Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Sosem ér véget ez az őrület? :(
Nem, sőt....
A Tesla újra el akarja fogadni és mostmár las vegasi klubbok is elfogadják.
Ha lehet kriptóért kvrvázni végünk. :(
strippers.png

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 290
113
A leghallgatási ügy kapcsán...

A kétlépcsős azonosításnak és minden másnak így mi értelme van?
Ha fullra lehallgatnak és olvashatják a telódat, akkor azt is meg tudják csinálni, hogy te nevedbe akár elutalnak pénzt, földönfutóvá tesznek, aztán bizonyítsad be te, hogy nem te utaltál. Vagy belépnek n+1 fiókodba, kizárnak onnan oszt IJ.
Valakinek a megélhetése függ ettől.
Épp ezért gondolom azt, hogy a titkosszolgálatok ellen a signal/keybase/akármi sem véd jobban, mint egy sima telegram (aminek a felhasználói élménye jobb volt régebben, a többit azóta nem követem). Ott a kompartmentalizáció a kulcs, mindent külön eszközön tárolni, külön hálózaton, stb, akár egy külön telefon egy apphoz.

A fenyegetési modelled függvényében a 2fa hasznos és szükséges, mert a mit tudsz (jelszó) kiegészíti egy ki vagy/mid van faktorral. Ez a jelszó szivárgás ellen véd. Ha a fenyegetési modelledben állami szintű erőforrásokkal rendelkező ellenfél van, akkor mindegy, max betuszkolnak egy kisbuszba, és kiverik belőled a titkot. Ha viszont a hétköznapokat nézed akkor a tolvajok/rablók ellen illetve a tömeges támadások ellen védekezel,é s oda szükséges.
 
M

molnibalage

Guest
Hogy a búbánatba lehet könnyen vagy egyáltalán működő virtuális XP-t csinálni? Mindenféle videót csinálok a neten. Egy része iszonyat bonyás, a másik fele csak simán nem működik...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 964
7 921
113
Épp ezért gondolom azt, hogy a titkosszolgálatok ellen a signal/keybase/akármi sem véd jobban, mint egy sima telegram (aminek a felhasználói élménye jobb volt régebben, a többit azóta nem követem). Ott a kompartmentalizáció a kulcs, mindent külön eszközön tárolni, külön hálózaton, stb, akár egy külön telefon egy apphoz.

A fenyegetési modelled függvényében a 2fa hasznos és szükséges, mert a mit tudsz (jelszó) kiegészíti egy ki vagy/mid van faktorral. Ez a jelszó szivárgás ellen véd. Ha a fenyegetési modelledben állami szintű erőforrásokkal rendelkező ellenfél van, akkor mindegy, max betuszkolnak egy kisbuszba, és kiverik belőled a titkot. Ha viszont a hétköznapokat nézed akkor a tolvajok/rablók ellen illetve a tömeges támadások ellen védekezel,é s oda szükséges.
security.png
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Hogy a búbánatba lehet könnyen vagy egyáltalán működő virtuális XP-t csinálni? Mindenféle videót csinálok a neten. Egy része iszonyat bonyás, a másik fele csak simán nem működik...
wmware workstation player-t rakj fel és
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 290
113
wmware workstation player-t rakj fel és
Vagy van a Windows Pro-ban Hyper-V (de játékra az nem lesz jó), vagy Oracle VirtualBox-ot. A Player lesz a legnagyobb eséllyel meglelő, de variációk tárháza adott, és mind nagyon felhasználóbarát.
 
M

molnibalage

Guest
Sikerült feltenni egyet végre leírás alapján, csak olyan alapvető dolgokat felejtett ki a videó, hogy BIOS-ban mit kell bekapcsolni stb.
De sajnos így sem tudtam futtatni a Jane's F-18-at, :(
 
M

molnibalage

Guest

Helyik a sok közül? Virtual XP-n is menni fog?
Win7/10 alatt az install sem fut le...
HrOgtmb.png


XP alatt meg ezt dobta a képembe:


"could not find display driver list..."
 
M

molnibalage

Guest
Már ott tartok lassan, hogy egy AAA játék sale árát kifizetve vennék egy retro PC-t, de arra meg hogyan dugom rá a mostani monitoromat...?
Vagy egyáltalán a gépem most nem használt DVD-jét, stb...

Ez gyanúsan olcsó, de valami ilyesmi gépen talán még elfutna XP-vel a cucc. Talán.

Vagy hogyan csinálható az meg, hogy a virt. XP-re feltelepített játék másolás után be legyen regelve a Win7/10-en?
Mert, ha csak átmásolom, az ugye nem jó...
De XP-re felmegy és ha van működő konverter, tool mittomén mi, akkor Win10-en meg játszani lehetne vele...
Ha nem sípolna, hogy nincs reg hozzá.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Már ott tartok lassan, hogy egy AAA játék sale árát kifizetve vennék egy retro PC-t, de arra meg hogyan dugom rá a mostani monitoromat...?
Vagy egyáltalán a gépem most nem használt DVD-jét, stb...

