Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Hát egészen csudálatos. Feltettem erre a GTA V-*ben automatikusan max.ra húzta a felbontás a 2800x akárhányra és nem lehet állítani.
Az, amit feltett, hol érthető el és akkor mit is csinál?
Csudálatosak ezek a driverek....
Használhatatlanná tette a gépet.
 
M

molnibalage

Guest
A telepített programok között se látszik semmi, tehát leszedni sem tudom, a start menüben sincs semmi.
(A Win 11 kinézetétől és felületétől okádni tudnék, semmit sem találni a régi jóhoz képest, pakoljunk át minden máshova, mert csak. Éljen.)
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem imádkozz a gépszellemhez mert láthatóan nagyon nem kedvel.
Lefutattuk újra a telepítőt, hogy állítsa vissza a gyári állapotot, ugyanúgy nem enged felbontást állítani.
De komolyan mondom nem értem.
A XXI. században mission impossible megcsinálni azt, aminek kb. automatikusnak kéne lennie, vagy régen, ó szegény primitív korban mindig működött?
A mai okostelefonos, szénné butított szar felületen meg baszik minden elsőre menni?
Ez ám a haladás.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 371
113
Lefutattuk újra a telepítőt, hogy állítsa vissza a gyári állapotot, ugyanúgy nem enged felbontást állítani.
De komolyan mondom nem értem.
A XXI. században mission impossible megcsinálni azt, aminek kb. automatikusnak kéne lennie, vagy régen, ó szegény primitív korban mindig működött?
A mai okostelefonos, szénné butított szar felületen meg baszik minden elsőre menni?
Ez ám a haladás.

Igen, mindenhol ez megy, a felhasználó elől el kell rejteni mindent, mert csak megzavarja, nehogy átállíthasson bármit kézzel. Az Apple, a konzolok bebizonyították, hogy ez sikeres hozzáállás. Bár Androidban pl. be lehet kapcsolni a developer módot. Winfosban is régen lehetett a registryben turkálni, nem tudom 11-ben lehet-e még, de gondolom igen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igen, mindenhol ez megy, a felhasználó elől el kell rejteni mindent, mert csak megzavarja, nehogy átállíthasson bármit kézzel. Az Apple, a konzolok bebizonyították, hogy ez sikeres hozzáállás. Bár Androidban pl. be lehet kapcsolni a developer módot. Winfosban is régen lehetett a registryben turkálni, nem tudom 11-ben lehet-e még, de gondolom igen.

Már Win 10-ben is azzal kezdem telepítés után, hogy előkotrom a vezérlőpultot és kirakom kezdőképernyőre...
Aztán jöhet a felesleges feature-ök kiirtása, laza 500MB memória fel is szabadul instant.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
Igen, mindenhol ez megy, a felhasználó elől el kell rejteni mindent, mert csak megzavarja, nehogy átállíthasson bármit kézzel. Az Apple, a konzolok bebizonyították, hogy ez sikeres hozzáállás. Bár Androidban pl. be lehet kapcsolni a developer módot. Winfosban is régen lehetett a registryben turkálni, nem tudom 11-ben lehet-e még, de gondolom igen.
A linuxosok ezért nem tudnak visszaváltani windowsra. És megkímél a bloatware meg spyware szarságoktól.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Igen, mindenhol ez megy, a felhasználó elől el kell rejteni mindent, mert csak megzavarja, nehogy átállíthasson bármit kézzel. Az Apple, a konzolok bebizonyították, hogy ez sikeres hozzáállás. Bár Androidban pl. be lehet kapcsolni a developer módot. Winfosban is régen lehetett a registryben turkálni, nem tudom 11-ben lehet-e még, de gondolom igen.
Nem az elrejtés zavar. A Win XPt is első dolgom volt 98-as kinézetre visszacsűrni és a 10-esem is kb. úgy néz ki és megtalálom, amit kel.
A 11-es alap gyári kinézetén egy szájbavert eszközkezelő vagy program unistall megtalálása percekig tartott.
Mi a fasznak kell megváltoztatni azt, ami remekül működik?
Mennyire örülni bárki, ha valaki időről időre szétkúrná a lakását a könyvtárát és random átrendezné, mert szerinte az úgy jobb?
Kedves MS, majd én eldöntöm, hogy akarom-e az új okostelefonos fostaliga szart.

Az NVidia kezelőfelület is olyan, hogy sírvafakad tőle az ember. Egyik fele okostelós szar, de egyes alapvető dolgokat meg abból elérhető régi oldschool felületen állítottam, amikor utoljára azzal rögzítettem videót.
Ennek mi értelme van? Férmunka az egész. Kiszart hányás, konzisztencia semmi.

De amikor a YT is időről időre változtat dolgokat és aztán nem lehet megtalálni.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Egy kis segítséget akarok kérni! Van itt aki Xbox-on tolja a MK11-t? És tudna segíteni?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hogy ne csak molni balfaszkodásai legyenek, itt az enyém is az ünnepek környékéről:

Kellene egy második tv az ebédlőre.
Akkó veszünk egyet és a Telekomnál kérünk még egy box-ot havi +1000ft-ért.

Nem úgy van az.
Meg kell újítani az előfizetéseket, de mivel az összeset összevontam egybe azért csak egyben lehet az összeset.
Nincs ezzel semmi gond, menjen.
De.
Megszűnt az egyik mobil előfizetéshez tartozó 8GB mobilnet, picit drágábban van 10GB.
Jóvvan, módosítsunk.
Nem oda Buda.
Hát ezekre HŰSÉG van és ÉN fizessek 24700ft kötbért mert én ÉN többet szeretnék NEKIK fizetni havonta...

Na jó, menjenek a búsba.
Régi android box, Telekom TV GO.
Android 6.0 már nem támogatott.

Jó b+

Mellette zajlik a TV keresés, de 55 centist már senki se gyárt, ha van is csak "HD Ready" (gány 1366*768), monitoroknál meg tisztán látszik, hogy szinte mindnél ott a hangszóró helye, de egybe sincs beépítve...

Végül veszünk egy 60 centis gányt, Android TV 10... Win?
Egyedül a Yettel TV alkalmazása működik Magyarországon, Telekomnál az összes környező országét fel lehetne rakni csak a magyarét nem.
Boltvezető rendes volt, zokszó nélkül visszavette.

Agy eldurran, Euronics, legolcsóbb monitor, apósomékhoz felvisz, elhoz a monitorként használt régi monitor/tv-m (55 centi és FHD).

Itthon falra felpattint, mellé polc.
Régi munkahelyi játszós notebook elővesz, windows 10 reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Windows 10 reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Windows 10 reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Windows 10 reinstall.
Bebootol, update, nem indul.
Boot repair, elindul, video driver, nem indul.
Boot repair, nem indul.

Jóvvan B+, akkor Ubuntu.
Minden pöccre működik, firefox, telekomtvgo pont hu.
Nem tölt be.
Fejvakar, turkál, támogatott oprendszerek: Windows 7 (Chrome only), 8, 10, 11
Anyád mostmá.

Okké B+, Chrome-t akkor se rakok fel, Windows 8.1.
Minden pöccre működik.
TVGO is.

Win.

6Sb1txG.jpg