Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Ez van a gépben.

GTX960-on van és 4 db vinyó van a gépben. A proci marad és 2x8GB RAM van.

eEjcKYO.png

Nálam ugyanebből az 500 wattos darab vidáman viszi az 1660S-t, meg még egy csomó perifériát.

Az 1660S egyébként FHD-ban vagy akár 2k-ban kb. mindenre elég lesz.

Viszont amondó vagyok hogy nálad a CPU lesz inkább a szűk keresztmetszet a 960-hoz képest.
 
M

molnibalage

Guest
Ok, bizonyos megközelítéssel igazad vagyon.

Csakhogy a GTX 1660 videókártya 2019 márciusában jött ki, és "normál" üzleti időszakában 100e Ft alatti ára volt.
A maga idejében valóban jó kis kártya volt, de az, hogy két évvel később 140e Ft alá is benézett az ára, háááttt...
Úgy, hogy igazából váltotta a GTX 1660 Super még 2019 októberében (amely nagyjából 15-20%-al gyorsabb, mint a sima elődje).

Szvsz a sima GTX 1660-ot 2021 júliusában már ne tekintsük értékelhető középkategóriás kártyának, kényszerűségből hívhatjuk annak.
Egyszerűen lássuk be, hogy manapság nincs normális 250$-os kártya, mert az nVidia akóljából az RTX 3060 késve érkezett meg (idén év elején) és akkor is olyan 330$-os MSRP-nek szánt áron (amiből lett inkább 600$, már amikor éppen kapható volt). Az AMD meg elvben hamarosan bejelenti az RX 6600-as szériát, ami vele versenyezne. Ezeknek kellene ma a középkategóriás kártyáknak lenniük...



Őőőő...
Kezdjük úgy, hogy a DLSS-ből nincs olyan, hogy a kártyában csak DLSS1 van. DLSS támogatás van. Az RTX 2060 is támogatja a DLSS 2.2-őt is.

Az, hogy RTX terén kompromisszum az alap RTX 2060-as kártya, az igaz, de ha be akarod kapcsolni egyes effekteknél, akkor meg lehet tenni - ez játékfüggő, CP2077 terén nem igazán opció, de pl. Doom: Eternal esetében bőven ( EuroGamer tesztvideó ). De itt is jegyezzük meg, hogy jelenleg az összes RTX kártya támogatja az RTX játékokat...



Egy 250W-os VGA-t (RTX 3070, RX6800) is kényelmesen berakhatsz így a gépbe, még csak közelébe se leszel a táp csúcsának.
A szívem azt mondja, hogy vegyem meg most, amíg van.
Az eszem meg azt, hogy "minek"? Mert perpill semmi sem igényli azon kívül, ha a HZD-t 1440p-ben akarnám futtatni.

Mert a fene se tudja, hogy 6-12 hónap múlva mi lesz elérhető.

Nálam ugyanebből az 500 wattos darab vidáman viszi az 1660S-t, meg még egy csomó perifériát.

Az 1660S egyébként FHD-ban vagy akár 2k-ban kb. mindenre elég lesz.

Viszont amondó vagyok hogy nálad a CPU lesz inkább a szűk keresztmetszet a 960-hoz képest.

Hát,, ha eljön majd az, hogy a CPU lesz a szűk, akkor legalább végre a másik oldalán leszek majd szűk km-nek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csakhogy a GTX 1660 videókártya 2019 márciusában jött ki, és "normál" üzleti időszakában 100e Ft alatti ára volt.
A maga idejében valóban jó kis kártya volt, de az, hogy két évvel később 140e Ft alá is benézett az ára, háááttt...
Úgy, hogy igazából váltotta a GTX 1660 Super még 2019 októberében (amely nagyjából 15-20%-al gyorsabb, mint a sima elődje).

Szvsz a sima GTX 1660-ot 2021 júliusában már ne tekintsük értékelhető középkategóriás kártyának, kényszerűségből hívhatjuk annak.
A 960/1060-hoz képest mindenképpen jobb.
A 1660Ti ami a Supertől pár %-al jobb 200k jelenleg. Lesz az is 150 nemsokára.

Egyszerűen lássuk be, hogy manapság nincs normális 250$-os kártya, mert az nVidia akóljából az RTX 3060 késve érkezett meg (idén év elején) és akkor is olyan 330$-os MSRP-nek szánt áron (amiből lett inkább 600$, már amikor éppen kapható volt).
Igen ez a szomorú valóság. Ráadásul én a 3060 teljesítményétől nem dobom magam hanyadt. Pláne ennyiért. Nem látom igazoltnak a 2060-hoz képest a dupla árat. Nyilván, ha MSRPn lesz akkor más lesz a helyzet, de így nagyon túlárazott.

Kezdjük úgy, hogy a DLSS-ből nincs olyan, hogy a kártyában csak DLSS1 van. DLSS támogatás van. Az RTX 2060 is támogatja a DLSS 2.2-őt is.
Maxi igaz, benéztem. Ez viszont hatalmas érv a 2060 mellett. Gyakorlatilag mintha 1 kategóriával magasabb kártya lenne.

