Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
A kép alapján nem hinném, hogy VGA esetleg még nagyobb hűtővel is ne férne el.
A ház oldalának síkjától is több cm van. Ennyivel csak nem lesz már nagyobb a VGA.

M8SrQoK.png
Szabványok vannak a hűtőre. 1, 2 vagy 3 slot.
1 az a multimedia only vagy vizes blokk, 2 az átlag gamer kártya, 3 az meg az ultraüberrohadtsokpénzemvan pl 3090
A magasság sem szokott gond lenni. Akkor van gond, ha valami kimondottan vékony házad van, de ha befért egy ekkora proci hűtő akkor biztosan nem lesz gond. Általában az a szűk keresztmetszet.
El fog férni nyugi.
De én a helyedben nézegetném azokat a 2060-akat...1660S/Ti al egy árban van, de jobb.
 
M

molnibalage

Guest
Szabványok vannak a hűtőre. 1, 2 vagy 3 slot.
1 az a multimedia only vagy vizes blokk, 2 az átlag gamer kártya, 3 az meg az ultraüberrohadtsokpénzemvan pl 3090
A magasság sem szokott gond lenni. Akkor van gond, ha valami kimondottan vékony házad van, de ha befért egy ekkora proci hűtő akkor biztosan nem lesz gond. Általában az a szűk keresztmetszet.
El fog férni nyugi.
De én a helyedben nézegetném azokat a 2060-akat...1660S/Ti al egy árban van, de jobb.
Egy árban?
Ez 216k, addig a fent linkel 1660-as 138k volt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
M

molnibalage

Guest
Igen, de az sima 1660. A 1060-nál jobb de 1660 és 1660S/Ti között azért van még egy 15-20%.
1660S 170k
1660Ti és a 2060 is 200k Bár ez csak a sima 6GB verzió nem a 8GB super.
Ugyanaz a kari 20k val olcsóbban:
Na, a végén még megveszem, mert a cimbi megvenné a mostani VGA-mat. Akkor egy jó 50-essel olcsóbb lenne ez és egy 2060-asra váltás 6GB-ra 140k táján, az az "egye ragya, legyen".

A komp. ellenőrző oldal szerint nincs probléma, ez a mostani VGA-m és a régi alaplapom, a cimbi tudná használni. Remélem az oldal nem hülyeséget ír ki.
B8gdNYe.png
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Ennél a 2006-ál akkor szerinted jobb deal nincs perpill?
Elég hosszú cikk, de a végén van egy összefoglaló teljesítmény táblázat, ott meg lehet nézni, hogy milyen kártyák vannak a 2060 környékén teljesítményben és utána rá tudsz keresni azoknak az árára.
 
M

molnibalage

Guest
Elég hosszú cikk, de a végén van egy összefoglaló teljesítmény táblázat, ott meg lehet nézni, hogy milyen kártyák vannak a 2060 környékén teljesítményben és utána rá tudsz keresni azoknak az árára.
Na ja, csak a konfigom miatt azt írták, hogy már amúgy is CPU limitált lesz 2060-nál. Tehát igazából a kérdés arra vonatkozott, hogy tényleg indokolt-e ez a magasság.

Hogy akkor ezek közül bármi, vagy akkor inkább azt kicsit még rátolva akkor 2060?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ennél a 2006-ál akkor szerinted jobb deal nincs perpill?
Ettől olcsóbban megbízható boltban nem láttam. Vagy ennyi vagy drágább. De azzal tisztában kell lenni, hogy lehet 1 hét múlva olcsóbb lesz. Vagy drágább. Ha én venném tuti egy hét múlva 20 000-el olcsóbb lenne. A 1660Ti-al pont így jártam....meg a proszívóval :p Nem szabad vásárolnom.

723 értékelésből 4,6 *

Na ja, csak a konfigom miatt azt írták, hogy már amúgy is CPU limitált lesz 2060-nál. Tehát igazából a kérdés arra vonatkozott, hogy tényleg indokolt-e ez a magasság.

Hogy akkor ezek közül bármi, vagy akkor inkább azt kicsit még rátolva akkor 2060?
Igen, CPU limited lesz, de tekintve hogy olyan 6-7 éves lehet a konfigod az alaplapod úgyis beadjaa kulcsot 1-2 éven belül.
Szóval ne ezt nézd, majd akkor kitekered 100%-ra.
2 évig én is úgy használtam a 1660Ti-t, hogy 70% fölé nem tudtam vinni a terhelését. Nem baj, legalább tovább bírja.

