• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Szerintem normális hangnemben beszélgetünk, szóval ha így folytatod majd a modik cseszegetnek meg téged ;)


És ez miben mond ellent annak amit írtam, Mr. Felháborodott? o_O
Lásd:
Kezdesz átmenni Kammba.Ignorálod a tényeket és észérveket.
Kindzsal egy légi inditású BM,egy Iszkander változat.Semmi köze az Avangard stilusú hiperszonikus fegyverekhez.Bevethető HGV nincs.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 749
14 177
113
Egy M5-re képes repülő kicsit máshogy néz ki, mint egy F18.

6283h.jpg


Jah, igaz, ez egy rakéta, kéne még rá egy légbeömlő.

357461main_ED04-0082-4_full.jpg


Amúgy a vázolt Iszkander nem egy 50km en vízszintesen repülő hyperszonikus kütyü, hanem ballisztikus rakéta. Vízszintes repülésben kéne rá még valami felhajtóerőt termelő kialakítás na meg jóval hosszabb égésidejű hajtómű.

tudod mi a nagy különbség köztük? Az iszkander létezik, aktívan használják.
A te példáig meg gyenge animációkon, kisérleti és elméleti szinten léteznek csak.
és folyamatosan a vízióidat és a feltételezéseidet állítod szembe a valósággal.
Ez a hozzászólásod a tökéletes példa.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Az az apró probléma, hogy csak ezekkel nem rendelkezdtek. Véleményetek van, tényetek nincs.
Kértem tőled ma többször is forrást, azóta is várom...



Csak, hogy nem ez volt az eredeti állítás ;)
Amiket állitasz,azokra nincs forrás.Plazma lopakodás a GYAKORLATBAN nincs.Bevethető HGV nincs.
Hiperszonikus sebességú,és manőverező képes fegyverek viszont vannak 40-50 éve.Pershing II is ilyen ballisztikus rakéta volt,81től sorozatgyártásban.És ami azt illeti,az annak elháritására tervezték az S300V rendszert-egy 10M sebességű manőverező ballisztikus rakéta visszatérő fej elfogására.60as évek vége otta vannak ICBM elleni ABM elfogók-nehogymár egy Avangard akkor ma kivédhetetlen legyen már......
Pershing_II_missile_trajectory.png

Hadászatilag semmi értelme az Avangardnak.Inditását ugyanúgy érzékelik a műholdak,mint egy hagyományos ICBM inditást.Hagyományos töltettel iszonyat drága felesleges hülyeség,atomfejjel meg bevethetetlen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
HGV manőverező képessége is tul van hypolva.A sebessége miatt nem tud élesen manőverezni.Az utolsó 300km-en már mindenképpen a célja felé kell repülnie,Feltételezhető,hogy a célját meg védik.Az utolsó 100km-en már semmivel se nehezebb cél,mint egy ICBM visszatérő fejrész.És azt 50+ éve le tudják lőni......
Kindzsal az,aminek van értelme.
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 011
113
Amiket állitasz,azokra nincs forrás.Plazma lopakodás a GYAKORLATBAN nincs.

Lapozz vissza, hoztam forrást, hogy már az A-12 esetén is használták, de szard le nyugodtan ha nem illik a világképedbe....

És ami azt illeti,az annak elháritására tervezték az S300V rendszert-egy 10M sebességű manőverező ballisztikus rakéta visszatérő fej elfogására.

Elmondom neked, hogy a valóságban az S-300V az Elbrus-B-t és a Tocskát tudta lelőni. :rolleyes:

Hiperszonikus sebességú,és manőverező képes fegyverek viszont vannak 40-50 éve.

Én is ezt mondom. ;)
Aztán bizonygatod nekem, hogy higgyem el, hogy vannak :D

60as évek vége otta vannak ICBM elleni ABM elfogók-nehogymár egy Avangard akkor ma kivédhetetlen legyen már......

Igen vannak. Atomtöltettel baszki :D
A mai napig nem merült fel senkiben, hogy ICBM-et, vagy MRBM-et ne atommal lőjön le. Mivel nem képesek eltalálni, még a sima ballisztikus pályán mozgó BM-et sem!
Gyakorlatilag az SRBM az a szint, ahol fölmerült a hagyományos találat lehetősége és meg is oldották.
De az sem manőverező+lopakodó+zavaró cél ellen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Lapozz vissza, hoztam forrást, hogy már az A-12 esetén is használták, de szard le nyugodtan ha nem illik a világképedbe....



