Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Szerintem most jobban megéri egy gamer notebook (abból is a minőségibb, mint az Asus TUF / Acer Nitro).

350-400k-ból komplett gép, elég jó gpu-val (1660Ti, 2060), 8 magos Ryzen-nel, 16GB rammal (+6GB dedikált a gpu-nak), gyors SSD, egyedül a zajterhelés ami nagyobb, mint egy asztalinál, de összerakva most az se lenne olcsóbb.


Szerk.:
Most tudnék venni olcsón egy iPad 1-et, azon futnak a stream szolgáltatók app-jai (HBO Go, Netflix, RTL Most, Curiosity)?
Egy VGA cseréhez képes drága és nekem soha senki nem fogja eladni azt, hogy egy laptop ilyen cuccal hűtve majd jó lesz.
A barátnőm harmatgyenge gépe is ehhez képest tolja ki magából a hőt és a zajt. Meg kifizetem a képernyőjét is, amit nem használok.
Okkal vettem 27 colos kijelzőt.

VGA csere kb. a NG játékok miatt kell majd egyszer, de most igazából semmi miatt. Max. a Dyling Light 2. Az meg jövőre lesz sale-es, ha kijön idén...

A céges gépem passzív hűtésű, hiszen nem atomerőmű és a saját, amúgy csendes gépem is egy zajos valaminek tűnik mellette. Nálam meg a kis zaj alap.
Szóval, ha nekem valaha is lesz bármi mobilom, annak kb. annyit kell tudnia, hogy böngészés, videónézés, szövegszerkesztés és max PS7 futtatása. Nem többet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hong kongban a piacon megjelentek a használt bányászkártyák.
Most néztem, az iponon is szinte mind en VGA akciózva van.
Csak maradjon a trend. :)
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Hong kongban a piacon megjelentek a használt bányászkártyák.
Most néztem, az iponon is szinte mind en VGA akciózva van.
Csak maradjon a trend. :)
Hát, 200 táján van még mindig egy 6GB-os 1060...
Ez az kari ami úgy 4-5+ éves és 100k sem volt 3 éve.

Ez az szuper akció...
Ez még mindig nem éri meg. Nagyon nem. :(

Használt VGA-t meg én nem veszek. Remélem jól ráfarag az összes bányász, ott aszalódjon meg a szutyok szemetével, ahol van.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hát, 200 táján van még mindig egy 6GB-os 1060...
Ez az kari ami úgy 4-5+ éves és 100k sem volt 3 éve.

Ez az szuper akció...
Ez még mindig nem éri meg. Nagyon nem. :(

Használt VGA-t meg én nem veszek. Remélem jól ráfarag az összes bányász, ott aszalódjon meg a szutyok szemetével, ahol van.
Nem tudom mi ez a 1060 fetisizmus nálad, de azt ereszd el.

1660 az utódja, de neked kell a VRAM a videó szerkesztéshez szóval egy 2060-al jobban jársz.
Az árcsökkenés fentről jön lefelé.
Vagyis a 30x0 széria nagyobb tagjainál kezdődik és amikor egy alatta lévő szintjére esik azt lejjebb löki.
3090 nemrég még 1,4 milla volt, most 900 alá is benéz.
3080 volt 1 milla most 650-ért már van.

A gond, hogy a 3060 mocskosul túl van árazva, még most is 300 000 körül megy. Ennek 200 000-re kell esnie, hogy a 2060-ast lejjebb lökje és akkor a 1660 is kimozdul ebből a 170-220 000-es kategóriából.

A 100 000-es VGAtól viszont búcsúzhatunk. Valószínűleg 170-200 alá nem fog menni a 3060, mert olyan 150 000 az MSRPje.
Ha lesz elég VGA akkor a 1660 és 2060 gyártással leállnak, mert csak kényszerből gyártják most.
Szóval mire a 1660 újra visszaesne a 100k szintre, a 2060 meg 140k-ra addigra megszüntetik őket.
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom mi ez a 1060 fetisizmus nálad, de azt ereszd el.

1660 az utódja, de neked kell a VRAM a videó szerkesztéshez szóval egy 2060-al jobban jársz.
Az árcsökkenés fentről jön lefelé.
Vagyis a 30x0 széria nagyobb tagjainál kezdődik és amikor egy alatta lévő szintjére esik azt lejjebb löki.
3090 nemrég még 1,4 milla volt, most 900 alá is benéz.
3080 volt 1 milla most 650-ért már van.

