[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Az oroszok mennyire számíthatnak majd a Globális Dél mögéjük, akár melléjük sorakozására?

De neki már nincsenek skrupulusai, folyó, amit már ne lépett volna át...

Amiket leírtál, azokra én is gondoltam. Én úgy látom, hogy folyamatban van a Nyugat erőinek a lekötése. A Közel-Kelet, szerintem, már a globális játszma egyik eleme. És azért Afrika sem olyan egységesen kiaknázható forrás a Nyugat számára. Megy a Nyugat loholása India kegyeiért is. Ígérgetnek minden szépet és jót. És én Törökország feltétlen NATO-hűségében sem vagyok biztos.


Áttörés Avdeevka szárnyán: az ukrán fegyveres erők kritikus helyzetben vannak, az orosz hadsereg 1 km-t előrenyomult, elvágva az N-20-as autópályát (MAP)​

Az orosz egységek csaknem több mint 1 km-en átverekedték magukat, átkeltek az N-20-as autópályán, és behatoltak a donyecki szűrőállomás (DFS) közelében lévő erdőültetvényekbe.

Ukrán katonai elemzők egész nap kiabálnak csapataink sikeréről:

► „Az oroszoknak sikerült behatolniuk az állásainkba a szűrőállomástól északra fekvő erdőben, és egy kilométerrel a védelmünk mélységébe nyomultak”

► „Az ukrán fegyveres erők megpróbálják megállítani az oroszok előrenyomulását, de mindennek ellenére továbbra is nyomást gyakorolnak.”

► Avdejevka északi szárnyán orosz csapatok nyomulnak a Sztyepovoje körzetében és az Ivuška állomás területéről a Sztepovaja és a Persotravnevaja utcák irányába.

► A harcok Avdiivka déli szárnyán sem állnak meg.

► Az orosz csapatok fokozták a támadást Pervomaiskoye és Nevelskoye, Tonenkoye és Severny térségében.

► Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara esti jelentésében arról számol be, hogy az orosz hadsereg a légiközlekedés támogatásával 31 támadást hajtott végre a nap folyamán: 21-et Novobakhmutovka, Sztyepovoj, Avdejevka térségében és további 10 támadást Tonenkij közelében, Szevernij, Pervomajszkij és Nevelszkij, akik megpróbálnak áttörni az ukrán fegyveres erők védelmén.
Источник: https://rusvesna.su/news/1707071760
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 335
58 236
113
Oroszország még el sem kezdett igazából szankciózgatni (őszinte csodálkozásomra).



Nem is kell neki szankciózni, az usa szétszankcióztatta az eu arcát a bentlévő embereivel,kb a mi kormányunkat kivéve minden EU-s kormány fel van töltve helyi mzp-kkel,és csatolt részekkel,az EU-s bizottság meg usa,ill öböl országok, afrikai országok embereivel,épp csak az elnöki/alelnöki szintig,ugye gyuribá személyesen járt át a junkeri időkben ,zárt ajtók mögött tárgyalgatni az eu Legfelsőbb vezetőivel,most a fia látogatta végig az ez EU-s országok kormányait,meg az eu Legfelsőbb vezetőit,bizottságait,ezek mellett mit bajlódjanak az Oroszok holmi szankciókkal?
2014 óta csak mi buktunk 10 milliárd eurócskát a saját szankcióinkon,asszem az smo kezdete óta olyan 180 milliárd eurócskát bukott az eu csak a szankciókon,olyan 80 milliárdot adott cash-t,lefegyverezte magát,most még.50 milliárdot szavaztak meg,nem tudom eu szinten mennyibe fájnak a migránsok,nemrég olvastam, hogy tavaly, csak dojcsland 29 milliárd eurócskát fizetett ki csak segélyekre nekik,gondolom mégennyi elmegy a lakbéreikre,egyéb költségekre,csak dojcslandban,vetítsd ki ezt eu léptékre,ha mered.
Szóval lespangliztatja usánka az EU-t saját magával, erre nincs gondja az Oroszoknak.



Olyan megható juliskától ez az aggódás....

 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 504
20 344
113
Hol írtam ilyeneket? Az Ikarusz 1998-ban bukott egy üzletet, mert a ruszki berendelt több száz buszt, csak nem vette át, nem fizetett. Lehet, hogy hozzá járult bukásához, de itt a lényeg, hogy az orosz ránk hárította a pénzügyi problémáit, mert "tisztességes kereskedő". ;) Nyilván nem.
Iván legalább tisztességesen bevalotta hogy tönkretették fegyverkezési verseny által. Szerinted mennyivel lett volna szebb, ha sunnyog lapít, mint sok más kereskedő tette volna, és elviszi a buszokat majd b@szik fizetni?
Így legalább volt esélye az Ikarusznak h ne legyenek orbitális veszteségei - egyből.. Az más tészta h mi ezt az előre sejthető helyzetet hogy hárítottuk el..

