Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
A 1080p 60 FPShez elég lesz a 4690K. A régi xeonom egy picit gyengébb volt ettől és megvolt a 60 szinte mindenben.
Minek költsön most még 120 000-et alaplap+ram+procira.
Megveszi használja, ha idővel kevésnek érzi majd upgradel.
MINDIG LESZ BOTTLENECK!
Kb.
Nekem most elég ez.
Ha kevésnek érzem, akkor egyszer veszek CPU-t, az már csak nem lesz drága, mint a VGA.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
A 1080p 60 FPShez elég lesz a 4690K. A régi xeonom egy picit gyengébb volt ettől és megvolt a 60 szinte mindenben.
Minek költsön most még 120 000-et alaplap+ram+procira.
Megveszi használja, ha idővel kevésnek érzi majd upgradel.
MINDIG LESZ BOTTLENECK!
Persze, mindig lesz, de ha van akkor az gpu-ban legyen mert az a legdrágább alkatrész, és azt azt jelenti, hogy 100%-ban ki tudod használni. Vesz egy jelenleg durván túlárazott kártyát, aminek x%-át nem fogja tudni kihasználni. Később, mikor bővítene akkor meg lehet jobb áron egy jobb konfigot tud venni. Az a ki nem használt teljesítény egy kidobott pénz lesz így, mert minél később kerül hozzá új cpu, annál jobban avul kártya és értéke is csökken. Én még 2019-ben 178-ért vettem a 2070-esem, akkor 2060-as 130 körül volt, senki nem tudja megmondani, hogy milyen kínálat és árak lesznek fél egy év múlva.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 008

Guest
Persze, mindig lesz, de ha van akkor az gpu-ban legyen mert az a legdrágább alkatrész, és azt azt jelenti, hogy 100%-ban ki tudod használni. Vesz egy jelenleg durván túlárazott kártyát, aminek x%-át nem fogja tudni kihasználni. Később, mikor bővítene akkor meg lehet jobb áron egy jobb konfigot tud venni. Az a ki nem használt teljesítény egy kidobott pénz lesz így, mert minél később kerül hozzá új cpu, annál jobban avul kártya és értéke is csökken. Én még 2019-ben 178-ért vettem a 2070-esem, akkor 2060-as 130 körül volt, senki nem tudja megmondani, hogy milyen kínálat és árak lesznek fél egy év múlva.
Vagy pont fordítva jár.
Én 100k ért vettem a 1660Ti-t, 2 évig 70%-nal jobban nem tudtam kihajtani, ellenben 170 000 fölé ment az ára.
Fél éve bővítettem ryzenre és tök jó volt, hogy nem kellett még 200k-t egy VGAra is rádobni.

Megveszi, használja, ha kevés egyre jobban mennek le a ryzenek. Majd vesz valamit olcsón.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Nekem azért volt olyan pl. KDC-ben hogy az új 1660-al talán még szarabbul is futott a régi (molniénál valamivel gyengébb) procival, mint előtte a 960-assal. Egyszerűen annyira kellett a procinak etetni az új VGA-t, hogy alig maradt ideje másra.

Akkor döntöttem el, hogy lesz egy Ryzen konfig, 2-3x-os FPS lett rögtön.
 
M

molnibalage

Guest
Nem ezt néztem, de itt is 1080p-nél is a cpu lesz a szűk keresztmetszet.

Annál a procinál amit ajánlottam (10400F) már nem lenne cpu bottleneck 1440p-ben sem, teljesen ki tudnád vele hajtani a gpu-t.
Ezt a %-os értéket hogyan kell értelmezni?
Mert ettől függően azt látom, hogy a CPU miatt nem éri meg a 2060-ra költeni, elég a 1660 6GB is.
Engem nem érdekel a réjtszészing és a DLSS-t vagy mit is a játékok töredéke támogatja, szóval meh.

