Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Egyáltalán az ASUS Z97-P alaplap melyiket tudja befogadni?
Nem a "befogadás" a kérdés. Fizikailag / elektronikusan nem lesz gond (PCIe 16x3.0).
A Z97 az 4.gen Intelhez van vagyis valami 4xxx i5 vagy i7-ed van. Szerintem az a 1660 Supert sem tekeri ki 100%-ra.
Próbáld ki. msi.com-ról szedd le az afterburnert (ne googleval keress rá, mert el van térítve az eredmény egy kompromitált kliensre) és állítsd be, hogy CPU + GPU kihasználtságot mutasson. Utána kezdj el játszani valamivel ami meghúzza a gépet és olyan 5 perc után válts alt+tabbal az afterburnerre. Ott látni fogod, hogy egyaltalán fel megy-e a GPU 100%-ra. Ha nem spóroltam neked 200k-t. Na jó, nem mert akkor komplett gép csere.

A 2060-nál nagyon még nem fogod élvezni az RT-t mert gyengus hozzá. Túl nagyot esik az FPS. A 3060-is határeset, ja azzal különösen vigyázz mert az nvidia most ad ki egy új széria 3060-ast ami talán csak VRAMban fog különbözni, ugyanannyiba kerül cserében kb 20%-al lassabb.
3060Ti alatt ne add ha már veszel.

Táp: nem csak az a baj, hogy 8 éves és 530 watt, hanem az nvidia 30x0 sorozat szenved attól, hogy jó kis transient spikeokat nyom amit sok tápegység nem tud lekövetni. Minimum 2x akkora táp kell mint ami a normál igény lenne és szigorúan csak minőségi belsős.
3060Ti alá én egy 650W-ost tennék minimum. Seasonic Focus 650 olyan 50k. (Seasoniccal vigyázni, a kék cimkés GM sorozat belseje kínai vacak! ) Focus/Prime azok jó szériák. Külön vicc, hogy a 10-12 év gariból a magyar boltok 3-5 évet vállalnak be.

Az új generációra várással az a baj, hogy a 4070Ti majd csak januárban jön, a 4060 meg valamikor tavasz végén és az összes 40x0 drágább lesz egy kategóriával. Jensen megígérte és a 4080-nál látjuk, hogy be is tartotta. +40% :(
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Nem a "befogadás" a kérdés. Fizikailag / elektronikusan nem lesz gond (PCIe 16x3.0).
A Z97 az 4.gen Intelhez van vagyis valami 4xxx i5 vagy i7-ed van. Szerintem az a 1660 Supert sem tekeri ki 100%-ra.
Próbáld ki. msi.com-ról szedd le az afterburnert (ne googleval keress rá, mert el van térítve az eredmény egy kompromitált kliensre) és állítsd be, hogy CPU + GPU kihasználtságot mutasson. Utána kezdj el játszani valamivel ami meghúzza a gépet és olyan 5 perc után válts alt+tabbal az afterburnerre. Ott látni fogod, hogy egyaltalán fel megy-e a GPU 100%-ra. Ha nem spóroltam neked 200k-t. Na jó, nem mert akkor komplett gép csere.

A 2060-nál nagyon még nem fogod élvezni az RT-t mert gyengus hozzá. Túl nagyot esik az FPS. A 3060-is határeset, ja azzal különösen vigyázz mert az nvidia most ad ki egy új széria 3060-ast ami talán csak VRAMban fog különbözni, ugyanannyiba kerül cserében kb 20%-al lassabb.
3060Ti alatt ne add ha már veszel.

Táp: nem csak az a baj, hogy 8 éves és 530 watt, hanem az nvidia 30x0 sorozat szenved attól, hogy jó kis transient spikeokat nyom amit sok tápegység nem tud lekövetni. Minimum 2x akkora táp kell mint ami a normál igény lenne és szigorúan csak minőségi belsős.
3060Ti alá én egy 650W-ost tennék minimum. Seasonic Focus 650 olyan 50k. (Seasoniccal vigyázni, a kék cimkés GM sorozat belseje kínai vacak! ) Focus/Prime azok jó szériák. Külön vicc, hogy a 10-12 év gariból a magyar boltok 3-5 évet vállalnak be.