Naponta tagadják Ukrajna létét, történelmi okokra hivatkozva, mi meg béküljünk meg azzal, aki szerint Kárpátalja ősi orosz föld?

Azért a történelmi hűség kedvéért tudni kell hogy kétféle Kárpátalja létezik - a Kárpátokon túli területet is így nevezik legalábbis Ukrajnában így hivatkoznak erre a területre ukrán nyelven pld az új földgázkutak létesíténél.

Ezen a kárpátaljai területen volt a magyarok által többször birtokolt Halcsi Fejedelemség is - pld Zsigmond királyunk idején is..

Ez a terület ivano- Frankovszk és Lemberg között fekszik, és eléggé náci fellegvár szaga volt már a II Vh előtt jóval.. Németek nélküli progrom programokat is itt rendeztek előszőr..

Ha az orosz ezt a Kárpátalját be- és felvállalja, mint ősi orosz terület, hát szíve dolga csak kösse fel a gatyát mert eléggé "nehéz" itt a nép..és valóban egy deka magyar nem él arra..
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 966
39 806
113

Oroszország mintegy 500 tankot, több mint 600 harci járművet és mintegy 40 ezer katonát koncentrált Kupjanszk irányába azzal a céllal, hogy visszafoglalja a harkovi régió területét, ahonnan az oroszok 2022 őszén távoztak – írja a Forbes.

Az orosz csoportot körülbelül 10 ukrán dandár ellenzi, mintegy 20 000 katonával. De a fő probléma nem is a számok közötti különbség, hanem az ukrán fegyveres erők lőszerhiánya - jegyzi meg a kiadvány. A lövedékek ötszörös előnyével Oroszország koncentrálhatja a tüzérséget anélkül, hogy félne az ukrán ellenütegek tüzétől.

"Ez a helyzet lehetővé teszi Oroszország számára, hogy egy jól ismert megközelítést alkalmazzon: szisztematikusan pusztítsa el a városi területeket, védtelenné téve azokat" - magyarázta a Frontelligence Insight ukrán elemzőcsoport.

Ukrajna több ezer FPV drón használatával próbálja kompenzálni a lőszerhiányt, de egy ilyen drón hatótávolsága csak 2-3 kilométer. Ez nem elég az orosz tüzérség vadászatához, amely 20-25 km-re található a fronttól.


Több ukrán forrás egyszerre arról számolt be, hogy az Avdiivkában kialakult helyzet kritikus az ukrán fegyveres erők számára.

Az ellenség szerint az orosz erők a rossz időjárás leple alatt képesek voltak betörni Avdiivka északkeleti részén lévő városi területekre, ezáltal több száz méterre az ellenség fő logisztikai artériájától. Korábban sikeres áttörést hajtottak végre a város déli szélén is.

