Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Ennek a VGA-ja mennyivel erősebb, mint amit linkeltem a dell gépnél?
Mert tényleg bitang jó ajánlatnak tűnik ennyiért.
Csak a belső tár az, ami nagyon kicsi a mostanihoz mérve, de hát egy külső tárhely / USB megoldja a fontos képek és anyagok biztonsági mentését.
A GTA V, 4:41-től.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Tudom, hogy kicsit túl van a határon viszont ez latest gen, így sokáig jó lehet.
Vivobook S 15 OLED, 6800H és 3050 Ti

Windows kulcsnak pedig:
Allkeyshop
(am ezt az oldalt mindenkinek ajánlom, mindenhez van kulcs rajta kb.)
Odáig ok, hogy megveszed a digitális kulcsot, de egy full üres laptopra hogyan kerül fel a win?
Ennyit nagyon nem akarunk költeni.
A 270k-s gép bőven, bőven jó. A 3 éve vett gép került majdnem ennyibe és töredékét sem tudja.
A GTA V, 4:41-től.
Ha csak full HD már agyonveri a mostanit...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem ne sokat gondolkozz, a mások által is ajánlott Vivobook S15 amit linkeltem nem tudom meddig akciós.
(Ryzen 7 és 5-ben ugyanaz a Vega 7-es GPA van, így gaming-ben 0 különbség, a dual channel RAM sokkal többet számít manapság)

271 490 Ft 381 990 Ft Megtakarítás 110 500 Ft

Jól látom, hogy ez az AUSUS hivatalos estore-ja?
Rendelés nélkül azt nem találtam meg az ÁSZF-be, hogy a szállítás / átvétel hol és hogyan történhet meg.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Jól látom, hogy ez az AUSUS hivatalos estore-ja?
Rendelés nélkül azt nem találtam meg az ÁSZF-be, hogy a szállítás / átvétel hol és hogyan történhet meg.

Nekem anno GLS házhoz hozta ingyen, ha lett volna garanciális problémám szintén a GLS jött volna érte.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Odáig ok, hogy megveszed a digitális kulcsot, de egy full üres laptopra hogyan kerül fel a win?
Ennyit nagyon nem akarunk költeni.
A 270k-s gép bőven, bőven jó. A 3 éve vett gép került majdnem ennyibe és töredékét sem tudja.

Ha csak full HD már agyonveri a mostanit...

Windows honlapjáról le kell szedni a Win11 telepítőt, aztán ott kiválasztani hogy boot pendrive-t csinálsz. Az megcsinálja neked az USB-t.

Bedugod a pendriveot az új laptopba. Utána az új laptopon be kell lépned a BIOS-ba, beállítani hogy az USB legyen az elsődleges Boot meghajtó, és azt is be kell állítani, hogy csak UEFI boot legyen, Legacy már nem. Utána BIOS-bán mentes és kilépés, a laptop ezután újraindul és látnod kell majd a telepitot. A telepítés végén kéri majd a kulcsot, amit megvettél.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
A legegyszerűbb pedig, nCore-ról leszeded a telepitot, Rufus-szal kiirod pendrive-ra és amikor végzett az installer beírod a kulcsod.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 718
15 516
113
Odáig ok, hogy megveszed a digitális kulcsot, de egy full üres laptopra hogyan kerül fel a win?
Ennyit nagyon nem akarunk költeni.
Vagy felteszel ingyen valamilyen linuxot. Kevesebbet eszik, kevesebb tárhelyet foglal, biztonságosabb. Steames játékok nagy része mostmár elég jól fut linux alatt, szóval megérhet egy próbát, ha van ilyesmire affinitásod.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Adható meg időpont, hogy mikor? Mert há napközben nem vagyok itthon. :)

Az manapság legtöbb futárnál alap szolgáltatás.

Én pl. legutóbb DPD-nél átrakattam dec. 02-ről dec. 06 délelőttre a kiszállítást.

Mikor nem jött meg hívtam az ügyfélszolgálatot ami azonnal kapcsolta az automatát ami kamu csengetéshangot játszott be miközben pörögtek a másodperceim. 2 perc szarakodás után kinyomtam.
2 nappal később hívott az eladó, elmondtam neki a szitut.
Ő is felhívta őket és kiderült eltűnt a csomag, azt lehúzták, hogy a kocsiról lekerült, de a raktárban már nem vették át...

De ki a faxom lop el egy 31 kg-os gyümölcslé csomagot?...
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Ha szeretne trójait az op rendszerbe integrálva futtatni akkor mindenképp ezt csinálja :D
Hivatalos MSDN telepítő van imagelve, több vírusirtón átfutva se dob semmilyen vírust. Szóval attól nem kell félni. Ellenben a KMS Activatorral már lehetnek bajok.

De azt meg ki lehet kerülni azzal ha van rendes kulcsod.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 964
19 279
113
Hivatalos MSDN telepítő van imagelve, több vírusirtón átfutva se dob semmilyen vírust. Szóval attól nem kell félni. Ellenben a KMS Activatorral már lehetnek bajok.