Az új generációra várással az a baj, hogy a 4070Ti majd csak januárban jön, a 4060 meg valamikor tavasz végén és az összes 40x0 drágább lesz egy kategóriával. Jensen megígérte és a 4080-nál látjuk, hogy be is tartotta. +40% :(
Annyi volt az ötlet, hogy kb. régebbi játékok estén a bemoddolt RT-t megnéztem volna.
De ez alapján akkor inkább nem költök semmit. :)
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and cirqle

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
@molnibalage

Én Hardverapron néznek körbe, 170 körül már 3070-et, 220 körül már 3080-at kapsz. Most láttam 3090-et 290k-ért :D

Ami a GPU-k memóriáját illeti, nem mindegy hogy GDDR5, GDDR6 vagy GDDR6X, mivel sokkal gyorsabbak az utóbbiak a nagyobb sávszélességű miatt.

Mivel mérnök vagy mindenféleképpen nVidiat javaslok és mivel nem évente cseréled a géped, legalább egy 3080-at. Ahhoz pedig illik egy 850W-os táp, szintén HW-n láttam 30k-ért bontatlan 850W-os Gold+ EVGA tápot.

Ui.: az iPon az egyik legdrágább itthoni bolt, én biztos nem vennék onnan semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky
M

molnibalage

Guest
@molnibalage

Én Hardverapron néznek körbe, 170 körül már 3070-et, 220 körül már 3080-at kapsz. Most láttam 3090-et 290k-ért :D

Ami a GPU-k memóriáját illeti, nem mindegy hogy GDDR5, GDDR6 vagy GDDR6X, mivel sokkal gyorsabbak az utóbbiak a nagyobb sávszélességű miatt.

Mivel mérnök vagy mindenféleképpen nVidiat javaslok és mivel nem évente cseréled a géped, legalább egy 3080-at. Ahhoz pedig illik egy 850W-os táp, szintén HW-n láttam 30k-ért bontatlan 850W-os Gold+ EVGA tápot.

Ui.: az iPon az egyik legdrágább itthoni bolt, én biztos nem vennék onnan semmit.
2012 óta minden konfigot és alkatrészt ott vettem.
Megnéztem pár más Bp-i üzletet. 1-2-3-4% eltérés volt.
Ennyiért nem hajolok le. Az üzletük meg pont útba esik.
Meg eddig a VGA cserét most leszámítva mindig konfigot cseréltem, ők rakták össze.

De egy új VGA most annyit jelentene, hogy új ház stb kell.
Ennyi nem érdekel egy rövid próba. :)
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Kevés neki. Még minőségiben is (EVGA/Seasoniccal konkrét tesztek vannak). Furcsaságokat produkál amik elmúlnak egy 1000W-os minőségi táppal.
Nekem Corsair RM750x simán kihajtja a 6900XT-met, most kaptam kölcsönbe egy FTW 3080 Ti-t és azzal sincs semmi gondom.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
72-A777-D0-91-DA-4-F3-D-8221-13-F5-A7897208.jpg
 
  • Vicces
Reactions: Bubu bocs

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Nekem Corsair RM750x simán kihajtja a 6900XT-met, most kaptam kölcsönbe egy FTW 3080 Ti-t és azzal sincs semmi gondom.
Kérdés meddig. Én is hajtottam anno min 450W tápigényű VGA-t 375W-os táppal. Aztán 3 hónap múlva meghalt a táp, pedig minőségi volt. (Enermax, akkor még normális belsővel voltak). 500-as FSPvel utána ment szépen a gép.
Szóval lehet pár hónap múlva a tápod egy reggel csak nem kapcsol be....jobb esetben.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Kérdés meddig. Én is hajtottam anno min 450W tápigényű VGA-t 375W-os táppal. Aztán 3 hónap múlva meghalt a táp, pedig minőségi volt. (Enermax, akkor még normális belsővel voltak). 500-as FSPvel utána ment szépen a gép.
Szóval lehet pár hónap múlva a tápod egy reggel csak nem kapcsol be....jobb esetben.
Má 1.5 éve minden gond nélkül megy, szóval csak pozitívan. :D
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Má 1.5 éve minden gond nélkül megy, szóval csak pozitívan. :D
Másfél évre kölcsön adott neked egy 3080Ti-t? Én is szeretnék ilyen barátokat :D
Ha a 6900XTre gondolsz, az nem csinál transient spikekokat és 700W a javasolt táp, szóval bírnia kell.
 
