Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
Hogy ne csak molni balfaszkodásai legyenek, itt az enyém is az ünnepek környékéről:

Kellene egy második tv az ebédlőre.
Akkó veszünk egyet és a Telekomnál kérünk még egy box-ot havi +1000ft-ért.

Nem úgy van az.
Meg kell újítani az előfizetéseket, de mivel az összeset összevontam egybe azért csak egyben lehet az összeset.
Nincs ezzel semmi gond, menjen.
De.
Megszűnt az egyik mobil előfizetéshez tartozó 8GB mobilnet, picit drágábban van 10GB.
Jóvvan, módosítsunk.
Nem oda Buda.
Hát ezekre HŰSÉG van és ÉN fizessek 24700ft kötbért mert én ÉN többet szeretnék NEKIK fizetni havonta...

Na jó, menjenek a búsba.
Régi android box, Telekom TV GO.
Android 6.0 már nem támogatott.

Jó b+

Mellette zajlik a TV keresés, de 55 centist már senki se gyárt, ha van is csak "HD Ready" (gány 1366*768), monitoroknál meg tisztán látszik, hogy szinte mindnél ott a hangszóró helye, de egybe sincs beépítve...

Végül veszünk egy 60 centis gányt, Android TV 10... Win?
Egyedül a Yettel TV alkalmazása működik Magyarországon, Telekomnál az összes környező országét fel lehetne rakni csak a magyarét nem.
Boltvezető rendes volt, zokszó nélkül visszavette.

Agy eldurran, Euronics, legolcsóbb monitor, apósomékhoz felvisz, elhoz a monitorként használt régi monitor/tv-m (55 centi és FHD).

Itthon falra felpattint, mellé polc.
Régi munkahelyi játszós notebook elővesz, windows reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Windows reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Windows reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Windows reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Jóvvan B+, akkor Ubuntu.
Minden pöccre működik, firefox, telekomtvgo pont hu.
Nem tölt be.
Fejvakar, turkál, támogatott oprendszerek: Windows 7 (Chrome only), 8, 10, 11
Anyád mostmá.

Okké B+, Chrome-t akkor se rakok fel, Windows 8.1.
Minden pöccre működik.
TVGO is.

Win.

6Sb1txG.jpg

Vmi hasonlókat megelőzendő követtem el én is a garantáltan 10.000+ üzemórákra gyártott 6-8(+) éves plazma-TV-t, monitor üzemmódban használós történetetem.

Ennél Karácsony előtti eseménynél pötyögtem be korábban, hogy a 8-10 éves plazma tudja a modern, csillagászati árú OLED kép-minőséget, a 4K kivételével.

...ami 4K a szakmai vélemények szerint kb. 42 colos méret alatt az emberi szemmel nem is látható!
Az fránya, fullba-tolt LCD-/OLED-hype-olós marketing dübörög megint --amivel sikerült korábban megölni a szép-reményű plazma-tv technológiát--, most ugyanaz azt láthatjuk felpörögni az OLED-TV esetében ...

Széles-Videoton Gábornak meg kellett volna vennie egy plazma-TV gyárat a sok közül, ha Ő egy Weiss Manfréd/Ganz Ábrahám szintű, tudású korának jelentős üzletembere !!!
..de hát messze van ettől! ...szerintem!


"Csak" kitekintésként még: Ilyen üzleti lehetőségek lettek volna tucatjával, messze áron alul a Covid-csődök 1-2 éve alatt !!!
A tespedő, beltenyésztett NER-csapat ezt is átaludta a Főnökükkel együtt...

Nagy "kanyarban-előzős" lehetőségek lettek itt is elszalasztva, hangzatos szavakkal ellentétben.
Ez a Valóság! KÁR ! Nagyon kár!
Nagyon, Nagyon változtatni kellene ezen a szemléleten, ezen a gyakorlaton!


.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Ennél Karácsony előtti eseménynél pötyögtem be korábban, hogy a 8-10 éves plazma tudja a modern, csillagászati árú OLED kép-minőséget, a 4K kivételével.
Kivéve 120+ Hz, HDR, pixel response time, pixel density, stb.

...ami 4K a szakmai vélemények szerint kb. 42 colos méret alatt az emberi szemmel nem is látható!
Az fránya, fullba-tolt LCD-/OLED-hype-olós marketing dübörög megint --amivel sikerült korábban megölni a szép-reményű plazma-tv technológiát--, most ugyanaz azt láthatjuk felpörögni az OLED-TV esetében ...
Pixelsűrűség a kulcszó, nem a felbontás. De, látni 4K és alacsonyabb felbontás közötti különbséget.
Tegyél egy OLEDet a plazmád mellé és nem beszélsz majd butaságokat :)
Ja és ne TV-vel próbáld mert az összes set top boxból 720p jön ki. Ne is youtubeval mert rommá tömörített ocsmány képe van.
Tölts le valami natív 4K filmet. Nagy lesz kb 100 GB :)

Van itthon TN, IPS, VA és OLED is, 720p, 1080p, 1440p, 4K is, 4 db színhelyesen bekalibrálva. Elég jól látszanak a különbségek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Pixelsűrűség a kulcszó, nem a felbontás. De, látni 4K és alacsonyabb felbontás közötti különbséget.

