Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Nálam ezért érthetetlen ez az egész hülyeség.
Sem te sem én de megkockáztatom a HTKA nagy része sem célcsoport.

De beszélj egy 15 évessel mik a telefon igényei vagy egy amcsival, akinek Tesla vagy elektro F150 vagy mi kell.
De pont pár hete láttam egy review-t ahol asszem a mercit szólták le, hogy teljesen elavult a belsője egy teslahoz képest.
Az e-porsche is kapott hideget meleget, hogy mennyire szar és rosszul kezelhető a szórakoztató központ része, bár elismerték, hogy mint autó eszméletlen jó.

Ma már a marketing számít csak. Nem nekünk.. a világ nagy részének. Ha nem tudsz insta/FB mittudoménhol villogni senki vagy.

Hülye világ ez. Szerencsére sem EntertainAuto sem szuper teló nem kell. Csak egy VGA plíííííííííííííííz! :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Bezzeg a régi szép időkben, amikor nem a marketing számított... :oops::rolleyes:
Félre tetszett érteni. Embereknél gondoltam.
Ma annyit érsz, ahány követőd meg likeod van. Keresztkölyök 2 évig spórolt, hogy vehessen egy iphonet, mert a sulijukba csak az számított akinek az volt. Az andrósokat lenézték.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Minden alkalmazás megy net nelkül?

Persze. Miért, mi ne menne? Fölösleges a celluar, ha nálad szokott lenni a telefonod és van rajta mobilnet.

Értelemszerűen a facebook, htka, email nem fog menni net nélkül, de nagyon egyszerű összekapcsolni a telefonoddal BT-n vagy wifin, és akkor onnan megy a megosztott net. Meg nyilván le kell az appot tölteni wifin vagy mobilneten. ‘Egy háztartásba‘ tartozó szifonnal a net megosztás pl. annyira egyszerűen megy, hogy automatikusan rá csatlakozik és telefonról szívja a netet, ha éppen olyan alkalmazást indítasz el, nem kell semmit külön vacakolni az összekapcsolódássál. Droiddal nem próbáltam ezt, a netet biztos tudja onnan is szedni, mert az iparági szabvány, az automatikus megosztást nem próbáltam, de jó eséllyel az is működne.

Appstoret meg kell nézni hogy van-e az az alkalmazás ami neked kell, bar meglepne ha nem. Office 365-t pl. minden további nélkül tudod futtatni tabletről, tök jó az mobil app. Van teljesen profi video vágó program teljesen ingyen, amivel egy full amatőr is teljesen elfogadható videót vág össze (iMovie, ráadásul baromi gyors is.)

De ugyanúgy van chrome, gmailes levelezőrendszer app ha éppen azt akarod használni (a gyári cuccok mellett nem éreztem szükségét, mert tok jók).
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 582
10 306
113
Dunno, nekem 2 éves Toyota Corolla E210-em van, és azért átülve egy Audi vagy Mercedes autóba lehet zongorázni a különbséget. Nem csak felbontás, de animációk minősége, képernyőváltás sebessége, stb. terén is. Egészen más a felhasználói élmény.
A Toyota esetében ha jól olvastam egy 32 vagy 40nm-en gyártott chip van benne, a német luxusautó gyártók most járnak 16nm körül.
Nálam a felhasználói élmény felesleges része az animáció meg a grafika, elsődleges része lenne a fizikailag jól elkülönített nyomógombokkal vezérelhető alapfunkciók. Mert hiába van a kormányon gomb, ha 0.5 cm-es mellényúlást már félperces nyomkodással (figyelemeltereléssel) lehet korrigálni... Lehet egyedi a véleményem, de az érintőképernyőt kitiltanám az autóból.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 802
80 360
113
Persze. Miért, mi ne menne? Fölösleges a celluar, ha nálad szokott lenni a telefonod és van rajta mobilnet.

