Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
.... semmi korszerű VGA .....nem megy bele tudtommal. ...
Belemegy. Egy 8 éves 2. generációs Xeont használok 1660Ti-al. Full HDben minden megy ultrán 60 FPS-el és a GPU csak 60% környékén van.
Persze a CP2077-nek vagy star citizennek kevés lesz. Tervbe is van addigra a ryzenesítés. :)

... nekem még nem tudtak olyan játékot mutatni, ami valóban igényelné a 32GB RAM-ot....
Így van jelenleg a 16 GB szinte minden játéknak elég. Kérdés mi lesz 2 év múlva.

...Nekem a nagyon csendes gép a heppem, hogy minden venti mindig minimumon menjen. És néha még az is zavar. A vízhűtés ellenben olyan drága, hogy arra nemet mondok. Emiatt soha nem húzom sem a CPU-t, sem a VGA-t.
......
Ha 300k-t tervezett valaki gépre, akkor ez +24k. Ez kb. egy ház és a CPU hűtő ára.

Hát, ha tényleg a csendes gépeket szereted akkor ott az és helyett egy vagy logikai kapu kell. Egy normálisan összerakott, szigetelt, bővíthető, VGA helyel rendelkező ház kb ott kezdődik, valamint a Noctua is szereti megnyomni a tollat. De ők a legjobbak.

...4K hülyeséget el kell felejteni. ...
Pontosan! Sajnos sokan bedőlnek a marketingnek. A képfrissítés többet számít. 2k 144Hz és kész. Sokkal gördülékenyebb és játék közben nem nagyon lehet megmondani a különbséget, ha jó a monitor.


...Egy 400k-ért jövő tavasszal vett gép, hogy ha nem történik valami ipart megroppantó fejlesztés és áttörés (inkrementális fejlesztés van mióta is?) akkor egy ilyen gép nagyon, de nagyon sokáig használható marad erős kompromisszumok nélkül.
Tökéletesen igazad van.
PCIe 4.0 amit nem fogsz kihasználni sokáig
7nm Amivel szenvednek már egy ideje, szóval első generációt meg nem venném
DDR5 megfizethetetlen lesz eleinte ráadásul előnye sem lesz olyan nagy az első generációkban
Procinál meg marad az évente 2 új mag, 100 mhz és 5% IPC növelés.