Ha nem is 4K, de erőteljesen gondolkozok hogy újítani kellene egy 1440p-s notebook-ot, mert mióta újrakezdtem a War Thunder-t néha kevésnek érzem az 1080p-t 15,6"-on (realistic tank battle).
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Ha nem is 4K, de erőteljesen gondolkozok hogy újítani kellene egy 1440p-s notebook-ot, mert mióta újrakezdtem a War Thunder-t néha kevésnek érzem az 1080p-t 15,6"-on (realistic tank battle).
Semmiképpen sem vennék 1080p fölötti kijelzővel notebookot.
2560x1440 = 3,686,400
1920x1080 = 2,073,600
Közel 80%-al több pixel! Ezt ki is kell rakni a képernyőre.
Hiába veszel brutál laptopot, a mobil 3080 VGA az közelében nincs az asztalinak. Jó ha 3060Ti szintjét hozza.
Senki se gondolja, hogy egy 1cm-es notiba 15-45W keretbe ugyanazt a teljesítményt rakják mint egy 300W-os, 4cm-es bordával és 3 db ventivel ellátott asztali kártyába. Marketing.

Alaposan nézz utána, mert sokba fog kerülni és lehet csalódás lesz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Semmiképpen sem vennék 1080p fölötti kijelzővel notebookot.
2560x1440 = 3,686,400
1920x1080 = 2,073,600
Közel 80%-al több pixel! Ezt ki is kell rakni a képernyőre.
Hiába veszel brutál laptopot, a mobil 3080 VGA az közelében nincs az asztalinak. Jó ha 3060Ti szintjét hozza.
Senki se gondolja, hogy egy 1cm-es notiba 15-45W keretbe ugyanazt a teljesítményt rakják mint egy 300W-os, 4cm-es bordával és 3 db ventivel ellátott asztali kártyába. Marketing.

Alaposan nézz utána, mert sokba fog kerülni és lehet csalódás lesz.

Nem tudom nézted-e mostanában, de dedikált notebook VGA-k már 150W körül vannak, a mostaniban is 80W-os 1660Ti van.
Na meg kompetítiv War Thunder-t ultra low-n tolják az emberek.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Nem tudom nézted-e mostanában, de dedikált notebook VGA-k már 150W körül vannak, a mostaniban is 80W-os 1660Ti van.
Az asztali 1660Ti meg 150W. Szóval a mobil 1660Ti hozza egy asztali 1650 szintjét. Nincs csoda, nem lehet 150W ból 1 cm-es hűtéssel és 2 heat pipe-al egy 3 slotos vapor chamberes 12 heat pipeos 300W (600W transient spike) kártya teljesítményét hozni. Egyszerűen 80 fokos lenne az egész laptop ház és nem tudnád a térdeden tartani (ez szempont, ezért nem készítik full aluból az alját és kötik rá a hűtést. Baromi efektív lenne, csak mindenki beperelné a gyártót, hogy éget).
Azért azt a 1660Ti-t nézd már majd meg HWinfoval, hogy a VGA és a CPU egy húzósabb játékmenetnél mennyire thermal throttlingol?
Ez a másik szép marketing, eladják a 2 kategóriával nagyobb hardvert de a hűtés/energia fogyasztás miatt úgyis vissza fog korlátozni ergó csak pénzkidobás.
Nem azt mondom, hogy nincsenek jó, kibalanceolt gamer notebookok, csak ritka és nagyon drága.

Na meg kompetítiv War Thunder-t ultra low-n tolják az emberek.
1440p + low, hát.... ahogy érzed :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az asztali 1660Ti meg 150W. Szóval a mobil 1660Ti hozza egy asztali 1650 szintjét. Nincs csoda, nem lehet 150W ból 1 cm-es hűtéssel és 2 heat pipe-al egy 3 slotos vapor chamberes 12 heat pipeos 300W (600W transient spike) kártya teljesítményét hozni. Egyszerűen 80 fokos lenne az egész laptop ház és nem tudnád a térdeden tartani (ez szempont, ezért nem készítik full aluból az alját és kötik rá a hűtést. Baromi efektív lenne, csak mindenki beperelné a gyártót, hogy éget).
Azért azt a 1660Ti-t nézd már majd meg HWinfoval, hogy a VGA és a CPU egy húzósabb játékmenetnél mennyire thermal throttlingol?
Ez a másik szép marketing, eladják a 2 kategóriával nagyobb hardvert de a hűtés/energia fogyasztás miatt úgyis vissza fog korlátozni ergó csak pénzkidobás.
Nem azt mondom, hogy nincsenek jó, kibalanceolt gamer notebookok, csak ritka és nagyon drága.