Értelemszerűen a facebook, htka, email nem fog menni net nélkül, de nagyon egyszerű összekapcsolni a telefonoddal BT-n vagy wifin, és akkor onnan megy a megosztott net. Meg nyilván le kell az appot tölteni wifin vagy mobilneten. ‘Egy háztartásba‘ tartozó szifonnal a net megosztás pl. annyira egyszerűen megy, hogy automatikusan rá csatlakozik és telefonról szívja a netet, ha éppen olyan alkalmazást indítasz el, nem kell semmit külön vacakolni az összekapcsolódássál. Droiddal nem próbáltam ezt, a netet biztos tudja onnan is szedni, mert az iparági szabvány, az automatikus megosztást nem próbáltam, de jó eséllyel az is működne.

Appstoret meg kell nézni hogy van-e az az alkalmazás ami neked kell, bar meglepne ha nem. Office 365-t pl. minden további nélkül tudod futtatni tabletről, tök jó az mobil app. Van teljesen profi video vágó program teljesen ingyen, amivel egy full amatőr is teljesen elfogadható videót vág össze (iMovie, ráadásul baromi gyors is.)

De ugyanúgy van chrome, gmailes levelezőrendszer app ha éppen azt akarod használni (a gyári cuccok mellett nem éreztem szükségét, mert tok jók).
Nekem igazaból minden Android vagy Windows.Ez azért jó, mert nem szeretem a kütyüket, csak használom őket és nem kell foglalkoznom a kompatibilitással.
Lehet akármilyen jó a IPad ha nem csak annyi dolgom van vele,hogy bekapcsolom és automatikusan kompatibilis mindennel akkor nem kell.Egész egyszerűen nem akarok azzal foglalkozni,hogy kompatibilissé tegyem őket egymással.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Lehet akármilyen jó a IPad ha nem csak annyi dolgom van vele,hogy bekapcsolom és automatikusan kompatibilis mindennel akkor nem kell.

Az összes apple termék pontosan erről szól. Nem kell állítgatnod semmit, vagy kompatibilissá tenned. Egyszerűen csak megy és csinálja a dolgát, gyorsan, flottul, a többi rendszeren megszokott szarakodások nélkül. Amúgy ki meg be se kell kapcsolnod, hetekig elvan anélkül kikapcsolás nélkül is számottevő merülés nélkül.

Menj el egy boltba és próbáld ki. Induláskor annyi dolgod lesz vele hogy beállítod a wifi jelszót, regisztrálsz egy apple logint, meg esetleg az email címeidet hozzáadod és onnantól semmi dolgod nem lesz vele.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
A netmegosztás droidról meg ennyi (iPhone-ról is tök ugyanígy működik). Egyszer beállítod, utána megy.

 
  • Tetszik
Reactions: dudi
T

Törölt tag 1711

Guest
Én 3 hete raktam fel a polcra a legelső generációs Galaxy tab-ot.

256GB memóriakártya volt benne, még h265-os 720p-s filmeket is lazán vitte, de már a HBO GO se indult el rajta, követelte, hogy frissítsek, amit android 4 miatt nem tudtam már megtenni... így az utolsó stream szolgáltató is kihullt ami még ment rajta.

Én egy Huawei T5-ös tablettel szemezgetek, azon még rendes android van, a márka megzuhanása miatt gyakran akciózzák a raktáron ragadt példányokat :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 290
113
Hozzá kell tenni, hogy itt egy szörnyű spirál alakult ki...

  1. Nő az igény a jó kihozatalú friss node-okra, amelyek kifejlesztése viszont drága, a gyártósorok még drágábbak.
  2. A Global Foundries be is dobja a törülközőt, megállnak 12nm-en.
  3. Az Intel nem fordított kellő figyelmet a 10 és 7nm-es fejlesztésekre, így ők is lemaradtak (bár ők amúgy se bérgyártók).
  4. Marad a TSMC és a Samsung mint nagy gyártó friss node-okra.
  5. A Samsung a 7nm-es szinten nem tudja hozni az elvárt kihozatalt, a TSMC igen.
  6. Mindenki nekiáll a TSMC-nél gyártókapacitást lefoglalni.
  7. Viszont a TSMC-nél egyszerűen nincs elegendő gyártókapacitás a friss node-okon.
  8. Ennek az a vége, hogy a TSMC olyan pozícióba került, hogy Ő mondhatja meg az árakat.
Ennyi. Túl sok az eszkimó és túl kevés a fóka...
az intel jövőre igéri a 7nm-t. 2023-ban lesznek polcon az azzal készült cpu-k. Jövőre a TSMC 3nm-en gyárt az applenek...
Új intel ceo: szoftver céggé kell válljunk. (véleményem: próbálhatnátok inkább a magkompetenciátok rendesen csinálni. Szoftware cégként már többször kudarcot vallottak)
 