Elmondom neked, hogy a valóságban az S-300V az Elbrus-B-t és a Tocskát tudta lelőni. :rolleyes:



Én is ezt mondom. ;)
Aztán bizonygatod nekem, hogy higgyem el, hogy vannak :D



Igen vannak. Atomtöltettel baszki :D
A mai napig nem merült fel senkiben, hogy ICBM-et, vagy MRBM-et ne atommal lőjön le. Mivel nem képesek eltalálni, még a sima ballisztikus pályán mozgó BM-et sem!
Gyakorlatilag az SRBM az a szint, ahol fölmerült a hagyományos találat lehetősége és meg is oldották.
De az sem manőverező+lopakodó+zavaró cél ellen.
SM6 elfogó ütközéssel semmisiti meg a célját.......Mert ma már ilyen is van.
 

Kruglóf

Active Member
2022. március 26.
48
192
33
Ha már itt tartunk......sajnos.
@Kruglóf , kiváncsi volnék a véleményedre a témában (mármint a hiperszonikus eszközök elfogási lehetőségei plusz plazáslopakodás témájában)
Szerintem aktív lobotómia ez az egész beszélgetés.

Már ott tartunk nem is azért van plazma a rakétán mert hatalmas sebességgel halad a légkörben, hanem mert ion gázt bocsát ki és az orrkúpban lévő besugárzásjelzővel tudja pontosan mennyit és milyet kell hogy stealth legyen. Közben meg jobbra-balra-föl le manőverezve dobálja ki az IR és radar csalit(keddenként vontatja őket), aminek hála áthelyeződik a várható elfogási pont, amire sajnos még soha nem volt precedens ezért a lérak fegyvernem bedobja a törülközőt.

Itt minden meg van fejtve, az én kompetenciámat meghaladja ez a beszélgetés, de kedves, hogy gondolsz rám.

De üzent Molni is:

"Flip7 továbbra is egy tudatlan okoskodó fasz, pontosan ezért léptem le a HTKA ról, ami továbbra is egy katvány fasz"
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 495
67 940
113
Szerintem aktív lobotómia ez az egész beszélgetés.

Már ott tartunk nem is azért van plazma a rakétán mert hatalmas sebességgel halad a légkörben, hanem mert ion gázt bocsát ki és az orrkúpban lévő besugárzásjelzővel tudja pontosan mennyit és milyet kell hogy stealth legyen. Közben meg jobbra-balra-föl le manőverezve dobálja ki az IR és radar csalit(keddenként vontatja őket), aminek hála áthelyeződik a várható elfogási pont, amire sajnos még soha nem volt precedens ezért a lérak fegyvernem bedobja a törülközőt.

Itt minden meg van fejtve, az én kompetenciámat meghaladja ez a beszélgetés, de kedves, hogy gondolsz rám.

De üzent Molni is:

"Flip7 továbbra is egy tudatlan okoskodó fasz, pontosan ezért léptem le a HTKA ról, ami továbbra is egy katvány fasz"
Molni kilépett így azt gondolom kibickénti belevauzása nem elegáns sem releváns.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Szerintem aktív lobotómia ez az egész beszélgetés.

Már ott tartunk nem is azért van plazma a rakétán mert hatalmas sebességgel halad a légkörben, hanem mert ion gázt bocsát ki és az orrkúpban lévő besugárzásjelzővel tudja pontosan mennyit és milyet kell hogy stealth legyen. Közben meg jobbra-balra-föl le manőverezve dobálja ki az IR és radar csalit(keddenként vontatja őket), aminek hála áthelyeződik a várható elfogási pont, amire sajnos még soha nem volt precedens ezért a lérak fegyvernem bedobja a törülközőt.

Itt minden meg van fejtve, az én kompetenciámat meghaladja ez a beszélgetés, de kedves, hogy gondolsz rám.

De üzent Molni is:

"Flip7 továbbra is egy tudatlan okoskodó fasz, pontosan ezért léptem le a HTKA ról, ami továbbra is egy katvány fasz"
Nem “ion gázt” (WTF), hanem gázt, ami a “hatalmas sebesség” (valójában a hő) hatására ionizálódik. A-12 megvan?
A besugárzásjelző mitől lenne olyan hihetetlen? Az plazmafelhőtől függetlenül egy fontos eszköz lehet, hogy pl az ellentevékenységet (csalik, manőverek, stb) időben és célzottan kezdhesse meg az eszköz.