1440p + low, hát.... ahogy érzed :)

És? Pont lexarom az asztali verziót, nekem mobil cucc kell (arról nem is beszélve, hogy terhelve fogyaszt annyit, mint egy asztali üresjáratban).

Fortnite, CS:GO, WT... rengeteg kompetitív játéknál nagy felbontás/minden más ultra low az alapfelállás...
De már CS 1.6 és Quake 3-as időkben is ez volt még a pattintott Pentium korszakban.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
És? Pont lexarom az asztali verziót, nekem mobil cucc kell (arról nem is beszélve, hogy terhelve fogyaszt annyit, mint egy asztali üresjáratban).

Fortnite, CS:GO, WT... rengeteg kompetitív játéknál nagy felbontás/minden más ultra low az alapfelállás...
De már CS 1.6 és Quake 3-as időkben is ez volt még a pattintott Pentium korszakban.
Hát, ha ez az igény akkor érthető. Viszont ha már kompetitív akkor lehet egy 144Hz adaptív synces kellene.

Én casual vagyok, 1440p, legyen szép, minden max + RTX high :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
.

Külső VGA-dobozka???
Razor X, ...

... az újakba akár asztali nVidia 4090Ti-t is tudsz bele rakni, van amelyikbe kettő kártya is mehet!

Nekem legalábbis ez a következő fokozat a Ryzen 7 4800U/1080p mellé.

A CPU bőven elég lesz a kb. használt 2080Ti/3079Ti körüli VGA-nak. ezek VGA-k meg jók nekem a 1080p/60Hz-hez.

.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Külső VGA-dobozka???
Razor X, ...
150k HUF. + VGA. Akkor már érdemesebb rádoni a notira ezt és egyben ott van. Megramad a hordozhatóság is.

Nekem legalábbis ez a következő fokozat a Ryzen 7 4800U/1080p mellé.
A CPU bőven elég lesz a kb. használt 2080Ti/3079Ti körüli VGA-nak. ezek VGA-k meg jók nekem a 1080p/60Hz-hez.
1080p@60 hoz elég egy 1070 vagy 1660 S/Ti is.
Ha DLSS+RTX is kell akkor is 3060 esetleg 3060Ti. Ha nem kell RTX akkor sima RX6600.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 087
10 266
113
NAgy szünetmentesekkel foglalkozókat kérdezném:
Hozzájutottam egy MX3000-es UPS-hez négy akkublokkal.
Szépen összedugtam a modulokat, bedugtam a hálózatba, bekapcsoltam.
Vent. elindult, a kimeneten megjelent a 230V, de nem látom töltődni az akkukat, a kis kijelző sötét, gombnyomogatásra nem reagál.
Mit csináltam rosszul?
Köszi!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 142
113
Másnál is jelentkezik az a probléma, hogy a Samsung telefonok ha nem telepíted x napig az adott frissítést egyszerűen elkezdik gyorsabban zabálni az akkumulátort? Nem egy telefonnál jött ez már nálam elő (Note meg most az Sxx széria Ultra példányai), illetve családon belül másnál is. Egyszerűen mintha a Samsung így akarna téged rávenni arra, hogy telepítsed a frissítést, hogy akkor az üzemidőt lenyesi de drasztikusan. Aztán mikor feltelepíted mert már herótod van megy minden rendben mintha semmi sem történt volna.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
550
1 371
93
Új gép építésében vagyok és a proci kiválasztásánál megakadtam.

Kettő van kinézve, csak dönteni nem tudok. :rolleyes:

Az egyik ez lenne:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5600g

A másik pedig ez:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-5700g

Minden létező teszt oldalt átolvastam, összehasonlító táblázatokat átnéztem. És még se tudok választani.

Van amelyik ebben jó, van amelyik abban jó.
Maga a gép általános célra lenne használva, játék, net, film. És lehetőleg hosszútávon ne kelljen a hardwer-rel foglalkoznom.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Új gép építésében vagyok és a proci kiválasztásánál megakadtam.

Kettő van kinézve, csak dönteni nem tudok. :rolleyes:

Az egyik ez lenne:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5600g

A másik pedig ez:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-5700g

Minden létező teszt oldalt átolvastam, összehasonlító táblázatokat átnéztem. És még se tudok választani.

Van amelyik ebben jó, van amelyik abban jó.
Maga a gép általános célra lenne használva, játék, net, film. És lehetőleg hosszútávon ne kelljen a hardwer-rel foglalkoznom.

Szerintem elég egyértelmű, hogy a 7-es széria...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 832
30 462
113
Van valakinek tapasztalata a digitalizáló rajztáblákkal? Melyiket érdemes megvenni? Mondjuk 50.000-ig? Meg persze mire kell odafigyelni...