Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Anno Louis Rossmann csatornáján láttam ennél durvább dolgokat is, gyakorlatilag patikamérlegen kimért forrasztások, illesztések, hogy garanciaidő lejárta után ne húzza sokáig a cucc...
Ehhez képest ismerek valakit, aki asszem majd 10 éve MAC-en dolgozik.
Persze azóta sanszosan sokat kurvultak. Mert mondjuk el nem tudom képzelni, hogy ki venne olyan sok és annyi telót és minden vackot.
Ha működne a kínaim rendesen akkor gyak és soha nem lépnék ennél tovább. Ez mindent tud, amit akarok egy telótól. Nekem nem kell mindenféle vicc szotfveres fake "fényképezés" és egyéb szarság.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Anno Louis Rossmann csatornáján láttam ennél durvább dolgokat is, gyakorlatilag patikamérlegen kimért forrasztások, illesztések, hogy garanciaidő lejárta után ne húzza sokáig a cucc...

Ennek a lebutítós/elavulós műszaki háttérnek volt --anno...-- annyi "hozománya" nekem, hogy az nVidia 4200Ti VGA-kat tucatjával alakítottam 4500Ti/4800Ti tudásúra, ezzel jelentősen finanszírozva/hozzájárulva az nVidia cég az egyetemi klubokba tett hétvégi látogatásaimhoz! ;) :D
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo
T

Törölt tag 008

Guest
Ha működne a kínaim rendesen akkor gyak és soha nem lépnék ennél tovább.
Nekem is ez fájt. A kínainak tönkrement a mikrofonja. Típushiba, mindenki panaszkodott rá. Lecseréltem koreaira, hogy az majd jó lesz.
Nem számoltam bele, a letörölhetetlen bloatware-t ami helyet foglal, foglalja a memóriát/cpu időt és az aksit.
Soha többet samsungot.
Ott tartok, hogy a következő telóm butafon lesz. Gyakorlatilag nem használok appokat, csak arra kell, ha valahol hirtelen melózni kell meg tudjam osztani wifin a 4G-t. Erre van más eszköz is.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Köreimben az OPPO és a ONE+ a legjobb ár/érték arányú, megbízható jó minőségű és emellett szerethető és karakterrel rendelkező telefon.

...amikről kiderült, hogy egy vállalat-csoport tagjai a gyártók. Nem volt véletlen a "hasonlóság", csak néhány 10%-ban --ár-- eltér a vevői célcsoport.

U.I.: Nem mindig a legdrágább termékük a legjobb választás! :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem is ez fájt. A kínainak tönkrement a mikrofonja. Típushiba, mindenki panaszkodott rá. Lecseréltem koreaira, hogy az majd jó lesz.
Nem számoltam bele, a letörölhetetlen bloatware-t ami helyet foglal, foglalja a memóriát/cpu időt és az aksit.
Soha többet samsungot.
Ott tartok, hogy a következő telóm butafon lesz. Gyakorlatilag nem használok appokat, csak arra kell, ha valahol hirtelen melózni kell meg tudjam osztani wifin a 4G-t. Erre van más eszköz is.

Én komolyan elgondolkoztam, hogy a következő egy iphone SE lenne, (a mérete miatt), de az ökoszisztéma váltás miatt kivárok hátha vmelyik chingchung észhez tér és kihoz egy nem tablet méretű telefont.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 120
16 560
113
Én komolyan elgondolkoztam, hogy a következő egy iphone SE lenne, (a mérete miatt), de az ökoszisztéma váltás miatt kivárok hátha vmelyik chingchung észhez tér és kihoz egy nem tablet méretű telefont.

Na még csak az kéne. Aztán egy hét múlva szembeköpöd saját magadat és térítgetsz majd mindenkit hogy gyerekek ezt vegyétek mert ezzel nincs gond, ez meg az, így kellene ezeknek működni stb.