1440p-ben alig 10% bottlenecket írt ki a 1660-ra.
És azt nézve, hogy a régi VGA-t el tudom adni összeségében 80k lenne csak a 1660.
Igazából egyfajta élettartam cserének gondolom ezt minimális fejlesztéssel. Hogy egy 6 éves VGA helyett legyen egy 0 órás garis.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Ezt a %-os értéket hogyan kell értelmezni?
Mert ettől függően azt látom, hogy a CPU miatt nem éri meg a 2060-ra költeni, elég a 1660 6GB is.
Engem nem érdekel a réjtszészing és a DLSS-t vagy mit is a játékok töredéke támogatja, szóval meh.

1440p-ben alig 10% bottlenecket írt ki a 1660-ra.
És azt nézve, hogy a régi VGA-t el tudom adni összeségében 80k lenne csak a 1660.
Igazából egyfajta élettartam cserének gondolom ezt minimális fejlesztéssel. Hogy egy 6 éves VGA helyett legyen egy 0 órás garis.
hát kb. erre számíthatsz 1660-nál 1080p-nél

Például egy far cry 5 ultra/1080p - cpu 92% és 80°C-os, emellett a gpu 75%-on van 65°C-on átlag 70 fps

2060 kb. benchmarkok alapján 30-33% jobb teljesítményben (fps).

Ha nem tervezel a közlejövőben cpu-t cserélni, nem játszol olyan game-el ami támogatja a dlss-t vagy rtx-et, akkor 2060-nak nincs értelme szerintem.

far cry 5 ultra/1080p - cpu 100% és emellett a gpu 21%-on van átlag 87 fps
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
hát kb. erre számíthatsz 1660-nál 1080p-nél

Például egy far cry 5 ultra/1080p - cpu 92% és 80°C-os, emellett a gpu 75%-on van 65°C-on átlag 70 fps

2060 kb. benchmarkok alapján 30-33% jobb teljesítményben (fps).

Ha nem tervezel a közlejövőben cpu-t cserélni, nem játszol olyan game-el ami támogatja a dlss-t vagy rtx-et, akkor 2060-nak nincs értelme szerintem.

far cry 5 ultra/1080p - cpu 100% és emellett a gpu 21%-on van átlag 87 fps
A hűtésen kívül milyen más eltérés van?
A két ventissel gondolom azért csendesebb lehet az üzeme.

Most mini display portot használok, de ilyen ezeken nincs.

Akkor lehet visszamenni HDMI-re.
Jelent ez bármiféle hátrányt?

 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
A hűtésen kívül milyen más eltérés van?
A két ventissel gondolom azért csendesebb lehet az üzeme.

Most mini display portot használok, de ilyen ezeken nincs.

Akkor lehet visszamenni HDMI-re.
Jelent ez bármiféle hátrányt?


Nekem a Gigás dupla ventis van (1660S) és tök csöndes (desktopon amúgy még áll is az egyik (vagy mindkettő) ventije.

Miért nem a 1660S-t veszed?

Amúgy most én is elgondolkodtam hogy eladom és upgradelem a 1660S-t csak nem tudom mire lenne érdemes cserélni.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
A hűtésen kívül milyen más eltérés van?
A két ventissel gondolom azért csendesebb lehet az üzeme.

Most mini display portot használok, de ilyen ezeken nincs.

Akkor lehet visszamenni HDMI-re.
Jelent ez bármiféle hátrányt?

Nekem sima 1660 van, egy ventis. Alapból csendes, ha játszok (wot, mass effect legendary, ezek frisebbek) akkor hallhatóan magasabb fokozatba kapcsol, de akkor sem zavaró. Legalábbis nekem, ha jól emlékszem, korábban írtad, hogy kimondottan a csendes gépeket szereted, neked lehet, hogy már picit hangos lenne, amikor komolyabban dolgozik.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem a Gigás dupla ventis van (1660S) és tök csöndes (desktopon amúgy még áll is az egyik (vagy mindkettő) ventije.

Miért nem a 1660S-t veszed?