Emellett arról számoltak be, hogy az orosz fegyveres erők aktív vadászatot indítottak az ukrán fegyveres erők drónüzemeltetői számára, és maga az ukrán hadsereg is problémákat tapasztal a személyzet és a lőszerek számával.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 896
85 458
113
Te hogy képzeled el európaiként, pláne közép-európaiként az Oroszország nélküli életet?
Nem is értem ezt a kérdést. Oroszország számunkra egy benzinkút és nem is valami olyan ami nélkül összedől a világ. Ha jól rémlik jelenleg érdemben nem magasabb a kőolaj és földgáz világpiaci ára, mint a háború előtt.
Valami készül.
Terelnek azzal is, hogy nincs elég lőszere az ukránoknak, meg gyengék nincs emberük. A front mögött mindenből nagy tartalékok lehetnek. Készülnek egy újabb nagy támadásra.
Ha ismét sikertelen lesz a kapor offenzíva, akkor a nyugatiak szintet lépnek, akár önkéntesen jelentkező NATO országok bevonulásával is.
Ez lesz az eszkaláció második lépcsőfoka. A következő az már Oo. közvetlen megtámadása lesz.
A napokban lejátszódott Krimi légvédelmi komplexumokat és a mögötte lévő területeket ért nyugati gyártmányú cirkálórakétás támadás ennek előjele. Tesztelik és megpróbálják feltörni az orosz légvédelmet. Ebben az esetben sikerült nekik, megnyílt Oo. belsejébe az út. Kérdés, hogy ezt az oroszok tudatosan engedték-e, amolyan megtévesztésként, vagy ennyire képesek és a nagy három rétegfű feltörhetetlen légvédelmük éppen úgy mese, mint a verhetetlen orosz hadsereg. Ha ez így van bajban vannak. Nyugat ezt ki fogja használni.
Azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy Oroszország a 2014 előtti határain belül fog harcolni az ukránokkal.
Oroszország még el sem kezdett igazából szankciózgatni (őszinte csodálkozásomra).
Mesélj mivel szankciózgatna? Oroszország egyedül semmilyen szankciós politikat nem képes véghezvinni a nyugattal szemben, azt a hülyeséget meg ki ne találd, hogy Iránon meg ÉK-n kívül van meg olyan hülye a földön aki bármilyen szankciót vezetne be a nyugat ellen. Azt meg azthiszem túl fogod élni, hogy lekerülnek a polcokról az iráni és észak-koreai árucikkek.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 259
5 516
113
Nem is értem ezt a kérdést. Oroszország számunkra egy benzinkút és nem is valami olyan ami nélkül összedől a világ. Ha jól rémlik jelenleg érdemben nem magasabb a kőolaj és földgáz világpiaci ára, mint a háború előtt.
Hát kb a 1.5-2x áron van most.
Azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy Oroszország a 2014 előtti határain belül fog harcolni az ukránokkal
Hát pedig szép számmal van erre is példa. A drónokon, a különleges műveleti erőkön kívül a regularis ukrán erők is csaptak már át orosz területekre.
Mesélj mivel szankciózgatna? Oroszország egyedül semmilyen szankciós politikat nem képes véghezvinni a nyugattal szemben, azt a hülyeséget meg ki ne találd, hogy Iránon meg ÉK-n kívül van meg olyan hülye a földön aki bármilyen szankciót vezetne be a nyugat ellen. Azt meg azthiszem túl fogod élni, hogy lekerülnek a polcokról az iráni és észak-koreai árucikkek.
Hát csak egy példa: fűtőelem. Tudod amit 1 milliárd Dollárért vett az USA tavaly. De nagy gáz lenne ha mondjuk az LNG -t se szállítaná.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 350
11 233
113
Nem is értem ezt a kérdést. Oroszország számunkra egy benzinkút és nem is valami olyan ami nélkül összedől a világ. Ha jól rémlik jelenleg érdemben nem magasabb a kőolaj és földgáz világpiaci ára, mint a háború előtt.
Ezzel kapcsolatban csak megjegyezném, hogy ez egyedül azért van, mert most is veszi boldog-boldogtalan az orosz olajat és földgázt, legfeljebb nem az oroszoktól közvetlenül, illetve nem a csővezetéken, ezért csak annyival magasabb, amennyivel megnövekedett a szállítási költsége (más útvonal + közvetítők nyeresége). Egyetlen jelentős eredménye a nyugati szankcióknak az, hogy Nyugat-Európa drágábban kap mindent. Sajnos mi is Nyugat-Európához tartozunk ilyen szempontból.

Ha valóban kizárták volna az oroszokat a világpiacról, az azért komoly megrázkódtatást jelentett volna. Még annál is komolyabbat, ami lezajlott.
Egyébként Oroszországból nem csak kőolaj és földgáz jön, hanem sok minden más is, még ha ezt kevéssé is reklámozzák nyugaton...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 565
18 956
113
Iván legalább tisztességesen bevalotta hogy tönkretették fegyverkezési verseny által. Szerinted mennyivel lett volna szebb, ha sunnyog lapít, mint sok más kereskedő tette volna, és elviszi a buszokat majd b@szik fizetni?
Így legalább volt esélye az Ikarusznak h ne legyenek orbitális veszteségei - egyből.. Az más tészta h mi ezt az előre sejthető helyzetet hogy hárítottuk el..



Azért a történelmi hűség kedvéért tudni kell hogy kétféle Kárpátalja létezik - a Kárpátokon túli területet is így nevezik legalábbis Ukrajnában így hivatkoznak erre a területre ukrán nyelven pld az új földgázkutak létesíténél.

Ezen a kárpátaljai területen volt a magyarok által többször birtokolt Halcsi Fejedelemség is - pld Zsigmond királyunk idején is..

Ez a terület ivano- Frankovszk és Lemberg között fekszik, és eléggé náci fellegvár szaga volt már a II Vh előtt jóval.. Németek nélküli progrom programokat is itt rendeztek előszőr..

Ha az orosz ezt a Kárpátalját be- és felvállalja, mint ősi orosz terület, hát szíve dolga csak kösse fel a gatyát mert eléggé "nehéz" itt a nép..és valóban egy deka magyar nem él arra..

