Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ott volt a Motorolaj is a 68000, ami minden tekintetben jobb választás lett volna. Az IBM választásai miatt van ma MS és Intel....

Ahogy le is írtam: nem volt ott a 68000. Az IBM 1979-re kész sorozatot kért, több ezer darabot. A Motorolla viszont nem volt kész a chippel, 1980 februárjában tudták csak kiadni az első mintákat az érdeklőködnek, és 1980 novemberében kezdték meg a sorozatgyártást. Ez az IBM-nek nem felelt meg, ezért választhattak a TMS9900 / TMS9980 és az i8088 között. Az utóbbi mellett döntöttek. Az Apple meg köszönte szépen, élt a kínálkozó lehetőséggel és kijött az Motorolla 68000-assal szerelt Apple Lisa-val - csak irgalmatlan drágán...

A legjobb oprendszer az akkori IBM PC-hez az OS/2 Warp volt, de aranyárban mérték (kb. duplája volt az ára a Windows-nak). Ha az IBM akkor ingyen (de ez a multiknál ugye a legnagyobb szitokszó) adja a licencet, ma nem lenne az MS az, ami. Ez az IBM tiszta Xerox...

Függően mikori Warp-ot nézünk és mi a cél az OS-el. Az IBM komplex, de relatíve zárt rendszerben gondolkodott: IBM PC számítógépek IBM OS/2 operációs rendszerrel, IBM nyomtatókkal és külső perifériákkal, és így tovább. Ez egy üzleti rendszerben életképes volt, de egyben garantáltan magasan tartotta az árat, hiszen nehéz volt 3rd party eszközöket integrálni a rendszerbe (akár csak egy bővítőkártyát is), vagyis nem volt verseny.
A Microsoft pont azzal tudta az üzleti felhasználókat megfogni, hogy nyílt rendszert nyújtott a Windows NT-vel (ami ugye az eredeti OS/2 3.0-án alapult, csak ugye az OS/2 2.0 után a Microsoft és az IBM szakításig jutott), ahova a 3rd party szereplők bátran beilleszthették a saját hardware és software elemeiket, így bárki összelegózhatta a saját rendszerét olyan elemekből, ami neki szimpatikus volt.
Az otthoni felhasználóknál a Microsoft a Windows 95-el és aztán a DirectX-el szépen felépített egy komplex és hatékony rendszert, amire könnyebb volt fejleszteni (nem kellett minden hardware elemhez külön-külön megoldani a játékfejlesztőnek a támogatást - emlékszünk még arra, amikor a hangkártya IRQ-ját kézzel adtuk meg, és választottuk ki, hogy milyen módban szólaljon meg?). Az IBM sose foglalkozott komolyan a számítógépes játékokkal, nem láttak pénzt benne...

