Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
..../de a lenyeg gondolkozok egy laptopon./ semmi extra gepigenybe annyit hogy fusson rajta a total war sorozat az elso roma utani kozepkorosig. /nekem ez boven eleg jatszoter :) / tudnatokvalamit ajanlani. Inkabb megbizhato legyen mint penge de azert a win ne okozzon neki problemat :D meg az ilyen regebbi jatekok. Arba legyen kedvezo. .....
Mennyi a keret? Én szívesen ajánlok neked 4000 USDs laptopot. Tényleg jó! :D

---------
Más. 4K gaming lame!
8K Ultra 60 FPS!!!!!!

Ez a 3090 mindent átír. Brutális ez a teljesítmény!

Mondjuk ez már tényleg csak übersznobság, hogy TV+gép olyan 60 000 USD és valójában minek?
HC gamerek azt mondják 24" 2K@144Hz. Kell és kész.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Mennyi a keret? Én szívesen ajánlok neked 4000 USDs laptopot. Tényleg jó! :D

---------
Más. 4K gaming lame!
8K Ultra 60 FPS!!!!!!

Ez a 3090 mindent átír. Brutális ez a teljesítmény!

Mondjuk ez már tényleg csak übersznobság, hogy TV+gép olyan 60 000 USD és valójában minek?
HC gamerek azt mondják 24" 2K@144Hz. Kell és kész.
120 nal tobbet semmi fele kepp sem akarok rakolteni /mert nem nagyon lessz kihasznalva szerintem / gondolkoztam valami "filleres" notebokon de azok altalaban se nem strapabiroak se nem rendszerfejlesztes baratak. /vegulis nagyreszben csak alap progik lennenek rajta egy 3 d modellezo biztos rakerulne meg a totalwar sorozat epp aktualisan jatszott resze./mert azt a jatekot mindig is szerettem./ de ha veszek azt ha 10 evig nem is de megkouelitoleg annyi ideig szeretnem azert hogy megbirkozzon a kihivasokkal. /addigra az 5 g is eleg elterjedt lessz valoszinuleg azert azzal birkozzon meg ha mas nem vezeteken. /filmletoltes hasonlok./ tehat azert rendelkezzen ertelmes szamitasi kapacitassal... /elsosorban par eves topp gepnek szamito gepeken gondolkozok. Ami ma mar olcso kategoria... Vagy valami kevesbe elterjedt ujjitast hordozo arral betorni kivano termeken./ de bevallom oszinten mar jo ideje nem foglalkozok szamitogepek tulajdonsagaival /12 eve hogy utoljara szamitogepet epitettem es tisztaba voltam az epp aktualotasokkal./momdjuk ahogy nezem a fejlodesi utem mindha hatalmasat lassult volna./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
De a legfontosabb a strapabirosag. Tanyara jarkalok./valoszinuleg ott is kell tanulni./ ott inkabb a szabadba vagyok napkozbe./ kivinnem terepre. Persze nem kusznak masznak vele meg dagonyaznak./ de egy botlas barmikor benne lehet a pakliba./jo tudom taska de azert legyen massziv a haz./ meg a fenyero a monitornal ami fontos. Hogy a szabadba lassam ha maxra teszem /tehat legyen jo eros./ de a tanyan bellul tudjam le is venni a fenyerot ugy hogy normalos kepet kapjak/ nem szeretem ha szetvakitja a szemem./
 
T

Törölt tag 008

Guest
120 nal tobbet semmi fele kepp sem akarok rakolteni
Annyiért nincs.
120-ért celeronos netbook hulladékok vannak, amik még a windowst sem képesek gördülékenyen futtatni.

Amiket leírtál az olyan 250-től kategória.
Mondanám, hogy vegyél egy használt business class notit, de azok meg nem nagyon tudnak játékot futtatni.

Esetleg részlet? Pl mobil előfizetéshez hozzá lehet csapni egész pofás notikat és akkor havi 15 000-essével kifizeted.
Pl telekomnál Ryzenes Asus TUF gamer noti havi 15-be belefér.

Vagy próbálkozz black fridaykor, bár itthon az elég gagyi átverős szokott lenni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Annyiért nincs.
120-ért celeronos netbook hulladékok vannak, amik még a windowst sem képesek gördülékenyen futtatni.

Amiket leírtál az olyan 250-től kategória.
Mondanám, hogy vegyél egy használt business class notit, de azok meg nem nagyon tudnak játékot futtatni.

Esetleg részlet? Pl mobil előfizetéshez hozzá lehet csapni egész pofás notikat és akkor havi 15 000-essével kifizeted.
Pl telekomnál Ryzenes Asus TUF gamer noti havi 15-be belefér.