98-99-ben sima pénzügyi válság volt Ázsiából, ami az oroszokat is padlóra küldte, semmi köze a fegyverkezési versenyhez.
Ezzel kapcsolatban csak megjegyezném, hogy ez egyedül azért van, mert most is veszi boldog-boldogtalan az orosz olajat és földgázt, legfeljebb nem az oroszoktól közvetlenül, illetve nem a csővezetéken, ezért csak annyival magasabb, amennyivel megnövekedett a szállítási költsége (más útvonal + közvetítők nyeresége). Egyetlen jelentős eredménye a nyugati szankcióknak az, hogy Nyugat-Európa drágábban kap mindent. Sajnos mi is Nyugat-Európához tartozunk ilyen szempontból.

Ha valóban kizárták volna az oroszokat a világpiacról, az azért komoly megrázkódtatást jelentett volna. Még annál is komolyabbat, ami lezajlott.
Egyébként Oroszországból nem csak kőolaj és földgáz jön, hanem sok minden más is, még ha ezt kevéssé is reklámozzák nyugaton...

Azt is olvasni, hogy az orosz olajat és gázt most Ázsiában nyomott áron kénytelen előadni az orosz, ráadásul a hosszabb útvonalak miatt még kisebb profittal. Összességében is csökken az orosz gáz export, mert a kieső nyugati helyett kevesebb a keleti vevő.
A nyugati érvelés szerint kiiktatni nem lehet és nem is kell az orosz gáz és olaj exportot, de a profitját lehet csökkenteni, ezáltal elérni a kívánt célt.
Jelenleg az orosz gazdaság a korábban felhalmozott tartalékait éli fel, hisz erre lett félre téve. A kérdés, hogy mikor fogynak el ezek, erősen függ az export bevételektől.
A másik oldalon Ukrajna darálja az orosz hadianyagot így tüntetik el Putyin erőforrásait. Persze ehhez a nyugatnak is önteni kell a hadianyagot és pénzt a háborúba.
Az orosz propaganda pont ezeket támadja. Mert ezen dől el a háború.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 504
20 344
113
98-99-ben sima pénzügyi válság volt Ázsiából, ami az oroszokat is padlóra küldte, semmi köze a fegyverkezési versenyhez.
Akkor egy kis történelmi visszatekintés 1980 - 1990 között. Segítek mert nem tartom valószínűleg hogy itt magyarban, és a honvéd seregünkben szolgálva ezt Te átélted:

Titó halála örökké emlékezetes lesz számomra. No nem az említésre méltó kiemelkedő személyisége miatt, hanem hogy jó szerencsémhez illően, katonai szabadságomból épp a 3. napon sűrgősségi táviratilag (akkor még létezett!) visszarendeltek az alakulatomhoz. Ott kiderült hogy fokozott készenlétet rendeltek el . Ennek oka hogy megkaptuk a parancsot Jugoszlávia megszállásának előkészületére, hasonló módon mint Prágába. Titó halála után az ottani kommunisták 2 pártra szakadtak, egyik felük az oroszokhoz, a másik nyugatra húzott. A kiéleződő válság rohamléptekkel haladt a polgárháború irányába.

A magyar készültség jegyében a 6-os főuttal párhuzamosan a határ felé meghosszabbítva a nyári vetést útszélességben ledózerolták, hogy a páncélosaink ne vágják fel a főutat. Mi éjjel nappal a harcállásponton voltunk készültségben vártuk a támadási parancsot. Szerencsére ez elmaradt, mert USA-ból megüzenték, ha mi magyarok átlépjük a szerb határt, a NATO atomfegyverrel fog csapást mérni ránk.. 3 nap múlva lefújták a riadót, béke.. Viszont elkezdődött egy fegyverkezési verseny, amit a SZU és a Varsói vett csak komolyan. (Csillagháborús Reagan féle elnöki tervre válasz..)
Ennek hatására a gazdasági teljesítőképességünket messze meghaladó fegyverkezésbe , gyakorlatozásba kezdett itt mindenki, a részletekre nem térek ki.. Készültünk a III. Vh-ra. Ha a SZU is úgy fegyverkezett akkor mint mi 10 év alatt - hát nem csodálom hogy gazdaságilag feldobtuk a pacskert. Lengyel mondás: Mikor kerül hús az asztalra? Mikor a macska felugrik...

Például akkor is próba embargót rendelt el az USA - nyersgumit nem kaphattunk kintről.
Emlékszel? Akinek autója volt, az a boltban 3 évente vehetett 4 új gumit a régit be kellett szolgáltatni.. Ekkor volt az az időszak hogy a rendőrök az igazoltatásokkor a tükörradiál gumikra vadásztak.. Ezt kb 1 év után feloldották, de megemlegetjük..

Én benne voltam, láttam, tapasztaltam... Te mit tudsz erről?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 896
85 458
113
Hát kb a 1.5-2x áron van most.

