Az USA 10 évre szóló biztonsági garanciákat akar adni Ukrajnának, 4 lépésben
Az Egyesült Államok tíz évre tervezi biztonsági garanciákat nyújtani Ukrajnának , a terv négy szakaszból áll – derül ki a Washington Post amerikai lapból.
"A dokumentum a tervezéshez szorosan kapcsolódó amerikai tisztviselők szerint négy szakaszt szem előtt tartva készült: háború, fegyvergyártás, rehabilitáció és reform" - írja a Washington Post.
Washington várhatóan támogatni fogja a rövid távú hadműveleteket, valamint a jövőben megerősíti az ukrán fegyveres erőket, hogy képesek legyenek ellenállni az orosz hadseregnek.
A dokumentum „konkrét ígéreteket és programokat fog tartalmazni Ukrajna ipari és exportbázisának védelmére, helyreállítására és bővítésére, valamint az ország segítségére a nyugati intézményekbe való teljes integrációhoz szükséges politikai reformok végrehajtásában”.
A stratégia „építési” szakasza azokra a kötelezettségvállalásokra összpontosít, amelyek Ukrajna jövőbeli biztonsági erőinek szárazföldi, tengeri és légi kiépítésére irányulnak.
Ezen túlmenően a terv további légvédelmi képességeket is tartalmaz, amelyek Kijeven és Odesszán kívül ukrán városok körül pufferzónákat hoznak létre – írta a Washington Post.
- Szevasztopoli pufferzónában már nem gondolkodnak? Odessza a veszett fejsze nyele?
Ukrajna örömmel fogadna két leszerelt brit hajót
Az ukrán haditengerészeti erők parancsnoka, Alekszej Neizspapa a Sky News brit televíziós csatornának adott interjújában elmondta, hogy az ukrán flotta szívesen fogadna két brit hadihajót.
A Telegraph korábban arról számolt be, hogy Nagy-Britanniában a Királyi Haditengerészet tengerészhiány miatt idő előtt kénytelen leszerelni a hadihajókat, hogy a tengerészeket egy új fregattosztályba irányítsák át.
A HMS Argyll fregattokat és az újonnan felújított HMS Westminstert 2024-ben szerelik le.
A Telegraph írta: a hajókat leszerelik, vagy eladják szövetségeseinek.
A hajók legénysége a 26-os típusú fregattokat fogja majd irányítani, amelyek a brit haditengerészet Type 23-as tengeralattjáró-elhárító hajóit váltják fel. „Természetesen a haditengerészetnek szüksége van hadihajókra, mert megértjük, hogy hajók nélkül nincs flotta.
Ezért, ha ilyen döntés születik két fregatt Ukrajna haditengerészeti erőihez való átadásának lehetőségéről, nagyon boldogok leszünk” – hangsúlyozta Neizspapa.
- A britek felkészülnek az Oroszországgal való háborúra.
Tengerészhiány miatt leszerelnek a hadihajókat, a többit majd később, és úgy döntenek, hogy csak két vitorláshajóra (dingi) lesz tengerész. Aztán a gyalogság és motorizált gyalogság is elfogy, viszont lesz egy biciklis lövészrajuk (penny-farthing).