Vagy próbálkozz black fridaykor, bár itthon az elég gagyi átverős szokott lenni.
Nincs mobil elofizetesem reszlet nem jatszik hasznalt meg teljesenmkizart...

Legfeljebbraszanom a penzt. /Elsosorban nem a hianya miatt akkora az ar amekkora ha valamit meg akarok venni altalaba megveszem... Joval inkabb a spulsag :) / rettentoen spul tudok lenni ha valaminek az ara magasabb annal mint amennyibol en azt ossze tudnam hozni.../laptopot mondjuk meg nem raktam ossze./olyan ez mint a 8x8 as qvad egy alsokategorrias extra nelkuli szemelyauto araert mikozben csak ket qvad osszerakva kompozittal leburkova./na jo csak a hatso tengelyeket rakocskatjak hozza./
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Esetleg részlet? Pl mobil előfizetéshez hozzá lehet csapni egész pofás notikat és akkor havi 15 000-essével kifizeted.
Pl telekomnál Ryzenes Asus TUF gamer noti havi 15-be belefér.

Nekem tegnap jött meg, szokni kell hogy az alapjárati zaj akkora, mint amikor a kis toshiba a lelkét kihajtotta.
Meg vezetékes nethez 18k havonta, de mivel kamat nincs ezért szerintem jobb így fizetni az infláció miatt, mint egy összegbe a 400k-t most.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Tudna valaki segíteni, eligazítást adni az új/régi xbox jelölésekben és árakban?

Amit talán tudok, de javítsatok ki ha ezeket rosszul írom: A One (S és X) elvileg a régi verzió, és a Series S és Series X az újak? A Series S feltételezem a Series X butított kistestvére?

A redditen kb minden vitában azt írják, hogy a Series S jobb mint a One X. Na most ami engem megkavar, az az ár. Hogy lehet, hogy a Series S csak 110k forint, míg a One X 140k kedvezménnyel, eredeti ára 170k. Ha jobb a Series S, akkor miért olcsóbb 30 ezerrel mint a One X?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Tudna valaki segíteni, eligazítást adni az új/régi xbox jelölésekben és árakban?

Amit talán tudok, de javítsatok ki ha ezeket rosszul írom: A One (S és X) elvileg a régi verzió, és a Series S és Series X az újak? A Series S feltételezem a Series X butított kistestvére?

A redditen kb minden vitában azt írják, hogy a Series S jobb mint a One X. Na most ami engem megkavar, az az ár. Hogy lehet, hogy a Series S csak 110k forint, míg a One X 140k kedvezménnyel, eredeti ára 170k. Ha jobb a Series S, akkor miért olcsóbb 30 ezerrel mint a One X?
Sok oka lehet, de a jobb az nem feltétlen jelent nagyobb teljesítmény. Lehet hasonló teljesítményű, de halkabb pl, amit ma már olcsóbb kihozni.

Szerintem még várj ki, nagyon újak, még csak preorder van, és nagy a hype, meg találgatás. Piacra kerülés után 2-3 hónappal lesz már infó. Early adoptereknek mindig .. többe kerül a dolog.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
One X erősebb, mint a Series S, mivel 4K-ra tervezték az S-t meg 1080p-re (+ nincs lemezmeghajtója) , de nem fogja tudni futtatni a Series-re írt játékokat.

Elvileg jövőre jön a Series V, ami lemezolvasó nélküli Series X lesz köztes áron.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
T

Törölt tag 2822

Guest
Értem köszi!

Azt olvastam, hogy november 10-én jelennek meg. Szerintetek karácsonyra lejjebb viszik az árát valamilyen akció keretében? Elsőre hülye kérdésnek tűnhet, de van olyan cég ami karácsonykor inkább árat emel mint csökkent..
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Értem köszi!

Azt olvastam, hogy november 10-én jelennek meg. Szerintetek karácsonyra lejjebb viszik az árát valamilyen akció keretében? Elsőre hülye kérdésnek tűnhet, de van olyan cég ami karácsonykor inkább árat emel mint csökkent..

Bolti ára lemenni nem fog, mivel mindkét nextgenből elfogyott az előrendelés, már csak várólistára lehet feliratkozni.

Tavasszal fél áron veszel használtat ha nem sürgős, tele lesz jófogás/facebook marketplace megunt példányokkal, én Series X-et vennék hosszú távra.


Csak helyszíni átvétel, vagy utánvétel, mivel van egy erre szakosodott csalónk, általában lopott személyigazolványt küld, előreutalást kér, ha a megadott cím közelében laksz vagy érte mennél akkor hirtelen eltűnik, a megkárosított hiába tesz feljelentést számlaszám alapján a rendőrségen, mivel csak kis értékű csalást követ el eddig semmi eredménye, pedig már évek óta őzi, rendszeresen jelentve van a jófogásnak is a profilja ha belefutunk...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
119857849_3584561711659211_7129406866597487733_n.jpg
Problems with bleeding edge.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113

Istenem - ugyanúgy, ahogy 2 éve az akkori elsőszériás RTX 2080Ti -kkel meg 2080 -akkal ... Csak akkor a memória oldal volt problémás.