Hacsaknem valakinek a titkos laborjában már pörög a kvantumgép holokockával :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Sosem értettem azt, hogy az emberek miért akarnak világító szarokat a gépük belsejébe, meg üvegoldalt rá. Ha a monitort bámulod, akkor úgy sem látod. Ha meg ki van kapcsolva, akkor meg úgy sem világít! :D:D
Ezen felül az a baj, hogy a csúcsalkatrészek aránytalanul drágák. Ezek esetében nem csak a teljesítményt veszed meg, hanem a kuriózumot is.
Fél év múlva meg 30-40-50 ezerrel kapod meg ugyan azt a típust.
Én nem ijednék meg a kifutó típusoktól sem. A gari ugyan annyi rá. Maguk az építőelemeik pedig nem olyanok, mint egy kocsi, hogy nem lesz hozzájuk alkatrész, mivel ők maguk az alkatrész.
Én azt a taktikát szoktam követni, hogy folyamatosan fejlesztem a gépem.
Gépházat pl. szinte egyáltalán nem cserélek. A tápot is csak akkor, ha tönkre ment, vagy egy új fejlesztést már nem bír el.
Általában ciklusban gondolkodva érdemes a dolgot csinálni. Alaplap, proci, memória egyben. A videokártyát meg egy eltolt ciklusban.
Általában ha a rendszered játékhoz lassú, a leggyakrabban videokártya cserével sokat tudsz rajta dobni. A proci-alaplap kombó, ha az eredeti vásárlás alkalmával egy megfelelő kategóriát veszel, akkor nagyjából 4-5 évig kiszolgál, lazán. Videokártyát meg 2-3 évente érdemes cserélni. Nálam jelenleg a 60-70 ezres kategória a lélektani határ. Ha a jelenlegi kártyámnál nem tudok lényegesen jobbat venni ennyiért, akkor halasztom... :)
A 2 éves csereciklust pedig gondold át. Ha nem értesz hozzá, akkor vidd el egy szervizbe, vagy ismerőshöz.
Gyakran a lassulást egy szoftveres optimalizációval meg tudod oldani. Érdemes megnézni a háttérben futó alkalmazásokat. Különösen a cloud alapú, vagy social média jellegűeket, valamint a real time security appokat. Elég durván meg tudnak fektetni még egy erőművet is. Ha meg a jelenlegi gépedben nincs SSD, akkor INSTANT GET!
Esetleg nézz meg AMD konfigokat is!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Így van jelenleg a 16 GB szinte minden játéknak elég. Kérdés mi lesz 2 év múlva.
Ezért kell olyan alaplapot venni, amelyiken minimum RAM slot van. 2-t teleraksz vásárláskor 2x8GB, ha meg elfogy 3 év múlva (ha egyáltalán) akkor meg az addigra olcsó ramodat megveszed hozzá "gombokért".
Nem az a fontos, hogy milyen dizájnos a "lap" kinézete, meg hogy milyen über kimenetek, meg + funkciók vannak hozzá. Mert gyakran az ilyen marhaságok miatt szorzódik 2-vel az ára.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezért kell olyan alaplapot venni, amelyiken minimum RAM slot van. 2-t teleraksz vásárláskor 2x8GB, ha meg elfogy 3 év múlva (ha egyáltalán) akkor meg az addigra olcsó ramodat megveszed hozzá "gombokért".
Nem az a fontos, hogy milyen dizájnos a "lap" kinézete, meg hogy milyen über kimenetek, meg + funkciók vannak hozzá. Mert gyakran az ilyen marhaságok miatt szorzódik 2-vel az ára.
Nálam alap, hogy csak 4 ram slotosat veszek még mATXből is. Tudom, hogy 4 ramnál már latencyt bukok, de a nem indul el a játék és a 3 FPSel kevesebbet tol között igen nagy a különbség. :)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Nálam alap, hogy csak 4 ram slotosat veszek még mATXből is. Tudom, hogy 4 ramnál már latencyt bukok, de a nem indul el a játék és a 3 FPSel kevesebbet tol között igen nagy a különbség. :)
Én meg nem veszek mATX-et sem. ;)
Csak a nagy lap. Messzebb vannak rajta az áramköri elemek, ergo jobban hül az egész alaplap. Egyszer figd meg valamelyik alaplapi chipszet hűtőbordát. Utánna káromkodni nem ér!:D:D:D
Most látom, hogy lemaradt a 4-es szám...:oops:
 
M

molnibalage

Guest
VGA-k terén az RTX az egyetlen számottevő váltás, meg az, hogy 4K felbontás-mánia van, csak hardver nincs hozzá.
Pontosan ezt látom. A 4K felbontás számítás igényének közelében a VR van, de az meg kb. repszimet leszámítva eleve felesleges az én szememben. Amihez eleve olyan hardver kell, hogy beszarsz. A 4K monitor kijelzőn a hülyeség csúcsa.

Mintapélda a Control, gyakorlatilag minden maxon 4K felbontás mellett még egy RTX 2080 Ti-n sem stabil 60FPS. Ahhoz RTX Titan kell...
És full HD-ban? Ott meg sanszosan hasít.

Elfelejteték sokan, hogy ez hajdan teljesen normális volt, Crysis időszak megvan? Anno álleejtős effektek és grafika, cserébe max.-ra húzva nem volt a megjelenésekor hardver, ami elbírta volna. Na és, időtállóbb játék maradt, még évekkel később is megérte elővenni, hogy a legújabb vason egy kicsit játsszon az ember...
Inkább benchmarknak jó. Én biztos nem játszanék vele, mert akkor sem érdekelt, bár ez egyéni preferencia.

Az a baj, hogy a 8GB már kevés (már egy Resident Evil 2 Remake is megugorja), a 16GB alapnak tekinthető, a 32GB pedig előre látás. Csak hát 32GB normális DDR4 RAM-ból inkább 60e Ft körül kezdődik... :(
Na, de az előrelátás nem az, hogy veszel olyan alaplapot, amibe elfér még plusz cella, de még nem veszed meg a RAM-ot? Az ingyé van...

