Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
M

molnibalage

Guest
BIOS Reset. De egyszerűbb ha kikapod a kártyát.
Na, sikerült kiszedni.
Az alaplapi VGA csatin is villogott, pont úgy, mint GT 960-én.

Csak azt nem értem, hogy rádugom a monitort ugyanazzal a kábellel a céges gépre és pöccre indul.
Mert attól tartok, hogy ha veszek új monitort, akkor a végeredmény ugyanaz lenne azzal is a sajáton.

De akkor mi búbánat okozhatja ezt? Az én gépembe valami, de akkor mi...?????????
 
M

molnibalage

Guest
Alaplapi kondenzátor hibájától akár a táp rossz kimenetéig bármi.
Csak az meg akkor azt nem magyarázza, hogy a céges gépnél is mért adta elő. Igaz, hogy egyszer vagy talán csak kétszer.
Mert így fogalmam nincs, hogy mit csináljak.
Azon a korszakomon túl vagyok, hogy hobbiból vegyek alaplapot, tápot és szerelgessem itthon vagy jó vagy nem jó alapon. Főleg egy olyan házba, amibe vagy befér vagy nem. Egy új konfigot most venni meg aztán hajjaj. Egy normális VGA 150k táján lenne, ha van, ami kvázi annyit, ha tud, mint a mostani...


Csak nem tudom mennyire egészséges az, hogy 5 perc alatt ötször kapcsolom be a gépet ki és be, hogy végre legyen kép... :(
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak az meg akkor azt nem magyarázza, hogy a céges gépnél is mért adta elő. Igaz, hogy egyszer vagy talán csak kétszer.
Mert így fogalmam nincs, hogy mit csináljak.
Azon a korszakomon túl vagyok, hogy hobbiból vegyek alaplapot, tápot és szerelgessem itthon vagy jó vagy nem jó alapon. Főleg egy olyan házba, amibe vagy befér vagy nem. Egy új konfigot most venni meg aztán hajjaj. Egy normális VGA 150k táján lenne, ha van, ami kvázi annyit, ha tud, mint a mostani...


Csak nem tudom mennyire egészséges az, hogy 5 perc alatt ötször kapcsolom be a gépet ki és be, hogy végre legyen kép... :(
A ki be kapcsolás önmagában nem gond.
Tápot meg tudod nézni valahogy, hogy jó-e?
Az a gond, hogy ha a táp, és nekem volt sajnos olyan, hogy a tápfesz ingadozás miatt voltak gondok képernyővel, és végleg meghal, az mindent is el tud vinni. És nagyon nem mindegy, hogy csak egy alaplap csere, vagy utólag keresgéled, hogy mi maradt életben egyáltalán.
(bár nekem ez inkább alaplapi hibának tűnik, de most ötletelek, és készülj a legrosszabbra)
 
M

molnibalage

Guest
A ki be kapcsolás önmagában nem gond.
Tápot meg tudod nézni valahogy, hogy jó-e?
Az a gond, hogy ha a táp, és nekem volt sajnos olyan, hogy a tápfesz ingadozás miatt voltak gondok képernyővel, és végleg meghal, az mindent is el tud vinni. És nagyon nem mindegy, hogy csak egy alaplap csere, vagy utólag keresgéled, hogy mi maradt életben egyáltalán.
(bár nekem ez inkább alaplapi hibának tűnik, de most ötletelek, és készülj a legrosszabbra)
Mármint, hogy ki tudom-e cserélni valamire?
Nem, nincs másik tápom.
Hobbiból meg venni 30-40 ezer Ft-ért kicsit húzós lenne.
Alaplapból sem tudom, hogy mit kéne venni ehelyett, amit be is tudok rakni, de előre látnám a fél napnyi anyázást. Az tuti.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mármint, hogy ki tudom-e cserélni valamire?
Nem, nincs másik tápom.
Hobbiból meg venni 30-40 ezer Ft-ért kicsit húzós lenne.
Alaplapból sem tudom, hogy mit kéne venni ehelyett, amit be is tudok rakni, de előre látnám a fél napnyi anyázást. Az tuti.
Nem is gondolom, hogy venned kéne. Valakitől kölcsönkérni?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Senkit nem ismerek, akinek lenne tartalék tápja, mert ők sem építenek gépet. Van egy gépük használják.
Azt mondtad az allé felé szoktál járni, nekem van egy beindításhoz, ellenőrzéshez használható régebbi tápom. Ha gondolod kölcsönadom.
Meg akkor már egy deklaráltan hibás, de amúgy képet hibátlanul adó videókártyát is oda tudok neked kölcsönözni a próbálgatáshoz.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Senkit nem ismerek, akinek lenne tartalék tápja, mert ők sem építenek gépet. Van egy gépük használják.
mondjuk kivehetik 1-2 órára (napra?). Én adtam kollégának kölcsön a tápom. Bevittem melóba, másnap hazahozta. Ez a home office korunkban persze nehezebb lehet.
 