A gond, hogy a 3060 mocskosul túl van árazva, még most is 300 000 körül megy. Ennek 200 000-re kell esnie, hogy a 2060-ast lejjebb lökje és akkor a 1660 is kimozdul ebből a 170-220 000-es kategóriából.

A 100 000-es VGAtól viszont búcsúzhatunk. Valószínűleg 170-200 alá nem fog menni a 3060, mert olyan 150 000 az MSRPje.
Ha lesz elég VGA akkor a 1660 és 2060 gyártással leállnak, mert csak kényszerből gyártják most.
Szóval mire a 1660 újra visszaesne a 100k szintre, a 2060 meg 140k-ra addigra megszüntetik őket.
A 1060 fétis az, hogy az legalább egy generációval újabb, mint a mostani és legalább 6GB legyen, mert a 4GB 960-ast mire kéne cserélni?
Vannak kétségeim, hogy egy 2060-ast bele tudnék-e tenni a gépembe egyáltalán a csatija és teljesítménye miatt is.

A videószerkesztésnél most sem jelent a VGA semmiféle szűk km-et.
Engem nem érdekel a 4k 60FPS nevezetű hülyeség, amire annyira sokan recskáznak. :)
(Még 3D-t sem csinálok.)
 
T

Törölt tag 008

Guest
A 1060 fétis az, hogy az legalább egy generációval újabb, mint a mostani és legalább 6GB legyen, mert a 4GB 960-ast mire kéne cserélni?
Vannak kétségeim, hogy egy 2060-ast bele tudnék-e tenni a gépembe egyáltalán a csatija és teljesítménye miatt is.

A videószerkesztésnél most sem jelent a VGA semmiféle szűk km-et.
Engem nem érdekel a 4k 60FPS nevezetű hülyeség, amire annyira sokan recskáznak. :)
(Még 3D-t sem csinálok.)
Bele menne. 2060 nem 4k hanem full hd re kell. A 1660 vért izzad a cyberpunk alatt.
Én 3070ti-ra akarom majd cserélni ha elég olcsó lesz, de nekem 2k 144fps a cél.
 
M

molnibalage

Guest
Bele menne. 2060 nem 4k hanem full hd re kell. A 1660 vért izzad a cyberpunk alatt.
Én 3070ti-ra akarom majd cserélni ha elég olcsó lesz, de nekem 2k 144fps a cél.
Nálam a CO2077 semmit nem jelent. Nem tervezem beszerezni.
A Wasetland 3-nál újabb kiadású játékom nincs és az egyetlen "nextgen" cím, amit kinéztem eddig a Dying Light 2.
Ha el nem cseszik az is, mert development hell-ben volt van 1,5 évig, ha nem tovább.
 
M

molnibalage

Guest
Bele menne. 2060 nem 4k hanem full hd re kell. A 1660 vért izzad a cyberpunk alatt.
Én 3070ti-ra akarom majd cserélni ha elég olcsó lesz, de nekem 2k 144fps a cél.
144FPS?
E sportoló vagy...? :)
Én már az 50 és a 60FPS-t sem tudom megkülönböztetni.

Poénból megnéztem a HZD-t 1440p-ben.
És a fura az, hogy kevésbé tetszett a végeredmény, mint 1080p-ben. Túl éles minden.
Az, hogy 27 colon FHD-ben nézem az emberi arcokat leszámítva szebb volt a szememnek. Állóképen, ahol nem számított, hogy a 24-30FPS-t alig tudta.

Szóval nekem a 27" ellenére továbbra is kb. az a mérce, hogy FHD-t tudja, réjtrészing és más hülyeséggel fárasszanak mást.
Nálam az lesz valamikor a kérdés, hogy akkor 2060 vagy 1660?
Egy ziher én nem akarok 120-150k-nál többet költeni kártyára, mert pénzkidobásnak érezném.
 
T

Törölt tag 008

Guest
144FPS?
E sportoló vagy...? :)
Akkor 240-re gyúrnék :)
Egyszerűen kényelmesebb a szememnek. Stabil 60 fps is wotban vontatottnak tünik, 120 meg kényelmes.
CSGOban pl kb 30%-al több fragom lett csak azzal, hogy 60 helyett 144Hz -re cseréltem a monitort.

Én már az 50 és a 60FPS-t sem tudom megkülönböztetni.
Nekem azonnal feltünik ha nem stabil 60.

