Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 828
34 921
113
Ehhez képest ismerek valakit, aki asszem majd 10 éve MAC-en dolgozik.
Persze azóta sanszosan sokat kurvultak. Mert mondjuk el nem tudom képzelni, hogy ki venne olyan sok és annyi telót és minden vackot.
Ha működne a kínaim rendesen akkor gyak és soha nem lépnék ennél tovább. Ez mindent tud, amit akarok egy telótól. Nekem nem kell mindenféle vicc szotfveres fake "fényképezés" és egyéb szarság.

"640K of memory should be enough for anybody." - Bill Gates, 1981

("fact check": Gates nem mondott ilyet, vagy legalábbis tagadja, ezek a tényellenőrzők sajna mindent elb.sznak, a vicceket is elrontják.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
"640K of memory should be enough for anybody." - Bill Gates, 1981

("fact check": Gates nem mondott ilyet, vagy legalábbis tagadja, ezek a tényellenőrzők sajna mindent elb.sznak, a vicceket is elrontják.)

Ha jól tudom mai napig 640k "fizikai" memória van az x86/x64-es gépekben, mivel a hardveres visszafele kompatibilitás miatt ennyit tudnak kezelni.
Az összes többi kiterjesztett.

Ezért is hangozhatott el a fenti mondat, de valszeg valamelyik intel fejes/mérnök szájából amikor az x86 alapjait lefektették.
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom milyen puritán életet éltek, nekem 300+ belépésre van szükségem az életemhez és munkámhoz. (Ha valahol úúj regisztrációra van szükség, és nem fizetnek érte, áltaában nem is veszem inkább igénybe a dolgot).

KeePass jelszókezelővel tárolom a jelszavakat rendzserezve. pár kivételtől eltekintve nincs két helyen ugyanaz a jelszó. Biztonságos generált jelszavak. Mindegyik accounthoz fel van jegyezve milyen email címről regeltem (igyekszem egyedi címet megadni minden reghez, hogy ha spamlistára kikerül tudjam honnan). Mobilon is elérem az adatbázist, mert szinkronizálom (SyncThing-el, de ez ízlés kérdése). A kulcsfilet ami kell még hozzá nem szinkronizálom, kézzel másoltam át, az a szinkronizáló szolgáltatónak nincs meg.

A mesterjelszó frissítését rendszeresen kéri. Teljesen elégedett vagyok, kicsi fapadosabb mint pár kereskedelmi megoldás (KeePassDX böngésző bővítményét van aki szereti, de nekem az SSH kulcs kezelése rosszabb mint a sima KeePass KeeAuth pluginé)
Napi szinten 10 jelszavas oldalnál többet nem látogatok és ahova legalább éves szinten egyszer felmegyek az is talán 30.

3 email fiók, de a gmail és YT jelszava azonos
FB
HTKA
Mediafire
BMS fórum
Blog.hu
Quora (ahova meg Gmal van bekötve asszem)
Patreon
Paypal
Steam
GoG

És kész, kb. ennyi.
És ezek is sok időt visznek el.
De ezekből kb. mindnél be maradok lépve, mert mit pötyögjem be állandóan a jelszavakat?

Van Origin és EA fiókom, de csak azért, mert a ME2-höz kellett.
Lövésem mi a login, mert féle éve egyszer kellett és soha többet. Na jó, halvány emlékem van.
Van EPIC accountom is. Azt sem használom, ezért oda sem tudnék most helyből belépni...

Az összes többi ritkábban használt jelszó pl. a Rufusz vagy Ipon, ha veszek valamit olyan helyen, ahol életesem során valamikor beregeltem, de nem is emlékszem már rá. A MM-ba pl. beregeltem, mert kellett mosogató. Lövésem sincs mi a jelszavam, mert vélhetőleg évekig nem lesz rá szükség.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 144
19 719
113
Napi szinten 10 jelszavas oldalnál többet nem látogatok és ahova legalább éves szinten egyszer felmegyek az is talán 30.

3 email fiók, de a gmail és YT jelszava azonos
FB
HTKA
Mediafire
BMS fórum
Blog.hu
Quora (ahova meg Gmal van bekötve asszem)
Patreon
Paypal
Steam
GoG

És kész, kb. ennyi.
És ezek is sok időt visznek el.
De ezekből kb. mindnél be maradok lépve, mert mit pötyögjem be állandóan a jelszavakat?

Van Origin és EA fiókom, de csak azért, mert a ME2-höz kellett.
Lövésem mi a login, mert féle éve egyszer kellett és soha többet. Na jó, halvány emlékem van.
Van EPIC accountom is. Azt sem használom, ezért oda sem tudnék most helyből belépni...

