Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ez alapján nem tudom, hogy megér-e majd kétszerannyit egy használt (?) OLED. OK, 5 collal nagyobb, de a betett videón hol ez, hol az volt a jobb.
A korábban mondott a "tűz leesik a képernyőről" meg szebb volt a QLED TV-n...
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Ugye ez most azért függ attól, hogy milyen kijelzőn is nézi az ember, mert egy IPS kijelzőn nem lesz OLED fekete az OLED fekete. A legegyszerűbb tényleg az, ha egy Mediamarktba elnézegeti az ember ideig-óráig vagy átmegy a barátjához/ismerőséhez és megnéz rajta mondjuk egy Avatart vagy játszik rajta kicsit például az Ori and the Blind Forest-tel.

Én se hittem el, de az ismerősünk OLED TV-je és az OLED-es Zenbookja meggyőzött arról, hogy a mi nanoLED TV-nk képe majdhogy nem sehol sincs ahhoz képest, főleg úgy, hogy mi szeretjük a horror filmeket, ahol azért sok a sötét jelenet. Én személyesen már csak OLED-et vennék, de ezt mindenki döntse el magának megéri-e neki azt az árat.
 
M

molnibalage

Guest
Ugye ez most azért függ attól, hogy milyen kijelzőn is nézi az ember, mert egy IPS kijelzőn nem lesz OLED fekete az OLED fekete. A legegyszerűbb tényleg az, ha egy Mediamarktba elnézegeti az ember ideig-óráig vagy átmegy a barátjához/ismerőséhez és megnéz rajta mondjuk egy Avatart vagy játszik rajta kicsit például az Ori and the Blind Forest-tel.

Én se hittem el, de az ismerősünk OLED TV-je és az OLED-es Zenbookja meggyőzött arról, hogy a mi nanoLED TV-nk képe majdhogy nem sehol sincs ahhoz képest, főleg úgy, hogy mi szeretjük a horror filmeket, ahol azért sok a sötét jelenet. Én személyesen már csak OLED-et vennék, de ezt mindenki döntse el magának megéri-e neki azt az árat.
Eleve a gondom az, hogy miért csak 48 colban van OLED TV?
Nekem 43-ban is elég lenne. Eleve ott kezdődik, hogy kb. 2,5-3 méternél messzebbről nem is fogom nézni.

Nekünk kb. 130 cm helyünk van, oda kéne beférnie egy 122 cm-es TV-nek.
Nem szép és mellette van a router is, aminek el kell férnie, mert álló kivitel az istenadta.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Eleve a gondom az, hogy miért csak 48 colban van OLED TV?
Nekem 43-ban is elég lenne. Eleve ott kezdődik, hogy kb. 2,5-3 méternél messzebbről nem is fogom nézni.

Nekünk kb. 130 cm helyünk van, oda kéne beférnie egy 122 cm-es TV-nek.
Nem szép és mellette van a router is, aminek el kell férnie, mert álló kivitel az istenadta.

Amit én szoktam csinálni ha tech cucc kell:
Kinézem ár/értékben mi lenne a megfelelő, majd megnézem amazon-on az értékeléseit.

Ha jó akkor mehet, ha lehuzzák mert pár hónap alatt megpusztul stb. akkor nézem a következő jelöltet.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Eleve a gondom az, hogy miért csak 48 colban van OLED TV?
Nekem 43-ban is elég lenne. Eleve ott kezdődik, hogy kb. 2,5-3 méternél messzebbről nem is fogom nézni.

Nekünk kb. 130 cm helyünk van, oda kéne beférnie egy 122 cm-es TV-nek.
Nem szép és mellette van a router is, aminek el kell férnie, mert álló kivitel az istenadta.
A legújabb OLED-eknél ott van a 42"-es, idei darab: LG OLED42C21LA

Ez esetleg jó lehet akkor :)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Nah, hát a TV képe szép és jó, csak már 5 perc után ostoba gyökér az UI.
A Youtubeot választva egész egyszerűen a kereső felületet nem hozható vissza. Sehogy.
Egy feketeség van, ahol kéne lennie.

Csak az ajánlott és minden más szar között tudok váltogatni, de a fiókkezelés és semi más nem érhető el.

Okostévé a faszom az...
 
M

molnibalage

Guest
Ez melyik tévé lett végül?

Asszony rácsatlakozott laptoppal, utána meg helyreállt a rend.
A Vodafone felületén keresztül mindig működött.

A PC-m viszont nem tudja végrehajtani a képernyőre csatlakozást, nem értem miért. Látja, de nem megy neki.
Engedélyezve van, a PC-n jön az üzenet, hogy nem sikerült és kész. Mert csak.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 083
16 361
113

Asszony rácsatlakozott laptoppal, utána meg helyreállt a rend.
A Vodafone felületén keresztül mindig működött.

A PC-m viszont nem tudja végrehajtani a képernyőre csatlakozást, nem értem miért. Látja, de nem megy neki.
Engedélyezve van, a PC-n jön az üzenet, hogy nem sikerült és kész. Mert csak.

Ó, akkor passz. Samsungom sosem volt (részben ilyen jellegű gondok miatt, mintha egyszerűen nem gondolnák át a dolgokat), LG-m van, annak viszonylag értelmes a WebOS-nek nevezett saját rendszere.