Az, hogy 27 colon FHD-ben nézem ...
Ja, csak 31 colon ez már nem vicces. Full HD pixeles.
Munka miatt kellett a 31col 2K. Nem ideális játékra, de nem fogok ezért 2 monitort venni. Ez az egy is ingerküszöb fölött volt 50 000-el :(


Nálam az lesz valamikor a kérdés, hogy akkor 2060 vagy 1660?
Egy ziher én nem akarok 120-150k-nál többet költeni kártyára, mert pénzkidobásnak érezném.
A 2060- tud RTX-et, de olyan kezdetleges szar, hogy úgysem kapcsolhatod be, mert 25 FPSed lesz.
Tud DLSS-t, de úgysem nagyon tudod használni, mert kiforratlan és sok előnyét nem látod.
Van rajta extra 2GB VRAM ami videó szerkesztésnél jól jön. Full HD játéknál a 1660 6GB-ja bőven elég.
150-be lassan belefér a 1660.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 963
7 919
113
Hát, ha veszek majd egyszer új VGA-t, akkor nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen trükközés, hogy szutyok RAM-okat tesznek bele...
Úristen mennyit beszél és semmit sem mond, közben reklámok jönnek, nem bírtam végignézni.
Csak a lényeget nem mondja, hogy mit is jelentenek ezek a számok, igazából nincs itt semmi újdonság, ez mindig is így volt, meg kellett nézni milyen memóriát veszel.
1R = 1 rank, azaz egy 64 bit szélességű memóriablokk, ami a vezérlő ugyanazon a CS (chip select) vonalán van.
xN = hány bit szélességű egy fizikai chip.
Tehát:
1Rx4 = 64 / 4, azaz 16 fizikai chip (2 oldalon 8 = 16).
1Rx8 = 64 / 8, azaz 8 fizikai chip (2 oldalon 4 = 8).
1Rx16 = 64 / 16, azaz 4 fizikai chip (1 oldalon 4 = 4).
Leegyszerűsítve, minél több chiped van, annál jobban párhuzamosítható a munka, ami enyhén növeli a sebességet.
Ez nagyjából az idők kezdete óta így van, úgy adja elő, mintha felfedezett volna valami misztikus összeesküvést.
 
M

molnibalage

Guest
Úristen mennyit beszél és semmit sem mond, közben reklámok jönnek, nem bírtam végignézni.
Csak a lényeget nem mondja, hogy mit is jelentenek ezek a számok, igazából nincs itt semmi újdonság, ez mindig is így volt, meg kellett nézni milyen memóriát veszel.
1R = 1 rank, azaz egy 64 bit szélességű memóriablokk, ami a vezérlő ugyanazon a CS (chip select) vonalán van.
xN = hány bit szélességű egy fizikai chip.
Tehát:
1Rx4 = 64 / 4, azaz 16 fizikai chip (2 oldalon 8 = 16).
1Rx8 = 64 / 8, azaz 8 fizikai chip (2 oldalon 4 = 8).
1Rx16 = 64 / 16, azaz 4 fizikai chip (1 oldalon 4 = 4).
Leegyszerűsítve, minél több chiped van, annál jobban párhuzamosítható a munka, ami enyhén növeli a sebességet.
Ez nagyjából az idők kezdete óta így van, úgy adja elő, mintha felfedezett volna valami misztikus összeesküvést.
Én is eltekertem a lényegig, mert én sem bírom se a stílusát, se az időhúzást.
Nem úgy adja elő.
A baj az, hogy nem tüntetik fel és így lényegében gyengébb vasat adnak el, anélkül, hogy tudnál róla.
Egyes helyeken ezt csalásnak hívják...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
M

molnibalage

Guest
Akkor 240-re gyúrnék :)
Egyszerűen kényelmesebb a szememnek. Stabil 60 fps is wotban vontatottnak tünik, 120 meg kényelmes.
CSGOban pl kb 30%-al több fragom lett csak azzal, hogy 60 helyett 144Hz -re cseréltem a monitort.


Nekem azonnal feltünik ha nem stabil 60.