Az összes többi ritkábban használt jelszó pl. a Rufusz vagy Ipon, ha veszek valamit olyan helyen, ahol életesem során valamikor beregeltem, de nem is emlékszem már rá. A MM-ba pl. beregeltem, mert kellett mosogató. Lövésem sincs mi a jelszavam, mert vélhetőleg évekig nem lesz rá szükség.
Már csak ezért is érdemes jelszó kezelőt használni: mindenütt külön jelszót tudsz megadni. A google accounton legalább van 2 faktoros hitelesítésed, ha a google SSO a sarokköve a biztonsági modellednek, ugye? Annak a jelzavát ugye segol másutt nem használod újra, főleg nemolyan helyen, ahol az az email cím van megadva kapcsolattartási címnek? Ezen keresztül simán lehet támadni egy embert, ha az oldal hibás jelszókezelése miatt valahonnan kiszivárog a jelszava. Onnan pedig, hogy bejutottak a fő email fiókodba, letolt nadrággal állsz, és ha valahol megjegyezték a bankkártya adataid, kész is a gond.

Én se használom napi szinten mind a 300+ logint, de egyszerűen sok kell, munka miatt gyűlnek, egy úgy projekt simán 10 új jelszó (slack, project cloudja, új titkosítási kulcsok, teszt környezet, éles környezet, adatbázis ide-oda, stb...)
 
G

Galthran

Guest
de egyszerűen sok kell, munka miatt gyűlnek, egy úgy projekt simán 10 új jelszó
najó de az átlagember ilyet nem csinál, közösségi oldalak, 1-2 email cím meg olyan blogok, fórumok ami az érdeklődési körélbe tartozik. ez kb annyi mint amit molni írt vagy jellemzően még kevesebb

énis csak jegyzetben tartom meg kiírom papírra, az a legbiztosabb :D
 
M

molnibalage

Guest
Már csak ezért is érdemes jelszó kezelőt használni: mindenütt külön jelszót tudsz megadni. A google accounton legalább van 2 faktoros hitelesítésed, ha a google SSO a sarokköve a biztonsági modellednek, ugye? Annak a jelzavát ugye segol másutt nem használod újra, főleg nemolyan helyen, ahol az az email cím van megadva kapcsolattartási címnek? Ezen keresztül simán lehet támadni egy embert, ha az oldal hibás jelszókezelése miatt valahonnan kiszivárog a jelszava. Onnan pedig, hogy bejutottak a fő email fiókodba, letolt nadrággal állsz, és ha valahol megjegyezték a bankkártya adataid, kész is a gond.

Én se használom napi szinten mind a 300+ logint, de egyszerűen sok kell, munka miatt gyűlnek, egy úgy projekt simán 10 új jelszó (slack, project cloudja, új titkosítási kulcsok, teszt környezet, éles környezet, adatbázis ide-oda, stb...)
Telefonos azonosítás van a Google-n a Militavia miatt.
Sehol máshol nem használom az ott érvényes jelszót, nem vagyok ostoba. :)

A Yahoo és Gmail és Freemail jelszava totál más és ezek egymás tartalékai visszaállítást nézve.
A Gmail amúgy sehol nincs megadva kapcsolattartási címnek, az a Yahoo. A gmail címről kb. 4 embernek küldtem egész életemben mailt és a röplabdás levlista címre. Soha senki másnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 763
9 487
113

Gondolom működni működni fog, csak a hatékonysága az erősen kérdéses. Persze jó poén lenne, hogy elmész egy építkezés mellett - vagy vasárnap a szomszédnak hála - és fel van töltve a teló :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest

Gondolom működni működni fog, csak a hatékonysága az erősen kérdéses. Persze jó poén lenne, hogy elmész egy építkezés mellett - vagy vasárnap a szomszédnak hála - és fel van töltve a teló :)
Marhaságnak tűnik az egész ötlet. A 130 dB az a 10W. Ha 100% töltési hatékonyság is lenne...
Amit egy MINDEN IRÁNYBA terjedő hangnál eleve vicces feltételezni...
Na, a 130 dB az kb. egy működő géppuska hangja. A Blahán csúcsfogalomban van 90 dB, ami 0,001W.
Hát, ezzel sok szerencsét a töltéshez.

A fizikát nem lehet meghágni.
A semmiből nem lesz teljesítményed.

