[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Ezek után nekem csak annyi kérdésem volna csöndesen: ha esetleg úgy döntenék, hogy nyáron Jaltába kívánok menni egy hét nyaralásra, mit vigyek? Hrivnyát? Rubelt? Kalasnyikovot? -Képességet?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
antigonosz: Most azért szívesen lennék az orosz bokák helyében. A tömeg nagy része közvetlen és barátságos, felemelő érzés lehet, no meg az sem hátrány ha az éjszakák nem magányosan telnek... :DDD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
pela3
A Krím felett biztos nem jároroznek:) Egyébként meg , nem kell feltétlenul ukrán légtéren keresztul repulniuk...

ukrán légiero? van pár gépuk bevetheto állapotban :)

Az ukrán hajok parancsot kaptak reggel Szevasztopol elhagyására.
10 hajobol néhánynak vissza kellett fordulnia meghibásodás miatt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 487
113
Littlejohn

"Ezek után nekem csak annyi kérdésem volna csöndesen: ha esetleg úgy döntenék, hogy nyáron Jaltába kívánok menni egy hét nyaralásra, mit vigyek? Hrivnyát? Rubelt? Kalasnyikovot? -Képességet?"

Egyértelmű, hogy a Helikopterképesség a nyerő :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ezek után nekem csak annyi kérdésem volna csöndesen: ha esetleg úgy döntenék, hogy nyáron Jaltába kívánok menni egy hét nyaralásra, mit vigyek? Hrivnyát? Rubelt? Kalasnyikovot? -Képességet?

Szerintem egy formás lányt. Egyrészt, hogy ne unatkozzál, másrészt, ha nincs jobb, akkor univerzális fizetőeszköz :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 738
28 470
113
Ezek után nekem csak annyi kérdésem volna csöndesen: ha esetleg úgy döntenék, hogy nyáron Jaltába kívánok menni egy hét nyaralásra, mit vigyek? Hrivnyát? Rubelt? Kalasnyikovot? -Képességet?
Én egy Kalast meg egy üveg vodkát ajánlanék :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
<blockquote rel="Littlejohn">Ezek után nekem csak annyi kérdésem volna csöndesen: ha esetleg úgy döntenék, hogy nyáron Jaltába kívánok menni egy hét nyaralásra, mit vigyek? Hrivnyát? Rubelt? Kalasnyikovot? -Képességet?
Én egy Kalast meg egy üveg vodkát ajánlanék :D

</blockquote>

Az már van nekik. Pár üveg Tokaji bor meg termálfürdő belépők. Tehetősebb oroszok úgy is járnak hozzánk.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Most kezdik a tartalékosok mozgósítását? Felkészült egy csapat, biztosan nálunk tanultak!
Miután a fél ház leégett, összeülnek, hogy megbeszéljék mikor kezdjék el keresni a tűzoltók számát?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kárpátalján is elkezdődött a mozgósítás
http://index.hu/kulfold/2014/03/02/karpataljan_is_elkezdodott_a_mozgositas/

A Hetman Szahajdacsnij fregattnál meg az van, hogy a tegnapi híreket Igor Morozov, a moszkvai törvényhozás külügyi bizottságának tagja megerősítette.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 738
28 470
113
Köhög a bolha
http://en.ria.ru/russia/20140302/188024617/Ukraine-Urges-Putin-to-Abandon-Military-Intervention-Plans.html
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Amúgy kíváncsi lennék, Putyin fejére amikor hasonló infókat kap, illetve,hogy mi járhat a fejében. :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 244
67 978
113
:) Igazából arra is kíváncsi lennék hogy mit éreznek most a román úniós barátaink. Mert szerintem nekik is leesett már hogy azon az oldalon ahol ők (mi) vannak nem érdekel senkit a bukovinai románság 400000(?) fője. Ellenben moszkva kiemelkedő színvonalon képviseli a "határon túliak" érdekeit.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://www.youtube.com/watch?v=iG-T8zRTAbw

Donyeck:
http://www.youtube.com/watch?v=Go3oyb-K8is

http://www.youtube.com/watch?v=IaRNMGcvv6Y
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Az orosz fegyveres erők, köztük az észak-kaukázusi katonai körzet parancsnoksága ultimátumban követelte, hogy az ukrán katonák tegyék le a fegyvert és hagyják el helyőrségüket."
http://www.ma.hu/kulfold/204045/Tovabbra_is_feszult_a_helyzet_a_Krim_felszigeten
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 941
113
Ukrán források szerint éjjel 11 "éjszakai vadász" érkezett és 7 IL-76 a Krímbe.
Érdekes. Az "éjszakai vadász" akár Mi-28 is lehet, mert annak van ilyen elnevezésű verziója... De akkor miért nem Mi-28-at írnak a derék ukrán barátaink? :)

Ezek után nekem csak annyi kérdésem volna csöndesen: ha esetleg úgy döntenék, hogy nyáron Jaltába kívánok menni egy hét nyaralásra, mit vigyek? Hrivnyát? Rubelt? Kalasnyikovot? -Képességet?
Egy igazolást GrGly-től, hogy nem vagy azonos a HTKA Littlejohn nevű kommentelőjével, mi több, te kifejezetten szereted az oroszokat. Mármint a nőneműeket. :) Az igazolásra pedig szerezz bokitól FSZB-s pecsétet, különben semmit nem ér az egész. :D
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
:) Most hallottam, hogy a Nagy Péter kitűzte az ukrán lobogót és sorban süllyeszti el az északi-tengeri orosz flottát.... Vagy Ukrajna tűzte ki Nagy Péter lobogóját?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Putyin bácsi telefonszámát nem tudja valaki? Rákérdeznék Kárpátaljára meg a bocskosokra, hátha... :O
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Én tényleg szeretem az oroszokat. Ismertem egy Natasa nevű leányt, iszonyú nagy szíve volt. Gumicsizmában este az uborkát vodkával és iszonyúan volt kirúzsozva. A Reni kikötő rengett a léptei nyomán. Ha még él, elég lett volna őt a Krímre küldeni, olyan csend lenne ott........ Komolyra fordítva. kezd a dolog lecsengeni. Az oroszok előtt semmi komoly akadály nincs, mintha az ukrán politikai és katonai vezetés tudomásul vette volna a dolgokat, úgyhogy mi se görcsöljünk. Nem szép dolog, ami történt, de ez van. Egyet tehetünk. Felépítjük azt a q reaktort Pakson. Jó esetben, ha Martonyi, Lázár vagy Kósa csendben tud maradni, még kaphatunk is néhány ukrán helikoptert a zsákmányból.... Egy már van Budaőrsön. úgyhogy VIP-gép már nem kell.....