Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nekem gyanúsan érintkezési hiba. Főleg a hdmi tud meghajolni, de lehet sajnos, hogy a port rossz már. Csak kártyás bemenet van, vagy van alaplapi is?
Hú, hát ezt nem tudom.
Csak akkor a kérdés az, hogy ha érintkezési hiba, akkor a céges gépen is miért adta elő a monitor?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hú, hát ezt nem tudom.
Csak akkor a kérdés az, hogy ha érintkezési hiba, akkor a céges gépen is miért adta elő a monitor?
Nem volt benn eléggé, és amikir újraindítottad picit megráztad, vagy bármi ilyesmi.
Így látatlanban, ha simán beáll, akkor az nekem ilyesminek tűnik. Persze lehetne videókártya, alaplap stb, de ha a másik gépen is előjött akkor ott nekem picit gyanús, h valami ilyesmi inkább.
Főleg, hogy mondtad szétment a kábeled.
Most am nekem is, display a súlya miatt.
És az is ilyesmivel kezdett. Nekem mondjuk eltolta a képet lefele. De na
 
M

molnibalage

Guest
Nem volt benn eléggé, és amikir újraindítottad picit megráztad, vagy bármi ilyesmi.
Így látatlanban, ha simán beáll, akkor az nekem ilyesminek tűnik. Persze lehetne videókártya, alaplap stb, de ha a másik gépen is előjött akkor ott nekem picit gyanús, h valami ilyesmi inkább.
Főleg, hogy mondtad szétment a kábeled.
Most am nekem is, display a súlya miatt.
És az is ilyesmivel kezdett. Nekem mondjuk eltolta a képet lefele. De na
Az cserélve lett újra.
A saját gépemet is emiatt kipróbáltam display és HDMI-vel is.
Mindkettővel villog és az, hogy mikor hagyja abba teljesen random. Nem függ ezektől.
Tegnap megint igazítottam a VGA-t és egyből működött.
Ma reggel villogott, megint csináltam és nem működött.

Semmiféle konzisztens hatást nem tudok megállapítani, hogy miért csinálja ezt.
Az még inkább zavaró, hogy miért állandó jelenség a saját gépen és miért nem a cégessel, amikor a kábel ugyanaz.
Azon tényleg pislogtam, hogy a villogás úgy maradt abba a saját gépen, hogy a kábelekhez sem értem.

Egy ideig arra gyanakodtam, hogy valami hőtágulás pont helyre tesz valamit, de ez is megdőlt, amikor hűvös szobában is indult el már elsőre a VGA és délutáni melegebb szobában meg nem.

Majd felveszem mobillal, hogy mit csinál.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak user oldalról engem hol érdekel?
Csak az elmúlt egy hónapban 3 olyan készülő játékot láttam amit 1 azaz egy ember fejleszt és mégis atom jól néz ki. Na ezek még jobban fognak. Vagyis több jó játék jön és igen olcsóbbak lesznek, mert kis indie csapatok is tudnak AAA kinézetet csinálni. Az meg hogy a nagyok szart és drágán csinálnak .... majd idővel rájönnek amikor az embereknek már nem kell a battlefiled 800 meg cod 29 mert indie cuccokkal játszanak.

LG 24mp55hq-p. (7 éves...)
Az sem G sem free syncet nem tud. Szóval nem ilyesmi a gond.
Az még inkább zavaró, hogy miért állandó jelenség a saját gépen és miért nem a cégessel, amikor a kábel ugyanaz.
Próbáltad már, hogy VGA ki és az iGPUval meghajtani? Próbáld ki! Ja és esetleg sima VGA kábellel. Az analóg jel néha csodákra képes. Moncsid elvileg tudja.
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy kb. ebből tervezek venni monitort. Ha tényleg a meglevő a gond, akkor ez úgy is megoldja.



Meg egy 28".

Ebből a választékból ki mit ajánlana? Nekem a 4k nem kell, 2560x1440-re lőnék max.
A lényeg, hogy 28"-nél nagyobb ne legyen nagyobb, mert most balra/jobbra összsen kb. 15-16 centi helyem van a két hangfalam között. Ide még elfér simán a 27" és elvileg a 28" is.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem biztos, hogy az alaplapon van kimenet.
Szerintem az ott D-SUB, DVI és HDMI.
274325627.asus-z97-p.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
T

Törölt tag 008

Guest
Csak DVI és VGA csatit látok az USB kivezetések közelében. Egyik sincs itthon.
13. oldal. USB és DVI között ott kellene lennie a HDMI csatlakozónak. Vagy nem pont ez az alaplapod van. :(

Monitor témában javaslom a Hardware Unboxed YT csatornát. Elég jó tesztjeik vannak. Ja, és ha videót is szerkesztesz rajta lehet a color accuracyt is fel kellene venned a paraméterek közé. Játékos monitorok általában pontatlanok ellenben gyorsak.
 