M

molnibalage

Guest
Nah, hát megvettem az ajánlott lapopot és teszem fel USB-ről a Win10-et, majd egy ponton kéri, hogy csatlakoztassam egy hálózathoz a gépet.
Az egyetlen választható opció az, hogy nincs Internetem.

Bakker a gépnek LAN csatlakozója sincs.
Akkor ez most megint mi a faszom már elnézést?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
A csökkentett telepítővel elindul a Win10, de mintha a gépen wi-fi sem lenne, ami nettó faszság.
De semmiféle wifi hálózatot nem látni, kábeles net csatlakozás nincs.

Na, akkor most mi van?
 
M

molnibalage

Guest
Kész, feladom.
Az AUSUS weblabpja egy rakás szar.
Drivert próbáltam leszedni, hátha az a baj, de lófasz van ott, nem driver.
Így USB-n sem tudok drivert tenni, ha az lenne a baj.

De nem tudni, hogy mi a baj.

Egyszerű működne végre úgy egy szájbavert méregdrága termék elsőre úgy, hogy kéne...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Nah, hát megvettem az ajánlott lapopot és teszem fel USB-ről a Win10-et, majd egy ponton kéri, hogy csatlakoztassam egy hálózathoz a gépet.
Az egyetlen választható opció az, hogy nincs Internetem.

Bakker a gépnek LAN csatlakozója sincs.
Akkor ez most megint mi a faszom már elnézést?

Másik gépen letöltöd pendrive-ra a wifi driver-t utána már menni fog minden.
Egy régebbi notebook-nál nálam is el kellett játszani ezt, érdekes hogy újabbaknál is vannak ilyen szürke foltok a windows-ban.

Ubuntu azonnal felismerte :D


Windows 11-esnek működnie kell, ha nem akkor elállsz a vásárlástól, vigyék vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Másik gépen letöltöd pendrive-ra a wifi driver-t utána már menni fog minden.
Egy régebbi notebook-nál nálam is el kellett játszani ezt, érdekes hogy újabbaknál is vannak ilyen szürke foltok a windows-ban.

Ubuntu azonnal felismerte :D


Windows 11-esnek működnie kell, ha nem akkor elállsz a vásárlástól, vigyék vissza.
De milyen drivert és honnan? A kedves ASUS honalpján sincs semmi lehúzható?
Az USB Wifi kulcsommal csináltam egy full updatedt, kihúzom és így sincs wi fi.

Hát, ha ez XXI. százsadi SW környezet, akkor kapják be. A rendszer nem tudja alap szolgáltatását sem alapból?
MI EZ A FOS?

Vagy kaptam egy wifi hibás laptopot?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 245
113
Valaki tudna segíteni hálókártya problémàban? Intel wireless AC 9560 160MHZ. Mindent megprobáltam amit tudtam persze nem vagyok informatikus. Nem akar működni.
 
M

molnibalage

Guest
Hogyan lehet rávenni a kedves laptopot, hogy bootoljon Win USB-ről újra?
Próbálom bootoláskor a del és F5-öt nyomkodni, hatása semmi.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Hogyan lehet rávenni a kedves laptopot, hogy bootoljon Win USB-ről újra?
Próbálom bootoláskor a del és F5-öt nyomkodni, hatása semmi.

Tartsd nyomva az Esc-et bekapcsolás közben, akkor állítólag kapsz bootmenüt.

Win10 telepítéskor, amikor netet akar, nincs valahol egy kisbetűs opció, hogy kihagyod ezt a lépést, vagy valami mást akarsz? Emlékeim szerint csak a microsoft accountba bejelentkezést akarja erőltetni, de ezt valahogy át lehet ugorni. Mondjuk a drivert akkor is meg kell szerezni valahogy, ha kapásból nem akar működni. Mi a pontos típusa a gépnek?