(Akusztika órán a tanár ezzel próbálta szemléltetni az arányokat, hogy ha egy 100k-s stadionban folyamatosan üvöltenének az emberek és annak 100%-a villamosba menne át, akkor még vices sem lehetne vele melegíteni rendesen tojásfőzéshez.)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 008

Guest
TSMC árat emel. +20%.
Mire normalizálódnának a VGA árak az MSRP annyi lesz mint most az scalper árak. FAAAAK :(
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
TSMC árat emel. +20%.
Mire normalizálódnának a VGA árak az MSRP annyi lesz mint most az scalper árak. FAAAAK :(
Minden nap elmormolok egy imát, hogy ne menjen tönkre a VGA-m. Semmi kedven 180-200k táját fizetni egy 1060-ért, ami 4GB-os, ergo érdemi előrelépés alig lenne a mostanimhoz. A 6GB-os VGA meg 240k tájánál jön...
Ezek két éve úgy kemény 100k-ba fájhattak. Ha ezt tudtam volna...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
TSMC árat emel. +20%.
Mire normalizálódnának a VGA árak az MSRP annyi lesz mint most az scalper árak. FAAAAK :(

Hozzá kell tenni, hogy itt egy szörnyű spirál alakult ki...

  1. Nő az igény a jó kihozatalú friss node-okra, amelyek kifejlesztése viszont drága, a gyártósorok még drágábbak.
  2. A Global Foundries be is dobja a törülközőt, megállnak 12nm-en.
  3. Az Intel nem fordított kellő figyelmet a 10 és 7nm-es fejlesztésekre, így ők is lemaradtak (bár ők amúgy se bérgyártók).
  4. Marad a TSMC és a Samsung mint nagy gyártó friss node-okra.
  5. A Samsung a 7nm-es szinten nem tudja hozni az elvárt kihozatalt, a TSMC igen.
  6. Mindenki nekiáll a TSMC-nél gyártókapacitást lefoglalni.
  7. Viszont a TSMC-nél egyszerűen nincs elegendő gyártókapacitás a friss node-okon.
  8. Ennek az a vége, hogy a TSMC olyan pozícióba került, hogy Ő mondhatja meg az árakat.
Ennyi. Túl sok az eszkimó és túl kevés a fóka...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 612
10 390
113
Hozzá kell tenni, hogy itt egy szörnyű spirál alakult ki...

  1. Nő az igény a jó kihozatalú friss node-okra, amelyek kifejlesztése viszont drága, a gyártósorok még drágábbak.
  2. A Global Foundries be is dobja a törülközőt, megállnak 12nm-en.
  3. Az Intel nem fordított kellő figyelmet a 10 és 7nm-es fejlesztésekre, így ők is lemaradtak (bár ők amúgy se bérgyártók).
  4. Marad a TSMC és a Samsung mint nagy gyártó friss node-okra.
  5. A Samsung a 7nm-es szinten nem tudja hozni az elvárt kihozatalt, a TSMC igen.
  6. Mindenki nekiáll a TSMC-nél gyártókapacitást lefoglalni.
  7. Viszont a TSMC-nél egyszerűen nincs elegendő gyártókapacitás a friss node-okon.
  8. Ennek az a vége, hogy a TSMC olyan pozícióba került, hogy Ő mondhatja meg az árakat.
Ennyi. Túl sok az eszkimó és túl kevés a fóka...
Olyan ez, mint a marsutazás, vagy az atomerőmű. Túl drága és túl kockázatos.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Olyan ez, mint a marsutazás, vagy az atomerőmű. Túl drága és túl kockázatos.

Drága, igen, de hogy megéri-e, azt érdemes az AMD és az Intel nagyjából egy teljesítmény szinten lévő procijai közötti valós fogyasztási adatok megnézni.
Illetve a mobiltelefonok és laptopok esetén megnézni mit tud egy 7nm-en gyártott proci és mit egy 12/14nm-en gyártott.
Mivel fogyasztói igény terén a teljesítmény ott van, és fizetőképes, innen kezdve nincs kérdés.

Ehhez jött az autóipar és mellesleg a hálózati eszközök is, sok egyéb mellett, akik eddig beérték a 2-3 generációval régebbi gyártósorokon gyártott processzorokkal, mert nem csúcsteljesítményt, hanem megfizethető árat kerestek. Az ilyen eszközökbe most 22-32 nm-en gyártott eszközök kerültek eddig, ha csodálkoztál, hogy az sok autó médiaegysége miért nem tudott olyan teljesítményt nyújtani, mint a zsebedben lévő telefonod, akkor arra az a válasz, hogy azért, mert 10 évvel korábbi gyártástechnológiai színvonalon készült.

Azzal, hogy a fejlődési folyamat oda jutott, hogy a bérgyártók közül már csak kettő tudott nagyjából koherens ciklust tartani, a korábbi "vonatozás", mely szerint a csúcstechnológia felárát a számítógép meg mobilpiac kifizeti, aztán a többiek 1-2-3 generációval lemaradva követték mindig ezt, olcsóbban, nos... kisiklott. Az autógyártók is jobb teljesítményű chipeket szeretnének, a hálózati eszközökbe is jobb gyártástechnológiával készülőket szeretnének, tehát az igény oldal bővült.

A gyártási oldal viszont nem...
 