Az Iszkanderről (meg egyébként sok ballisztikus rakétáról) ismert tény, hogy hasznának csalikat. A manőverezés miért lenne hihetetlen? Nyilván sokkal nagyobb rádiuszú fordulókkal fog tudni csak operálni, de attól még valamennyire tud manőverezni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 011
113
"Flip7 továbbra is egy tudatlan okoskodó fasz, pontosan ezért léptem le a HTKA ról, ami továbbra is egy katvány fasz"

Egyrészt még mindig FIP. Másrészt azért lépet le, mert az "általános iskolás fizika" amit mindig emleget, bizonyos témákhoz nem elegendő. Például ehhez sem.

aminek hála áthelyeződik a várható elfogási pont, amire sajnos még soha nem volt precedens ezért a lérak fegyvernem bedobja a törülközőt.

Ez meg jó párszor előfordult a történelem során.
Hangsebesség alatt repülő Exotec hajó elleni rakétával lőttek már ki, így angol és amcsi hadihajót is. Pedig egy tetű lassú cucc.
Az 1990-'s években végzett Kh-31 teszteken meg elhasalt az AEGIS rendszer :rolleyes:
Amcsik becsületére legyen mondva a 2000's évekre kijavították, és már képes 500 m/s-el közeledő, manőverező célt eltalálni :)

USS-Stark Exocet találat után:
USS_Stark.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Nem “ion gázt” (WTF), hanem gázt, ami a “hatalmas sebesség” (valójában a hő) hatására ionizálódik. A-12 megvan?
A besugárzásjelző mitől lenne olyan hihetetlen? Az plazmafelhőtől függetlenül egy fontos eszköz lehet, hogy pl az ellentevékenységet (csalik, manőverek, stb) időben és célzottan kezdhesse meg az eszköz.

Az Iszkanderről (meg egyébként sok ballisztikus rakétáról) ismert tény, hogy hasznának csalikat. A manőverezés miért lenne hihetetlen? Nyilván sokkal nagyobb rádiuszú fordulókkal fog tudni csak operálni, de attól még valamennyire tud manőverezni.
A12n kipróbálták-és dobták a francba,mint gyakorlatban használhatatlan dolgot.
Besugárzásjelző a saját plazmátol nem érzékel semmit.Nem mintha volna jelentősége,mert a plazmát nem lehet szabályozni,igy teljesen mindegy,hogy van e rajt besugárzásjelző.
Igen van csalikivető-ICBM visszatérő fejeken már 50 éve.....
Manőverezés is van már 50 éve.....HGV jellegű eszközök jobban manővereznek,mint egy ballisztikus rakéta visszatérő feje-de annyival nem,hogy kimanőverezzen egy légvédelmi elfogót.YF12 volt a leggyorsabb megépült vadászgép,ami manőverező harcra teljesen alkalmatlan volt....Ez a sebesség ára.
Avangard ugyanolyan felesleges,mint anno az XB70 volt,ugyanazért.ICBM olcsóbban ugyanazt a célt szolgálja.Egy 10 töltetes MIRV fejes ICBM sokkal nehezebben elháritható eszköz,mint az Avangard.Akkor meg minek rá költeni?
Ami egy ICBM visszatérő fejet elfog,az el fogja fogni az Avangardot is.THAAD és az SM6 pedig el tudja fogni,ütközéssel a visszatérő fejet.Gyakorlatban kiprobálták.
Aminek értelme van,az a Kindzsal.Az viszont nem HGV,hanem egy légi inditású BM.Elég olcsó,hogy ha megoldják a hordozó platform bővitést,akkor harcászati-hadműveleti szinten releváns legyen.PAC3 az Iszkander szintű eszközök elháritására lett tgervezve,Kindzsal már kicsit sok neki (rossz hatékonyság,50% alatti az elfogási esély).SkyCeptor/Stunner nem tudom,hogy el tudná e fogni?(szerintem annak is problémás).Arrow és az AegisLand Standard rakétái el tudják fogni-csakhát azok meg drágák,mint a fene.
Amig csak 10 MiG tudja inditani a Kindzsalt,addig inkább tucatjával inditják rá a PAC3 elfogót,Ha drasztikusan növekszik az inditóplatformok száma,akkor kénytelenek lesznek költeni a drága rendszerekre (igazábol ez már folyik,lásd a német Arrow programot)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Halfdan and GI83