Egyébként ilyen téren a víz sem garancia a csendre. Egy jó ház viszont sokat számíthat... ;)
Gyakorlatilag az összes ház a termodinamikai ökörség csúcsa. Mert kb. a ház oldallapjának befoglaló méretének 80%-át elérő átmérőjű lassú venti kellene mindre. Hogy a házban levő levegő mindig szoba hőmérsékletű legyen. Gépészmérnök szemmel üvölteni támadna kedvem, hogy milyen szar házakat adnak el milyen áron. Egyszer volt ilyen házam, de abban meg túl gyorsan forgott ez a nagy venti. Komolyan elgondolkoztam azon, hogy kik azok a zsenik, akik ennyire képtelenek belőni azt, hogy mikor elégséges és csendes a hűtés...?
Otthon régen volt olyan gépem, aminek le kellett szedni az oldalát nyáron 30 fokos szobahőmérséklet táján és egyből 15 fokkal hűvösebb lett a ház.

Az RTX-et támogató VGA is a 20x0 széria is? Nekem azt "szakértették" meg, hogy nem jó az alaplapomba sőt, azt is regélték, hogy a DDR5 RAM-ot sem képes kezelni. sőt, még a DDR4-et sem. (Nekem DDR3 van.) Én régen elvesztettem már a fonalat. Ha mindkettő fals és belefér a VGA A gépembe, akkor viszont nem látom értelmét teljesen új gépnek. Vagy belemegy, csak az alaplap korlátozza ezek teljesítményét?

Hát, ha tényleg a csendes gépeket szereted akkor ott az és helyett egy vagy logikai kapu kell. Egy normálisan összerakott, szigetelt, bővíthető, VGA helyel rendelkező ház kb ott kezdődik, valamint a Noctua is szereti megnyomni a tollat. De ők a legjobbak.
Csak simán értelmes házat kéne tervezni, amin minimális huzattal is a légcsere nagy. Azt nem 3-6 cm-es ventikkel kéne elérni, csak az ipar a jelek szerint teljesen hülye és az áramlástan és zajvédelem alapjait sem ismerik... Nem tudok más magyarázatot adni arra, hogy miért olyan házakat gyártanak, amilyet...

Pontosan! Sajnos sokan bedőlnek a marketingnek. A képfrissítés többet számít. 2k 144Hz és kész. Sokkal gördülékenyebb és játék közben nem nagyon lehet megmondani a különbséget, ha jó a monitor.



Tökéletesen igazad van.
PCIe 4.0 amit nem fogsz kihasználni sokáig
7nm Amivel szenvednek már egy ideje, szóval első generációt meg nem venném
DDR5 megfizethetetlen lesz eleinte ráadásul előnye sem lesz olyan nagy az első generációkban
Procinál meg marad az évente 2 új mag, 100 mhz és 5% IPC növelés.
A kérdés akkor számomra igazából az, hogy az alaplap tudja-e kezelni a 20x0 szériát és legalább a DDR4 RAM-ot. Meg, hogy a VGA elfér-e a gépben a hűtővel. De hogy ezt hogyan derítsem ki... Mert ehhez nem értek. Valaki itt? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
Én meg nem veszek mATX-et sem. ...
Magamnak én sem, de a megrendelő dönt. Ha ő picicukiházat akar én szólok, hogy max 3 évig fogja kibirni neki, rohadt zajos lesz és thermal throttlingolni fog mint a szar.....úgyse érti úgyhogy kicsi cuki házat akar majd.
Második gépnél majd rámbízza :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
A kérdés akkor számomra igazából az, hogy az alaplap tudja-e kezelni a 20x0 szériát és legalább a DDR4 RAM-ot. Meg, hogy a VGA elfér-e a gépben a hűtővel. De hogy ezt hogyan derítsem ki... Mert ehhez nem értek. Valaki itt? :)
Az alaplap által (ami valójában ma már a processzor által vezérelt) használt ramnak semmi köze a VGAhoz.
Ha van PCIe 16x slotod és fizikailag belefér (általában a hosszúsággal szokott baj lenni, de nekem pl a magasság volt gond, mert a dellnek hülye gépháza van, vagy ha mellette van még pár kártya akkor az sem vicces, ha túl vastag a kártya.) akkor nem lesz gond.
A baj max a tápegységgel lehet, hogy nincs neki megfelelő csatlakozója.

Teendőd:
1 a PCIe megvan, mert a régi kártyád is megy
2. kinézel egy új kártyát ami szimpi és megnézed milyen hosszú. Utána leméred a gépben van-e annyi hely. (pl ha a mostani kártyával összehasonlítod az adatait látszik mennyire fog valamilyen irányba kilógni.)
3. Megnézed a kiszemelt kártyának milyen tápcsati kell
4. megnézed a PSUdon van-e olyan. Ha nincs no para vannak átalakítók.
5. megvesz kicsrél bedug élvez.