De azt meg ki lehet kerülni azzal ha van rendes kulcsod.
És miért jobb ez, mint az MS toolal leszedni a telepítőt, amiben kb negyed év csúszással a frissítések is integrálva vannak, stb.?
A héten szívtam kicsit, hogy most nincs (olyan szintű) MSDN-em, és egy spécibb kiadás (Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 x64) kellene, és nehéz így hozzájutni, de "civil" változatot Media Creation toolal 5 perc alatt megcsinálja anyukám is, garantáltan tiszta forrásból.

(Amúgy a Rufus szerintem is jobb mint a media creation tool, de akkor még azzal is kell vacakolni, az MS toolja teljesen egyértelmű, csak olvasni kell tudni hozzá, és bárki tudja használni)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 964
19 279
113
Vagy felteszel ingyen valamilyen linuxot. Kevesebbet eszik, kevesebb tárhelyet foglal, biztonságosabb. Steames játékok nagy része mostmár elég jól fut linux alatt, szóval megérhet egy próbát, ha van ilyesmire affinitásod.
Nézd, én se bírom molni egyes dolgait, de ennyire azért nincs a bögyömben...
(10+év desktop linux, 3 év desktop bsd felhasználással a hátam mögött)

10k alatt van egy windows licenc kulcsos oldalról, ami az EU-ban legális. A macre mire a küső egeret tudod használni, hdmi monitor scalinget m,egcsinálod, stb, többe kerül a BetterMouse BetterDisplay Better..., mint egy Windows Pro bolti ára, és még úgy is fosabb UX-e van... Szóval nem olyan drága az a windows.
Vagy a fent említett IoT edition, ami meló közben jött szembe, és amire a support vége: Jan 13, 2032, kerül a licenc kb 65k-ba (csak újratelepítéshez lenne médiám... a gépen rajt' a matrica, megvan a licenc oklevél), évi 7k az, hogy lesz hozzá biztonsági frissítés, stb. Ennyit az ingyenes adroidért is kifizetnék a telefonomra évente, hogy tudjam, hogy 5 évig lesz frissítés garantáltan.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle
M

molnibalage

Guest
Az manapság legtöbb futárnál alap szolgáltatás.

Én pl. legutóbb DPD-nél átrakattam dec. 02-ről dec. 06 délelőttre a kiszállítást.

Mikor nem jött meg hívtam az ügyfélszolgálatot ami azonnal kapcsolta az automatát ami kamu csengetéshangot játszott be miközben pörögtek a másodperceim. 2 perc szarakodás után kinyomtam.
2 nappal később hívott az eladó, elmondtam neki a szitut.
Ő is felhívta őket és kiderült eltűnt a csomag, azt lehúzták, hogy a kocsiról lekerült, de a raktárban már nem vették át...

De ki a faxom lop el egy 31 kg-os gyümölcslé csomagot?...
Saccra meddig marad akciós szerinted?
 
M

molnibalage

Guest




Nem értem ezeket az árazásokat és teljesítményeket és árakat sem,
Hogyan lehet a 12 GB-os 2060-as olcsóbb és több RAM, mint a drágábban? Mi akkor köztük a difi?
És miért a több RAM-oshoz kell kisebb táp...?

A 3060-asnál is ez van. 2060-as drágább lehet nála?

Ha a gépben van 2x SSD, 2xHDD, akkor az 530W táp az már nagyon határeset ehhez?
Egyáltalán az ASUS Z97-P alaplap melyiket tudja befogadni? A 2060 gondolom megy, hiszen a mostani 1660S-en annak a butítása.
 
T

Törölt tag 1711

Guest




Nem értem ezeket az árazásokat és teljesítményeket és árakat sem,
Hogyan lehet a 12 GB-os 2060-as olcsóbb és több RAM, mint a drágábban? Mi akkor köztük a difi?
És miért a több RAM-oshoz kell kisebb táp...?

A 3060-asnál is ez van. 2060-as drágább lehet nála?

Ha a gépben van 2x SSD, 2xHDD, akkor az 530W táp az már nagyon határeset ehhez?
Egyáltalán az ASUS Z97-P alaplap melyiket tudja befogadni? A 2060 gondolom megy, hiszen a mostani 1660S-en annak a butítása.

Szerintem most már várd ki a fullos generációváltást aztán vásárolj be valami tisztességesebb cuccot (minimum 3070).
Csak ahhoz meg lehet sovány lesz a tápegység.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
M

molnibalage

Guest
Szerintem most már várd ki a fullos generációváltást aztán vásárolj be valami tisztességesebb cuccot (minimum 3070).
Csak ahhoz meg lehet sovány lesz a tápegység.
Igazából csak a kívácsiság hajt, hogy lássam a RT-t, hogy mi az a nagy csoda, amitől annyira odavannak sokan.
Nem akarok sokat költeni rá, ha minimális fejlődés jön a próbával ,hogy 6GB RAM-ból lesz 8GB videó RAM kb. elég is lenne.
Csak a tápot tényleg cserélni kéne. Már lehet, hogy csak kora miatt is. 8 éves lesz jövőre.