True story, volt kolléganőm váltás után miután rábeszéltem hogy a sokadik beszart Sonyja után végülis vehet egy ájfost is, a legrosszabb ami történhet vele hogy ez is szar lesz.

Kövi hétre megvette, teljesen agymosott lett szegény, oszt folyton tolta az apple propit. :D
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 462
18 030
113
Ehhez képest ismerek valakit, aki asszem majd 10 éve MAC-en dolgozik.
Persze azóta sanszosan sokat kurvultak. Mert mondjuk el nem tudom képzelni, hogy ki venne olyan sok és annyi telót és minden vackot.
Ha működne a kínaim rendesen akkor gyak és soha nem lépnék ennél tovább. Ez mindent tud, amit akarok egy telótól. Nekem nem kell mindenféle vicc szotfveres fake "fényképezés" és egyéb szarság.
Jó ideje középkategóriás Huawei telókat használok, idén decemberben fogok valószínüleg Samsungra váltani. 2 év hűséggel szoktam kihozni őket Telekomtól, alapvetően elégdett voltam eddig velük (a mostani, P10 Lite azért már nagyon rezgő léces volt, a Huawei láthatóan elveszítette itt az alsó-közép kategóriát), az a tapasztalatom, hogy kb bő 1,5-2 évig működik megbízhatóan, itt kezdenek nyavaják kijönni. Drasztikusan gyangülő akksi, érezhető lassulás, hiába a folyamatos Android és Emui támogatás.

Bátyám lassan 4 éve használ egy LG-t, szoftver támogatás kb nuku volt végig (régen nekem is volt egy LG-m, dettó), hardveresen viszont bírta, az elmúlt kb fél-egy évben érződik rajta ténylegesen a kora. Szerintem a mobilokat sok gyártó max 2 évre lövi be, aki minden áron követni akarja a tendenciákat, "újításokat", évente cseréli, a többiek egy jelentős része meg 2 éves hűség+részletre veszi őket.
Pusztán technikai szempontból az elmúlt kb 4-5 évben nem sok fejlődés volt. Iparági szintű forradalom nem történt, egy picit mindig gyorsulnak, de kb ennyi. A legtöbb embernek bőven elég lenne 4-5 évente új telót vennie, ez viszont ngyon nem biznisz sem a gyártóknak, sem a szolgáltatóknak.
 
M

molnibalage

Guest
Jó ideje középkategóriás Huawei telókat használok, idén decemberben fogok valószínüleg Samsungra váltani. 2 év hűséggel szoktam kihozni őket Telekomtól, alapvetően elégdett voltam eddig velük (a mostani, P10 Lite azért már nagyon rezgő léces volt, a Huawei láthatóan elveszítette itt az alsó-közép kategóriát), az a tapasztalatom, hogy kb bő 1,5-2 évig működik megbízhatóan, itt kezdenek nyavaják kijönni. Drasztikusan gyangülő akksi, érezhető lassulás, hiába a folyamatos Android és Emui támogatás.
Hardveresen semmi baja a telómnak. Az akksi használat mellett 4 napig is bírná 52%-on van most úgy, hogy csütörtökön töltöttem utoljára...
A baj az, hogy az értesítéseekt úgy küldi, ahogy kedve van, kivéve a YT-t, az stabi.. A FB msg. az még so, so, de a Yahoo már akadozik, a gmal meg nem működik...

Amikor a mélytisztító leszedi a "nem használt" Yahoo, Gmal, FB mgs-t, de fennhagyja a "használt" (1 éve el sem indult) taxi alkalmazást, akkor ott azt érzem, hogy a szoftveresek valamit nagyon elkúrtak, ha telefon azt nem érzékeli, hogy melyik appot használom...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Na még csak az kéne. Aztán egy hét múlva szembeköpöd saját magadat és térítgetsz majd mindenkit hogy gyerekek ezt vegyétek mert ezzel nincs gond, ez meg az, így kellene ezeknek működni stb.