BTW volt anno fent OS/2 Warp és nekem pont az maradt meg, hogy olyan szépen meg tudott az is fagyni, hogy öröm volt nézni (a Windows 95 is, szó se róla).
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
hogy nyílt rendszert nyújtott a Windows NT-vel (ami ugye az eredeti OS/2 3.0-án alapult, csak ugye az OS/2 2.0 után a Microsoft és az IBM szakításig jutott),
Nem azon alapult. Az NT teljesen új volt, de ex Digitales arcokkal volt tele a csapat. Volt OS/2 alrendszere is. A Microsoft az OS/2 fejlsztésben bedolgozott, mert az IBM-nek nem volt elég kapacitása rá.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A legjobb oprendszer az akkori IBM PC-hez az OS/2 Warp volt, de aranyárban mérték (kb. duplája volt az ára a Windows-nak). Ha az IBM akkor ingyen (de ez a multiknál ugye a legnagyobb szitokszó) adja a licencet, ma nem lenne az MS az, ami. Ez az IBM tiszta Xerox...
Én használtam is. A Windows 95, ami kb egyidős, fényévekkel jobb volt usabilityben.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
Én használtam is. A Windows 95, ami kb egyidős, fényévekkel jobb volt usabilityben.
Én nem használtam, de azok az ismerősök, akik igen, pont azt emelték ki, hogy sokkal megbízhatóbb és használhatóbb volt, mint a Windows. Ettől még lehet neked igazad.
Az első igazán jó MS oprendszer a Windows for Workgroups 3.11 volt. De ennek már több, 25 éve
Ahogy le is írtam: nem volt ott a 68000. Az IBM 1979-re kész sorozatot kért, több ezer darabot. A Motorolla viszont nem volt kész a chippel, 1980 februárjában tudták csak kiadni az első mintákat az érdeklőködnek, és 1980 novemberében kezdték meg a sorozatgyártást. Ez az IBM-nek nem felelt meg, ezért választhattak a TMS9900 / TMS9980 és az i8088 között. Az utóbbi mellett döntöttek. Az Apple meg köszönte szépen, élt a kínálkozó lehetőséggel és kijött az Motorolla 68000-assal szerelt Apple Lisa-val - csak irgalmatlan drágán...
Utánanéztem, igazad van. Mondjuk az Apple még most is gyárt Mac-et, az IBM visszatért a mainframe-hez...
Függően mikori Warp-ot nézünk és mi a cél az OS-el. Az IBM komplex, de relatíve zárt rendszerben gondolkodott: IBM PC számítógépek IBM OS/2 operációs rendszerrel, IBM nyomtatókkal és külső perifériákkal, és így tovább. Ez egy üzleti rendszerben életképes volt, de egyben garantáltan magasan tartotta az árat, hiszen nehéz volt 3rd party eszközöket integrálni a rendszerbe (akár csak egy bővítőkártyát is), vagyis nem volt verseny.
A Microsoft pont azzal tudta az üzleti felhasználókat megfogni, hogy nyílt rendszert nyújtott a Windows NT-vel (ami ugye az eredeti OS/2 3.0-án alapult, csak ugye az OS/2 2.0 után a Microsoft és az IBM szakításig jutott), ahova a 3rd party szereplők bátran beilleszthették a saját hardware és software elemeiket, így bárki összelegózhatta a saját rendszerét olyan elemekből, ami neki szimpatikus volt.
Az otthoni felhasználóknál a Microsoft a Windows 95-el és aztán a DirectX-el szépen felépített egy komplex és hatékony rendszert, amire könnyebb volt fejleszteni (nem kellett minden hardware elemhez külön-külön megoldani a játékfejlesztőnek a támogatást - emlékszünk még arra, amikor a hangkártya IRQ-ját kézzel adtuk meg, és választottuk ki, hogy milyen módban szólaljon meg?). Az IBM sose foglalkozott komolyan a számítógépes játékokkal, nem láttak pénzt benne...

BTW volt anno fent OS/2 Warp és nekem pont az maradt meg, hogy olyan szépen meg tudott az is fagyni, hogy öröm volt nézni (a Windows 95 is, szó se róla).
AZ OS/2 kifejezetten üzleti célra fejlesztett oprendszer volt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A Microsoft úgy promotálta az NT-t, hogy Unix-like op.r.
Az max marketing volt, igazság maggal.

Az NT kernelje egy több runtime alrendszerrel bír, ad Win32, POSIX (most már Linux-ot is, WLS2 néven), és OS/2 kompatibilitási réteget.

Windows_2000_architecture.svg


A Microsoft Xeniex volt a saját UNIX-uk. Belül az NT nem UNIX-szerű, sok téren modernebb, de pár téren nem váltak annyira be a döntéseik. Belül jelentős eltérések vannak a szálkezelés, ütemezés, filerendszer megvalósításokban. Máshoz húztak meg egyes rendszerhatárokat, más absztrakciókat alkalmaztak.

Mindenben hozta az akkoriban leginkább a UNIX-ok által hozott robosztusságot, de ennek ára volt: erősebb gép is kellett neki. (A rossz nyelvek ezt elvitatják, de igaziból csak a Microsoftot utálták, és nem tetszett nekik, hogy máshogy csináltak meg dolgokat, de szintúgy működően, mint amit megszoktak) Hozzá tartozik, hogy a professzionális célra (és nem irodaira, amire az OS/2 rárepült, hanem mérnökire) a UNIX munkaállomások voltak az elterjedtek (HP, Sun, SGI), amik mind UNIX-ot futtattak akkoriban. Ezt a piacot célozta az MS ezért lehetett (és kellett) olyan marketing anyagot csinálnia, amik a hasonlóságot hangsúlyozzák a célpiacon már ott levő termékekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Én nem használtam, de azok az ismerősök, akik igen, pont azt emelték ki, hogy sokkal megbízhatóbb és használhatóbb volt, mint a Windows. Ettől még lehet neked igazad.

Ez igaz is volt - amíg az IBM körben maradtál. Amíg ebből nem mozdultál ki, tök jó volt. Csakhogy a Windows abban volt jó, hogy rövid idő alatt sokkal több féle program volt rá mindenfélére, és emiatt a felhasználó ha valamit szeretne csinálni, akkor kb. kinyújtotta a kezét, és talált valami programot rá. Na az OS/2 nem ilyen volt.
Olyan nevetséges dolgokról beszélek, mint a zenelejátszás...