M

molnibalage

Guest
Na, valami ilyesmi hibát tol egy régi gépem, de nem rémlik, hogy az elemcsere kellett volna.

Van még ilyen egyáltalán az alaplapokon?
Ez lehet baj?
 
M

molnibalage

Guest
Van, és akár ez is lehet baj. Kb 200 Ft, szóval ezt ha feleslegesen cseréled se buksz sokat rajta.
Az a battery ugye? A VGA alatt van nálam.
Ez minden alaplapon ugyanaz?


RGvO76r.png
 
T

Törölt tag 4082

Guest
2032 elem kell bele, az kb. bárhol megvehető, ha jól látom.
Amúgy nem tudom, te le szoktad-e venni az áramról, de ha nem, ha kihúzod min 1 órára, a döglött elem szűrhető (elfelejti az időt, dátumot) ez most jutott eszembe, és csak a teljesen döglöttet tudod meg vele.
 
M

molnibalage

Guest
Na, egyre inkább annak tűnik, hogy a monitorral nem jó valami. Nem tudom, hogy mi a f*sz van vele, de van vele.
Elmentem 1 órára itthonról, céges gép 5 perc után átmegy kikapcsba. Hazajövök, feléled és villog.
De most nem egyszeri, kétszer lőttem ki a gépet, húztam ki mindent és dugtam mindent vissza és így lett kép.

Ha két teljesen eltérő gépen is előadja ezt, de eltérő mértékben, akkor max. a két gép bekapcsolási folyamatának lövésem melyik részei térhetnek el, de ettől képesek ugyanúgy .

A kikapcs/sleep módból kijövet van valami.

Amúgy nem tudom, te le szoktad-e venni az áramról, de ha nem, ha kihúzod min 1 órára, a döglött elem szűrhető (elfelejti az időt, dátumot) ez most jutott eszembe, és csak a teljesen döglöttet tudod meg vele.
Nem szoktam kihúzni. De a fentiek alapján ez új monitor lesz. Csináltam videót a cégessel is. Így villog kb. 2 sec/villogás ütemmel.
Ezt eddig egyszer adta elő a céges. Most zsinórban 3-szor délután.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Na, egyre inkább annak tűnik, hogy a monitorral nem jó valami. Nem tudom, hogy mi a f*sz van vele, de van vele.
Elmentem 1 órára itthonról, céges gép 5 perc után átmegy kikapcsba. Hazajövök, feléled és villog.
De most nem egyszeri, kétszer lőttem ki a gépet, húztam ki mindent és dugtam mindent vissza és így lett kép.

Ha két teljesen eltérő gépen is előadja ezt, de eltérő mértékben, akkor max. a két gép bekapcsolási folyamatának lövésem melyik részei térhetnek el, de ettől képesek ugyanúgy .

A kikapcs/sleep módból kijövet van valami.


Nem szoktam kihúzni. De a fentiek alapján ez új monitor lesz. Csináltam videót a cégessel is. Így villog kb. 2 sec/villogás ütemmel.
Ezt eddig egyszer adta elő a céges. Most zsinórban 3-szor délután.
Én szétszedném, és megnézném nincs-e benne púpos kondi. Akkor már biztos, ha már másik monitor van helyette.

Kondit cseréltem a ~10 éves kipurcant monitoron, és azóta további 10 éve szolgál idős rokonnál.

Párszáz forint volt a közeli elektronikai boltban, plusz egy óra munka. Ha nincs pákád akkor is érdemes lehet megnézetni, hátha ismerősödnek van, és egy sörért átforrasztja.
 
M

molnibalage

Guest
Én szétszedném, és megnézném nincs-e benne púpos kondi. Akkor már biztos, ha már másik monitor van helyette.

Kondit cseréltem a ~10 éves kipurcant monitoron, és azóta további 10 éve szolgál idős rokonnál.

Párszáz forint volt a közeli elektronikai boltban, plusz egy óra munka. Ha nincs pákád akkor is érdemes lehet megnézetni, hátha ismerősödnek van, és egy sörért átforrasztja.
A videószerkesztés miatt amúgy is nagyobb monitort akartam venni, ezt lett most akkor előrehozva.
Nem ez volt az egyetlen hibája.
Azt is előadta jó sokszor, hogy első bekapcsolásra fakó volt a színe. Kijelentkezés és vissza, egy kis villanás és egyből élénkebb szín.

De, ha valaki játszadozni vele, akkor ingyért elviheti. Ha tudnám, hogy jó, akkor odaadnám valami jótékonysági szervezetnek, de ebben az állapotban nem.
Semmiféle ilyen eszközöm nincs.
Hétfőre rendelem az újat. Most érdekes módon ELSŐRE bekapacsolt a cucc. A terv az, hogy akkor hétfőig ki sem kapcsolom már...