True story, volt kolléganőm váltás után miután rábeszéltem hogy a sokadik beszart Sonyja után végülis vehet egy ájfost is, a legrosszabb ami történhet vele hogy ez is szar lesz.

Kövi hétre megvette, teljesen agymosott lett szegény, oszt folyton tolta az apple propit. :D

Húgomét nyomkodtam pár órát múlt hétvégén.
Semmivel sem jobb a rendszere, mint a redmimé, kamerája sztem szarabb is, de olyan jól kézbe simult...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Próbálom kíváncsiságból a Sentinel progit (HDD tesztelő), erre van pár hibám és figyelmezteteget.
Lehet, hogy ki kéne írnom a jelszavaimat egy spirálfüzetbe? :eek:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 440
113
Nekem is ez fájt. A kínainak tönkrement a mikrofonja. Típushiba, mindenki panaszkodott rá. Lecseréltem koreaira, hogy az majd jó lesz.
Nem számoltam bele, a letörölhetetlen bloatware-t ami helyet foglal, foglalja a memóriát/cpu időt és az aksit.
Soha többet samsungot.
Ott tartok, hogy a következő telóm butafon lesz. Gyakorlatilag nem használok appokat, csak arra kell, ha valahol hirtelen melózni kell meg tudjam osztani wifin a 4G-t. Erre van más eszköz is.

itt érdemes lehet szétnézni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 440
113
Na még csak az kéne. Aztán egy hét múlva szembeköpöd saját magadat és térítgetsz majd mindenkit hogy gyerekek ezt vegyétek mert ezzel nincs gond, ez meg az, így kellene ezeknek működni stb.

True story, volt kolléganőm váltás után miután rábeszéltem hogy a sokadik beszart Sonyja után végülis vehet egy ájfost is, a legrosszabb ami történhet vele hogy ez is szar lesz.

Kövi hétre megvette, teljesen agymosott lett szegény, oszt folyton tolta az apple propit. :D
Egy elégedett vevő. ¯\(ツ)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lehet, hogy ki kéne írnom a jelszavaimat egy spirálfüzetbe? :eek:
1. Rég ki kellett volna. Ne spirál füzetbe, lehet kapni indexes füzetet akkor szépen betűrendben gyorsan megtalálod.
2. Mi köze a hdd halálnak a passwordjeidhez? Gyanítom chrome-ba van bementve, az meg felhőbe szinkronizál. Ha újrahúzod leszinkronizálja. Ami az előnye, a hátránya. A google is tud róla.
3. PW kezelőkkel megint az a baj, hogy nem csak te tudsz róla ezen kívül volt olyan vicces aki egyszercsak megváltoztatta a profilokat és ami ingyenes volt az fizetős lett. Innentől az embereknek fizetniük kellett, hogy ki tudják nyerni a saját cuccukat.

Füzet! Azt törje föl Kim Dzsong Un :D
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
1. Rég ki kellett volna. Ne spirál füzetbe, lehet kapni indexes füzetet akkor szépen betűrendben gyorsan megtalálod.
2. Mi köze a hdd halálnak a passwordjeidhez? Gyanítom chrome-ba van bementve, az meg felhőbe szinkronizál. Ha újrahúzod leszinkronizálja. Ami az előnye, a hátránya. A google is tud róla.
3. PW kezelőkkel megint az a baj, hogy nem csak te tudsz róla ezen kívül volt olyan vicces aki egyszercsak megváltoztatta a profilokat és ami ingyenes volt az fizetős lett. Innentől az embereknek fizetniük kellett, hogy ki tudják nyerni a saját cuccukat.

Füzet! Azt törje föl Kim Dzsong Un :D

Én full proli-ba tolom, van egy piszkozat e-mail a fő e-mail fiókjaimban (gmail, yandex) amibe be van pötyögve minden regisztrációhoz tartozó e-mail cím és jelszó (kivéve paypal...).
Ezeknek az e-mail-eknek meg olyan fejben őrzött jelszava van amit 50 évig bruteforce-olhatnak :D
 
M

molnibalage

Guest
Egy a jelszavazás egyébként tényleg érdekes.

