felbontásból. Amire akartam utalni, hogy amennyiben 4K lenne (pláne nem low -on), akkor az nagyon enni fogja a VGA -t. Teljesen más lesz a kontextus, hogy az adott VGA -t mekkora CPU hajtja ki ...

Még egy apró megjegyzés. 4K monitor 28" -on szokatlan lesz először - nem kicsit (a 4K monitort régebben vettem - előtte 28" FullHD volt). Én már mondjuk megszoktam, de ajánlani inkább a 32" -t ajánlanám, ha belefér és amúgy elfér ...

Ami gépösszerakós sztorit említettél - elég horror történet. Ezekre a cégnek kellett volna odafigyelni - legalábbis, ha Ők is rakták össze. Illett volna szólniuk, hogy nem fog stimmelni a dolog. Nekem is nagy hűtő volt már a i7-3770K -n is - meg a mostanin is (Dark Rock Pro 4). Persze én mindennek utánanéztem és magamnak raktam össze - sehol nem ért meglepetés. Ugye a két mem. slot ugrik történet azt is jelenti (mivel a CPU -hoz közelebb levő kettő ugrott), hogy a dual-channel is ment a levesbe pl. VAgy hűtőt vagy RAM -ot érdemes lett volna cserélni ...

Ez a CPU-hűtőtől dudorodós ház. Hát aki ilyet a kezéből kiad? A VGA hosszhoz pedig mindenképpen kellene a háztípus is. Amennyiben ez nincs, akkor mérőszalag és az adott VGA honlapján található méretadatokból lehet kiindulni ...
 
M

molnibalage

Guest
Még egy "plussz" a 1660Ti mellé FullHD/2K körüli felbontáshoz az említett konfigba (Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz). Ennél nagyobb kártyában csak akkor érdemes gondolkodni, ha 4K -ra váltanál belátható időn belül és/vagy a komplett PC is cserélésre kerülne hamarosan.
Még tavaly kezdtem el gondolkozni ezen és az itt levő hozzáértők szerit a teljes konfig cseréje overkill és drága lenne.
Én az hittem, hogy az alaplapom nem jó az új VGA-hoz, de azt mondták, szerencsére nem ez a helyzet. Vettem bele még RAM-ot, így van benne most 16GB, anno csak 8 GB volt.

Soha nem tervezek 4K-ra állni, max akkor, ha az fillérekbe kerül, mint ma a full HD.
Én asztal előtt ülök és kb. 65 cm-ről nézem a képernyőt. ---> Az emberi szem felbontása alatt lenne már a difi a 2560x1440 vs 4k között.

Az egész fejlesztés célja, hogy az újgenerációs játékok ne szénné butítv menjenek, hanem olyan so-so kinézettel. CP2077, Dying Light 2 és minden PS4 port, amit PC-re feltuningoltak és érdekel. Kb. ez a cél. 4k 60FPS és réjtrészing marhaságok nem érdekelnek.

Ami gépösszerakós sztorit említettél - elég horror történet. Ezekre a cégnek kellett volna odafigyelni - legalábbis, ha Ők is rakták össze. Illett volna szólniuk, hogy nem fog stimmelni a dolog. Nekem is nagy hűtő volt már a i7-3770K -n is - meg a mostanin is (Dark Rock Pro 4). Persze én mindennek utánanéztem és magamnak raktam össze - sehol nem ért meglepetés. Ugye a két mem. slot ugrik történet azt is jelenti (mivel a CPU -hoz közelebb levő kettő ugrott), hogy a dual-channel is ment a levesbe pl. VAgy hűtőt vagy RAM -ot érdemes lett volna cserélni ...

Ez a CPU-hűtőtől dudorodós ház. Hát aki ilyet a kezéből kiad?
Hát majdnem visszabasztam a gépem, hogy ez hogyan képzelik. Ipon volt amúgy. De kezelhető volt a történet és csak első géptisztításkor vettem észre, amikor vissza akartam tolni a házat és nézem, hogy miért akad meg. Pedig ők mondták, hogy kijön a matek. Hát, nem jött...

A VGA hosszhoz pedig mindenképpen kellene a háztípus is. Amennyiben ez nincs, akkor mérőszalag és az adott VGA honlapján található méretadatokból lehet kiindulni .
Mindkettőt megnézem ma.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Még tavaly kezdtem el gondolkozni ezen és az itt levő hozzáértők szerit a teljes konfig cseréje overkill és drága lenne.
Én az hittem, hogy az alaplapom nem jó az új VGA-hoz, de azt mondták, szerencsére nem ez a helyzet. Vettem bele még RAM-ot, így van benne most 16GB, anno csak 8 GB volt.