M

molnibalage

Guest
Hát, ha veszek majd egyszer új VGA-t, akkor nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen trükközés, hogy szutyok RAM-okat tesznek bele...
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Hát nem tudom.
Ha lenne új gyártású saját kocsim, nekem aztán kurvára nem lenne igényem alacsony nm-es infotainment vagy mi a szarnak hívják rendszerre.
Az, hogy egyesek mi a fenét csinálnak a több százezres telójukkal, az is homály nekem...

Számomra a high-end chipeknek a high-end alkalmazásokban a helyen. Ez iparban a modellezés és hatalmas 3D modellek és átlagusernél a gaming felső szelete.

Nálam ezért érthetetlen ez az egész hülyeség.
Az a baj, hogy autónál pont nagyon fontos lenne gyorsan reagáló infotainment és a gyorsan elérhető opciók, hogy ne tölts el másodperceket egy hangerő-állítással, miközben mész az úton 30+ m/s-al. Ennek ellenére a legtöbbnek szörnyen lassú és követhetetlen menüje van :( A gombos vezérlés még mindig a legjobb megoldás.
 
M

molnibalage

Guest
Az a baj, hogy autónál pont nagyon fontos lenne gyorsan reagáló infotainment és a gyorsan elérhető opciók, hogy ne tölts el másodperceket egy hangerő-állítással, miközben mész az úton 30+ m/s-al. Ennek ellenére a legtöbbnek szörnyen lassú és követhetetlen menüje van :( A gombos vezérlés még mindig a legjobb megoldás.
Másképp fogalmazok.
Az érintőképernyőt ki kéne baszni a kocsiból.
Nem oda való.
Egyesek ezzel a szarral azt hitték, hogy feltalálták a meleg vizet...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hát, ha veszek majd egyszer új VGA-t, akkor nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen trükközés, hogy szutyok RAM-okat tesznek bele...
Hogy jön a VGA a RAMhoz?
Laptopot akarsz? Vagy egybe gépet?
Ha laptop akkor szinte biztos, hogy dzsunka product ramot kapsz bele kivéve, ha prémium lapos esetleg olyan boltban veszed ahol előtte kinyitják és meg is nézik neked mi van benne.
Ha meg pre-built akkor számíthatsz rá, hogy a táp és az alaplap is szutyok lesz, sőt valószínűleg a ház is.

Itt egy példa:

3070Ti -os gép 500-ért!! Gyakorlatilag a VGA mellé adnak ingyen egy gépet, DE
Alaplap előző gen, ez a vége nincs nagyon bővítési lehetőség (5000-es Ryzeneket nem eszi meg)
RAM lassú. Ryzen szereti a jó gyorsat, szal min egy 3600-as illik mellé és akkor még nem is tudjuk, hogy 4 v 8 chipes-e.
Az a ház instant kuka, főződoboz.
A corsair tápok meg pont mostanában vannak címlapon a rövidzárlataik miatt.

Magyarul a VGA mellé kikukázták a szemetet, csak a CPU használható belőle.

NE vegyél pre-built PC-t. Akkor inkább válogassd össze az alkatrészeket és kérj összeszerelést (extra kb 5000 ft ). Persze így drágább lesz. Ja és ha szarházi a bolt így is átver.

És még az sem jó, ha azt mondod DELL-t veszel, mert az még ettől is nagyobb hulladék ráadásul semmilyen alkatrész nem használható később belőle mert minden egyedi gyártás. Na jó a proci nem.

Ha meg arra gondolsz, hogy a gyárban a VGAra gagyi RAMot forrasztanak akkor azon nem kell aggódni. Azok GDDR6-osok és megvan a szabványa mennyinek és hogyan kell rajta lennie.
Ott 2 dologgal trükköznek
1, a hűtés olcsóbb rajta ezért mondjuk picit visszaveszik a teljesítményt.
2, valamelyik gyártó pont most adott ki figyelmeztetést, hogy már a gyárba hamis, rossz minőségű alkatrészek érkeznek szóval lehet ők nem is tudnak róla, hogy átverik a vevőket mert már őket is átverték. Szal most extra QC van néhány cégnél.
 