Utánanéztem, igazad van. Mondjuk az Apple még most is gyárt Mac-et, az IBM visszatért a mainframe-hez...

Az IBM vezetésének nem fért bele az árverseny, ők professzionális eszközt szerettek volna minőségben. Valami olyasmi, ami az Apple-t veszi körbe. Csakhogy ahogy az Apple, az IBM sem tudott mit kezdeni a brand IBM PC kompatibilis számítógépekkel, amiket a HP vagy a Xerox gyártott. Ezek minősége közelítette az IBM gépekét, de sokkal olcsóbbak lehettek. Az Apple ugye ekkor hosszú fejtörés után kitalálta az iMac-et és egy friss, izmos marketinghadjárattal egy "életérzést" rakott mögé - meg egy irtó olcsó kínai gyártást. BTW PowerPC alapokon, mert a 68000-as ág ugye halottnak lett nyilvánítva.

Az IBM-nél nem volt ilyen, ők csak megbízható, jó munkaállomás-gépeket akartak gyártani. És tették is ezt tovább, jött a PC Line (PL) széria, aztán a Netvista majd a Thinkcenter. Igazából semmi különös, csak jól összerakott gépek voltak. Aztán jött 2005 és az IBM az adósságok miatt (a Mainframe szinten is egyre inkább alulmaradt a konkurensekkel szemben, részben a PowerPC miatt...) túladott a személyi számítógép üzletágon - és tette a Lenovo-t nagyon boldoggá vele...
 
M

molnibalage

Guest
Lenne egy kis problémám. 13 éve csinálok már videókat, a Vegas 6-tal kezdtem, most 14 van. Soha nem csinált ilyet. Erre mostanában random villogásokkal veri teli a kódolás a videókat?

Mi a búbánattól lehet ez...? Egyetlen képkockán jelenik meg ez négyzet. Amikor semmi ilyesmi objektum nincs sehol az egész videóban.

Próbálok az animáció sebességével játszani, hol működik, hol nem. Van, hogy tökugyanazon beállítással máshonnan kezdve a renderelést ne, csinálja.
Nem akarok okosabb lenni a programnál, a standard "Internet 1080p" beállítással csináltam, holott a múltban n+1 féle render beállítást használtam. Ahol nem voltak ilyen gondok.

sfYRPhL.png
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Lenne egy kis problémám. 13 éve csinálok már videókat, a Vegas 6-tal kezdtem, most 14 van. Soha nem csinált ilyet. Erre mostanában random villogásokkal veri teli a kódolás a videókat?

Mi a búbánattól lehet ez...? Egyetlen képkockán jelenik meg ez négyzet. Amikor semmi ilyesmi objektum nincs sehol az egész videóban.

A GPU-s renderelést próbáltad már kikapcsolni? A 13-asban pl. ezeken a helyeken lehet kapcsolni: https://www.vegascreativesoftware.i...gtx-970-cards-on-win-10-x64--103139/#ca636228
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
@Veér István Marketing szöveg, de '95-ben a Windows NT Server-t ezzel az igével próbálták meg eladni - a Novell NetWare 3.12 és 4.1 ellenében pozícionálták, sikeresen. Desktop fronton a WfW 3.11 volt az ellenfél - az upgrade volt a cél. Emlékeim szerint az asztali gépeken a 4.0-tól volt jó és megbízható a rendszer. A XENIX-et nem használtuk, de az nem az MS-é volt, ahogy utánanéztem, hanem az SCO-é. (Milyen ismerős nevek bukkannak fel időnként...) A UNIX rákfenéje az volt, hogy az egyes platformokra minden gyártó más-más rendszert rakott (AIX, HP-UX, Solaris stb), és alájuk a gép is drága volt, meg az OS-t is aranyárban mérték. Erre jött a Linux, mint megoldás.
Visszatérve a szerverekhez: az MS ott nyert nagyot, hogy rugalmasabb és kényelmesebb volt, mint a NW, és sokkal olcsóbb (PC) platformon futott, mint a RISC-es gépek a UNIX-aikkal. Desktop fronton pedig nem is a Windows, hanem az Office az aranybánya.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Sziasztok!
A családban szeretnénk strapabíró laptopot venni, üzleti célra (úgyhogy office és fhd videónál nagyobb terhelést nem kap), a korábbi Lenovo 510-n a kijelző káva és zsanér 3 év alatt megadta magát.
Magasabb kategóriában tudtok ajánlani valamit? Thinkpad T495-t néztem, nekem a céges gépem is hasonló, azzal meg vagyok elégedve, de nem nyúzom kifejezetten sokat. Van valakinek tapasztalata, más hasonló strapabíró típus 400ezer körül? (HP-t nem annyira preferálom) Ennyi pénzért 5 évig legalább ki kéne húznia.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Sziasztok!
A családban szeretnénk strapabíró laptopot venni, üzleti célra (úgyhogy office és fhd videónál nagyobb terhelést nem kap), a korábbi Lenovo 510-n a kijelző káva és zsanér 3 év alatt megadta magát.
Magasabb kategóriában tudtok ajánlani valamit? Thinkpad T495-t néztem, nekem a céges gépem is hasonló, azzal meg vagyok elégedve, de nem nyúzom kifejezetten sokat. Van valakinek tapasztalata, más hasonló strapabíró típus 400ezer körül? (HP-t nem annyira preferálom) Ennyi pénzért 5 évig legalább ki kéne húznia.