Szerintem azt a pár ezer pluszt megéri az extra teljesítmény és a DLSS.

---
Uhh most nézem 1660S és Ti i smár csak 150-160k. Megy ez le.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem azt a pár ezer pluszt megéri az extra teljesítmény és a DLSS.
A DLSS miben nyilvánul meg nekem átlagfelhasználónak?
Az alaplap halála nem feltétlen valószínű. Az előző konfigomat a cimbi használja, 9,5 éves és megy.
Semmit nem cserélt benne.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A DLSS miben nyilvánul meg nekem átlagfelhasználónak?
Az alaplap halála nem feltétlen valószínű. Az előző konfigomat a cimbi használja, 9,5 éves és megy.
Semmit nem cserélt benne.
A DLSSnek az a lényege, hogy alacsonyabb felbontásban renderel a kártya de felskálázza az AI magasabb felbontásra. Több FPS de mozgalmasabb játékban ugyan olyan, mintha natív felbontásban használnád.
Te példádban 1080-ban rendereli, de 2Kban nyomja a monitorodra. Jobban fog kinézni és ugyanúgy tartja az FPSt.
Csináltak tesztet, átlag ember nem nagyon mondja meg a különbséget. Grafikusok, mérnökök kiszúrják persze rögtön.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 963
7 919
113
A DLSS miben nyilvánul meg nekem átlagfelhasználónak?
Az alaplap halála nem feltétlen valószínű. Az előző konfigomat a cimbi használja, 9,5 éves és megy.
Semmit nem cserélt benne.
A DLSS egy AI upscale módszer. Elég durva, az új DLSS 3 gyakorlatilag 2K-ból úgy csinál 4K-t, hogy szemmel nem látod a különbséget a natív között, csak sokkal gyorsabb. Annyira jó, hogy most már kifejezetten azzal szórakoznak egyesek, hogy milyen mókás 240p-ben futtatni játékokat és felskálázni.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Na ja, csak a konfigom miatt azt írták, hogy már amúgy is CPU limitált lesz 2060-nál. Tehát igazából a kérdés arra vonatkozott, hogy tényleg indokolt-e ez a magasság.

Hogy akkor ezek közül bármi, vagy akkor inkább azt kicsit még rátolva akkor 2060?
Nem néztem milyen konfigod van. A kép alapján az alaplapod 2013-as, ebbe szerintem ne vegyél 2060-ast, felesleges, hacsak nem tervezel egy új konfigot is összerakni a közeljövőben.
Szerintem előre nem érdemes semmit beszerezni, ha még nem látod, hogy a hozzá megfelelő többi alkatrészt mikor tudod beszerezni. Nehéz megmondani, hogy mit fogsz kapni és mennyiért fél-egy év múlva. Lehet, hogy jól jársz vagy nem.

2060-hoz én mondjuk egy ilyesmi intel konfigot raknék hozzá most jó ár érték aránnyal
i5-10400F 6-Core 2.9GHz ~50k ft
MSI B460M PRO-VDH WIFI ~ 36k ft
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz ~ 30k ft
plusz ssd vagy M.2 ha nincs, meg talán egy új cpu hűtő is kell
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Nem néztem milyen konfigod van. A kép alapján az alaplapod 2013-as, ebbe szerintem ne vegyél 2060-ast, felesleges, hacsak nem tervezel egy új konfigot is összerakni a közeljövőben.
Szerintem előre nem érdemes semmit beszerezni, ha még nem látod, hogy a hozzá megfelelő többi alkatrészt mikor tudod beszerezni. Nehéz megmondani, hogy mit fogsz kapni és mennyiért fél-egy év múlva. Lehet, hogy jól jársz vagy nem.

