[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 125
73 649
113
"A gépek hiánya miatt a honvédség nem tud segíteni a katasztrófahelyzetekben, az árvízi védekezésben és a tűzeseteknél. „Tehát ezért kellenek elsősorban helikopterek, nem azért, hogy a katonák játszadozhassanak vele” – hangsúlyozta a miniszter."

Ugye hogy megmondtam.

 
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 125
73 649
113
Néhány AW-139 videók

Az írek arra a használják a típust, amire mi is fogjuk:

http://www.military.ie/en/air-corps/fleet/aw139
http://www.military.ie/air-corps/organisation/no-3-ops-wing

http://www.youtube.com/watch?v=Pibfmw5dJ8Q
http://www.youtube.com/watch?v=0EXp3LdxDGY
http://www.youtube.com/watch?v=3FTTjPUWAKI
http://www.youtube.com/watch?v=_94j1-Bf_nk
http://www.youtube.com/watch?v=psg4Zclmj70
http://www.youtube.com/watch?v=BvJADwa_0ew
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 786
8 388
113
Nagyon tetszett az Aw139M-es cikk, pont előtte olvastam 1 órával az AS-ban is az erről a típusról szóló írást. Az itt megjelent jobbnak tűnik, nyilván terjedelmi okok miatt. Ha tényleg ilyen lesz beszerezve akkor remélem a képeken látható zöld színben.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Tegnap olvastam a cikket, s habár a hozzászólásokat terjedelmük miatt nem, de láttam sok helyen latolgatást, mi lesz a befutó. Azt hiszem, nem kérdéses.

Mint minden eszköznél, itt is arra leszek kíváncsi, hogy magyar felségjellel vajon milyen felszereltséggel fognak repülni, nem elfelejtve azt, hogy a "hozzáértők" kijelentései alapján első sorban katasztrófavédelmi feladatkört ruháznának rájuk. Talán lehet egy árulkodó jel arra nézve, hogy akár ábrándozni is kár, hogy öntömítő üzemanyagtartályt vagy páncélozott üléseket kapnánk, elektronikai részről nem is beszélve.

A másik nagy kérdés számomra a darabszám. Mentalitás tekintetében ugyanúgy nem követjük a logikát, mint anno a vadászgépek rendszeresítése kapcsán. sokan írtátok, hogy igen, lehetne nagyjavítani a meglévő eszközöket és nem kukázni azt, mert keleti technika. Némi öröm is vegyül az ürömbe, ugyanis a cikk elég beszédes a lehetséges képességeket tekintve, azt hiszem beszélhetünk generációs ugrásról és ha kényszer is szülte a helyzetet, ennek még mindig jobban örülök, mintha "lelakott" eszközöket szereztek volna be. A többi mellett már csak egy probléma merül fel, az ár. Ha fizetési moratóriummal vásárolnak, akkor bizony (s egyébként is) magasabb lehet bizony az az árcédula. Valahogy a Best Buy ajánlatok itthon nem kelendőek.
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
Miért lenne játékkopter egy 6,3 tonna maximális felszállótömegű helikopter, 3000 lóerő hajtóműteljesítménnyel?
A románoknak PUMA IAR330 gépeik vannak(25 darab) alig 1 tonnás terhelhetőséggel, 7,4 tonnás max tömeggel,összesen 2800 lóerő hajtóműteljesítménnyel.
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
Személy szerint inkább a kisebb méretet részesítem előnyben nagyobb darabszámban.
A románoknak 35 darab felfegyverzett szállító Pumájuk van 2 darab 23mm-es gépágyú 4 maljutka pct rakéta gpenként és még huszonvalahány "harciasított" Puma ezeken van girostabilizált éjellátó és 8 darab Spike pct rakéta is
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Én még mindig azt mondom ,hogy érdemes lenne egy csomagot kialakítani 3-4 C-27 db 53 millió $

6-8 AW-139m esetleg 149 es.

esetleg  8bár nem tetszik és nem is a legjobb de na olasz az is t-129

vagy még 2 4 db aw101

 
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Star Trek:
Összesen 18 db AW139 és 2 db AW119 amiről szó van. Ezek megrendelt, de lemondott gépek. Így merült fel az egész. Úgyhogy nem hiszem, hogy a Mangusta, pláne a Merlin szóba került.
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
Utánna néztetek hogy az AW-139 alapára mennyi?

Mi-171? ez olcsobb,nem teljesen uj típus és még jobban is megfelel a Honvédség igényeinek...
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
“A gépek hiánya miatt a honvédség nem tud segíteni a katasztrófahelyzetekben, az árvízi védekezésben és a tűzeseteknél. „Tehát ezért kellenek elsősorban helikopterek, nem azért, hogy a katonák játszadozhassanak vele”

Honvédelmi miniszterünk nagy tisztelettel beszélt a katonáinkról...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
43089 said:
Honvédelmi miniszterünk nagy tisztelettel beszélt a katonáinkról…

Ez nyilván PR-szöveg csak, valahogy meg kell indokolni az adóforintok "elverését" és azt nyilván nem venné be az átlag adófizető gyomra, ha egy katonai helikoptert katonai célokra használnának.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez nem az első húzása, mellesleg szakmailag sem áll a helyzet magaslatán. Ez vonatkozik szerintem az egész pereputtyra.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
A civil gépek alapára 21 millió $, míg mondjuk egy Blackhawk-é átlag 21.3 millió $. (wikipédia)
 

buci

New Member
2012. szeptember 19.
18
0
1
Én teljesen amatőr szinten vagyok itt. Letudtam 1992- ben a sorkatonai szolgálatot és ennyi. De mindig érdekeltek ezek a témák.  Azon kiájultam,hogy a honvédség beszerzéseit nem elsősorban honvédségi célokra,hanem polgári célok  figyelembevétel szerzik be!!

Nem fordítva kellene lenni? Első a haza védelme.Utána a belső polgári célokra kivezényelt katonák a saját felszerelésükkel,erejükkel segítik a bajba kerülteket......

Szimpatikus az AW de ez csak szállító és támogató feladatot tud  ha jól értem.Testvére lesz (Mangusta) lesz majd mellette a Mi-24 helyett ?

Ezer kérdést dob fel ez a téma
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
buci: Mihu helyett szó sincs a Mangustáról. Szerintem ez fel se merülne a HM-ben.
Elvben arról van szó, hogy 12 alap AW139 és 6 db olyan, ami Spike-kal lesz felszerelve és még 2 db AW119. Mind a Mihu, mind a Mi17 helyett. Ennyi, semmi más. Se Merlin, se Mangusta nem lett említve eddig.
Ami zavar, az az ára a gépnek. Ahhoz képest, hogy civil gép, nem drága? Annyi, mint egy alap Black Hawk, ami echte katonai gép. És ahogy olvasom az UH60 alap árában van olyan kütyű, ami az Augutsához sok-sok plusz euro?
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
http://www.helistart.com/helicopter-list.aspx?StartRow=180

Én ha ezt az  oldalt vizsgálom akkor a blackhawk olcsobb....