Előre nehéz megmondani, hogy mennyi időt bír ki egy laptop. Nálunk a családba az olcsóbb (ie.: akkor 130-150e Ft körüli) Toshiba Satellite (tehát belépő szintű) laptopok 5+ évek óta vannak nyúzva, bírják még SSD-vel simán, pedig nem adtam volna nekik többet 3 évnél.

Az általad felvázoltra üzleti laptopok javasoltak, Lenovo Thinkpad és Dell Latitude szériák, ezen belül hogy melyik, az már az igény és a pénztárca kérdése. Nyilván ha a könnyű hordozhatóság a fontos, akkor kisebb méret a hasznos, ha viszont helyben való használat (vagyis a hordozhatóság másodrangú kérdés), akkor nagyobb kijelző és teljes értékű (num paddal bíró) billentyűzet (vagy kisebb kijelzős laptop + dokkoló + monitor plusz esetleg rendes USB-s billentyűzet) a megoldás.

Az előző munkahelyemen Dell Latitude 5400-asokat szereztek be százszámra (a második helyiérték a képernyő képátlójára utal, az 5300-asok pl. 13"-osak, az 5400-asok 14"-osak, az 5500-asok 15"-osak), úgy nagyjából 2%-os volt a meghibásodási arány 6 hónap alatt, ami elfogadható szint (a Dell support elég korrekt, noha itthon még csak telefonon lehet hibajegyet feladni). Ha esetleg valami negatívat kell mondani az 5400-asokról, akkor az, hogy nincs rajta numerikus billentyűzet (aki táblázatokat használ értékek bevitelére, annak sokkal kényelmesebb a num. billentyűzet megléte), illetve a gyári hűtési profilja csapnivaló (hagyja felmelegedni a gépet, majd beindul a hajszárítóhang, miután lehűl valamelyest elcsendesedik, majd Goto10). Ott inkább a dokkolókkal volt a gond, a D6000-es dokkolókból 3 hónap alatt kb. 5% esetében haltak meg az USB portok.

A Thinkpad-eknél nekem nagyon tetszik a "pöcökegér" (egy piros pici "joystick" a billentyűzetben), ha a hordozóhatóság fontos (ie.: bemutatók, prezentációk, stb.) akkor ezzel akár ki lehet váltani az egér használatát, akinek a tapipad nem jön be annyira. A Ryzen magvasokhoz még nem volt szerencsém, nem tudni még, van-e velük bármi nyűg, de az eDigitalnál most ugye tényleg 400e Ft alatt van a T495, amiért az igencsak jó vételnek tűnik...
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
A GPU-s renderelést próbáltad már kikapcsolni? A 13-asban pl. ezeken a helyeken lehet kapcsolni: https://www.vegascreativesoftware.i...gtx-970-cards-on-win-10-x64--103139/#ca636228
Köszi, úgy tűnik, hogy működik. Hiba nélkül lerenderelte a 30 perces Dvina videót elsőre a kikapcsolása után.

Persze vagy kétszer hosszabb idő lett a renderelés, de legalább nem hibázik.
Van az a sejtésem, hogy a VGA-n valami pillanatokra túlmelegedhet és akkor hibázik a gép. 1 hete takarítottam ki a gépet, mert akkor fordult elő, hogy render közben kvázi megfeküdt a gép és belassul, melegedésre gyanakodtam már akkor is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Köszi, úgy tűnik, hogy működik. Hiba nélkül lerenderelte a 30 perces Dvina videót elsőre a kikapcsolása után.

