[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
The Firefighters of Donetsk: Russian Roulette (Dispatch 85)
http://www.youtube.com/watch?v=YMKmL9nwOPA
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donyeck:
https://www.youtube.com/watch?v=5XnlKnByf7I

https://www.youtube.com/watch?v=SoVXvEwx75w

Kérdés: Givi váll lapja alapján alezredes?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Givi alezredes
xfPe73j1W5k.jpg
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
<blockquote rel="zeal">Twitter: Euromaidan PR ‏@ EuromaidanPR

Huge explosion Black Sea off rebel held area, unk source, waiting for more info - 4:14 AM - 11 Nov 2014</blockquote rel="zeal">


ezt talaltam rola, a tegnapi robbanasrol:

A felrobbant hajó meg Orosz! 3ezer tonnás Nakhodka.A hajó jobb oldalánál történt egy robbanás.A hajó saját lábán úton van a kikötőbe és az Orosz partiőrséggel kommunikálnak. Nem tudja senki mi okozta a robbanást..egyenlőre.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_12/Az-ukran-vedelmi-miniszter-bejelentette-hogy-harci-cselekmenyekre-keszulnek-Ukrajna-del-keleti-reszen-1771/

Am Putyinék nyugtatókat szednek?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Sztrelkov folyt.


R: Miért távozott?
S: A békés rendezés mellett foglaltak állást, ami szerintem hibás dontés volt, ami szabad szemmel is látható. Ennek tukrében az én itt tartózkodásomat nem tartották célszerunek(megj. Sztrelkov folytatni akarta az elorenyomulást.., visszaakarta foglalni Szlavjanszkot, felelosséget érzett elvesztése miatt) Nyíltan bevallomm , hogy nyomást gyakoroltak rám. Nem kuldtek volna tovább támogatást , utánpótlást Oo.bol. Egyet szeretnék elmondani, nem ellenkeztem eléggé mivel én orosz tartalékos tiszt vagyok, akinek még ha nem is fogadja el Oo vezetésének politikai dontését kotelessége teljesíteni a parancsot(lemondás).
R: Folyamatosan a halál szélén volt. Szlavjanszkot állandoan lotték, a város korbe volt zárva. Milyen a halállal egyutt élni?
S: Mint tudja nekem ez az 5.katonai kampány volt.És talán a legbiztonságosabb az osszes kozul számomra mint egyén és mint élolény egyaránt mert én parancsolatam egy nagyobb egységnek, majd formácionak késobb pedig egy hadseregnek, ha annak lehet nevezni. A legtobb idot a kozpontban(vezérkar) toltottem. Természetesen tobbszor kimentem a harcok helyszínére is, de azt állítani, hogy szuperhostettet hajtottam volna végbe mint harcos túlzás lenne. A kérdés más ban volt.
Sokkal nehezebb volt számomra az óriási felelosség tudat, pszihikai teher. Ez sokkal tobb mint fizikai veszélyt érzékelni. Ott akkor megértettem, hogy tobb ezer ember életéért vagyok felelos.
R:Vérdíjat tuztek ki a fejére.Voltak és vannak akik az on eltávolításában érdekeltek.
S: On is tudja mekkora adu lett volna KIjev kezében, ha engem netán elfognak és Kijevbe, estleg Hágába szállítanak. Mai modern kémia képes megtorni bármely személy akaratát fuggetlenul attol, hogy az illeto akarja vagy nem akarja. A németek(nácik) nem rendelkeztek olyan eszkozokkel mint amilyenek manapság vannak kidolgozva . Ebben a tekintetben én veszélyforrás vagyok mint titkok ismeroje, hogy így fejezzem ki magam.
R: Sok titkot ismer? ( megj. Az FSzB alaezredese volt)
S: Persze. Ami személyes , azaz az élet megorzése kevésbé aggaszt. Azt hiszem minden embernek megvan írva ami megvan írva. Fogalmazzunk úgy, hogy akinek felakasztás van megírva nem fog megfulladni. Fo , hogy csinálja azt amit kell, lesz ami lesz. Ebben az esetben ez az elv leginkább megfeleo a háborús idokben.
R: Mi volt a támasza a háborúban?
S: Természetesen a hit volt a támaszom. Hit nélkül, anélkül, hogy megértenénk, hogy Isten tényleg segít, és én személy szerint hiszem, hogy Isten segített nekünk, mert néhány dolog nem magyarázható racionálisan, nélküle nem éltuk volna túl.
R:Voltak furcsa(csoda) helyzetek?
S: Igen,sok…gyakran. Az is csoda volt, hogy nem semmisítettek meg minket az elso napokban. „Csoda” volt, hogy az ukránok minden egyesterve a mi elpusztításunkra csodbe ment. Az is „csoda” hogy mi –foleg Szlavjanszkban- kevés erovel viszonylag kevés veszteséggel aránytalanul nagy kárt okoztunk az ellenségnek. Ha visszatekintve megnézzuk Szlavjanszk védelmi vonalát , néhány tíz fegyveres szembeszállt egy állammal, Ukrajnával még akkor is ha az anarchia és a széteseés szélén is állt, de katonai ereje megvolt, hogy minkét szétmorzsoljanak mint a legyet.
De ez nem tortént még valamilyen oknál fogva és amire biztos van ésszeru magyarázat.
R: Háború a Dnyeszteren túli területeken és a Balkánon, ahol volt, és ez a háború - mi a közös bennük?
S: Mindez polgárháború. Ugyanazon nyelven beszélo emberek harcolnak egymás ellen. Ideológiai megosztottság, nem nemzeti. Boszniában, a vallási alapú megosztottság , de testvérnépek…….
R: A Dnyeszteren túli terulet az orosz nyelv használása miatt harcolt, nem?
S: Igen. De az egységekben amelyek Kisinyev ellen harcoltak voltak moldávok, ukránok, gagauzok és oroszok is.Tehát internacional egységek voltak. A másik oldalon pedig nagy számban oroszok az OPON egységeiben (volt szovjet OMON) tehát a testvéreik ellen kuldték harcolni oket. A kisinyevi csapatok felvarroiban pedig nacionalista jelképek voltak láthatok, de nem moldáv hanem román .(román nacionalizmus már akkor jelen volt)
R: A Krím az on keze munkája?
S: Részt vettem a rendezvényeken-eseményeken, de hogy a z én kezem munkája azt nem állíthatom.
Ott az én szerepem igen szerény volt, bár egyes kérdésekben igen fontos.