M

molnibalage

Guest
13. oldal. USB és DVI között ott kellene lennie a HDMI csatlakozónak. Vagy nem pont ez az alaplapod van. :(

Monitor témában javaslom a Hardware Unboxed YT csatornát. Elég jó tesztjeik vannak. Ja, és ha videót is szerkesztesz rajta lehet a color accuracyt is fel kellene venned a paraméterek közé. Játékos monitorok általában pontatlanok ellenben gyorsak.
A csatin pont fent van a VP28UQGL. Ami gamer monitor.
Csak az IPON-on meg nem abban a kategóriában van. Fura. De ez alapján Csá.
A videót megnézve nem lettem okosabb, mert nem értem a számokat.
A bajom az ilyen videókkal, hogy szakembernek segíthet, én meg semmit nem értek belőle...

Mert ez alapján még a szöveg is szarabb rajta...

Ebből csak a "general usage" az, ami mond nekem valamit.

Ezt sem értem, hogy mit jelent, csak azt, hogy nem jó.

15-20 monitor és egy 1500 videós csatornából így kinyerni érdemi infót nem tudok.
Nekem tök átlagos gaming igényem van és az, hogy legyen szép színe és legyen forgatóható a monitor és tudja a 2560x-at.
Ez alapján hogyan keressek?
 
M

molnibalage

Guest
Mert összenézem ezzel és szép, hogy megmutatja ezt a sok értéket.
De egyetemi diploma és szaktudás nélkül ezzel mit kezdjek...?
Vagy van magyarázó videó ahol mindezek értelmezését elmagyarázza? Ha nem, akkor az erőfeszítések számomra értelmezhetetlemek.
Mintha ABC ismerete nélkül próbálnék olvasni.

A szín végén jobb, mint az előző fenti, de semmi más nem értek. Sajnos ez nem forgatható, de az ára tetszik.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak DVI és VGA csatit látok az USB kivezetések közelében. Egyik sincs itthon.
Ha megvan ne is szedd ki a videókártyát csak tiltsd biosban.
Ha nincs tényleg próbáld átrakni másik pci-e slotba. Ha kiszeded a hátsó fedőlemezt rövid távon nem okoz gondot.
 
M

molnibalage

Guest
Ha megvan ne is szedd ki a videókártyát csak tiltsd biosban.
Ha nincs tényleg próbáld átrakni másik pci-e slotba. Ha kiszeded a hátsó fedőlemezt rövid távon nem okoz gondot.
Mert bedugtam az alaplapi foglalatban BIOS állítás nélkül. Nem volt kép.
Teszem fel letiltom BIOS-ban a VGA-t és nem lesz kép, akkor azt hogyan fogom visszacsinálni...?
 
M

molnibalage

Guest
BIOS Reset. De egyszerűbb ha kikapod a kártyát.
Remélem erre nem kerül sor. Holnap fogom megnézni, hogy akkor mi a helyzet.
A BIOS reset hogyan megy?
A kártyát sem biztos, hogy ki tudom venni. Egy oldási kart találtam, de valahogy csak azt az oldalát tudtam kiemelni, a másik fele nem nagyon jött.
Nagyon szűk a ház.

Ha lesz új monitor. Ebből a háromból ki melyiket választaná?
Mert szemre a sarokparaméterek azonosak, na de az áruk valahogy mégsem...
Mivel nem HC gamer vagyok 75Hz feletti képfrissítés nekem nem kell meg minek 1 ms válaszidő?
Ez alapján a legdrágább LG 27GL850-B overkillnek tűnik nekem. Amiben több a HDR, de nem tudom, hogy az mennyire fontos.

De, hogy az első kettő közötti árrés az indokolt-e még az sem igazán tudom kisakkozni.

 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Remélem erre nem kerül sor. Holnap fogom megnézni, hogy akkor mi a helyzet.
A BIOS reset hogyan megy?
A kártyát sem biztos, hogy ki tudom venni. Egy oldási kart találtam, de valahogy csak azt az oldalát tudtam kiemelni, a másik fele nem nagyon jött.
Nagyon szűk a ház.

Ha lesz új monitor. Ebből a háromból ki melyiket választaná?
Mert szemre a sarokparaméterek azonosak, na de az áruk valahogy mégsem...
Mivel nem HC gamer vagyok 75Hz feletti képfrissítés nekem nem kell meg minek 1 ms válaszidő?
Ez alapján a legdrágább LG 27GL850-B overkillnek tűnik nekem. Amiben több a HDR, de nem tudom, hogy az mennyire fontos.

De, hogy az első kettő közötti árrés az indokolt-e még az sem igazán tudom kisakkozni.

Hát ha akkor én a LG 850-B-t le is venném a listáról, mert nem használnád ki.

Itt az asus-t ajánlják, https://forum.pcmonitors.info/topic/which-is-better-monitor-lg-27qn600-b-or-asus-pa278qv/

Amazonos rating-ek a monitorokról:
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage