Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

G

Galthran

Guest


nemcsodálom, kurva jók ár-érték arányban
 
T

Törölt tag 1711

Guest


nemcsodálom, kurva jók ár-érték arányban

Várható volt, hogy a Huawei vásárlók nem samsung/alma vonalon fognak továbbmenni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Semmiféle márkahűség nincs itt szerintem, vagy a kínai márkákhoz való lojalitás, érzelmi kötődés, egyszerűen csak az emberek szeretik a teljesítményt olcsón.

Pontosan. Ráadásul, noha kissé kiszámíthatatlan a Xiaomi szoftvertámogatása (ie.: előre nem lehet tudni, az adott telefonhoz meddig jönnek új MIUI verziók), azért egy olyan 3 évig relatíve megbízható támogatást nyújt a telefonjaihoz. Oké, a Samu 5 évig most már, az Alma meg külön kategória, de ez is egy plusz pont a Xiaomi mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran
T

Törölt tag 4082

Guest
Pontosan. Ráadásul, noha kissé kiszámíthatatlan a Xiaomi szoftvertámogatása (ie.: előre nem lehet tudni, az adott telefonhoz meddig jönnek új MIUI verziók), azért egy olyan 3 évig relatíve megbízható támogatást nyújt a telefonjaihoz. Oké, a Samu 5 évig most már, az Alma meg külön kategória, de ez is egy plusz pont a Xiaomi mellett.
Szerintem egy ár érték arányban jó telefon, ahol a valódi középkategóri aljára lehet az alsó közép áráért bekerülni. De csodák nincsenek, a xiaomi ettől nem lesz olcsón jó, összehasonlítva az egy kategóriás Samukkal elvérzik. És felfele haladva sokszor az egy árkategóriában is.
A huawei ebből a szempontból valódi konkurencia volt. Ott valmivel olcsóbban tényleg hasonló teljesítményt kaptál.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Várható volt, hogy a Huawei vásárlók nem samsung/alma vonalon fognak továbbmenni.
Erről a samsung is tehet. Akinek már volt velük garanciális problémája az többet nem vesz samsungot. Konkrétan ordenáré nagy szerencse kell, hogy garanciában megjavítsák a túlárazott szarukat.
A telefonjuk meg csilivili de akkor is kényelmetlen használni. Visszasírom a Xiaomim. Ott minden kézre állt, minden gördülékeny volt és nem volt tele letörölhetetlen szarszung bloatwarevel. Remélem a magyar samsung becsődöl. Megérdemelnék a tajparaszt hozzáállásuk miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
T

Törölt tag 4082

Guest
Erről a samsung is tehet. Akinek már volt velük garanciális problémája az többet nem vesz samsungot. Konkrétan ordenáré nagy szerencse kell, hogy garanciában megjavítsák a túlárazott szarukat.
A telefonjuk meg csilivili de akkor is kényelmetlen használni. Visszasírom a Xiaomim. Ott minden kézre állt, minden gördülékeny volt és nem volt tele letörölhetetlen szarszung bloatwarevel. Remélem a magyar samsung becsődöl. Megérdemelnék a tajparaszt hozzáállásuk miatt.
Hát nem tudom, nekem nagyon nem ez a tapasztalatom. Fordítva viszont már voltak gondjaim.
Ja hogy a fél ország a sufnigsmeknél veszi a fél legális cuccait, aztán meglepődik ha nincs garanciális ügyintézés? Igen gyerekek, ez ilyen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hát nem tudom, nekem nagyon nem ez a tapasztalatom. Fordítva viszont már voltak gondjaim.
Ja hogy a fél ország a sufnigsmeknél veszi a fél legális cuccait, aztán meglepődik ha nincs garanciális ügyintézés? Igen gyerekek, ez ilyen.
Euronics nem az a sufni cég és a nincs garancia nem azt jelenti, hogy elküldenek....hanem nincs szervizük és odaaddják a ........
<Itt most felcsapó lángok és sátáni kacaj>
TELEMAXnak hahahahahaha.
Jó esetben csak javítás nélkül visszaküldik, hogy kész. Pechesebb esetben összekarcolva, összetörve, szétbarmolva természetesen minden user error és adnak mellé egy garanciában nem javítható <insert a készülék árának 90%-a here> számlát.
Nekem az egész eljárás alatt nagyon úgy tünt, hogy a tmx-en keresztül masszívan lopja ki valaki a pénzt a magyar samuból.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Euronics nem az a sufni cég és a nincs garancia nem azt jelenti, hogy elküldenek....hanem nincs szervizük és odaaddják a ........
<Itt most felcsapó lángok és sátáni kacaj>
TELEMAXnak hahahahahaha.
Jó esetben csak javítás nélkül visszaküldik, hogy kész. Pechesebb esetben összekarcolva, összetörve, szétbarmolva természetesen minden user error és adnak mellé egy garanciában nem javítható <insert a készülék árának 90%-a here> számlát.
Nekem az egész eljárás alatt nagyon úgy tünt, hogy a tmx-en keresztül masszívan lopja ki valaki a pénzt a magyar samuból.
Én nem tudom, én besétáltam a telenorhoz, hogy bocsi, de valamiért nem jó a hangszóró, alig hallom a partnert.
Kezembe nyomták a csere készüléket, és 3 nap múlva megkaptam a javított gépet, azóta is remekül érezi magát, igaz már a nagybátyám használja.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én nem tudom, én besétáltam a telenorhoz, hogy bocsi, de valamiért nem jó a hangszóró, alig hallom a partnert.
Kezembe nyomták a csere készüléket, és 3 nap múlva megkaptam a javított gépet, azóta is remekül érezi magát, igaz már a nagybátyám használja.
Szolgáltatók sokszor maguk javítanak. Ha 3 nap volt akkor valszeg nem került a tmx kezébe, mert azok 3 hét alatt még nem mozdultak meg. Amikor nekem is a t-csoportos készülékkel bajom volt 1 nap alatt megcsinálta a bolt szervizese.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szolgáltatók sokszor maguk javítanak. Ha 3 nap volt akkor valszeg nem került a tmx kezébe, mert azok 3 hét alatt még nem mozdultak meg. Amikor nekem is a t-csoportos készülékkel bajom volt 1 nap alatt megcsinálta a bolt szervizese.
Ez mind szép és jó, de a szolgáltató van hivatalos szerződésben a samsunggal, a többi nem, csak a márkaboltok. Az ilyen elektronikai áruházak minden garanciális ügyintézése borzalmas, a sufni gsmek meg még ez a köbön. Szinte minden esetben amikor a garancia érvényesítéssel gondok vannak ez áll a háttérben. Egyszerűen a közvetítő cég nem érdekelt a javításban.
 
M

molnibalage

Guest


nemcsodálom, kurva jók ár-érték arányban
Csak a szoftvere egy rakás szar. Nálam egy ideig a MIUI vagy mi frissítése után a hangerőt nem lehetett állítani az értesítésnek. Bármit állítottál be, üvöltött a teló.

A gmail értesítéseket meg kb. 1 év óta kb. 2 hónappal ezelőttig csak wifin dobja fel. Na, már ott sem.
Úgy, hogy MINDEN be van állítva.
 
M

molnibalage

Guest
Megjött az új VGA. Egyelőre csak céges gépen. Valami odabaszós, hogy mennyivel több a 27", mint a 24" col és a felbontás.
Na és a színek. Csak a saját FHD felbontású videó is szebb.
Ennek hála az új videó már magasabb felbontású lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Megjött az új VGA. Egyelőre csak céges gépen. Valami odabaszós, hogy mennyivel több a 27", mint a 24" col és a felbontás.
Na és a színek. Csak a saját FHD felbontású videó is szebb.
Ennek hála az új videó már magasabb felbontású lehet.
Mármint monitor, ugye?:p (a VGA az a kártya meg a csatlakozó) Végül az Asus ProArt lett?
Én is gondolkodom a nagyobbra váltáson, szintén 24 colosról.
 
M

molnibalage

Guest
Mármint monitor, ugye?:p (a VGA az a kártya meg a csatlakozó) Végül az Asus ProArt lett?
Én is gondolkodom a nagyobbra váltáson, szintén 24 colosról.
Igen. Pöccre indult a saját gépen is.
Egészen döbbenetes a különbség, hogy mennyivel nagyobb a 27 col.
Meg a régi monitorom színei nem voltak már az igaziak.

Ha valakinek kell, akkor ingyen elviheti a régit, hátha jó valamire.
Én nem tudok vele mit kezdeni.
 
G

Galthran

Guest

Ennyit érnek az ingyenes játékok az Epic Store-on - FreeFortnite per​


A belső levelezés szerint az Apple előbb tilt, aztán módosítja a felhasználói feltételeket.

Az Apple és az Epic Games pere során nagyon izgalmas dokumentumokhoz fogunk folyamatosan hozzájutni, amikről valószínűleg soha nem lehetne tudomásunk enélkül.
Simon Carless beszámol az érdekesebbnél érdekesebb iratokról, ezekből szemezgetünk most.

Az első dokumentumok egyike arról szól, hogy az Epic Games mennyit fizetett 2019 végéig az ingyenes játékokért, amik hetente megjelennek az Epic Store platformon, így megnyerve maguknak az új felhasználókat a Steam ellenében.

A legtöbb felhasználót az első ingyenes játék, a Subnautica hozta (804 052 új felhasználó, 1 400 000 dollárért), ezt követték a Batman Arkham játékok (613 912 új felhasználó 1 500 000 dollárért). Egymillió dollár feletti összegbe még a Mutant Year Zero került.
A Metro: 2033 Reduxért nem fizetett az Epic Games, de itt valószínűleg valami egyéb megállapodás lehetett a háttérben, ami talán licencelési költségének elengedéséből is állhat. Néhány játék - mint például a For Honor - valószínűleg azért lehetett olcsó (53 000 dollár), mert a fejlesztőknek is érdekében állt a felhasználószám növelés, míg mások azért, mert már kifutott termékek és nem produkáltak eladásokat.

Sajnos ebből a dokumentumból nem derül ki, hogy mennyibe került a GTA V vagy a Total War Saga Troy, de azt tudjuk, hogy a Borderlands 3 exkluzivitás 146 millió dollárba került.

Kiderült, hogy az Apple is rugalmasan kezeli a saját szerződéseit. Még 2011-ben a Big Fish Games megjelentetett egy előfizetés alapú szolgáltatást iPad-re, amit a bejelentése után azonnal ki is tiltott az Apple az áruházából mindenféle magyarázat nélkül.

10 évet kellett várni arra, hogy a most kikerült belső levelezésből kiderüljön, a cég akkoriban nem rendelkezett olyan felhasználási feltételekkel, ami alapján ezt megtehette volna, hanem Az Apple egyszerűen utólag találta ki, hogy amúgy nem is lehet előfizetéses alapú szolgáltatást indítani náluk. Azért nem nyilatkoztak akkoriban az ügyben, mert kiderült volna, hogy nincs igazuk, hiszen a Big Fish-nek soha nem kellett elfogadnia olyan szerződési feltételeket, mint amire hivatkozva kitiltották őket.

Ez az eset aligha fog jól kinézni a bíróságon és tovább erősíti azt, miszerint az Apple a kezdetek óta piaci erőfölényével visszaélve alakítja platformját.

Az is kiderült, hogy a Sony bizonyos körülmények között cross-play díjat számoltat fel. Ha például egy játékos általában PlayStation-ön játszik, aztán áttér iPhone-ra, akkor kompenzációs díjat kér tőlük a Sony – részleteket itt olvashatsz a dologról.

 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Annak aki el akarja olvasni:


Aki rövidebbre vágyik:
Van egy új kriptovaluta, ami nem GPU/CPU-t terhel, hanem merevlemez HDD/SSD területet foglal. Állítólag tök jó, mert ez nem teszi tönkre a földet, nem zabál sok energiát! De mérettől függően a HDD árak február óta mennek felfele, kisebbek 10, nagyobbak 30/50%-ot mentek fel árban. És ez mind semmi. Korábban ha cryptojackert injektáló honlapra tévedt az ember max észrevette a feladatkezelőben, hogy elvileg semmi nem fut, mégis pörög a GPU, kilőtte a processzt, most már tönkreteheti viszonylag rövid idő alatt az SSD-t, és jelentősen megrövidítheti a HDD élettartamát, aki új typusú cryptojackert kap be, annak a merevlemez területe kezd majd el fogyni, egy új tünetet kell figyelni, minden mezei usernek quotát kell beállítani... szép új világ, fejlődés...