Ja, csak 31 colon ez már nem vicces. Full HD pixeles.
Munka miatt kellett a 31col 2K. Nem ideális játékra, de nem fogok ezért 2 monitort venni. Ez az egy is ingerküszöb fölött volt 50 000-el :(



A 2060- tud RTX-et, de olyan kezdetleges szar, hogy úgysem kapcsolhatod be, mert 25 FPSed lesz.
Tud DLSS-t, de úgysem nagyon tudod használni, mert kiforratlan és sok előnyét nem látod.
Van rajta extra 2GB VRAM ami videó szerkesztésnél jól jön. Full HD játéknál a 1660 6GB-ja bőven elég.
150-be lassan belefér a 1660.
Köszi, akkor én az 1660-at lövöm be magamnak árfigyelőre.
Majd a tápomat kell megnézni, hogy mit bír, meg hogy hogyan fér be a házba.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A 1060 fétis az, hogy az legalább egy generációval újabb, mint a mostani és legalább 6GB legyen, mert a 4GB 960-ast mire kéne cserélni?
Vannak kétségeim, hogy egy 2060-ast bele tudnék-e tenni a gépembe egyáltalán a csatija és teljesítménye miatt is.

1x 8 pines csatlakozó szükséges egy sima RTX 2060-ashoz, de még a GTX 1660 Super-ek is megelégednek általában ennyivel.
A sima GTX 1660 olyan 120-130W-ot vesz fel, az RTX 2060 olyan 150-170W-ot, a GTX 1660 Super sem sokkal többet.
Szóval ha egy megbízható 450W-os tápegységed van, ezek közül kb. bármelyiket bevállalhatod, ha csak nem valami ultratápos új Intel procival akarod megtekerni...

Szóval nekem a 27" ellenére továbbra is kb. az a mérce, hogy FHD-t tudja, réjtrészing és más hülyeséggel fárasszanak mást.
Nálam az lesz valamikor a kérdés, hogy akkor 2060 vagy 1660?

Azért az 1660 Super és társait se dobd el... :)

Egy ziher én nem akarok 120-150k-nál többet költeni kártyára, mert pénzkidobásnak érezném.

Izlések és pofonok, de miután a jó magyar forint inflálódik, mint a fene, szerintem azért mérlegeld, hogy 120-150e Ft-ért normális, értékelhető középkategóriás VGA-t fogsz-e kapni még egyszer...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A 2060- tud RTX-et, de olyan kezdetleges szar, hogy úgysem kapcsolhatod be, mert 25 FPSed lesz.
Tud DLSS-t, de úgysem nagyon tudod használni, mert kiforratlan és sok előnyét nem látod.
Van rajta extra 2GB VRAM ami videó szerkesztésnél jól jön. Full HD játéknál a 1660 6GB-ja bőven elég.
150-be lassan belefér a 1660.

Ebből az egészből annyit írok alá, hogy a sima 2060 RTX-hez kevés.

Amúgy RTX (és a Ray-Tracing) jó dolog, ha jól használják, én a CP2077-ben bevállaltam, mert tényleg pozitív a hatása.
A DLSS dettó olyan dolog, hogy ha kipróbálsz egy DLSS 2.0 vagy újabb támogatású játékot, amelynél választhatsz natív illetve DLSS quality között, esélyesen nem a natív mellett fogsz dönteni.
A "sok előnyét nem látod" dolgot nem tudom értelmezni úgy, hogy 2070 Super mellett FHD felbontásban RTX Ultra + DLSS Quality-vel 45-60 FPS-em van. DLSS nélkül meg az RTX felejtős.
 
M

molnibalage

Guest
1x 8 pines csatlakozó szükséges egy sima RTX 2060-ashoz, de még a GTX 1660 Super-ek is megelégednek általában ennyivel.
A sima GTX 1660 olyan 120-130W-ot vesz fel, az RTX 2060 olyan 150-170W-ot, a GTX 1660 Super sem sokkal többet.
Szóval ha egy megbízható 450W-os tápegységed van, ezek közül kb. bármelyiket bevállalhatod, ha csak nem valami ultratápos új Intel procival akarod megtekerni...



Azért az 1660 Super és társait se dobd el... :)



Izlések és pofonok, de miután a jó magyar forint inflálódik, mint a fene, szerintem azért mérlegeld, hogy 120-150e Ft-ért normális, értékelhető középkategóriás VGA-t fogsz-e kapni még egyszer...
Ez van a gépben.

GTX960-on van és 4 db vinyó van a gépben. A proci marad és 2x8GB RAM van.

eEjcKYO.png
 
T

Törölt tag 008

Guest
úgy adja elő, mintha felfedezett volna valami misztikus összeesküvést.
Vagy nem, mert elmondja, hogy még csak nem is ő fedezte fel. Hivatkozik másra és linkeli a videóját.
Majd a tápomat kell megnézni, hogy mit bír, meg hogy hogyan fér be a házba.
1660 kis kártya. Szerintem a 960-addal egy méret lehet.
hogy 120-150e Ft-ért normális, értékelhető középkategóriás VGA-t fogsz-e kapni még egyszer...
Az 1 ventis 1660 már most 140 alatt van.

A DLSS dettó olyan dolog, hogy ha kipróbálsz egy DLSS 2.0 vagy újabb támogatású játékot, amelynél választhatsz natív illetve DLSS quality között, esélyesen nem a natív mellett fogsz dönteni.
A "sok előnyét nem látod" dolgot nem tudom értelmezni úgy, hogy 2070 Super mellett FHD felbontásban RTX Ultra + DLSS Quality-vel 45-60 FPS-em van. DLSS nélkül meg az RTX felejtős.
Alma-körte.
2060-ról beszéltünk amiben DLSS1 meg RTX korai fejlesztés van. Egyszerűen ezen a kártyán használhatatlan.
Persze 2070 meg társain a DLSS már jó RTX játék függő.
3070-től meg zseniális mindkettő.
Ez van a gépben.

GTX960-on van és 4 db vinyó van a gépben. A proci marad és 2x8GB RAM van.

eEjcKYO.png
Elbirja. Simán. Én 500W-ról hajtom 1660Ti-t.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
T

Törölt tag 008

Guest
Anno mondtam a gép összerakónak, hogy nyomja meg a tápot, mert ha lesz fejlesztés kellhet.

A sok venti nekem fontos, hogy ne egy pörögjön hangosan.
Nem csak azért fontos.
Jobb hűtéssel tovább bírja ráadásul később thermal throttlingol és gyárilag is följebb veszik a frekijét mint az 1 ventisnek.
Intel Core i5-4690K 3.50 GHz 1150 BOKSZ processzor
Elbírja simán.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Az 1 ventis 1660 már most 140 alatt van.

Ok, bizonyos megközelítéssel igazad vagyon.

Csakhogy a GTX 1660 videókártya 2019 márciusában jött ki, és "normál" üzleti időszakában 100e Ft alatti ára volt.
A maga idejében valóban jó kis kártya volt, de az, hogy két évvel később 140e Ft alá is benézett az ára, háááttt...
Úgy, hogy igazából váltotta a GTX 1660 Super még 2019 októberében (amely nagyjából 15-20%-al gyorsabb, mint a sima elődje).

Szvsz a sima GTX 1660-ot 2021 júliusában már ne tekintsük értékelhető középkategóriás kártyának, kényszerűségből hívhatjuk annak.
Egyszerűen lássuk be, hogy manapság nincs normális 250$-os kártya, mert az nVidia akóljából az RTX 3060 késve érkezett meg (idén év elején) és akkor is olyan 330$-os MSRP-nek szánt áron (amiből lett inkább 600$, már amikor éppen kapható volt). Az AMD meg elvben hamarosan bejelenti az RX 6600-as szériát, ami vele versenyezne. Ezeknek kellene ma a középkategóriás kártyáknak lenniük...

Alma-körte.
2060-ról beszéltünk amiben DLSS1 meg RTX korai fejlesztés van. Egyszerűen ezen a kártyán használhatatlan.

Őőőő...
Kezdjük úgy, hogy a DLSS-ből nincs olyan, hogy a kártyában csak DLSS1 van. DLSS támogatás van. Az RTX 2060 is támogatja a DLSS 2.2-őt is.

Az, hogy RTX terén kompromisszum az alap RTX 2060-as kártya, az igaz, de ha be akarod kapcsolni egyes effekteknél, akkor meg lehet tenni - ez játékfüggő, CP2077 terén nem igazán opció, de pl. Doom: Eternal esetében bőven ( EuroGamer tesztvideó ). De itt is jegyezzük meg, hogy jelenleg az összes RTX kártya támogatja az RTX játékokat...

Intel Core i5-4690K 3.50 GHz 1150 BOKSZ processzor

Egy 250W-os VGA-t (RTX 3070, RX6800) is kényelmesen berakhatsz így a gépbe, még csak közelébe se leszel a táp csúcsának.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008