Hát pedig szép számmal van erre is példa. A drónokon, a különleges műveleti erőkön kívül a regularis ukrán erők is csaptak már át orosz területekre.

Hát csak egy példa: fűtőelem. Tudod amit 1 milliárd Dollárért vett az USA tavaly. De nagy gáz lenne ha mondjuk az LNG -t se szállítaná.
Nézz már rá a hivatalos árfolyamokra.
Ezzel kapcsolatban csak megjegyezném, hogy ez egyedül azért van, mert most is veszi boldog-boldogtalan az orosz olajat és földgázt, legfeljebb nem az oroszoktól közvetlenül, illetve nem a csővezetéken, ezért csak annyival magasabb, amennyivel megnövekedett a szállítási költsége (más útvonal + közvetítők nyeresége). Egyetlen jelentős eredménye a nyugati szankcióknak az, hogy Nyugat-Európa drágábban kap mindent. Sajnos mi is Nyugat-Európához tartozunk ilyen szempontból.

Ha valóban kizárták volna az oroszokat a világpiacról, az azért komoly megrázkódtatást jelentett volna. Még annál is komolyabbat, ami lezajlott.
Egyébként Oroszországból nem csak kőolaj és földgáz jön, hanem sok minden más is, még ha ezt kevéssé is reklámozzák nyugaton...
Így van, kerülőúton veszik bár sokkal kevesebbet, de valóban veszik. Az orosz miért ad el? Azért mert még ezzel a "fekete kereskedelemmel" együtt is kevesebb gázt és olajat exportál mint a háború előtt, úgy, hogy egyik sem drágább annyival ami kompenzálná a kisebb eladott mennyiséget (és a kínaiak jüanban az indiaiak pedig rúpiában fizetnek...) Magyarul a háború miatt az oroszok szénhidrogénekből szarmazó bevételei csökkentek.
Az pedig tagadhatatlan előnye ennek a szituációnak, hogy Európa megszűntette az egyoldalú függőségét. Az mindíg előny, ha olyan stratégai kérdésekben mint az olaj és a gáz nem csak egy lábon állunk.

Az SF csoportok a háború eleje óta ott vannaknaz oroszoknál és a drónozás is folyiklegalább egy éve, így ezeket új fenyegetésként vagy eszkalációs cselekményként értékelni nem lehet.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and kaktusz

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 945
17 216
113
Nem is értem ezt a kérdést. Oroszország számunkra egy benzinkút és nem is valami olyan ami nélkül összedől a világ. Ha jól rémlik jelenleg érdemben nem magasabb a kőolaj és földgáz világpiaci ára, mint a háború előtt.

Azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy Oroszország a 2014 előtti határain belül fog harcolni az ukránokkal.

Mesélj mivel szankciózgatna? Oroszország egyedül semmilyen szankciós politikat nem képes véghezvinni a nyugattal szemben, azt a hülyeséget meg ki ne találd, hogy Iránon meg ÉK-n kívül van meg olyan hülye a földön aki bármilyen szankciót vezetne be a nyugat ellen. Azt meg azthiszem túl fogod élni, hogy lekerülnek a polcokról az iráni és észak-koreai árucikkek.
Még a nyugat-európai gazdák is Vova kottájából játszanak.:) Pl. nincs 500 millió euró a német gazdák gázolaj támogatására, a kaproknak viszont már eddig legalább 12 milliárd eurós támogatást toltak a németek a feneketlen kútjukba.
(Egy évvel ezelötti adat)


A polgárok meg majd gyakorolhatják a "fényevést." Minek ide direkt orosz szankció, mikor az öntökönlövés minősített esete áll fenn!! :hadonaszos::D

 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
393
2 534
93
Nézz már rá a hivatalos árfolyamokra.

Így van, kerülőúton veszik bár sokkal kevesebbet, de valóban veszik. Az orosz miért ad el? Azért mert még ezzel a "fekete kereskedelemmel" együtt is kevesebb gázt és olajat exportál mint a háború előtt, úgy, hogy egyik sem drágább annyival ami kompenzálná a kisebb eladott mennyiséget (és a kínaiak jüanban az indiaiak pedig rúpiában fizetnek...) Magyarul a háború miatt az oroszok szénhidrogénekből szarmazó bevételei csökkentek.
Az pedig tagadhatatlan előnye ennek a szituációnak, hogy Európa megszűntette az egyoldalú függőségét. Az mindíg előny, ha olyan stratégai kérdésekben mint az olaj és a gáz nem csak egy lábon állunk.

Az SF csoportok a háború eleje óta ott vannaknaz oroszoknál és a drónozás is folyiklegalább egy éve, így ezeket új fenyegetésként vagy eszkalációs cselekményként értékelni nem lehet.

Kicsit olvasgass.

 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
650
3 179
93
Nézz már rá a hivatalos árfolyamokra.

Így van, kerülőúton veszik bár sokkal kevesebbet, de valóban veszik. Az orosz miért ad el? Azért mert még ezzel a "fekete kereskedelemmel" együtt is kevesebb gázt és olajat exportál mint a háború előtt, úgy, hogy egyik sem drágább annyival ami kompenzálná a kisebb eladott mennyiséget (és a kínaiak jüanban az indiaiak pedig rúpiában fizetnek...) Magyarul a háború miatt az oroszok szénhidrogénekből szarmazó bevételei csökkentek.
Az pedig tagadhatatlan előnye ennek a szituációnak, hogy Európa megszűntette az egyoldalú függőségét. Az mindíg előny, ha olyan stratégai kérdésekben mint az olaj és a gáz nem csak egy lábon állunk.
Az indiaiak is jüanban fizetnek.
https://www.reuters.com/markets/com...some-payments-held-up-sources-say-2023-10-16/
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Biden új Ukrajna-politikája - A Titanic fedélzeti székeinek átrendezése
Stephen Bryen - Weapons and Strategy
2024. február 4.

A Biden-kormányzat azt akarja, hogy az ukrajnai háború legalább a jövőbeli novemberi amerikai elnökválasztásig folytatódjon. De leselkedik a veszély, hogy ez nem lehetséges, különösen, ha Oroszország igazán nagy offenzívát indít. Emiatt egy új terv van kialakulóban. Ez nincs írásban, de a politikában igen.

Egy példa: Amikor Zelenszkij úgy döntött, hogy kirúgja Zaluzsnyijt, Victoria Nuland, aki közvetlenül felelős az USA és a NATO Ukrajna-politikájáért, Kijevbe sietett.
Nulanddal és Zelenszkijjel nem lehet fotózkodni. A sajtót állva tájékoztatta, kint egy sietve összeállított asztal előtt, amelyen néhány mikrofon állt.
Miért rohant Nuland Kijevbe? Szinte biztos, hogy a Fehér Ház utasította, hogy azonnal menjen oda, arra az esetre, ha a dolgok rosszra fordulnának Kijevben? Nyilvánvalóan komolyan aggódtak amiatt, hogy Zaluzsnij esetleg megfordítja a hadsereget, és arra használja fel, hogy Zelenszkij ellen forduljon.
Eddig Zaluzsnyij nem lépett. Persze még mindig megteheti, ezért feltételezzük, hogy Nuland inkább Zaluzsnyijjal, mint Zelenszkijjel akart beszélni Kijevben. A találkozóról nincs nyilvános feljegyzés, de úgy tűnik, hogy a nő feladata az volt, hogy megnyugtassa Zaluzsnyijt, és ösztönözze, hogy viselkedjen.
Hivatalosan Washington nem mond semmit a kijevi katonai őrségváltásról. A Fehér Ház szerint ez egy "ukrán belső" kérdés, amelyhez Washingtonnak nincs semmi köze.

Ez természetesen tiszta képtelenség. Washington már 2014 előtt is manipulálta Ukrajna belpolitikáját, és Nuland volt a szikragyújtó, hogy elérje, amit Washington akart.

Zaluzsnyij leváltása sem okozott meglepetést. Valakinek vállalnia kell a felelősséget Kijev úgynevezett ellentámadásának kudarcáért és az amerikai felszerelések és ellátmányok dollármilliárdjainak elpazarlásáért. Az sem meglepő, hogy a dolgok most még rosszabbra fordulnak, hiszen Ukrajna hamarosan Avdijivka elvesztésével néz szembe, és a frissen felújított orosz hadsereg a Dnyeper felé nyomul, Kijevet célba véve.
Amint azt már a végtelenségig megjegyeztük, Kijev emberhiányos helyzete szörnyű, és a fegyverek hiánya azt is jelenti, hogy korlátozottak a lehetőségei. De az igazi csattanó az, hogy Kijev egyre növekvő, hetente több mint 1000 áldozata keményen beleharap a közvéleménybe, hogy a háború rosszul sült el. Hogy a férfiakat és nőket a hadseregbe vonzza, Kijev durva, népszerűtlen intézkedésekhez folyamodik, fenyegetéseket és megfélemlítést alkalmaz. Kiképzetlenül a frontra menni egyre inkább úgy tekintenek rá, mint egy biztos halálos ítéletre (ami így is van).

