[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Az irányítótorony elfoglalása után a donyecki reptérről evakuált/elengedett jobb szektoros ukránok:
B2L12n-CEAA5LAj.jpg
B2L12iiCUAAXTTU.jpg
B2L12tVCQAAWSPd.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Twitter: Euromaidan PR ‏@ EuromaidanPR

Huge explosion Black Sea off rebel held area, unk source, waiting for more info - 4:14 AM - 11 Nov 2014
B2KOgPfIEAAKyZG.png



Az eredeti felvétel több hetes:
CXl8hA-1RwI.jpg

24 Oct at 9:27 am
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="boki">Harkov

gárdista BTR , melynek soforje részeg volt kozuti balesetben megolt egy 15 éves vlágbajnok kislányt
o55_P9i_4KY.jpg

T_gNC_JcXlY.jpg

0wcPCd1xCfc.jpg

Azzal, hogy a személyautó nem tartott követési távolságot?

</blockquote>

Lehetséges hogy este történt a baleset és kivilágítatlan volt a BTR. Nagyba furikázol haza felé a szokásos úton és egy álca festéses BTR rejtőzik a jobb sávban , hát az biztos meglepne engem is.
Elég nagy tempo különbség lehetet , tehát nem az volt hogy a BTR 50km/h ment és 70km/h ráfutottak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 853
113
@boki
Nagyon szépen kérlek fordítsd le nekünk a Strelkov-interjút!!!

Egy gyors fordítás kávészunetben.

R-riporter, S-Sztrelkov

R: Igor Ivanovics mi lesz a késobbiekben a Luganszki és Donyecki Népkoztársaságokkal? Fenn maradnak vagy érthetetlen jovojuk lesz?
S: Remélem, hogy fenn maradnak annak ellenére, hogy jelenleg milyen nehéz helyzetben vannak.Remélem létrejon Novorosszia. Remélem létrejon mint únio Oo-val.
R: Nemsokára itt az orosz tél. Fenyegeti-e Donbaszt humanitárius katasztrófa?
S: Jelenleg is humanitárius katasztrofa van Donbaszban, foleg a frontvonal mellett fekvo telepulésekben. A minszki egyezmény óta (tuzszunet) nem álltak le azukrán támadások a luganszki és donyecki telepulések ellen. Kivétel csak a mélyebben (a tuzérség lotávján kívul) fekvo telepulések, mint pl.Antracit. Ez a tuzszunet csak Kijevnek kedvezett. Nem kedvezett a DNR,LNR-nek se Moszkvának. Amúgy is csak papíron volt, mivel az ukránok még intenzívebben lotték Donbasz telepuléseit.
R: Azután,hogy elhagyta Donyecket kapcsolatban van-e új vezetokkel és kap-e tájékoztatást az ottani eseményekrol?
S: Igen. Naponta értesítenek a torténtekrol e-mail-ban, vagy telefonon. Az egyes zászloalj parancsnokok is minden nap beszámolnak az eseményekrol.
R: Mit gondol milyen az esélye annak, hogy teljes korú háború tor ki?
S: Már az folyik, csak pozicionális jellegu.
R: Én úgy értem, hogy a tankok mozgása, elorenyomulása....
S:Ez elkerulhetetlen. A minszki tuzszunet alatt se titkolta Ukrajna, hogy vissza akarja szerezni az ellenorzést Donbassz felett. Ezt mindenképp megvalósítja.Ezután kovetkezik Krím. Minden egyes politikusunk (orosz) akik a tuzszunetrol, az ukránokkal valo megegyezésrol beszélnek nyíltan hazudnak. Elsosorban azok hazudnak véleményem szerint, akik a minszki egyezményért felelosek. Ok nagyon jól tudják, hogy az ukrán fél soha nem fog belenyugodni Novorosszia(teruletek) elvesztésébe az ukrán hadsreg totális megsemmisítéséig. De szándékosan hazudnak a saját taktikai érdekuket szem elott tartva, aminek semmi koze Oo és Novorosszia érdekeivel.

folyt. a kov. szunetben :)
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
http://oroszhirek.hu/index.php/gazdasag/4098-kinai-penz-orosz-foldgaz-szelesedo-egyuttmukodes

http://oroszhirek.hu/index.php/politika/4095-ukrajnaban-csakis-ukranul-mondotta-poroshenko-elnok
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 853
113
Sztrelkov interjú:

folyt......

