Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Miért kell görcsösen az a win 11? A Win10nek is van 2025-ig támogatása és a W11 játékokban 20%-al lassabb.
Amúgy ez egy MS trükk, hogy az új vasak driverét nem teszik a W10 installba, hogy rákényszerítsék a népet a 11-re.
Home verziókat kerüld, az a telepítésnél mindenképpen MS accountot kér.
Nem kell USB kulcsos, csak a digitális kulcs. USBt tudsz magadnak csinálni.
Kell egy USB stick min 8 GB. Bedugod. Kedvenc keresődbe beírod, hogy: microsoft media creation tool Windows (és a kívánt verzió)
Klikk majd ott lesz 2 opció ISO letöltése vagy a szoftveré. Neked a tool kell ami egy 3 kérdéses menü után megcsinálja a bootolható USB-t. Pont azt amit te pénzért megvettél.

Esetleg töltsd le a 11 telepítőjét így és próbálkozz azzal (win 10/11 kulcsok egymással kompatibilisek).

Amúgy lehet hosszú távon érdemes lenne egy ilyen. Nekem az asushoz alapból adtak, nem tudom neked miért spórolták ki.

vagy ha több mindent használsz egy ilyen: https://firstshop.hu/act-ac7041-usb-c-4k-multiport-dock-ac7041-p187287
Mert a laptop csak azzal hajlandó működni a jelek szerint...
 
M

molnibalage

Guest
A Win 11 Home változat helyett a Pro változatot lehet vele aktiválni.

Le kell szedni a hivatalos oldalról a win11Pro telepítő iso fájlt, Rufussal kiírni egy usb-re, feltelepíteni, majd lehet aktiválni bármilyen win7pro, win10pro vagy win11pro kulccsal.
Nekem asszem annyi volt benne az extra, hogy a legújabb wifi driver helyett az eggyel régebbi volt a jó. 2 perc alatt megoldódott a probléma.
Ez most melyikre vonatkozik?
Az elso problema az, hogy a win10 nem aktivalhato.

A masik a wifi hianya.
A termek leiras vege az, hogy win10 alatt nem teszteltek. Az asus ugyfellese szerint a w10 maga a baj.

Csak mivel a win10 nem aktivalgato, ezert nem fejleszthetem 11-re.

Jol megszoptam.
 
M

molnibalage

Guest
Azt a jó Q, ebbe szépen belesétáltunk.

Molni: próbálj meg átmenetileg egy Ubuntut, ingyenes és kellően felhasználóbarát. Ha azzal van wifi akkor nincs gond, ezt a windows 10-et benéztem, kész csomagot kerestem amivel nem kell házilag mókolni.



Kedden lesz kb idon erre, de kiprobalom
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez most melyikre vonatkozik?
Az elso problema az, hogy a win10 nem aktivalhato.

A masik a wifi hianya.
A termek leiras vege az, hogy win10 alatt nem teszteltek. Az asus ugyfellese szerint a w10 maga a baj.

Csak mivel a win10 nem aktivalgato, ezert nem fejleszthetem 11-re.

Jol megszoptam.
Letörölném a win10-et. Egy gyors formatálás a telepítés előtt, és már mehet is fel a win11.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Tizessel is simán lehet. Ha jól emlékszem akkor én a sajátomat egy hetessel aktiváltam.
A telepítés és aktiválás nem ua. de megpróbálom majd ezt.
Még, ha fel is tudom rakni, akkor is, az emag "kedvessége" miatt, aktiválni nem tudom a win-t.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Nem kell a 10-est felinstallni! Nincs olyan, hogy csak 10 v csak 11 kulcs. Közös!
Ott van, leírtam mit kell csinálni, Win11 telepítőt az MS oldaláról leszedni egy USB-re... a windows media creation tool megcsinálja. nem kell trükközni. 1 db kis program az letölti/kiirja a w11 imaget egy bootolható USBre.

Utána a win 10 kulccsal direktbe az USBről felinstallálod. nem kell a 10-essel szarakodni meg upgradelni.
Pro verziót szedd le, ne a homet. Menni fog, ha nem vertek át a kulccsal. Ha igen, akkor ki volt írva hozzá a 14 napos elállás, próbáld meg visszaszedni a pénzed.

Win 120 napig megy kulcs nélkül is szal addig tudsz venni egyet a hardverapróról.
 
M

molnibalage

Guest
Köszi a tippeket, megpróbálom akkor első körben a USB-re Win 11-et, oszt meglátjuk aztán mi lesz.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, hát felment a Win 11.
Nem bootolással, azt fel sem ismerte a BIOS, hogy bootolható lenne, de setup-os futtatás Win10 UI-ról és több újraindítás után felment.
Az eredmény tökugyanaz.
Kihúzom a wifikulcsot és nincs wifi.
A driver feltelepítése után sem, amit az ASUS oldaláró húztam le.