M

molnibalage

Guest
Drága, igen, de hogy megéri-e, azt érdemes az AMD és az Intel nagyjából egy teljesítmény szinten lévő procijai közötti valós fogyasztási adatok megnézni.
Illetve a mobiltelefonok és laptopok esetén megnézni mit tud egy 7nm-en gyártott proci és mit egy 12/14nm-en gyártott.
Mivel fogyasztói igény terén a teljesítmény ott van, és fizetőképes, innen kezdve nincs kérdés.

Ehhez jött az autóipar és mellesleg a hálózati eszközök is, sok egyéb mellett, akik eddig beérték a 2-3 generációval régebbi gyártósorokon gyártott processzorokkal, mert nem csúcsteljesítményt, hanem megfizethető árat kerestek. Az ilyen eszközökbe most 22-32 nm-en gyártott eszközök kerültek eddig, ha csodálkoztál, hogy az sok autó médiaegysége miért nem tudott olyan teljesítményt nyújtani, mint a zsebedben lévő telefonod, akkor arra az a válasz, hogy azért, mert 10 évvel korábbi gyártástechnológiai színvonalon készült.

Azzal, hogy a fejlődési folyamat oda jutott, hogy a bérgyártók közül már csak kettő tudott nagyjából koherens ciklust tartani, a korábbi "vonatozás", mely szerint a csúcstechnológia felárát a számítógép meg mobilpiac kifizeti, aztán a többiek 1-2-3 generációval lemaradva követték mindig ezt, olcsóbban, nos... kisiklott. Az autógyártók is jobb teljesítményű chipeket szeretnének, a hálózati eszközökbe is jobb gyártástechnológiával készülőket szeretnének, tehát az igény oldal bővült.

A gyártási oldal viszont nem...
Hát nem tudom.
Ha lenne új gyártású saját kocsim, nekem aztán kurvára nem lenne igényem alacsony nm-es infotainment vagy mi a szarnak hívják rendszerre.
Az, hogy egyesek mi a fenét csinálnak a több százezres telójukkal, az is homály nekem...

Számomra a high-end chipeknek a high-end alkalmazásokban a helyen. Ez iparban a modellezés és hatalmas 3D modellek és átlagusernél a gaming felső szelete.

Nálam ezért érthetetlen ez az egész hülyeség.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát nem tudom.
Ha lenne új gyártású saját kocsim, nekem aztán kurvára nem lenne igényem alacsony nm-es infotainment vagy mi a szarnak hívják rendszerre.
Az, hogy egyesek mi a fenét csinálnak a több százezres telójukkal, az is homály nekem...

Számomra a high-end chipeknek a high-end alkalmazásokban a helyen. Ez iparban a modellezés és hatalmas 3D modellek és átlagusernél a gaming felső szelete.

Nálam ezért érthetetlen ez az egész hülyeség.

Dunno, nekem 2 éves Toyota Corolla E210-em van, és azért átülve egy Audi vagy Mercedes autóba lehet zongorázni a különbséget. Nem csak felbontás, de animációk minősége, képernyőváltás sebessége, stb. terén is. Egészen más a felhasználói élmény.
A Toyota esetében ha jól olvastam egy 32 vagy 40nm-en gyártott chip van benne, a német luxusautó gyártók most járnak 16nm körül.

Ami a csúcstelefonokat illeti, ott sok extra dolgot én sem vélek ezekből (hogy hány kamerának a képének a valós idejű összemixelésével milyen csodát érnek el az technikailag érdekes, de a felhasználók nagyon kis hányadának hasznos feature), ugyanakkor létezik az egó és a státusz-szimbólum fogalma. Amíg a kivagyiságot azzal mutatod meg, hogy 300 000 Ft-s, vagy még drágább telefonnal tudsz villogni, addig olyan is lesz, aki ezt az igényt kiszolgálja.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 792
113
Tud valaki jó 10" körüli képernyő méretű legalább 125GB belső memóriájú tabletet?
Kínai gyártók nem érdekelnek.

Tabletből kizárólag iPad, 128 gyga bőven elég lesz és nem kell mobilnetes, mert telefonról teljesen korrekten megoldható, automaikusan csatlakozik.

Lehet nyugodtan használtat vagy korábbit venni, a teljesítménnyel nem lesz gond. Nálam egy régebbi, még az iPhone 6S chippel szerelt modell teszi a dolgát évek óta reccenésmentesen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 320
81 743
113
Tabletből kizárólag iPad, 128 gyga bőven elég lesz és nem kell mobilnetes, mert telefonról teljesen korrekten megoldható, automaikusan csatlakozik.

Lehet nyugodtan használtat vagy korábbit venni, a teljesítménnyel nem lesz gond.
Mit csináljak egy IPaddel ha mindebem Androidos?