Soha nem tervezek 4K-ra állni, max akkor, ha az fillérekbe kerül, mint ma a full HD.
Én asztal előtt ülök és kb. 65 cm-ről nézem a képernyőt. ---> Az emberi szem felbontása alatt lenne már a difi a 2560x1440 vs 4k között.

Az egész fejlesztés célja, hogy az újgenerációs játékok ne szénné butítv menjenek, hanem olyan so-so kinézettel. CP2077, Dying Light 2 és minden PS4 port, amit PC-re feltuningoltak és érdekel. Kb. ez a cél. 4k 60FPS és réjtrészing marhaságok nem érdekelnek.


Hát majdnem visszabasztam a gépem, hogy ez hogyan képzelik. Ipon volt amúgy. De kezelhető volt a történet és csak első géptisztításkor vettem észre, amikor vissza akartam tolni a házat és nézem, hogy miért akad meg. Pedig ők mondták, hogy kijön a matek. Hát, nem jött...


Mindkettőt megnézem ma.

Ez a 4K kérdés érdekes dolog - simán csak "civilben" is megéri. Munkához is meg szórakozáshoz (játékon kívül) is. Én nem játékhoz vettem 4K monitort ...

Aztán, ha már van 4K monitorod, akkor persze egy játékban vissza lehet venni a felbontásból, de mivel a monitor nem natív felbontáson fog menni (azaz átméretez) - így azt garantálom, hogy észreveszed a különbséget a "natív 4K (min. 28", de inkább felette)" és egy "4K monitoron levéve a felbontást 2K -ra" között ... Akkor inkább tényleg kikapcsolja az ember az AA -t meg a "népbutító" feature -öket (pl. nekem a RT soha nem volt bekapcsolva pedig a BFV támogatja) kikapcsolja. Ugyanakkor 4K -nál tényleg RTX 2070 -nél kezdődik az élet (azaz alatta csak nagyon régi játékok esetén érdemes gondolkodni) ...

Érdekes módon nekem a TV csak FullHD - jobb fajta plazma. Imádom a képét és itt elég is nekem a FullHD ... PC -re (nem játékra) meg úgy éreztem elfér a 4K és egyáltalán nem bántam meg. Ugye manapság már a TV-monitor felbontás a legtöbb embernél inkább a fordítottja ...

Egyébként tartom - a Te konfigodba a megfogalmazott célok mellé a 1660Ti egy korrekt választás 2K -ra ... Ami kérdés lehet, hogy érdemes-e várni esetleg némi árcsökkenésre - hogy "kiszórják-e" ezen korábbi generációkat az új RTX 3x00 -ek érkezésével ... Első körben gondolhatnánk, hogy nem ugyanaz a teljesítményszint, de gyakorlatilag mindent ami fölötte van (RTX 2070 és fölötte) eléggé rá fogják tolni árban a 1660Ti -re (azaz valamekkora hatással azért lesz rá) ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Soha nem tervezek 4K-ra állni, max akkor, ha az fillérekbe kerül, mint ma a full HD....
4Knak vicces járulékos költségei vannak.
1. maga a monitor nem drága. Nekem egy 28 as legolcsóbb Samsung van. 66K volt, videózásra ideális.
És itt jön a DE
2. ahhoz, hogy 4K 60 Hz-t átvigyél normális kábel kell. 5000 fttól kezdődnek a 2 méteresek.
3. A VGA kimenet sem mindegy, mert a régi kártyákon hiába van HDMI/DP lehet csak 30 Hz-t visz át. Pl az egyik régi Dellem is ilyen. Igaz ez iGPUs.
4. Szóval egy dedikált min közép kategóriás (1660) VGA illik hozzá.
5. Ha játszani is szeretnél akkor kezdődik a horror, 1660 nem bírja, 2070-től kezdhetünk el arról beszélni, hogy fix 60 FPS meglegyen médium részletességnél.
6, ehhez CPU is kell ami bírja tolni az anyagot, amihez sokszor egy modern alaplap és pl a mi esetünkben új RAM is társul
7. Itt jön képbe, hogy a táp sem fogja már birni, akkor illik abból is egy 650-es egy 4K gamer konfigba.
8 sokszor itt meglepődik az ember, hogy forró a gép. Régi gépházak nem atomerőműre voltak tervezve, szóval +2-3 venti bele, esetleg az egész ház csere jól szellőzőre.
(nem röhögni a ventik megemlítésén, nézzétek meg mennyibe kerül egy Noctua!!!! 8000+)
9 Elkezd thermal throttlingolni a CPU a gyári hűtővel. Hoops 20 k+ egy normális. Noctua csöndes meg 30k+

És az ember apránként kiadott 500 000+-t, hogy 4K ban játszon, amit NEM VESZ ÉSZRE!
2K vagy Full HD 144Hz sokkal értelmesebb és olcsóbb.