Nekem egy ilyen őskövületben van a 1660Ti:
https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/precision-t3600/pd

ezzel a fatüzeléses procival:
https://ark.intel.com/content/www/u...20-10m-cache-3-60-ghz-0-0-gt-s-intel-qpi.html

tökéletesen működik vele.

DDR4 et nem tud kezelni a lapod, mert pl más a feszültség amit használ. Ne is próbáld bele.
Amúgy DDR3 1600-asal is mennek jól a játékok. Én is azt használom. FPSt nem befolyásolja full HDben.
 
M

molnibalage

Guest
Az alaplap által (ami valójában ma már a processzor által vezérelt) használt ramnak semmi köze a VGAhoz.
Ha van PCIe 16x slotod és fizikailag belefér (általában a hosszúsággal szokott baj lenni, de nekem pl a magasság volt gond, mert a dellnek hülye gépháza van, vagy ha mellette van még pár kártya akkor az sem vicces, ha túl vastag a kártya.) akkor nem lesz gond.
A baj max a tápegységgel lehet, hogy nincs neki megfelelő csatlakozója.

Teendőd:
1 a PCIe megvan, mert a régi kártyád is megy
2. kinézel egy új kártyát ami szimpi és megnézed milyen hosszú. Utána leméred a gépben van-e annyi hely. (pl ha a mostani kártyával összehasonlítod az adatait látszik mennyire fog valamilyen irányba kilógni.)
3. Megnézed a kiszemelt kártyának milyen tápcsati kell
4. megnézed a PSUdon van-e olyan. Ha nincs no para vannak átalakítók.
5. megvesz kicsrél bedug élvez.

Nekem egy ilyen őskövületben van a 1660Ti:
https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/precision-t3600/pd

ezzel a fatüzeléses procival:
https://ark.intel.com/content/www/u...20-10m-cache-3-60-ghz-0-0-gt-s-intel-qpi.html

tökéletesen működik vele.

DDR4 et nem tud kezelni a lapod, mert pl más a feszültség amit használ. Ne is próbáld bele.
Amúgy DDR3 1600-asal is mennek jól a játékok. Én is azt használom. FPSt nem befolyásolja full HDben.
PSU az a táp? Honnan tudom, hogy van-e elég tartalék kraft a tápban ehhez?
Maj lefotózom akkor otthon a gépem, hogy mi a mai helyzet és le is mérem.

Más.
Telefonra 4K. Jáj..
Szép hogy tudja, de minek?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Az alaplap által (ami valójában ma már a processzor által vezérelt) használt ramnak semmi köze a VGAhoz.
Ha van PCIe 16x slotod és fizikailag belefér (általában a hosszúsággal szokott baj lenni, de nekem pl a magasság volt gond, mert a dellnek hülye gépháza van, vagy ha mellette van még pár kártya akkor az sem vicces, ha túl vastag a kártya.) akkor nem lesz gond.
A baj max a tápegységgel lehet, hogy nincs neki megfelelő csatlakozója.

Teendőd:
1 a PCIe megvan, mert a régi kártyád is megy
2. kinézel egy új kártyát ami szimpi és megnézed milyen hosszú. Utána leméred a gépben van-e annyi hely. (pl ha a mostani kártyával összehasonlítod az adatait látszik mennyire fog valamilyen irányba kilógni.)
3. Megnézed a kiszemelt kártyának milyen tápcsati kell
4. megnézed a PSUdon van-e olyan. Ha nincs no para vannak átalakítók.
5. megvesz kicsrél bedug élvez.

Nekem egy ilyen őskövületben van a 1660Ti:
https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/precision-t3600/pd

ezzel a fatüzeléses procival:
https://ark.intel.com/content/www/u...20-10m-cache-3-60-ghz-0-0-gt-s-intel-qpi.html

tökéletesen működik vele.