De itt is jegyezzük meg, hogy jelenleg az összes RTX kártya támogatja az RTX játékokat...
Igen, csak erő nincs hozzá. Így értelmét veszti 2060-on.

Az 1660S egyébként FHD-ban vagy akár 2k-ban kb. mindenre elég lesz.
1660Ti + Ryzen 5 3600 sem elég 2Knak. A CP2077 még full HDban is max 75 FPS de inkább örülök a stabil 60-nak és nincs ultrára húzva. Jó, CP szar példa mert optimalizálatlan, de más játékokban is inkább 1080-ra veszem mert 2K ban szétpörgi magát a VGA és nem szeretném ha tönkre menne.
Én azt mondanám Full HD ultra 100 FPSre jó. Játékfüggően.
Ez nem 2K-s kártya. Az a 2070-től kezdődik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
1660Ti + Ryzen 5 3600 sem elég 2Knak. A CP2077 még full HDban is max 75 FPS de inkább örülök a stabil 60-nak és nincs ultrára húzva. Jó, CP szar példa mert optimalizálatlan, de más játékokban is inkább 1080-ra veszem mert 2K ban szétpörgi magát a VGA és nem szeretném ha tönkre menne.

De jó, hogy megjelenés előtt egy hónappal kint volt a táblázat, hogy pl. 1660ti 1080p 60fps High-ra elég, amit hoz is a játék.
A játéknak sok baja van, de a grafika pont nem az.
 
T

Törölt tag 008

Guest
De jó, hogy megjelenés előtt egy hónappal kint volt a táblázat, hogy pl. 1660ti 1080p 60fps High-ra elég, amit hoz is a játék.
A játéknak sok baja van, de a grafika pont nem az.
Akkor valami szarul van nálam beállítva vagy hazudtak. Medium/Highon van ha motorral gyorsan megyek a városban is megvan a 60 fps. Ha felhúzom maxra akkor durván beesik 60 alá és felkenődök valamire. Ha utcán sétálok vagy épületben vagyok persze a 75 is megvan stabilan.
Sőt épületben 2k mediumon is megvan a 40-50 fps csak azzal harcolni nem fogsz. És hát amikor a nyakamon az egész NCPD akkor kell a fix 60 fps az utakon. :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
1660Ti + Ryzen 5 3600 sem elég 2Knak. A CP2077 még full HDban is max 75 FPS de inkább örülök a stabil 60-nak és nincs ultrára húzva. Jó, CP szar példa mert optimalizálatlan, de más játékokban is inkább 1080-ra veszem mert 2K ban szétpörgi magát a VGA és nem szeretném ha tönkre menne.
Én azt mondanám Full HD ultra 100 FPSre jó. Játékfüggően.
Ez nem 2K-s kártya. Az a 2070-től kezdődik.

CP2077-et nem probaltam vele, egyelore jegelem (egyebkent pont ugyanez a konfig), ott az FHD-val semmi gond nincs.

Enlisted viszont vígan vitte stabil 60 fps-el, ami nekem boven elég, a monitor ugysem tud tobbet. 4k is mentm az szerintem mar cpu limites volt, ha visszavettem a talaj reszletessegből azzal sem volt gond, de inkabb maradtam a stabil 2k-nal.

Az enlisted eleg jol optimalizalt szoval nem hinnem hogy barmi massal nagy gond lenne 2k-ban.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
A szívem azt mondja, hogy vegyem meg most, amíg van.
Az eszem meg azt, hogy "minek"? Mert perpill semmi sem igényli azon kívül, ha a HZD-t 1440p-ben akarnám futtatni.

Mert a fene se tudja, hogy 6-12 hónap múlva mi lesz elérhető.



Hát,, ha eljön majd az, hogy a CPU lesz a szűk, akkor legalább végre a másik oldalán leszek majd szűk km-nek.

Valószínűleg most még érdemes kicsit várni, csökkenő tendenciát mutatnak az árak.
https://www.hwsw.hu/hirek/63491/videokartya-vga-arak-radeon-geforce-amd-nvidia.html
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg most még érdemes kicsit várni, csökkenő tendenciát mutatnak az árak.
https://www.hwsw.hu/hirek/63491/videokartya-vga-arak-radeon-geforce-amd-nvidia.html
Augusztus végén, amikor úgy is szabin lennék ráérnék szöszmötölni egy kártya beszereléssel. Ha addig lemenne a 1660 ára 120k tájára, annyiért már simán megvenném. Ha lesz még akkor. Nekem az jön le a közhangulatból, hogy már a mostani árat is egyesek mannaként tekintik az elmúlt időszakhoz képest.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 008

Guest
Augusztus végén, amikor úgy is szabin lennék ráérnék szöszmötölni egy kártya beszereléssel
Az 10 perc. Driver installal 20. Ezért ne vegyél ki szabit :)

Most néztem, hogy a 1660Super/Ti egy árban van a 2060-al. (200k)
Jó lesz ez :)
3070Ti is már "csak" 370 000. Elvileg olyan 275 000 körül lenne az MSRPje szóóóóóóóval fingerscrossed :)
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Éppen rogyogat a coin bányászat, én várok pár hónapot a bányászkártya kiárusításra. Lesznek garanciásak is a piacon.
...és az újak árai is esni fognak!
 