Folyt. Kov.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_12/Az-ukran-vedelmi-miniszter-bejelentette-hogy-harci-cselekmenyekre-keszulnek-Ukrajna-del-keleti-reszen-1771/

Am Putyinék nyugtatókat szednek?

Ezért érkezett erosítés Donyeckbe.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Önkéntesek: 400 ukrán katona halhatott meg a völgykatlanban. Önkéntesek szerint mintegy 400 ukrán katona halt meg augusztusban az ilovajszki völgykatlanban – írta szerdán az UNIAN ukrán hírügynökség internetes oldalán Jaroszlav Tincsenkóra, az ukrán hadtörténeti múzeum tudományos igazgatóhelyettesére hivatkozva.
http://www.atv.hu/kulfold/20141112-onkentesek-400-ukran-katona-halhatott-meg-a-volgykatlanban
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
<b>Oroszország lerohanta Ukrajnát!!!</b>




Már megint... :DDD

http://index.hu/kulfold/2014/11/12/az_orosz_hadsereg_behatolt_ukrajnaba/
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Már megint... :DDD

http://index.hu/kulfold/2014/11/12/az_orosz_hadsereg_behatolt_ukrajnaba/</blockquote>
Szupertitkos lopakodó tankokkal amiket nem lehet lefényképezni, és osztódással szaporodnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Ben -cseh onkéntes
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=URCKwBV3Uc4
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Boing katasztrófa helyszíne
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cdF-Z_fvwgo
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 350
113
Lassan már több orosz tank ment át a határon mint amennyit valaha legyártottak. Az index térképe elég elavult már , lassan fél éves.
Visszatérve a mariupoli robbanásra, én is úgy olvastam tegnap ukrán infoból hogy egy orosz teherhajó futott aknára.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Az ukrán kormány felmondta a még 2013 végén kotott szerzodést a Kongoi Demokratikus Koztársasággal 50 drb modernizált T-64 BM1M eladásárol. Ez volt a típus elso export sikere. Az afrikaiak megértik a helyzetet, de jelezték, hogy a jovoben tobbet nem szándékoznak fegyvert vásárolni Ukrajnátol.
10 drb T-64BM1M-est szeptemberben már átadtak a gárdistáknak.
1595699_original.jpg
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Valaki világosítson már fel engem: ezeket mért nem látják a műholdak. Az oroszok a repülőgép lelövésekor több műholdfelvételt is mutattak. Az amerikaiak nem. Pedig azt gondolom, hogy ilyen fejlett haditechnikával, amilyen az USA-nak van, elvileg tökéletesebb információszerzésre képesek.
Tudja-e valaki, miért nem írta alá a jegyzőkönyvet Hollandia a repülőgép roncsainak elszállításáról?