A leggyakrabban használt oldalaknál fejből megy, de igen sok oldalt olyan ritkán használok, hogy vissza kell állítgatnom őket, amikor alkalomadtán belépek, mert emlékszik rá a görcs... Pl. az éves bevallás az ügyfélkapunál, ha küldenek valamit.

Mondjuk az email címek belepője az a fejemben be van vésődve már, ameddig azokat tudom, addig nagy baj elvileg nem lehet.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Másik oldalról lopva:

Hol 6-8 kiló egy 6800 xt? Kambodzsában? Elmagyarázom. Egy 6800 xt 500 körül megy, az msrp is 300 körül van. AMD custumok mindig az msrp fölött vannak árban, talán még magasabb is lenne az ára. Ennyiért fogod kb. eladni ha esetleg elmúlna, vagy megoldódna a kártyahiány, ennyit ér. Neked tehát 200-at kell kibányászni, hogy nullán legyél. Saját bevallásod szerint tehát 7.5 hónapig kell bányásznod (3 hónapig, hogy bikapiac nélküli ára meglegyen), egy 6800 xt-vel, hogy a kártya ingyen meglegyen és még maradjon 3k-d ha vége a bikapiacnak. Egy 3060 ami ugyanennyi, 300 dollários msrp-vel már más tészta, de mivel az amd gyengébb bányászatban, szerintem nagyon megéri belefektetni egy kártyájukba ha értesz minimálisan a számítástechnikához. Ha meg nem értesz, akkor meg úgysem raksz össze gépet, tehát mindegy.

Az az 500 körül az annyira nem 500 körül hogy 520-550k huf a legszocsóbb használt verzió péhán de a legtöbb 6 kiló fölötti újonnan. De legyen 500. MSRP 300k huf körül álmaidban, 650usd az msrp ár ha erre rápattintod az áfát és a kiskerhasznot még akkor is bőven 300k huf alá kéne menjen valahova oda ahol a 2080 volt annó beárazva 250k környékére 150usd-vel magasabb msrp áron. Ha elmúlik a láz és leesnek az árak a piac telített lesz (mert az lesz) te ennyiért nem fogod eladni maximum balekot találva egymás alá fognak licitálni az eladók, de legyen, megvetted 500ezerért, eladod 300ezerért, 200ezret ki kell termelj.
Jelenleg ha leszeded belöle az áramot 3.5 dolcsit hoz a 6800xt egy nap alatt, az 30 nappal nézve ~105 dolcsi haszon, 200k huf az nagyjából 680usd. A szaros 200ezer forintért kvázi 6.5 hónapig kell 0-24 járatni.
Csakhogy ezalatt az idő alatt tegyük fel a kártya lemegy 300-ra mert megtörik a bányászláz ahogyan jelenleg is szépen ívelnek lefelé az árak. Vettél egy kártyát 500-ért ami már csak 300-at ér(ne ha új lenne pláne ha nem megy le a reális 250k huf alá újonnan) de legalább nullán vagy mert 6.5 hónapig hajtottad mint a barom és másra nem is használtad így kitermeltél 200ezret vagyis 6.5 hónap alatt ha mázlid van kijösz nullára (eladod hatalmas szerencsével a videókártyád 300-ért és hozzá jön a 200 bevétel) de inkább mínuszba leszel még mindig. Tényleg a hülyének is megéri most kártyát venni pláne ilyen árkategóriában hogy cirka fél év alatt nullán legyél a bányászott haszonnal plusz ha eladod a kártyát. :D
Persze ha hosszabb távon nézzük ki fogsz jönni pluszra nem is kicsit feltéve hogy még menni fog az otthoni bányászás és lesz is mire menni, ez jókora kérdés a jövőre nézve és akkora lutri ami szerintem baszottul nem ér meg egy videókártya vásárlását sem 2-3-4x áron miközben a vga árak gyakorlatilag elindultak lefelé és nem kevés ember szabadul a rigektől is. Most megveszed a szocsó kártyád 520-ért, pár hét és ha így haladunk 3 kilóért vágják utánad, te meg még fél évig hajthatod ki a szart a kártya memóriájából hogy a 200 bukót visszahozza....