Persze vagy kétszer hosszabb idő lett a renderelés, de legalább nem hibázik.
Van az a sejtésem, hogy a VGA-n valami pillanatokra túlmelegedhet és akkor hibázik a gép. 1 hete takarítottam ki a gépet, mert akkor fordult elő, hogy render közben kvázi megfeküdt a gép és belassul, melegedésre gyanakodtam már akkor is.
Lehet driver gond is. Néha windows update feltesz olyan WHQL aláírt cuccot ami szarabb mint ami fent van. Nekem hálókáryya drivert is, meg gpu drivert is volt, hogy effektív downgradelte.
 
M

molnibalage

Guest
Lehet driver gond is. Néha windows update feltesz olyan WHQL aláírt cuccot ami szarabb mint ami fent van. Nekem hálókáryya drivert is, meg gpu drivert is volt, hogy effektív downgradelte.
Semmi sincs auto frissítésen nálam. A VGA driverem lehet vagy 1-2 éves is.
A Win7-et is mindig manuálisan frissítettem.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
Sziasztok!
A családban szeretnénk strapabíró laptopot venni, üzleti célra (úgyhogy office és fhd videónál nagyobb terhelést nem kap), a korábbi Lenovo 510-n a kijelző káva és zsanér 3 év alatt megadta magát.
Magasabb kategóriában tudtok ajánlani valamit? Thinkpad T495-t néztem, nekem a céges gépem is hasonló, azzal meg vagyok elégedve, de nem nyúzom kifejezetten sokat. Van valakinek tapasztalata, más hasonló strapabíró típus 400ezer körül? (HP-t nem annyira preferálom) Ennyi pénzért 5 évig legalább ki kéne húznia.
1. 400e nettó vagy bruttó? 2. Dell rulez, nekem a rég Precisionom most lesz 7 éves, és anya azon nyomja a home office-t, meg az online tornát is. Gond a lassú betöltéssel volt, de töröltem egy csomó, az évek során felhalmozott programot. 3. Az üzleti vonal a Latitude és a Vostro. A felsőkategória az előbbi, a közép az utóbbi. Az első Dell-em Vostro volt, az is bírta 3 évet (az akkuja dobta fel a talpát).
Ez kb nettó 350e:
Dell Latitude 3510 notebook - Intel Core i5-10210U (1.6GHz - 4.2GHz), 8GB DDR4 2667MHz (1*8GB), 15.6" FHD WVA Anti-Glare (1920x1080 matt) IPS LED + RGB HD kamera, M.2 256GB PCIe NVMe Class 35 SSD, 64bit Windows 10 Pro HUN, Intel UHD grafikus vezérlő, magyar billentyűzet, Waves Maxx Audio, 4 cellás akkumulátor 53WHr, Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 802.11ax 160MHz + Bluetooth 5.1 (2x2), Gigabit LAN, HDMI 1.4, 1x USB2.0, 2x USB 3.2 Gen 1 (Type-A), 1x USB 3.2 Gen 1 (Displayport over Type-C), TPM 2.0, Fingerprint reader, 65W AC adapter, 3 év helyszíni garancia
512GB SSD-vel kb 390-400 nettó lehet.
Ez meg kicsit olcsóbb, olyan ~330e nettó.
Dell Vostro 5401 szürke színű notebook - Intel Core i5-1035G1 (1.0GHz-3.60GHz), 8GB DDR4 3200MHz (1*8GB), 14" FHD Anti-Glare (1920x1080 matt) WVA + HD kamera (Privacy shutter), M.2 512GB PCIe NVMe SSD, 64bit Windows 10 Pro HUN, Intel UHD grafikus vezérlő (HDMI 1.4b kimenet), Waves Maxx Audio Pro hangrendszer, 3 cellás akkumulátor 40WHr, magyar háttérvilágítású billentyűzet, Gigabit LAN, Dell Wireless-DW1820 802.11AC 2x2 Wi-Fi + BT 5.0 Wireless Card, micro SD kártyaolvasó, 2x USB 3.2 Gen 1 (Type-A), 1x USB 3.2 Gen 1 (Displayport over Type-C), 45W AC adapter, TPM 2.0, Fingerprint Reader, 3 év helyszíni garancia

https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/latitude-laptops?~ck=anav
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 251
8 157
113
Ja, és a Dell szerviz BND (business next day), a helyszínen javítanak (pl. alaplapcsere). A Lenovo meg kiviszi (kivitte) Lengyelországba, ha valami komolyabb baja van.