Hát kurva jó...
Akkor ez most mi?
Mennyi az esélye, hogy wifi hibás gépet kaptam?
Mert én már másra nem tudok gondolni...
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs
M

molnibalage

Guest
Nah, akkor feltettem mindent, ami az AUSUS volt, az is, aminek neve nem lényesges. Reboot után van Wifi.
Hurrá.

Akkor most már csak a win aktiválása az, ami nem megy, mert ugye kaptam amit kaptam a pénzemért. :(
És így egyes funkciók nem is működknek...
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Felkel, mobilon benéz ide, facebook megnyit, tádámm...

KbCW9zX.png


Ez már qva gáz...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Akkor most már csak a win aktiválása az, ami nem megy, mert ugye kaptam amit kaptam a pénzemért. :(
És így egyes funkciók nem is működknek...
Nyugodtan küldd vissza a terméket, visszakapod a pénzed.

A hardveraprón lehet venni win11pro kulcsokat (2500? huf). Pár óra alatt letudod az üzletet, de asszem annyi korlátozás lehetséges, hogy ezek az olcsó verziók csak limitált számban (3-4?, passz.) költöztethetőek, és valószínűleg már voltak legalább egy gépen. Nekem van amelyik most a harmadik saját gépemen van, és egy újabb gépen talán már nem is működne ez a kulcs... vagy valami ilyesmit magyarázott az eladó amikor vettem, de ha baj lett volna az első telepítéskor, akkor küldenek új kulcsot. (Ezeket a kulcsokat pl. tönkrement gépekből lehet megmenteni, és az eu szabályok miatt viszont értékesíthetőek. Szóval az előéletük picit bizonytalan, de eddig mindkét hardveraprón vásárolt kulcsom jól működött.) Ha ott vásárolsz, írd meg az eladónak, hogy legyen türelmes, meg lehet további segítségre lesz szükséged, mert ritkán szoktál oprendszert telepíteni és a boltban vásárolt kulcs is errort dobott...
 
M

molnibalage

Guest
Felkel, mobilon benéz ide, facebook megnyit, tádámm...

KbCW9zX.png


Ez már qva gáz...
Hogy nyomon követ a rendszer?
A cégnél rendeltem meg az állólámpánkat, azóta minden oldalon ugyanaz a lámpareklám jön szembe és csak azt a terméket tolja a képembe, amit megrendeltem. Hogy minek rendelnék még egyet ugyanabból...?

Nyugodtan küldd vissza a terméket, visszakapod a pénzed.

A hardveraprón lehet venni win11pro kulcsokat (2500? huf). Pár óra alatt letudod az üzletet, de asszem annyi korlátozás lehetséges, hogy ezek az olcsó verziók csak limitált számban (3-4?, passz.) költöztethetőek, és valószínűleg már voltak legalább egy gépen. Nekem van amelyik most a harmadik saját gépemen van, és egy újabb gépen talán már nem is működne ez a kulcs... vagy valami ilyesmit magyarázott az eladó amikor vettem, de ha baj lett volna az első telepítéskor, akkor küldenek új kulcsot. (Ezeket a kulcsokat pl. tönkrement gépekből lehet megmenteni, és az eu szabályok miatt viszont értékesíthetőek. Szóval az előéletük picit bizonytalan, de eddig mindkét hardveraprón vásárolt kulcsom jól működött.) Ha ott vásárolsz, írd meg az eladónak, hogy legyen türelmes, meg lehet további segítségre lesz szükséged, mert ritkán szoktál oprendszert telepíteni és a boltban vásárolt kulcs is errort dobott...
Ezek az elektronikus kulcsok lényegében egy serial sort jelentenek, amit majd begépelek aktiváláshoz?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 919
15 471
113
Hali urak!
Tudna valaki ajánlani egy értelmezhető androidos tabletet 200 000 alatt, huawei kizárva mert nem szereti a honvédségi levelezőrendszer.

Annyiért már veszel egy normális iPadet…. Ja, nem bakker ránéztem az iPad árára és felrobbant az egekbe, 200++ az alap iPad is :/

Felkel, mobilon benéz ide, facebook megnyit, tádámm...

KbCW9zX.png


Ez már qva gáz...

Beépülő facebook / google cookiek és pluginek amik más alkalmazásban is követik a tevékenységedet, újabban le lehet tiltani őket. ;)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 087
113
Kis "szösszenet" arról, hogy mit jelent a képesség és tudás alkalmazása nagyságrendileg:

Valóban jó anyagokat publikáló tag-társunk vett egy szép teljesítményű, új Notebook-ot.

Én is vettem egy elő-karácsonyi ajándékot magamnak, átadva a harmad-annyi-tudású elődöt bőséges teljesítmény-tartalékkal "Asszonyka-kezelésbe".
Az én gépem képernyő-zsalu-hibás volt, használtan, második évesen, egy év ország-határ-nélküli garanciával!

Kis hardveres-tudás-előzménnyel megnéztem a gugli-segítséggel, hogy egy típus-hibáról van szó, pár-tucat Yt-os javítási videóval. A három dolgot (mint magyar igazság ;) ) összegyúrva némi magyaros-marketing-huncutságos huszár-vágással 240€ lett az eredetileg 2 évvel ezelőtti kb. 1.500€-s árból.

Azóta már nyílik/csukódik az új "munkatársam" kijelzője, a maradék, új-vásárlásoshoz hasonló szintén kb. egy éves garanciával, mint az említett 270e HUF-os/650€-s új-vásárlásos noti.

Nem eltagadva a különbséget: Nem OLED-es, valóban, hanem "csak" ISP-s, ezért "kénytelen voltam" venni hozzá egy 1.500 cd/nm-s(...az OLEDx3 :oops: ) Plazma-TV-t, kicsivel jobb feketével, megjelenítőnek, ha web-oldalt/3D-t akar valamelyikünk "gyártani" majd home-office-ban.

Jut eszembe, az én 2 éves modellem 15W fogyasztású, az említett új-vásárlású noti ugyanezen értéke háromszoros-45W .
Szintén igen jó teljesítményű az új noti-gép is egyébként, és így is jó vásár volt szerintem.

A példát "csak" azért hoztam, hogy látványos legyen, mennyit jelent, mikor valaki rendelkezik egy szükséges tudással/képességgel és az alkalmazáshoz szükséges eszközökkel, és így összességében harmadáron jobb össz-eredményt lehet elérni, mint a "csak-újat" gyakorlattal!

Ezt a (használt, lehetőleg-hazai-modernizált) T-72 kontra Leopard 2A7Hu (csak-új/csak-német) párhuzam miatt említettem.

Mindkét esetben jelentős --és nem véletlenül "média-agyonhallgatott"-- tény, hogy a költséghatékonyabb megoldás esetén VAN pénz további, alkalmazást jelentősen javító kiegészítésekre(a harckocsi-párhuzam esetén drónokra, drónelhárításra), és (vész-)tartalék-képzésre amit a rászánt-pénzt-mindet-elköltöm esetben nem lehet megtenni, és könnyed jöhetnek a kényszer-megoldások/-lépések, amik nem az előnyökről szólnak!


U.I.: Kicsit tovább víve a párhuzamot, ezért tartom nagyon sajnálatosnak, hogy nyomokban sem látok kísérletet a hazai Politika részéről ilyen önálló, hazai feljesztő/kivitelező képességet, tudás-bázist létrehozó, az azt sikeresen hasznosító eszköz- és szakember-állományt létrehozására.
Az látható, hogy megy a kiábrándító hatékonyságú égetése a Zrínyi-milliárdoknak, a csak-vásárlással, és semmit nem építenek, semmi saját, önálló képességet nem hoznak létre!

Hmmm...


.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Nem eltagadva a különbséget: Nem OLED-es, valóban, hanem "csak" ISP-s, ezért "kénytelen voltam" venni hozzá egy 1.500 cd/nm-s(...az OLEDx3 :oops: ) Plazma-TV-t, kicsivel jobb feketével, megjelenítőnek, ha web-oldalt/3D-t akar valamelyikünk "gyártani" majd home-office-ban.
Plazma TVn webszerkeszteni meg home officeolni? Te tudod. De plazma is be tud égni. Ezen kívül az OLED minden paraméterben veri a plazmát. Főleg pixel response time és HDR. Arról nem beszélve, hogy a kolléga notijában WQHD+ felbontású a képernyő.

Jut eszembe, az én 2 éves modellem 15W fogyasztású, az említett új-vásárlású noti ugyanezen értéke háromszoros-45W .
Játékokban rommá is veri a tiédet. Egy generációval jobb, 3x fogyasztási limitű proci. Hiába kevesebb mag, erősebb sokkal.
A te procidat pont a limit öli meg. 10-25 W az engedélyezett.


A példát "csak" azért hoztam, hogy látványos legyen, mennyit jelent, mikor valaki rendelkezik egy szükséges tudással/képességgel és az alkalmazáshoz szükséges eszközökkel, és így összességében harmadáron jobb össz-eredményt lehet elérni, mint a "csak-újat" gyakorlattal!
Tökéletes példa volt, hogy nem rendszer szinten nézted hanem komponenseket hasonlítottál össze.
Pl nem adtad a fogyasztáshoz a plazma TVd kb 300W-ját, azt, hogy 2 éves aksi, hdd/ssd van a gépedben ami fogyóeszköz szóval 2 évvel előbb kell majd cserélned.

Ezt a (használt, lehetőleg-hazai-modernizált) T-72 kontra Leopard 2A7Hu (csak-új/csak-német) párhuzam miatt említettem.
Maróth megmondta, a haditechnikai eszközöknél nem úgy működik az új/használt reláció mint a civil életben, hanem a különbség exponenciális. Mivel mi 0 ról építkezünk és 30 évre tervezünk nem tehetjük meg, hogy levedlett szart veszünk.