Sőt így azt mondhatom, hogy 28" 4K nál a filmekben sem jön ki aannyira 2K val szembeni előny, főleg ha kényelmesen hátradőlve nézed.

TLDR, jól teszed, 4K fölösleges és túl drága ma még (mondjuk az én monitorom akkor akcióban olcsóbb volt mint egy 2Ks és mivel úgysem játszom rajta így nem verem a fejem a falba, mert semmit sem buktam azon, hogy nem látszik a különbség.)

Szerintem jó ötlet a 2K 28". Ha 1660 Supert teszel mellé az kompromisszumokkal azért elmegy, vagy vársz egy kicsit és a 2070-esek ára be fog szakadni pár hónap múlva.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
M

molnibalage

Guest
Ez a 4K kérdés érdekes dolog - simán csak "civilben" is megéri. Munkához is meg szórakozáshoz (játékon kívül) is. Én nem játékhoz vettem 4K monitort ...

Aztán, ha már van 4K monitorod, akkor persze egy játékban vissza lehet venni a felbontásból, de mivel a monitor nem natív felbontáson fog menni (azaz átméretez) - így azt garantálom, hogy észreveszed a különbséget a "natív 4K (min. 28", de inkább felette)" és egy "4K monitoron levéve a felbontást 2K -ra" között ... Akkor inkább tényleg kikapcsolja az ember az AA -t meg a "népbutító" feature -öket (pl. nekem a RT soha nem volt bekapcsolva pedig a BFV támogatja) kikapcsolja. Ugyanakkor 4K -nál tényleg RTX 2070 -nél kezdődik az élet (azaz alatta csak nagyon régi játékok esetén érdemes gondolkodni) ...

Érdekes módon nekem a TV csak FullHD - jobb fajta plazma. Imádom a képét és itt elég is nekem a FullHD ... PC -re (nem játékra) meg úgy éreztem elfér a 4K és egyáltalán nem bántam meg. Ugye manapság már a TV-monitor felbontás a legtöbb embernél inkább a fordítottja ...

Egyébként tartom - a Te konfigodba a megfogalmazott célok mellé a 1660Ti egy korrekt választás 2K -ra ... Ami kérdés lehet, hogy érdemes-e várni esetleg némi árcsökkenésre - hogy "kiszórják-e" ezen korábbi generációkat az új RTX 3x00 -ek érkezésével ... Első körben gondolhatnánk, hogy nem ugyanaz a teljesítményszint, de gyakorlatilag mindent ami fölötte van (RTX 2070 és fölötte) eléggé rá fogják tolni árban a 1660Ti -re (azaz valamekkora hatással azért lesz rá) ...
CP2077 előtt semmi nem igényelne új kártyát. Azt karácsony előtt nem is veszem meg, úgyse lenne rá időm. A hardvert is ekkora vagy inkább jövő év elején venném meg, amikor lement a karácsonyi őrület és ki tudja még mi...

.

TLDR, jól teszed, 4K fölösleges és túl drága ma még (mondjuk az én monitorom akkor akcióban olcsóbb volt mint egy 2Ks és mivel úgysem játszom rajta így nem verem a fejem a falba, mert semmit sem buktam azon, hogy nem látszik a különbség.)

Szerintem jó ötlet a 2K 28". Ha 1660 Supert teszel mellé az kompromisszumokkal azért elmegy, vagy vársz egy kicsit és a 2070-esek ára be fog szakadni pár hónap múlva.
A mostani gépem tervezési alapja volt, hogy minimális zaj. Amikor 33 fok volt a szobában egyszer, akkor sem pörgött fel a venti 1-esnél magasabb szintre a 9-ből. Továbbra is ezt akarom tartani. Nem azért kell rá nagy hűtés, mert a sz*rt is kitaposom a vasból.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Eldicsekszem en js van egy tablettem /egy tablettem van csak/ es nem fut rajta a grepolis. A netes verziot keptelen kezelni besokkal tole. :) meg jo hogy nem jatszom. Durva de neha meg ez a forum is kifog rajta. Na a telom konkretan befagy mar csak a htka forum hasznalatatol is ha egy kep bekerul :D.
Gondolkoztam rajta kicsit megtuningolm ezeket az eszkozoket. De akkor nagyon gaz lenne a hatlap kialakitasa :D

Egyebkent erdekes amirol irtok.

/de a lenyeg gondolkozok egy laptopon./ semmi extra gepigenybe annyit hogy fusson rajta a total war sorozat az elso roma utani kozepkorosig. /nekem ez boven eleg jatszoter :) / tudnatokvalamit ajanlani. Inkabb megbizhato legyen mint penge de azert a win ne okozzon neki problemat :D meg az ilyen regebbi jatekok. Arba legyen kedvezo. /es tenyleg a legfontosabb szempont legyen megbizhato es strapabiro./de azert nem banyaba hasznalnam./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Azok a papirvekony vickek vackok nem jatszanak. Ami olyan mimt ket taplet egymasrateve... Nincs meg bennuk a bizodalmam. Szerintem nagyon hamar megadnak magukat. Tulsagosan kisporoltak belolluk az anyagot.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
4Knak vicces járulékos költségei vannak.
1. maga a monitor nem drága. Nekem egy 28 as legolcsóbb Samsung van. 66K volt, videózásra ideális.
És itt jön a DE
2. ahhoz, hogy 4K 60 Hz-t átvigyél normális kábel kell. 5000 fttól kezdődnek a 2 méteresek.
3. A VGA kimenet sem mindegy, mert a régi kártyákon hiába van HDMI/DP lehet csak 30 Hz-t visz át. Pl az egyik régi Dellem is ilyen. Igaz ez iGPUs.
4. Szóval egy dedikált min közép kategóriás (1660) VGA illik hozzá.
5. Ha játszani is szeretnél akkor kezdődik a horror, 1660 nem bírja, 2070-től kezdhetünk el arról beszélni, hogy fix 60 FPS meglegyen médium részletességnél.
6, ehhez CPU is kell ami bírja tolni az anyagot, amihez sokszor egy modern alaplap és pl a mi esetünkben új RAM is társul
7. Itt jön képbe, hogy a táp sem fogja már birni, akkor illik abból is egy 650-es egy 4K gamer konfigba.
8 sokszor itt meglepődik az ember, hogy forró a gép. Régi gépházak nem atomerőműre voltak tervezve, szóval +2-3 venti bele, esetleg az egész ház csere jól szellőzőre.
(nem röhögni a ventik megemlítésén, nézzétek meg mennyibe kerül egy Noctua!!!! 8000+)
9 Elkezd thermal throttlingolni a CPU a gyári hűtővel. Hoops 20 k+ egy normális. Noctua csöndes meg 30k+

És az ember apránként kiadott 500 000+-t, hogy 4K ban játszon, amit NEM VESZ ÉSZRE!
2K vagy Full HD 144Hz sokkal értelmesebb és olcsóbb.

Sőt így azt mondhatom, hogy 28" 4K nál a filmekben sem jön ki aannyira 2K val szembeni előny, főleg ha kényelmesen hátradőlve nézed.

TLDR, jól teszed, 4K fölösleges és túl drága ma még (mondjuk az én monitorom akkor akcióban olcsóbb volt mint egy 2Ks és mivel úgysem játszom rajta így nem verem a fejem a falba, mert semmit sem buktam azon, hogy nem látszik a különbség.)

Szerintem jó ötlet a 2K 28". Ha 1660 Supert teszel mellé az kompromisszumokkal azért elmegy, vagy vársz egy kicsit és a 2070-esek ára be fog szakadni pár hónap múlva.