Zelenszkij nem tárgyal Oroszországgal, mert Washington ellenez minden tárgyalást, a NATO vereségét látja bennük. Az eredmény a NATO elbizonytalanodása és Washington csonka vezetése lenne a szövetségben. Politikailag Zelenszkij egyre inkább a Kraken és más katonai formációkhoz igazodik, akik rendkívül oroszellenesek (és sok más dolog ellenesek). Az oroszok fasisztáknak és náciknak tekintik őket.

De hogyan tarthatja magát Kijev, ha Oroszország valóban komoly erőfeszítéseket tesz Ukrajnában?
Egy offenzíva leginkább azért valószínű, mert Putyinnak szüksége van egy offenzívára, hogy bebetonozza következő elnöki ciklusát. Március 17-én választások lesznek, és Putyin újraválasztása valószínű, mert elnyomott minden valódi ellenzéket. De Putyinnak még így is szüksége van a nyilvánosság lökésére, és egy ünnepi választás sokat számítana.

Ez Kijevet szörnyű helyzetbe hozza. Ha egyszer valóban áttörnek az oroszok a jelenlegi érintkezési vonalon, és az ukrán erők hátrálnak, a Zelenszkij-kormánynak szinte lehetetlen lesz Kijevben túlélnie.

Ilyen körülmények között már most is vannak jelek arra, hogy tervezik az ukrán kormány nyugat felé történő áthelyezését, valószínűleg a lengyel határhoz közeli Lvivbe (Lvov). A lengyelek máris azt mondják, hogy esetleg a közeli légvédelmüket használják Lvov védelmére. Miért mondanának ilyet? Azért, mert tervet készítenek arra, hogy a lengyel Patriot és más légvédelmi eszközökkel feltartóztassák az oroszokat, sőt lengyel dandárokat küldenek, más NATO-eszközökkel megerősítve. A britek már a közvéleményt készítik elő, és nyíltan beszélnek arról, hogy különleges erőiket küldik Ukrajna megmentésére.

Bárki, aki ránéz a térképre, rájön, hogy a NATO csak akkor "szállhat meg" vagy "támogathat" egy Zelenszkij-kormányt, ha ez a lengyel határ közelében történik. Az elég messze van az orosz rakétáktól ahhoz, hogy Oroszországnak nehéz lesz azzal a területtel foglalkoznia, kivéve persze, ha Ukrajna de facto vagy de jure felbomlik, a nyugati rész némileg független marad, a többi része pedig aláveti magát annak a megállapodásnak, amit az oroszok akarnak bevezetni.

Semmi sem fog történni, ha az oroszok maradnak az ukrán hadsereg nehézkes, lassú ledarálásánál.

De, mint fentebb említettük, az ukrajnai háború katonai és politikai okokból egyaránt fordulóponthoz érkezik.

Az ukrán kormány áthelyezése - egy orosz offenzíva esetén - Lvivbe, valamint Lengyelország és az Egyesült Királyság támogatásának elnyerése (mások valószínűleg nem járulnak hozzá semmivel) időt nyer Biden számára, bár a végeredmény vagy háború lesz Európa egy részén (Lengyelországban, a balti államokban), vagy egy patthelyzet, amelyet Oroszország és a NATO elfogad. Biden egyelőre megússza, ha ez a forgatókönyv megvalósul, de még középtávon is stratégiai katasztrófa.

Biden persze észben tartja, hogy nincs szüksége, és nem élhet túl egy újabb Afganisztánhoz hasonló katasztrófát.

A britek háborús lelkesedése a washingtoni nyomásnak köszönhető.

Nem szabad elfelejteni, hogy a brit hadsereg egy szentségtelen, alulfinanszírozott és alulszemélyzetezett zűrzavar.

A brit erőkből hiányzik az anyag, a felhajtóerő és a fedezék, hogy bármit is tegyenek, és ostobaság azt gondolni, hogy az oroszok nem fognak visszavágni. Ez azt a benyomást kelti, hogy a britek háborús lelkesedése egyszerűen álhír, amivel az oroszokat akarják valahogy megijeszteni.

Az USA ukrán politikájának nagy része az amerikai fegyverek és koordinációs képességek értékének eltúlzásán, valamint azon a vágyálmokon alapult, hogy az oroszok kihátrálnak a konfliktusból. Bármilyen pillantás az orosz történelemre, egészen Napóleonig visszamenőleg, azt kellett volna sugallja, hogy Oroszország nem fog kihátrálni. Ráadásul a brit bombázást figyelembe véve az embernek eszébe jut a Könnyű Brigád támadásának kimenetele. Láthatunk még egy Balaklavát?

Nuland a Biden-Obama csapat teljes támogatásával katasztrófát idézett elő. Mivel egyelőre nincs ellensúly az Egyesült Államokban vagy a NATO-államok között, a katasztrófa tovább fog folytatódni.