R:a SZlavjanszki esmények alatt on egy szimbólummá vált. És ma is sokember számára on legenda. Készen volt erre(Várta ezt) ?
S: Abszolut nem. Terveim kozott végképp nem szerepelt nyilvános szereplés, publicitás.Meghagyom ,mikor elkezdodott a szláv eposz én mindentúgy terveztem, mint a Krímen volt , reménykedtunk, hogy minden a krími forgatokonyv szerint fog alakulni. Tehát segítségnyújtás a helyi vezetoknek, helyi ellenzéknek a népi hatalom felállításához, népszavazás szervezése és csatlakozni Oo-hoz. Bevallom ezek voltak a célok , a mi céljaink és a helyi vezetok célja. Senki nem kényszerített oket erre(Moszkvábol) , saját akaratuk volt. Késobb észrevétlenul akartunk távozni mint a Krímrol...
R: Krímmel kapcsolatban kérdezném. Hogyan kezeli most ezt az ismertséget(hírnevet)? Zavaró tényezo vagy valami megváltozott onben?
S: Kezdetben , amikor szukségessé vált a nyilvánosság nagyon kellemetlenul, kényelmetlenul éreztem magam, hiszen a teljes szolgálatom alatt nem végeztem nem szerepeltem a nyilvánosság elott. Akkor cselekdnem kellett, dontéseket kellett hoznom. Ezekrol és a szolgálatom alatt végzett muveletekrol nagyon kevés ember tud. De mára megszoktam a média figyelmét és tartom is a kapcsolatot a médiával ,néha ki is használom, de nem az onreklámra vagy PR-re hanem a mozgalom érdekében,érdekeiért.
R: Ezt a mozgalmat úgy hívják, hogy Novorosszia?(Új Oroszország)
S: Igen, „ Novorosszia mozgalom“, amellyel mi szeretnénk egyesíteni az osszes civil szervezetet, társadalmi erot amik ténylegesen szeretnének segíteni Novoroszziának, osszeakarjuk hangolni ezen szervezetek tevékenységét, hogy minnél hatékonyabb legyen a segítség.
R: Elsosorban humanitárius támogatásrol van szo?
S: Teljesmértékben humanitárius támogatásról. Eloszor is berendezések, ruházat, élelmiszer -tehát nem harci kellékek szállítását szeretnénk biztosítani. Másodszor az onkéntesek és azok családjának a segítése , foleg a nagyon rosssz helyzetben lévok a cél. Harmadszor pedig ami nagyon fontos feladat a sebesultek segítése , mivel ez a terulet nagyon el van hanyagolva. A DNR. LNR egyedul nem bírkozik meg ezenproblémákkal. A sebesultek , foleg a nyomorékok a kezelés után reménytelen helyzetben találják magukat, A népkoztársaságoknem nyújtanak pénzugyi juttatásokat vagy nyugdíjat nekik. Ugyanúgy Oo-se mivel nincs semmilyen státuszuk. Végul segítségnyújtás az elesett onkéntes családjának. Miután az emberek csatlakozni akartak Oo-hoz és Moszkva ezt kulfoldi nyomásra elutasította, sok helyi lakos fegyverrel harcolt a fuggetlenségért, sokak nem tértek vissza családjaikhoz.
Ezenkívul van még egy feladatunk, az informálás-tájékoztatás. Kotelességunknek tartjuk tájékoztatni a lakosságot Novorosszia esményeirol, eszméirol.
R:Tervei kozt nem szerepel Novorossziába való visszatérés?
S: Jelen pillanatban a visszatérésem oda lehetetlen,és mi több, nem praktikus. Meg tudom magyarázni, hogy miért. Ebben a kialakult helyzetben a személyem elfogadhatatlan Kijev számára(ellenezte a tuzszunetet).
Amíg folynak az értelmetlen tárgyalások Kijevvel, amíg fontosabb a gáz szállítása mint tobbmillio orosz sorsa addig a visszatérésem lehetetlen. …Ezt (visszatérés) az ún partnerek kelloen negatívan fogadnák,Ezenkívul a koztársaságok(LNR,DNR) vezetoi se látnák szivesen visszatérésemet. Eléggé nagy az elégedetlenség DNR,LNR miliciáiank soraiban, az én megjelenésem bármely minoségben mágnesként vonzaná a még tobb elégedetlen embert.
1. Én ezt nem akarom.2.Úgy gondolom , hogy ez destruktív .
Plotnyickijt (LNR feje) nemismerem, Zaharcsenkot (DNR feje) ismerem, ot bátor parancsnoknak tartom.
R: Ott ismerte meg?
S: Igen, Donyeckban.
R: Tehát Szlavjanszk után?
S:Igen, mivel Szlavjanszkban o nem volt. De néhány dontését, pl. a minszki egyezmény aláírását negatívumként értékelem. Ennek ellenére úgy vélem, hogy háborús helyzetben elfogadhatatlan az ellenzék-foleg fegyveres. Felismerem, hogy az én megjelenésem az ellenzék megjelenését vonná maga után és kettos hatalom alakulna ki. Úgyhogy csak úgy, felhatalmazás és funkcio nélkul nem térhetek vissza.

folyt..kov.