M

molnibalage

Guest
Hogy jön a VGA a RAMhoz?
Laptopot akarsz? Vagy egybe gépet?
Ha laptop akkor szinte biztos, hogy dzsunka product ramot kapsz bele kivéve, ha prémium lapos esetleg olyan boltban veszed ahol előtte kinyitják és meg is nézik neked mi van benne.
Ha meg pre-built akkor számíthatsz rá, hogy a táp és az alaplap is szutyok lesz, sőt valószínűleg a ház is.

Itt egy példa:

3070Ti -os gép 500-ért!! Gyakorlatilag a VGA mellé adnak ingyen egy gépet, DE
Alaplap előző gen, ez a vége nincs nagyon bővítési lehetőség (5000-es Ryzeneket nem eszi meg)
RAM lassú. Ryzen szereti a jó gyorsat, szal min egy 3600-as illik mellé és akkor még nem is tudjuk, hogy 4 v 8 chipes-e.
Az a ház instant kuka, főződoboz.
A corsair tápok meg pont mostanában vannak címlapon a rövidzárlataik miatt.

Magyarul a VGA mellé kikukázták a szemetet, csak a CPU használható belőle.

NE vegyél pre-built PC-t. Akkor inkább válogassd össze az alkatrészeket és kérj összeszerelést (extra kb 5000 ft ). Persze így drágább lesz. Ja és ha szarházi a bolt így is átver.

És még az sem jó, ha azt mondod DELL-t veszel, mert az még ettől is nagyobb hulladék ráadásul semmilyen alkatrész nem használható később belőle mert minden egyedi gyártás. Na jó a proci nem.

Ha meg arra gondolsz, hogy a gyárban a VGAra gagyi RAMot forrasztanak akkor azon nem kell aggódni. Azok GDDR6-osok és megvan a szabványa mennyinek és hogyan kell rajta lennie.
Ott 2 dologgal trükköznek
1, a hűtés olcsóbb rajta ezért mondjuk picit visszaveszik a teljesítményt.
2, valamelyik gyártó pont most adott ki figyelmeztetést, hogy már a gyárba hamis, rossz minőségű alkatrészek érkeznek szóval lehet ők nem is tudnak róla, hogy átverik a vevőket mert már őket is átverték. Szal most extra QC van néhány cégnél.
A VGA-nak is van RAM-ja. A végén az is ilyen lesz, hogy egy majd újragyártott 1060 lassabb lesz, mit az 4 évvel ezelőtti modell.

A gépem soha nem volt pre-built.
A mostani gépet nem cserélném le, csak VGA-t. De ameddig nincs emberi áron legalább egy 6GB 1060 egyenérték, addig nem. Mert egy 4 GB 960-ast lecserélni egy 4GB 1060-ra kb. semmi értelme 180k-ért...
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
A VGA-nak is van RAM-ja. A végén az is ilyen lesz, hogy egy majd újragyártott 1060 lassabb lesz, mit az 4 évvel ezelőtti modell.

A gépem soha nem volt pre-built.
A mostani gépet nem cserélném le, csak VGA-t. De ameddig nincs emberi áron legalább egy 6GB 1060 egyenérték, addig nem. Mert egy 4 GB 960-ast lecserélni egy 4GB 1060-ra kb. semmi értelme 180k-ért...

Szerintem most jobban megéri egy gamer notebook (abból is a minőségibb, mint az Asus TUF / Acer Nitro).

350-400k-ból komplett gép, elég jó gpu-val (1660Ti, 2060), 8 magos Ryzen-nel, 16GB rammal (+6GB dedikált a gpu-nak), gyors SSD, egyedül a zajterhelés ami nagyobb, mint egy asztalinál, de összerakva most az se lenne olcsóbb.


Szerk.:
Most tudnék venni olcsón egy iPad 1-et, azon futnak a stream szolgáltatók app-jai (HBO Go, Netflix, RTL Most, Curiosity)?