Tudásban kb ugyanott lehetnek de az LG smart rendszere általános vélemény szerint jobban sikerült mint a konkurrenciáé, itt gond nélkül lehet belépni mindenhova, QR kódokkal lehet gyorsítani az összekapcsolást, ami kifejezetten jó ötlet. A régi LG-m is viszonylag értelmesen működött (ik), csak valami rettenet lassú proci kínlódik benne.

A PC csatlakozás talán hálózati probléma.
 
M

molnibalage

Guest
Amit még nem értek, minden új TV-nél.
Milyen algoritmus van benne, ami mintha megpróbálna felskálázni és 60 FPS-íteni minden filmet?
Rém hülyén néz ki az eredmény és totál természetellenes az egész. Minta parallax lenne több réteg a filmen és a mozgás is darabos lesz tőle.
Nem lehet ezt kikapcsolni valahogy? Borzasztó.
 
M

molnibalage

Guest
Amit még nem értek, minden új TV-nél.
Milyen algoritmus van benne, ami mintha megpróbálna felskálázni és 60 FPS-íteni minden filmet?
Rém hülyén néz ki az eredmény és totál természetellenes az egész. Minta parallax lenne több réteg a filmen és a mozgás is darabos lesz tőle.
Nem lehet ezt kikapcsolni valahogy? Borzasztó.
Hála istennek megtaláltam hol lehet kikapcsolni ezt a sok szarságot.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Amit még nem értek, minden új TV-nél.
Milyen algoritmus van benne, ami mintha megpróbálna felskálázni és 60 FPS-íteni minden filmet?
Rém hülyén néz ki az eredmény és totál természetellenes az egész. Minta parallax lenne több réteg a filmen és a mozgás is darabos lesz tőle.
Nem lehet ezt kikapcsolni valahogy? Borzasztó.
Motion smoothing meg hasonló neveken futnak az ilyen temporális interpoláló funkciók, és a sátán szülötte mind ;)
Ha már arra jársz, érdemes a noise filtereket is kilőni, sokszor ráugranak a film természetes szemcsézettségére is, ilyen vízfestménnyé változtatva az élményt.
 
M

molnibalage

Guest
Motion smoothing meg hasonló neveken futnak az ilyen temporális interpoláló funkciók, és a sátán szülötte mind ;)
Ha már arra jársz, érdemes a noise filtereket is kilőni, sokszor ráugranak a film természetes szemcsézettségére is, ilyen vízfestménnyé változtatva az élményt.
Mindent is kilottem. Kinek van igenye ezekre a szarokra?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mindent is kilottem. Kinek van igenye ezekre a szarokra?

Ha van rá igény, ha nincs ezek olyan feature-ök amiket ki lehet rakni a prospektusba, hogy meglegyen a 2 oldalas lista miért ezt a TV-t válaszd ne a másik ugyanolyat.

Meg lehet normálisan is csinálni a felskálázást, de ahhoz teljesítmény is kell, Xbox pl. úgy feljavítja pl. a DVD-ket 4K/60fps-re, hogy kenterbe veri a legtöbb "HD" tv adót.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and cirqle
M

molnibalage

Guest
Ha van rá igény, ha nincs ezek olyan feature-ök amiket ki lehet rakni a prospektusba, hogy meglegyen a 2 oldalas lista miért ezt a TV-t válaszd ne a másik ugyanolyat.

Meg lehet normálisan is csinálni a felskálázást, de ahhoz teljesítmény is kell, Xbox pl. úgy feljavítja pl. a DVD-ket 4K/60fps-re, hogy kenterbe veri a legtöbb "HD" tv adót.
A felskálázást még értem, de hogy teljesen természetellenes lesz az egész és még a mozgás is szagattott és természetellenes lesz?
És a durva az, hogy egyeseknek nem tűnik fel, hogy mi a baj. A feleségem húga nem is értette, hogy miről beszélek, hogy mi a baj, hogy miért fos ez.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Más.

Az asszony Dell inspiron 3593 laptopja egyre szarabb. Hetekig teljesen jó, majd hajlamos nem működni a wifije annak ellenére, hogy fent lóg a hálón. De nincs sávszélje, mert csak. Képtelenek vagyunk rájönni mi a franc baja van. Egy ideig csinálja, aztán helyrejön, mintha mi se történt volna.
A töltő csatlakozó is kontakt hibás, kb. csak asztalra téve tölt.

Kis milyen lapotopot ajánlanátok úgy, hogy azért ennél picivel jobb VGA legyen benne és esetleg 16GB RAM? De ez utóbbi nem prioritás.
A jobb VGA igen, mert azért szoktott játszani is vele, de nagyon nem friss játékokkal.

350k-ig lenne mondjuk a költségplafon, az érdekelne, hogy ebbe mi fér bele.
 
M

molnibalage

Guest
Az asszony gépe elég érdekes módon szarakszik.
Csak a Chrome-on nem megy a Net, de a torrent pl. működik, de a Edge-en keresztül is van Net.
Mi a pék okozhatja ezt?

Mert akkor a random Net hiba is lehet, hogy szofveres hülyeség a háttérben és nem a wifi volt a szar.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Az asszony gépe elég érdekes módon szarakszik.
Csak a Chrome-on nem megy a Net, de a torrent pl. működik, de a Edge-en keresztül is van Net.
Mi a pék okozhatja ezt?

Mert akkor a random Net hiba is lehet, hogy szofveres hülyeség a háttérben és nem a wifi volt a szar.
Valami egzotikus chrome plugin?
Milyen chipset az a wifi?