Drága, igen, de hogy megéri-e, azt érdemes az AMD és az Intel nagyjából egy teljesítmény szinten lévő procijai közötti valós fogyasztási adatok megnézni.
Illetve a mobiltelefonok és laptopok esetén megnézni mit tud egy 7nm-en gyártott proci és mit egy 12/14nm-en gyártott.
Mivel fogyasztói igény terén a teljesítmény ott van, és fizetőképes, innen kezdve nincs kérdés.
Ehhez jött az autóipar és mellesleg a hálózati eszközök is, sok egyéb mellett, akik eddig beérték a 2-3 generációval régebbi gyártósorokon gyártott processzorokkal, mert nem csúcsteljesítményt, hanem megfizethető árat kerestek. Az ilyen eszközökbe most 22-32 nm-en gyártott eszközök kerültek eddig, ha csodálkoztál, hogy az sok autó médiaegysége miért nem tudott olyan teljesítményt nyújtani, mint a zsebedben lévő telefonod, akkor arra az a válasz, hogy azért, mert 10 évvel korábbi gyártástechnológiai színvonalon készült.
Azzal, hogy a fejlődési folyamat oda jutott, hogy a bérgyártók közül már csak kettő tudott nagyjából koherens ciklust tartani, a korábbi "vonatozás", mely szerint a csúcstechnológia felárát a számítógép meg mobilpiac kifizeti, aztán a többiek 1-2-3 generációval lemaradva követték mindig ezt, olcsóbban, nos... kisiklott. Az autógyártók is jobb teljesítményű chipeket szeretnének, a hálózati eszközökbe is jobb gyártástechnológiával készülőket szeretnének, tehát az igény oldal bővült.
A gyártási oldal viszont nem...