DDR4 et nem tud kezelni a lapod, mert pl más a feszültség amit használ. Ne is próbáld bele.
Amúgy DDR3 1600-asal is mennek jól a játékok. Én is azt használom. FPSt nem befolyásolja full HDben.
Annyival kiegészíteném, hogy a tápot nem csak csatlakozó szinten érdemes egyeztetni, mert előfordulhat, hogy az új kártyát össze tudod henkölni átalakítókkal 12V-os betápokkal, azonban ha az új kártya áramfelvételét már nem viseli el a régi tápod, akkor nem fog elindulni a gép. No para. 1-2-vel nagyobb táp, és sikítani fog.
Jártam így, tapasztalatból mondom! ;):p:D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Annyival kiegészíteném, hogy a tápot nem csak csatlakozó szinten érdemes egyeztetni, mert előfordulhat, hogy az új kártyát össze tudod henkölni átalakítókkal 12V-os betápokkal, azonban ha az új kártya áramfelvételét már nem viseli el a régi tápod, akkor nem fog elindulni a gép. No para. 1-2-vel nagyobb táp, és sikítani fog.
Jártam így, tapasztalatból mondom! ;):p:D
530-as Be Quiet-je van. Az bírni fogja.

@molnibalage PSU a táp igen (power supply unit)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Köszi.
Asszem 1 db 8 GB-os cellám van. A kérdés az, hogy milyen RAM az, amit még értelmesen mellé lehet tenni? Mert ezek 5 éves RAM cellák. Nem elavultak ezek ma már?
Egyben konfigot sanszosan könnyebb eladni, mint csak darabokat, ez a másik, ami miatt eddig mindig teljes gépet cseréltem.

Bár igazából Cifu kommentje után nagyon elkezdtem töprengeni, hogy előbb meg kéne venni mindkét gammát és akkor dönteni, hogy egyáltalán kell-e bármit is vennem. Mert a végén még kijön az, hogy mostani géppel is nagyon jól játszhatóak lesznek ezek, ha esetleg picit húzok a gép teljesítményén...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A BIOSban látja a dedikált chipet? Ha igen, akkor valószínű tényleg a Windows lesz a ludas.

Feladom.
Felrántottam egy Ubuntut, annyi változás, hogy néha megy a ventilátor, elvileg kapcsolható a dedikált GPU, de ugyanúgy 800Mhz.
BIOS-ban egyetlen beállítás van, ami lehet Always low frequency meg Dynamic frequency...

Lehet öt év viszonylag intenzív használat után (volt, hogy komplett éjszakai műszakot végig Elite Dangerous-oztam) megfeküdt az áramtalanítás miatt?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Bár igazából Cifu kommentje után nagyon elkezdtem töprengeni, hogy előbb meg kéne venni mindkét gammát és akkor dönteni, hogy egyáltalán kell-e bármit is vennem. Mert a végén még kijön az, hogy mostani géppel is nagyon jól játszhatóak lesznek ezek, ha esetleg picit húzok a gép teljesítményén...

Outer Worlds kijön Switch-re is ami minden csak nem erőgép.
 
M

molnibalage

Guest
Outer Worlds kijön Switch-re is ami minden csak nem erőgép.
Lövésem sincs, hogy mi az az Outer World. A AAA címek közül csak a Dying Light 2 és a CP2077 érdekel a közeljövőben, mivel csak PC-m van. Ezen kívül semmit nem látok, ami igényelné az erősebb vastat, legfeljebb a Falcon BMS 4.34, ha nem akarok kompromisszumokkal játszani.
(Hegyekben állnak a régi játékok, amire még mindig nem volt időm, ezért egy ideje már nem veszek semmit már sale-en sem...)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Belemegy. Egy 8 éves 2. generációs Xeont használok 1660Ti-al. Full HDben minden megy ultrán 60 FPS-el és a GPU csak 60% környékén van.
Persze a CP2077-nek vagy star citizennek kevés lesz. Tervbe is van addigra a ryzenesítés. :)

Biztos vagy te abban, hogy kevés lesz? Függően attól melyik Xeon, élek a gyanúval, hogy ha nem is ultrán, de elfutna ott is.

PCIe 4.0 amit nem fogsz kihasználni sokáig

Ebben nem feltétlen értek egyet, a fő gond a PCI-Express csatornák száma. Az Intelnél ugye továbbra is 16 sáv van V3.0-ás sebességgel, meg az alaplapról jön még jó esetben egy 4x az NVMe-nek. Én még elvagyok a kis Ivy Bridge esetében úgy, hogy a hálókártya és a VGA megy 8x - 8x 3.0-ás sebességgel (a hálókártyának elég lenne 4x, de ez a fránya Intel csak így tudta megoldani), és ezzel tök jól elvannak. Viszont emiatt nincs opció NVMe-re (alaplapi nincs ugye, plusz szabad 16x foglalat se, amit tudnék használni).