2060-hoz én mondjuk egy ilyesmi intel konfigot raknék hozzá most jó ár érték aránnyal
i5-10400F 6-Core 2.9GHz ~50k ft
MSI B460M PRO-VDH WIFI ~ 36k ft
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz ~ 30k ft
plusz ssd vagy M.2 ha nincs, meg talán egy új cpu hűtő is kell

Szerintem is esnek a VGA árak, "páran" --a háttérben lévő nagyok közül-- már hullára -- +pát-tíz milliárd-- keresték magukat a Coin-okon, nem tolják tovább, Kína is besokalt, most jön egy leszállóág, a bányász-VGA-k nem hajtják már fel az árakat.

...sőt, az eddigi Coin-bányák egy részét is bezárják, lesznek ex-bányász kártyák, "hegyekben", garanciásak is (2-3 évvel vették).
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
A DLSS miben nyilvánul meg nekem átlagfelhasználónak?
Az alaplap halála nem feltétlen valószínű. Az előző konfigomat a cimbi használja, 9,5 éves és megy.
Semmit nem cserélt benne.
Control-nál csináltam két screenhotot, grafikai beállítás ultra, ray tracing high minden opcióval bekapcsolva egy 2070-es kártyán.
Natív felbontásban 1440p átlag 32 fps
DLSS 1707x960 felskálázva 1440p-re 56 fps

Natív: https://ibb.co/tsJ97j4
DLSS: https://ibb.co/P5JSnbP
 
M

molnibalage

Guest
Control-nál csináltam két screenhotot, grafikai beállítás ultra, ray tracing high minden opcióval bekapcsolva egy 2070-es kártyán.
Natív felbontásban 1440p átlag 32 fps
DLSS 1707x960 felskálázva 1440p-re 56 fps

Natív: https://ibb.co/tsJ97j4
DLSS: https://ibb.co/P5JSnbP
Én meg nem mondom melyik melyik, ha nem írod oda úgy, hogy állókép.
Mozgásban még ennyi sanszom se lenne.
De mondjuk hány játék támogatja ezt?
 
M

molnibalage

Guest
Nem néztem milyen konfigod van. A kép alapján az alaplapod 2013-as, ebbe szerintem ne vegyél 2060-ast, felesleges, hacsak nem tervezel egy új konfigot is összerakni a közeljövőben.
Szerintem előre nem érdemes semmit beszerezni, ha még nem látod, hogy a hozzá megfelelő többi alkatrészt mikor tudod beszerezni. Nehéz megmondani, hogy mit fogsz kapni és mennyiért fél-egy év múlva. Lehet, hogy jól jársz vagy nem.

2060-hoz én mondjuk egy ilyesmi intel konfigot raknék hozzá most jó ár érték aránnyal
i5-10400F 6-Core 2.9GHz ~50k ft
MSI B460M PRO-VDH WIFI ~ 36k ft
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz ~ 30k ft
plusz ssd vagy M.2 ha nincs, meg talán egy új cpu hűtő is kell
Ezt nézted?

ASUS Z97-P alaplap
Intel Core i5-4690K 3.50 GHz 1150 BOKSZ processzor
ASUS STRIX GTX960 DC2OC-4GD5 GTX960 4GB DDR5 PCIE videokártya
16DB RAM
Be QUIET! Pure Power 530W CM táp
COOLERMASTER K280 fekete ház
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
M

molnibalage

Guest

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Ezt nézted?

ASUS Z97-P alaplap
Intel Core i5-4690K 3.50 GHz 1150 BOKSZ processzor
ASUS STRIX GTX960 DC2OC-4GD5 GTX960 4GB DDR5 PCIE videokártya
16DB RAM
Be QUIET! Pure Power 530W CM táp
COOLERMASTER K280 fekete ház
Nem ezt néztem, de itt is 1080p-nél is a cpu lesz a szűk keresztmetszet.

Annál a procinál amit ajánlottam (10400F) már nem lenne cpu bottleneck 1440p-ben sem, teljesen ki tudnád vele hajtani a gpu-t.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
T

Törölt tag 008

Guest
Annál a procinál amit ajánlottam (10400F) már nem lenne cpu bottleneck 1440p-ben sem, teljesen ki tudnád vele hajtani a gpu-t.
A 1080p 60 FPShez elég lesz a 4690K. A régi xeonom egy picit gyengébb volt ettől és megvolt a 60 szinte mindenben.
Minek költsön most még 120 000-et alaplap+ram+procira.
Megveszi használja, ha idővel kevésnek érzi majd upgradel.
MINDIG LESZ BOTTLENECK!