Ezt még talán szoftverből tudnák valamelyest orvosolni, hogy ne boost -olgasson olyan agresszíven a kártya (ez most csak ötlet), de biztosan nem tesz ez jót nekik. Mindenesetre olcsóbb lenne, mint visszahívni az érintett VGA szériákat - bár még nagy mennyiséget nem adtak el belőle talán (az ünnepi szezonnal együtt értve viszont meglesz a mennyiség is majd) ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Anthonynak 2 gondja volt:
1. Nem minden memória sebességet szeretett (sima ram, nem video ram.)
2. A PSUra is érzékeny, némelyik elekronikája rosszul kezeli ezt a fogyasztási görbét.
Külön bónusz, hogy sokan panaszkodtak, hogy nem dobozba, hanem zacskóba és buborékos foliába csomagolták nekik. Lett pár amin a rögzítő lemez elcsavarodott és ez még a jobb eset, mert egy fogó megoldja.

Szégyen, hogy egy 700/1500 usds kártya és ilyen a rajtja. Remélem az AMD nem követi el ugyanezeket a hibákat a 6000-es sorozattal.

Ja, és az 1500 USDs 3090 szoftveresen butítva van. Szóval valószínűleg jön majd még egy Titan ami nem lesz lekorlátozva...kitudja mennyiért.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 909
113
Anthonynak 2 gondja volt: 1. Nem minden memória sebességet szeretett (sima ram, nem video ram.) 2. A PSUra is érzékeny, némelyik elekronikája rosszul kezeli ezt a fogyasztási görbét. Külön bónusz, hogy sokan panaszkodtak, hogy nem dobozba, hanem zacskóba és buborékos foliába csomagolták nekik. Lett pár amin a rögzítő lemez elcsavarodott és ez még a jobb eset, mert egy fogó megoldja. Szégyen, hogy egy 700/1500 usds kártya és ilyen a rajtja. Remélem az AMD nem követi el ugyanezeket a hibákat a 6000-es sorozattal. Ja, és az 1500 USDs 3090 szoftveresen butítva van. Szóval valószínűleg jön majd még egy Titan ami nem lesz lekorlátozva...kitudja mennyiért.

A "...szoftveresen butított..." után egy hardveresen "kicsit" tuningolt gamer PC, "majdnem jó" ;) FPS-el (jobb felső sarokban):




:cool:


...az kis folyékony nitrogén nem csak az Sidewinder-nél tesz csodákat.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
A "...szoftveresen butított..." után egy hardveresen "kicsit" tuningolt gamer PC, "majdnem jó" ;) FPS-el (jobb felső sarokban):




:cool:


...az kis folyékony nitrogén nem csak az Sidewinder-nél tesz csodákat.

Hamár tuning - nézd a videót 15:28 -tól. Persze amit szállít is a jóembet ... :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Android-os tabletnel hogy a #csaba lehet kikapcsolni, hogy szovegbevitelnel belejavitson ez a virtuális billentyűzet?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 215
113
Na, gondoltam veszek egy laptopot. 200-at szántam volna rá, aztán kutatakodás után rájöttem, hogy annyiért ócska zsanért, műanyag házat, gyenge hangszórókat, meg egy alacsony felbontású / fényereű, esetleg TN+film panelt adnak, maximum egy közepesen gyenge procival.

250 körül sem sokkal jobb a helyzet, ami azért nevetséges, ennyi pénz azért nagyon sok ilyen gyenge hardverért. Refurbished biznisz laptop esetleg, de azokat meg jó eséllyel széthajtották már.

Viszont nézem hogy kijött az új Macbook Air. Hmm hmmm. Nagyfelbontású, csodaszép kijelző, 18 órás üzemidő, BRUTÁLIS házon belül fejlesztett M1 proci, alu ház, nuku ventizaj. Hmm hmm. A 2018 körüliek gyengébbek, de már nagyfelbontású kijelzővel vannak, sokáig is bírják. De ha sikerülne visszaigényelni az ÁFÁ-t... akkor már azért 300 körül hozzá lehetne jutni.

Hülyebogár dolgozik a fejben. :D

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valamire biztos jó az is, nekem fontos volt, hogy fusson rajta Cyberpunk '77 és a ~800db-os digitális könyvtáram, ezért egy Asus TUF A15-öst újítottam be.
Igaz nem az alapmodellt, így 380k lett a vége (áfával) :D
De asszem Ryzen 5-tel már 300 környékén kapható és elég masszív jószág.