M

molnibalage

Guest
Az 10 perc. Driver installal 20. Ezért ne vegyél ki szabit :)
A beszerelés. A kézügyességem egy rakás szar.
Meg egyáltalán első körben azt megnézni, hogy be tudom-e tenni.
A mostani is úgy van bent, hogy két RAM cellát blokkol. Asszem mutattam már róla fotót.
Majd próbálok valami anyagot keresni a két VGA méretéről.
Éppen rogyogat a coin bányászat, én várok pár hónapot a bányászkártya kiárusításra.
...az új árak is esni fognak!
Hát én tutira nem vennék egy istentudja mennyire széthajtott VGA-t.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A beszerelés. A kézügyességem egy rakás szar.
1 db prücök a PCIe sín hátuljánál kikattint, 2db csavar kicsavar, kártya függőlegesen kihúz.
Másik betol, prücök beakaszt bár az legtöb alaplapon ilyenkor be is kattan, 2 csavar becsavaroz és enjoy.
Nem tudom VGAval hogy lehet RAM slotot blokkolni, általában nem egy síkban vannak. Nem láttam a fotót.

Hát én tutira nem vennék egy istentudja mennyire széthajtott VGA-t.

Attól függ, hogy hajtották. Olyan ez mint a garázsban tartott első tulajtól, nem dohányzó női orvos, harmadik autó a családben csak bécsi bevásárlásra használták.

Láttam én már megégett nyáklapút.
Ha alulfeszelve, klímás vagy jól szellőző helységben használták és még min 1 év gari van rá akkor akár lehetne is, csak vigyázni kell, hogy vannak boltok ahol csak úgy nem lehet gariztatni. pl Alza eredeti számlát+adásvételit+meghatalmazást kér.

Én biztosan újat veszek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
A beszerelés. A kézügyességem egy rakás szar.
Meg egyáltalán első körben azt megnézni, hogy be tudom-e tenni.
A mostani is úgy van bent, hogy két RAM cellát blokkol. Asszem mutattam már róla fotót.
Majd próbálok valami anyagot keresni a két VGA méretéről.

Hát én tutira nem vennék egy istentudja mennyire széthajtott VGA-t.
Itt https://pcpartpicker.com/list/ ha megtalálod azt amid van/vennél, akkor van, hogy kiírja ha nem fér el a vga a házban, vagy van e valamilyen kompatibilitási probléma stb.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
1660Ti + Ryzen 5 3600 sem elég 2Knak. A CP2077 még full HDban is max 75 FPS de inkább örülök a stabil 60-nak és nincs ultrára húzva.

Ez játéktól függ, a CP2077-nek 120 FPS-hez biza 5900X szintű proci kellene.
Egy Doom Eternalnál viszont probléma nélkül meglenne a 144FPS is...

Akkor valami szarul van nálam beállítva vagy hazudtak. Medium/Highon van ha motorral gyorsan megyek a városban is megvan a 60 fps. Ha felhúzom maxra akkor durván beesik 60 alá és felkenődök valamire. Ha utcán sétálok vagy épületben vagyok persze a 75 is megvan stabilan.
Sőt épületben 2k mediumon is megvan a 40-50 fps csak azzal harcolni nem fogsz. És hát amikor a nyakamon az egész NCPD akkor kell a fix 60 fps az utakon. :)

Dunno, mivel 60Hz-es kijelzőm van, nálam 60 FPS-nél lockolva van a maximum. 1080p-ben RTX Ultra + DLSS Quality mellett 45-60 FPS-em van, és teljesen játszható a játék...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 963
7 919
113
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ezzel csak az a baj, hogy a CPU 45%-on van a VGA meg 99%-on és 83 fokon. :)

Akkor ott VGA limit van. :)

Nálam e5-1650v3 + RTX 2070 Super mellett már Medium-on (Ray-Tracing nélküli) is az egyszálas CPU limit a probléma. Három szál 80-88% körül ugrál, a többi meg 30-40%-on henyél, a VGA meg 60-65%-on. És így tud olyan 70-80 átlag FPS-t.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, hát megnézte ma fenti linkeket.
Elvileg nem talált komp. problémát.

Érdekes módon a komp-pal foglalkozó oldal sokkal magasabb fogyasztás hozott ki, de még 2+2 db random kb. azonos vinyóval is bőven 400W alatt volt a 1660 VGA-val is, az 530W-os tápomhoz képest.

Közben kiderült, hogy az agyam megtréfált.
A CPU hűtője blokkolja a RAM cellát. A kép alapján nem hinném, hogy VGA esetleg még nagyobb hűtővel is ne férne el.
A ház oldalának síkjától is több cm van. Ennyivel csak nem lesz már nagyobb a VGA.

M8SrQoK.png