Amúgy most én is elgondolkodtam hogy eladom és upgradelem a 1660S-t csak nem tudom mire lenne érdemes cserélni.
Mert fogalmas sincs, hogy az miben más ahhoz képest, amit linkeltem. :rolleyes:
Megnézem az adatlapot és nem derül ki, hogy miért drágább a többinél annyival.
Még a két ventis linkelthez képest is +22 ezer. És mit ad ezért cserébe? Én nem tudom.
A DDR6 a DDR5 helyett annyit számít?


Nekem sima 1660 van, egy ventis. Alapból csendes, ha játszok (wot, mass effect legendary, ezek frisebbek) akkor hallhatóan magasabb fokozatba kapcsol, de akkor sem zavaró. Legalábbis nekem, ha jól emlékszem, korábban írtad, hogy kimondottan a csendes gépeket szereted, neked lehet, hogy már picit hangos lenne, amikor komolyabban dolgozik.
A mostani VGA is néha nagyon picit felpörög, de még úgy is talán a táp a hangosabb.
Az a fullra pörgő combos venti hang az, amit hallani sem akarok. :)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Mert fogalmas sincs, hogy az miben más ahhoz képest, amit linkeltem. :rolleyes:
Megnézem az adatlapot és nem derül ki, hogy miért drágább a többinél annyival.
Még a két ventis linkelthez képest is +22 ezer. És mit ad ezért cserébe? Én nem tudom.
A DDR6 a DDR5 helyett annyit számít?



A mostani VGA is néha nagyon picit felpörög, de még úgy is talán a táp a hangosabb.
Az a fullra pörgő combos venti hang az, amit hallani sem akarok. :)
Nem vagyok benne biztos, hogy mi a leghangosabb játék közben. De a daráló venti hangtól messze van, nem lesz dupla olyan hangos a gép.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Mert fogalmas sincs, hogy az miben más ahhoz képest, amit linkeltem. :rolleyes:
Megnézem az adatlapot és nem derül ki, hogy miért drágább a többinél annyival.
Még a két ventis linkelthez képest is +22 ezer. És mit ad ezért cserébe? Én nem tudom.
A DDR6 a DDR5 helyett annyit számít?

Az 1660S gyorsabb mint a sima 1660, alig marad el a 1660Ti-től. Gyakorlatilag 1660Ti "light", picit kisebb órajellel ha jól emlékszem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Ha jól látom ez ugyanaz, mint a Iponnál csak olcsóbb laza 20k+-szal. Az igen.
Ez menni fog a ASUS Z97-P alaplappal? A komp. ellenőrző oldalon a 1660s-re nem dob ki semmit...

Ha ez megy, akkor szerintem rendelem is meg.

Az ASUS drága merthogy ASUS... Nekem valami ótvar régi chipsetes AMD-s alaplapban is ment. Jó kis kártya, ajánlott, és most emészthető az ára is. 2K-ig szerintem elég lesz nagyjából mindenre.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Nekem valami ótvar régi chipsetes AMD-s alaplapban is ment. Jó kis kártya, ajánlott, és most emészthető az ára is. 2K-ig szerintem elég lesz nagyjából mindenre.
Mondjuk, ha a 1660Ti-re is azt mondja az oldal, hogy jó, akkor a 1660S-sel csak elfog már menni.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
A hűtésen kívül milyen más eltérés van?
A két ventissel gondolom azért csendesebb lehet az üzeme.

Most mini display portot használok, de ilyen ezeken nincs.

Akkor lehet visszamenni HDMI-re.
Jelent ez bármiféle hátrányt?

1660S egy kicsivel jobb teljesítményben, meg a dupla hűtő azért számít.

DisplayPort 1.4 általánosságban jobb, mint a HDMI 2.0, de szerintem amire te használod ott nem vennél észre különbséget
 
T

Törölt tag 008

Guest
Most mini display portot használok, de ilyen ezeken nincs.

Akkor lehet visszamenni HDMI-re.
Jelent ez bármiféle hátrányt?
1080p@60Hz-ben nem

16-Table1-1.png