Ez gyanúsan olcsó, de valami ilyesmi gépen talán még elfutna XP-vel a cucc. Talán.

Vagy hogyan csinálható az meg, hogy a virt. XP-re feltelepített játék másolás után be legyen regelve a Win7/10-en?
Mert, ha csak átmásolom, az ugye nem jó...
De XP-re felmegy és ha van működő konverter, tool mittomén mi, akkor Win10-en meg játszani lehetne vele...
Ha nem sípolna, hogy nincs reg hozzá.
retro gameknél lesznek gondok virtual gépeken
a legjobb megoldás ha beszerzel valami akkori jó gépet, egy jó crt monitorral

 
M

molnibalage

Guest
retro gameknél lesznek gondok virtual gépeken
a legjobb megoldás ha beszerzel valami akkori jó gépet, egy jó crt monitorral

Már kerestem is egy retro gépet.
De CRT monitort tuti nem veszek hozzá, majd átalakítóval gondolom menni fog a mostani is. Azt is majd tárolni kell, amikor nem használom...
 
M

molnibalage

Guest
Nah, szóval vettem egy retro PC-t, retro repszimhez.
A monitoromon vagy DVI kimenet. Semmi altípus jelölés, csak DVI.
A gépen VGA kimenet van.

Akkor elvileg egy ilyen sima átalakító elég, hogy a monitorra köthessem?

Mert van VGA HDMI átalakító kb. 10-12k ért és a boltos azt nyögte be, hogy ez nem is biztos, hogy működik.
(Amin pislogtam, mert mi az, hogy vagy működik, vagy nem egy termék adott célra...????)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Nah, szóval vettem egy retro PC-t, retro repszimhez.
A monitoromon vagy DVI kimenet. Semmi altípus jelölés, csak DVI.
A gépen VGA kimenet van.

Akkor elvileg egy ilyen sima átalakító elég, hogy a monitorra köthessem?

Mert van VGA HDMI átalakító kb. 10-12k ért és a boltos azt nyögte be, hogy ez nem is biztos, hogy működik.
(Amin pislogtam, mert mi az, hogy vagy működik, vagy nem egy termék adott célra...????)
Hasonló felállásokban nekem eddig bármilyen random vga-dvi átalakító működött eddig. Biztos jó lesz ez is.

A vga->dvi még egyszerű, mert a dvi eleve úgy van specifikálva, hogy támogassa az analóg jelet is, pont azért, hogy a vga-val kompatibilis legyen, így aztán az ilyen adapterekbe nem kell semmiféle aktív komponens, csak a drótmadzagok a megfelelő pinek közt.
A hdmi viszont full digitális, szóval egy vga->hdmi konverzióhoz kell az analóg jel digitalizálása.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Vett a cég egy új AMD processzoros gépet Autocad-es használatra, na most az van hogy meglepően szar.
Amd Ryzen9 3900, 64gb memória, 1tb SSD, egy 4. generációs I5-öst cseréltek le. Az a nagy helyzet hogy szar. Mivel az Autocad csak egy szálat használ, ez lehet a gond?
Most ami erőforrás igényes sokszor én csinálom meg, egy HP Zbook G3 laptopon, I7-6700Hq/16Gb ram van az én gépemben, és gyorsabb mint az. Csak így nem segítség az új kolléga...
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Hasonló felállásokban nekem eddig bármilyen random vga-dvi átalakító működött eddig. Biztos jó lesz ez is.

A vga->dvi még egyszerű, mert a dvi eleve úgy van specifikálva, hogy támogassa az analóg jelet is, pont azért, hogy a vga-val kompatibilis legyen, így aztán az ilyen adapterekbe nem kell semmiféle aktív komponens, csak a drótmadzagok a megfelelő pinek közt.
A hdmi viszont full digitális, szóval egy vga->hdmi konverzióhoz kell az analóg jel digitalizálása.
Bocs, közben lejárt a szerkesztési idő.

Szóval a dvi-vel is lehetnek azért meglepetések, mert van kizárólag digitális implementációja is (dvi-d), de egy monitoron valszeg ilyen nem lesz. A lényeg, hogy ha a képen az alsó csoportban látható pinek (a kereszt körül 4 db) megvannak a monitor bemenetén, akkor jó lesz. Ezek az analóg pinek.

800px-Computer_DVI_connector.jpg
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Vett a cég egy új AMD processzoros gépet Autocad-es használatra, na most az van hogy meglepően szar.
Amd Ryzen9 3900, 64gb memória, 1tb SSD, egy 4. generációs I5-öst cseréltek le. Az a nagy helyzet hogy szar. Mivel az Autocad csak egy szálat használ, ez lehet a gond?
Most ami erőforrás igényes sokszor én csinálom meg, egy HP Zbook G3 laptopon, I7-6700Hq/16Gb ram van az én gépemben, és gyorsabb mint az. Csak így nem segítség az új kolléga...

Ryzen több, mint 50%-kal gyorsabb 1 szálon is, mint az i7-es, lehet vmi trágya alaplapi gpu-val van párban az fogja vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby