Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már faszméregetés, nekem ilyen van a notiban:


kopottak színek, a világítás belefolyik a feketébe, sosem használtam 60hz-nél magasabb frekvencián...
De pont leszarom, megy rajta a zinternet meg a játék.
 
M

molnibalage

Guest
Nyugodtan küldd vissza a terméket, visszakapod a pénzed.

A hardveraprón lehet venni win11pro kulcsokat (2500? huf). Pár óra alatt letudod az üzletet, de asszem annyi korlátozás lehetséges, hogy ezek az olcsó verziók csak limitált számban (3-4?, passz.) költöztethetőek, és valószínűleg már voltak legalább egy gépen. Nekem van amelyik most a harmadik saját gépemen van, és egy újabb gépen talán már nem is működne ez a kulcs... vagy valami ilyesmit magyarázott az eladó amikor vettem, de ha baj lett volna az első telepítéskor, akkor küldenek új kulcsot. (Ezeket a kulcsokat pl. tönkrement gépekből lehet megmenteni, és az eu szabályok miatt viszont értékesíthetőek. Szóval az előéletük picit bizonytalan, de eddig mindkét hardveraprón vásárolt kulcsom jól működött.) Ha ott vásárolsz, írd meg az eladónak, hogy legyen türelmes, meg lehet további segítségre lesz szükséged, mert ritkán szoktál oprendszert telepíteni és a boltban vásárolt kulcs is errort dobott...
Működött. Köszi.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hogy nyomon követ a rendszer?
A cégnél rendeltem meg az állólámpánkat, azóta minden oldalon ugyanaz a lámpareklám jön szembe és csak azt a terméket tolja a képembe, amit megrendeltem. Hogy minek rendelnék még egyet ugyanabból...?
Igen, ez jellemző az ajánlórendszerekre. Főleg ha az a rendszer nem tudja, hogy meg is vettél egy olyan terméket, csak azt tudja, hogy érdekelt az a fajta termék. (itt hogy valójában mit tudnak és nem tudnak a hatalmasok gépei rólunk, azt csak találgatjuk)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
AMD Catalyst-ot rakd fel az AMD oldaláról. Abban vannak előre gyártott profilok a népszerűbb játékokhoz amikkel általában elég jól beállítják magukat.

Bár, hogy őszinte legyek fogalmam sincs mire gondolsz.
Valamilyen AUSS noti bemutatónál kezdte azzal a tulaja, hogy felrakott rá valami gyártóspecifikus hardvert.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Valamilyen AUSS noti bemutatónál kezdte azzal a tulaja, hogy felrakott rá valami gyártóspecifikus hardvert.
Nemtom ! 2013-ban vetem egy ASUS X550C (Intel i7 , Nvidia Gforce , 8Gb memoriával ) igaz boltból és telepített Windows-al . Akkor bekapcsoltam és azóta is tökéletes . Most kap SSD meg + 8Gb memóriát és esment jó lesz ! Azt a sok bosszúságot megtakaríthattad volna ha egy normális boltban vásárolsz , drágább igen de van kihez fordulni ha beüt a xar !
 
M

molnibalage

Guest
Nemtom ! 2013-ban vetem egy ASUS X550C (Intel i7 , Nvidia Gforce , 8Gb memoriával ) igaz boltból és telepített Windows-al . Akkor bekapcsoltam és azóta is tökéletes . Most kap SSD meg + 8Gb memóriát és esment jó lesz ! Azt a sok bosszúságot megtakaríthattad volna ha egy normális boltban vásárolsz , drágább igen de van kihez fordulni ha beüt a xar !
AUSUS saját oldaláról vettem ASUS laptopot. Ennél milyen normálisabb van?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Más.

A gépemet alapvetően hangszóróval használom, de előfordul, hogy fülessel is.
A bibi az, hogy addig OK, hogy bedugom a fülest az ház elülsőjén, akkor ki lehet választani a forrást és akkor az szól a hangfal helyett.
De, ha mindkettő be van dugva, akkor egyszerűen sehol nem találok módon, hogy váltsak a két hangkimenet között.
Hogyan lehetnem megúszni az állandó ki-be dugdosását a fülesnek? Mert azért nem arra tervezték a dugót, hogy több százszor vagy ezerszer csináljam ezt.

Ilyen felülete van a cuccnak.

hPJyUCd.png
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Más.

A gépemet alapvetően hangszóróval használom, de előfordul, hogy fülessel is.
A bibi az, hogy addig OK, hogy bedugom a fülest az ház elülsőjén, akkor ki lehet választani a forrást és akkor az szól a hangfal helyett.
De, ha mindkettő be van dugva, akkor egyszerűen sehol nem találok módon, hogy váltsak a két hangkimenet között.
Hogyan lehetnem megúszni az állandó ki-be dugdosását a fülesnek? Mert azért nem arra tervezték a dugót, hogy több százszor vagy ezerszer csináljam ezt.

Ilyen felülete van a cuccnak.

hPJyUCd.png
Win 10 ben egyszerűen keress rá a hangra és válasz kimeneti eszközt.
A speciális hangbeállításokban akár azt is meg tudod választani hogy melyik alkalmazás hol szóljon fülesen vagy hangszórón.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Más.

A gépemet alapvetően hangszóróval használom, de előfordul, hogy fülessel is.
A bibi az, hogy addig OK, hogy bedugom a fülest az ház elülsőjén, akkor ki lehet választani a forrást és akkor az szól a hangfal helyett.
De, ha mindkettő be van dugva, akkor egyszerűen sehol nem találok módon, hogy váltsak a két hangkimenet között.
Hogyan lehetnem megúszni az állandó ki-be dugdosását a fülesnek? Mert azért nem arra tervezték a dugót, hogy több százszor vagy ezerszer csináljam ezt.

Ilyen felülete van a cuccnak.

hPJyUCd.png
jobbklikk a hangerőszabályzón, és ott tudsz váltani az elérhető hangeszközök közt (Win10), illetve Win10 alatt az EarTrumpet telepítését, kipróbálását javaslom a windows storeból.
 
M

molnibalage

Guest
Win 10 ben egyszerűen keress rá a hangra és válasz kimeneti eszközt.
A speciális hangbeállításokban akár azt is meg tudod választani hogy melyik alkalmazás hol szóljon fülesen vagy hangszórón.
Sajnos nem működik, mert a füles és a hangszóró ugyanazon outputon van a rendszer szerint.
Ha kiválasztom a monitort, akkor azon szól, meg valamiért az USB mikrofont is látja outputként.
Tehát hiába van két fizikai dugó, szoftveresen ugyanazon a fülön vannak.

A felsőt kiválasztva nem szól egyik sem.
A középsőnél szól a hangfal, de ha bedugom a fülest és ASUS-on kiválasztom, akkor az szól onnan, hiába van mindkettő bedugva. De ebből az állapotból kijönni csak úgy lehet, ha kihúzom a fülest.
Az alsó a monitorom hangkimenete.

kX9MCcT.png
 
M

molnibalage

Guest
AMD Catalyst-ot rakd fel az AMD oldaláról. Abban vannak előre gyártott profilok a népszerűbb játékokhoz amikkel általában elég jól beállítják magukat.

Bár, hogy őszinte legyek fogalmam sincs mire gondolsz.
Melyik oldalról?
Minden fost behoz a kereső, az első hirdetett mintha valami fake oldal lenne.
Win 11-re nincs is catalyst a listában.

Mit nézek be?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Továbbra sem vágom mit kéne letölteni... :(

Ebből nem derül ki milyen VGA driver kéne nekem akár csak az integráltak közül.
Az eszközkezelő sem ír többet.

B+ ezt azért ne :D

Jobb felül beírod a keresőbe Ryzen 5 5600H osztán ott kiválasztod, hogy drivers.

Ha nagyon precíz akarsz lenni driver-eknél:
Processors with graphic - Ryzen - Ryzen 5 mobile processors with radeon - Ryzen 5 5600H

És ott a Windows 11 64 bit

 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
B+ ezt azért ne :D

Jobb felül beírod a keresőbe Ryzen 5 5600H osztán ott kiválasztod, hogy drivers.

Ha nagyon precíz akarsz lenni driver-eknél:
Processors with graphic - Ryzen - Ryzen 5 mobile processors with radeon - Ryzen 5 5600H

És ott a Windows 11 64 bit

No várjuk, én eddig VGA driverről beszéltem, akkor most CPU driver is kell?
Nekem soha nem volt laptopom, ilyen hülyeségekkel nem kellett szarakodnom. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711