Na most a Zen2 számomra legnagyobb dobása az, hogy van 16+4+4 PCI-Express sávja, és ezek dupla sebességűek a 3.0-hoz képest. Tehát a 8x PCI-Express 4.0 azonos a 16x 3.0-val. Zoink. Ez a jövőtállóság.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 350
113
Sosem értettem azt, hogy az emberek miért akarnak világító szarokat a gépük belsejébe, meg üvegoldalt rá. Ha a monitort bámulod, akkor úgy sem látod. Ha meg ki van kapcsolva, akkor meg úgy sem világít! :D:D

Pontosan ugyanígy voltam vele én is. Aztán vettem egy előre összerakott gépet - abszolút nem volt szempont az üvegoldal meg a "világító szarok".
Van abban valami hogy mégiscsak látsz valami mozgást ott belül - az automata vs quartz hasonlat jut eszembe.
Ha meg ki van kapcsolva akkor szunnyad a dög. :)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Pontosan ezt látom. A 4K felbontás számítás igényének közelében a VR van, de az meg kb. repszimet leszámítva eleve felesleges az én szememben. Amihez eleve olyan hardver kell, hogy beszarsz. A 4K monitor kijelzőn a hülyeség csúcsa.

Azért a hülyeség csúcsának nevezni túlzás, anno, mikor az 1024x768 volt bevett CRT monitoros felbontás, és jöttek az első 1680x1050 pixeles LCD-k, ott is mondtuk, hogy minek az... :D

Nem rossz a 4K, mert az élsimításra kevesebb erőforrás kell. Csak éppen horror erőforrás-igénye van...

És full HD-ban? Ott meg sanszosan hasít.

Hát függően attól, ki mire mondja azt, hogy "hasít". Az RTX 2060 kevés oda, RT medium beállításokkal 40-60 FPS, RT High esetén már 20 FPS-ig is benéz.
RTX 2070 Super esetén RT High már közel van az ideálishoz, 45-56 FPS, de ha vajsima min 60 FPS-t vársz, akkor RTX 2080 Ti kell (ott min. 62 FPS)...

Erre vannak eredmények és képek.

Inkább benchmarknak jó. Én biztos nem játszanék vele, mert akkor sem érdekelt, bár ez egyéni preferencia.

Mint játék én sem estem hanyatt tőle. De ezzel együtt a víz meseszép volt a maga idejében, és olyan dolgokat tudott, amik még manapság is sok játékból hiányoznak, például a tengerparti pálmafák gépkarabéllyal való "kivágása", a bizonyos szintig rombolható környezet, stb.

Na, de az előrelátás nem az, hogy veszel olyan alaplapot, amibe elfér még plusz cella, de még nem veszed meg a RAM-ot? Az ingyé van...

Pro és kontra, látta valaki előre, hogy tavaly kb. duplájára emelkedtem a RAM árak például? :)

Gyakorlatilag az összes ház a termodinamikai ökörség csúcsa. Mert kb. a ház oldallapjának befoglaló méretének 80%-át elérő átmérőjű lassú venti kellene mindre. Hogy a házban levő levegő mindig szoba hőmérsékletű legyen. Gépészmérnök szemmel üvölteni támadna kedvem, hogy milyen szar házakat adnak el milyen áron. Egyszer volt ilyen házam, de abban meg túl gyorsan forgott ez a nagy venti. Komolyan elgondolkoztam azon, hogy kik azok a zsenik, akik ennyire képtelenek belőni azt, hogy mikor elégséges és csendes a hűtés...?
Otthon régen volt olyan gépem, aminek le kellett szedni az oldalát nyáron 30 fokos szobahőmérséklet táján és egyből 15 fokkal hűvösebb lett a ház.

Következő DIY projectnek egy ideális áramlású ház megtervezése és megépítése? ;)

Az RTX-et támogató VGA is a 20x0 széria is? Nekem azt "szakértették" meg, hogy nem jó az alaplapomba

Akkor szerintem arra az illetőre ne nagyon hallgas a jövőben PC hardware témák kapcsán... :p
Simán tudja kezelni. ;)

sőt, azt is regélték, hogy a DDR5 RAM-ot sem képes kezelni. sőt, még a DDR4-et sem. (Nekem DDR3 van.)

Attól, hogy nem képes kezelni, a RAM-ot még tudod bővíteni, nem? Ez a lényeg ilyenkor...