Túl sok a HA. Viszont a bányászláz egyelőre úgy fest lecsengőben van ahogyan az ez elötti is lecsengett egy idő után, ez is lecseng aztán majd egyszer jön a következő hullám valószínűleg. Ilyenkor beleszállni a túlárazott hardverekbe amiknek az ára ível lefelé a világ legnagyobb faszsága. Konkrétan tözsdei szemmel nézve mintha egy részvény értéke az egekben lenne de elindulna lefelé látványosan de ahelyett hogy várnál megvennéd még jó magas áron...
Szó se róla hetekkel ez elött amíg kína nem baszkurált nevetségesen álszent módon a kriptovalutákkal és napi bevételi rekordok dőltek simán rávágtam volna hogy igen megéri többszörös árat kicsengetni, de így hogy a napi kereset egy 102mhs-el ketyegő 3080-on is alig éri a 6 dolcsit és egyre kevésbé látszik a fény az alagút végén...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 440
113
1. Rég ki kellett volna. Ne spirál füzetbe, lehet kapni indexes füzetet akkor szépen betűrendben gyorsan megtalálod.
2. Mi köze a hdd halálnak a passwordjeidhez? Gyanítom chrome-ba van bementve, az meg felhőbe szinkronizál. Ha újrahúzod leszinkronizálja. Ami az előnye, a hátránya. A google is tud róla.
3. PW kezelőkkel megint az a baj, hogy nem csak te tudsz róla ezen kívül volt olyan vicces aki egyszercsak megváltoztatta a profilokat és ami ingyenes volt az fizetős lett. Innentől az embereknek fizetniük kellett, hogy ki tudják nyerni a saját cuccukat.

Füzet! Azt törje föl Kim Dzsong Un :D
KeePass és variánsai.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 440
113
Egy a jelszavazás egyébként tényleg érdekes.

A leggyakrabban használt oldalaknál fejből megy, de igen sok oldalt olyan ritkán használok, hogy vissza kell állítgatnom őket, amikor alkalomadtán belépek, mert emlékszik rá a görcs... Pl. az éves bevallás az ügyfélkapunál, ha küldenek valamit.

Mondjuk az email címek belepője az a fejemben be van vésődve már, ameddig azokat tudom, addig nagy baj elvileg nem lehet.
Nem tudom milyen puritán életet éltek, nekem 300+ belépésre van szükségem az életemhez és munkámhoz. (Ha valahol úúj regisztrációra van szükség, és nem fizetnek érte, áltaában nem is veszem inkább igénybe a dolgot).

KeePass jelszókezelővel tárolom a jelszavakat rendzserezve. pár kivételtől eltekintve nincs két helyen ugyanaz a jelszó. Biztonságos generált jelszavak. Mindegyik accounthoz fel van jegyezve milyen email címről regeltem (igyekszem egyedi címet megadni minden reghez, hogy ha spamlistára kikerül tudjam honnan). Mobilon is elérem az adatbázist, mert szinkronizálom (SyncThing-el, de ez ízlés kérdése). A kulcsfilet ami kell még hozzá nem szinkronizálom, kézzel másoltam át, az a szinkronizáló szolgáltatónak nincs meg.

A mesterjelszó frissítését rendszeresen kéri. Teljesen elégedett vagyok, kicsi fapadosabb mint pár kereskedelmi megoldás (KeePassDX böngésző bővítményét van aki szereti, de nekem az SSH kulcs kezelése rosszabb mint a sima KeePass KeeAuth pluginé)