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 749
14 177
113
A12n kipróbálták-és dobták a francba,mint gyakorlatban használhatatlan dolgot.
Besugárzásjelző a saját plazmátol nem érzékel semmit.Nem mintha volna jelentősége,mert a plazmát nem lehet szabályozni,igy teljesen mindegy,hogy van e rajt besugárzásjelző.
Igen van csalikivető-ICBM visszatérő fejeken már 50 éve.....
Manőverezés is van már 50 éve.....HGV jellegű eszközök jobban manővereznek,mint egy ballisztikus rakéta visszatérő feje-de annyival nem,hogy kimanőverezzen egy légvédelmi elfogót.YF12 volt a leggyorsabb megépült vadászgép,ami manőverező harcra teljesen alkalmatlan volt....Ez a sebesség ára.
Avangard ugyanolyan felesleges,mint anno az XB70 volt,ugyanazért.ICBM olcsóbban ugyanazt a célt szolgálja.Egy 10 töltetes MIRV fejes ICBM sokkal nehezebben elháritható eszköz,mint az Avangard.Akkor meg minek rá költeni?
Ami egy ICBM visszatérő fejet elfog,az el fogja fogni az Avangardot is.THAAD és az SM6 pedig el tudja fogni,ütközéssel a visszatérő fejet.Gyakorlatban kiprobálták.
Aminek értelme van,az a Kindzsal.Az viszont nem HGV,hanem egy légi inditású BM.Elég olcsó,hogy ha megoldják a hordozó platform bővitést,akkor harcászati-hadműveleti szinten releváns legyen.PAC3 az Iszkander szintű eszközök elháritására lett tgervezve,Kindzsal már kicsit sok neki (rossz hatékonyság,50% alatti az elfogási esély).SkyCeptor/Stunner nem tudom,hogy el tudná e fogni?(szerintem annak is problémás).Arrow és az AegisLand Standard rakétái el tudják fogni-csakhát azok meg drágák,mint a fene.
Amig csak 10 MiG tudja inditani a Kindzsalt,addig inkább tucatjával inditják rá a PAC3 elfogót,Ha drasztikusan növekszik az inditóplatformok száma,akkor kénytelenek lesznek költeni a drága rendszerekre (igazábol ez már folyik,lásd a német Arrow programot)

Te tudod vagy gondolod, hogy okosabb vagy az Avangard fejlesztésében résztvevőknél és az általad gyűjtött információk biztos tudatában kinered ezeket jelenteni, mármint, hogy az Avangard felesleges?
Őszintén, de tényleg őszintén...
Ezt tényleg így gondolod?

Őszintén szólva már csak statisztikai alapon is kicsi a valószínűsége annak, hogy azért írsz ilyeneket, mert egy géniusz vagy.
Ilyen határozottsággal, ilyen háttérinfókkal Ashtar Sheran sztorija is átgondoltabb a nap mögött rejtőző sziriuszi csillagflottáról.

Egy cseppnyi kétely sincs benned arról, hogy tévednél, ugye?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Egyrészt még mindig FIP. Másrészt azért lépet le, mert az "általános iskolás fizika" amit mindig emleget, bizonyos témákhoz nem elegendő. Például ehhez sem.



Ez meg jó párszor előfordult a történelem során.
Hangsebesség alatt repülő Exotec hajó elleni rakétával lőttek már ki, így angol és amcsi hadihajót is. Pedig egy tetű lassú cucc.
Az 1990-'s években végzett Kh-31 teszteken meg elhasalt az AEGIS rendszer :rolleyes:
Amcsik becsületére legyen mondva a 2000's évekre kijavították, és már képes 500 m/s-el közeledő, manőverező célt eltalálni :)

USS-Stark Exocet találat után:
USS_Stark.jpg
_124203918__124200908_c759bd1f-254f-4106-8a3f-0b52d7fe1403-1.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Te tudod vagy gondolod, hogy okosabb vagy az Avangard fejlesztésében résztvevőknél és az általad gyűjtött információk biztos tudatában kinered ezeket jelenteni, mármint, hogy az Avangard felesleges?

Őszintén, de tényleg őszintén.
őszintén szőlva már csak statisztikai alapon is kicsi a valószínűsége annak, hogy azért írsz ilyeneket, mert egy géniusz vagy.
ilyen határozottsággal, ilyen háttérinfókkal Ashtar Sheran sztorija is átgondoltabb a nap mögött rejtőző sziriuszi csillagflottáról.

Egy cseppnyi kétely sincs benned arról, hogy tévednél, ugye?
B70 is fejlesztés alatt volt a Szputnyik után is,SAC rendszeresiteni akarta.Pedig egyértelmű volt,hogy a 60as évek SAM rakétái le fogják tudni lőni,és az ICBM olcsóbban és biztosabban tudja elvégezni a feladatot.