Igen, tény és igazat kell adjak - a 4K -nak van többletköltsége egy FullHD alapú "minimálrendszerhez képest. Azonban kicsit árnyalnám a képet kicsit az alábbiakkal kapcsolatban - annyira nem kell demonizálni a 4K -t ... :)

1. Igen, nekem kicsit drágább volt a 28" 4K monitorom - ugyanakkor van 2K -sból még az enyémnél is jóval drágább. Úgyhogy, igen drágább a 4K, de az egyéb igények többet nyomnak a latban ...
2. Nem, ezt nem tudom megerősíteni. Nálam "4K/10 bpc/RGB Full tartományra" egy akármilyen fogalmam sincs milyen "noname" DP kábellel megy át már jónéhány éve - nulla "parajelenséggel" ...
3. Ezt aláírom - nagyon régi VGA nem lesz jó. A 4K/30 Hz -et (DP 1.1 vagy HDMI 1.4) ne nézegesse senki.
4. Amennyiben nincs játék, akkor 4K -ra is elég a kisebb is - most csak pl. 1650/Ti. Amennyiben meg lenne játék és a 4K is szóbakerül - akkor meg goto RTX 2070 legalább. Igazat adok - kell a nagyobb VGA ...
5. Ez azért nem akkora horror - persze, ha legalább a RTX 2070 megvan. Nálam BFV Aeorodrome -on simán nézegetem a 100-110 fps -eket 4K Ultra/High -on RT nélkül (OK, ultra -n inkább 100 fps alatt). A másik sivatagoson a max. ra simán jön 160 fps körül is. Úgy nagy átlagban (más pályákon is) 80 fps átlag. A BR -nél be tud szakadni 60 fps környékére is ... Úgy egyébként mindezt tök folyamatos megjelenítéssel. Azért ez nem játszhatatlan vagy "horror" ...
6. Korábbi hsz -emben írtam, hogy szűken egy évig toltam i7-3770K és 16 GB RAM -al. Igen, RT nélkül 4K Ultra -n majd High -on ... Ez akkor 6 éves PC volt (egy éve cseréltem a PC -t is)
7. Tápra kényes vagyok - abból mindig jó van (játéktól teljesen függetlenül). Így ezt a részét nem tudom. Azért egy 2K játék alá is illik valami "értelmeset" odarakni. Most 100W teljesítménykülönbség ára - háát. Nem tudom - én játék nélkül is megvenném. Akkor egy VGA csere esetén nem kell tápot cserélni (néha az olcsóbb a drágább) ...
8. A másik "becsípődésem" a hang. Ez is játéktól független dolog. Nem forró a gépem. Táp kussol, 3 db 14 cm -es venti 500 RPM körülre szabályozva, DRP 4 (szintén leszabályozva). Noctua -k nálam csak a NAS -ba kerültek. PC -be Be Quet!. Itt a csendnek van ára nem a 4K -nak. Persze amúgy hűt, "mint állat" ...
9. A CPU nem a felbontással skálázódik (ideértve annak hűtési igényét is). Azzal a VGA skálázódik. Azaz, ha olyan CPU -d van és szeretnéd elkerülni a throttlingot, akkor bármekkora felbontásra megveszed az épkézláb CPU-hűtőt ...

PC -re a világ összes pénzét el lehet költeni felbontástól függetlenül. Ismerek nem egy olyan embert akik 2K/144 Hz -re meg "kompetitív" ökörködésre elszórja az én PC -m árának akár a többszörösét is. Igaz, ehhez gyakrabban is kell cserélni a komponenseket, mint nekem ...


"Sőt így azt mondhatom, hogy 28" 4K nál a filmekben sem jön ki aannyira 2K val szembeni előny, főleg ha kényelmesen hátradőlve nézed." - Attól függ milyen felbontású filmet nézel ... ;) Úgy egyébként 4K -ra inkább 32" -t ajánlottam korábban - ebből a szempontból jogos a dolog. Azonban nemcsak filmek (meg játék) van a világon. Nálam pl. egyik se számított a 4K monitor választásánál.

Úgy egyébként egyetértek ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Egyszer mar javasoltatok valamit. Az jo is lett volna csak akcio volt tetolecbol meg hajopadlobol. Aztan inkabb azt vettem majd kaptarepites kozbe ugy dontottem semmi szuksegem komolyabb eszkozre van igy is eleg dolgom... De most a suli miatt meg nagyon sok minden nem kompatibilis egyszeru oprendszerrel es nem tudom megnezni azokat az oldalakat...
 
M

molnibalage

Guest
PC -re a világ összes pénzét el lehet költeni felbontástól függően. Ismerek nem egy olyan embert akik 2K/144 Hz -re meg "kompetitív" ökörködésre elszórja az én PC -m árának akár a többszörösét is. Igaz, ehhez gyakrabban is kell cserélni a komponenseket, mint nekem ...
..
A 144 Hz értelme is 0 számomra.
Én főleg történetalapú játékokkal játszom, a 60 FPS is az overkill. Azon túl meg repszim, ami retro meg BMS4.34 és ennyi.