Washington továbbra is háborút kockáztat Európában, akár atomháborút is, hogy megpróbálja megmenteni a saját maga által okozott katasztrófát.

Washington és Nuland megpróbálja átrendezni a Titanic fedélzeti székeit.

- Csak 2024 januárjában az ukrán hadsereg veszteségei meghaladták a 23 000 halottat és sebesültet.

- Furcsa, sőt nevetséges, hogy mindig Bidé döntéseiről beszélnek. Nem dönt ő (soha nem is döntött) semmiről, egy bábú csak, vannak neki főnökei, akik utasítják csóró demenst.

- Dehát Stephen Bryen volt védelmi miniszterhelyettes sem fedheti fel a valóságot, bármennyire is kritikus a külpolitikájukkal szemben.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 330
51 632
113
S ez lehet hogy jobban fáj az USA-nak, mint az oroszoknak!

Elnézve a nagy képet, nekem úgy tűnik hogy a nyugat kapkod, nem a globális dél. Itt trónfosztás minősített esete forog fent éppen, hívhatjuk kinek hogy tetszik, új multipoláris világnak, erőegyensúly eltolódásnak, a Pax Americana végének, ugyan arról beszél mindenki lényegében.

Az EU jelenlegi vezető rétege meg olyan instabil lábakon áll, hogy azok szerintem már csak a túlélésre játszanak, önálló gondolatuk nincs, mozgásterük nulla. Ennek a legjobb indikátora hogy nyíltan a saját szavazóik érdekei ellen politizálnak, külső szereplőnek kedveze, amerikai érdekből.
Meg sem próbálják már leplezni sem, mert nem lehet, annyira szükséges/égető a helyzet az ukiknál, hogy már a látszatra sem tudnak adni, egyszerűen tolni kell beléjük az EU pénzt, fegyvert, lehet nemsokára a vért/katonát is, mert ez a gazdai parancs.


A szavazónak nem tetszik?! Nos azt Baerbock megmondta már: az le van szarva!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113

Az amerikai szenátus nyilvánosságra hozta a határvédelemről, Ukrajna és Izrael megsegítéséről szóló törvényjavaslatot​

Az amerikai szenátus kompromisszumos törvényjavaslatot terjesztett elő az ország határának védelméről, Ukrajnának és Izraelnek nyújtott segélyekről 118,28 milliárd dollár értékben.

A dokumentumot a szenátus előirányzati bizottságának honlapján tették közzé.
A törvényjavaslat Ukrajna támogatására 60,06 milliárd dollárt, Izraelnek pedig 14,1 milliárd dollárt irányoz elő.

A dokumentum ugyanakkor mindössze 20,2 milliárd dollárból javasolja finanszírozni a határbiztonságot – ez csaknem háromszor annyi, mint amennyit a törvényjavaslat készítői Kijevnek kívánnak biztosítani.
Az Ukrajnának nyújtott segítség részeként 14 milliárd dollárt biztosítanak új fegyverek vásárlására az amerikai hadiipari komplexumtól, 15 milliárd dollárt az ukrán fegyveres erők katonai kiképzésére, valamint hírszerzési és egyéb támogató intézkedésekre, 20 dollárt. milliárdot magukban az Államokban lévő raktárak cseréjére.

Emellett 149 millió dollárt különítettek el az Egyesült Államok Nukleáris Biztonsági Igazgatóságának „az ukrajnai biztonsági helyzetre való reagálásra”.

Joe Biden amerikai elnök a dokumentumot kommentálva kijelentette, hogy a szenátus „megtette a dolgát” a határok védelmében. Véleménye szerint most az ügy a republikánusoknál marad a képviselőházban.

Ennek előadója, Mike Johnson viszont kifogásolta, hogy a projekt még annál is rosszabbra sikeredett, mint azt párttársai várták.
Johnson szerint ez a kezdeményezés kudarcra van ítélve.
Источник: https://rusvesna.su/news/1707109173


Felvételek a Mi-8 helikopter lezuhanásának helyszínéről Karéliában (FOTÓ, VIDEÓ)​


Emlékeztetünk arra, hogy a gép Petrozsényból Vytegrába repült, és február 4-én este leállt a kommunikáció.
„Az Onega-tó vizében, 10 km-re a falutól. ...
A legénység tagjait, a Vytegrai rendkívüli helyzetek minisztériumának alkalmazottait - Vlagyimir Evsejev, Szergej Nosov és Vlagyimir Bilida - nem találták meg. A mélység a becsapódás helyszínén körülbelül 50 méter. A szakemberek most készülnek a merülésre.

Utasítottam Karélia kormányát, hogy adjon meg minden szükséges segítséget a kutatási munkák elvégzéséhez” – mondta Artur Parfencsikov, a régió vezetője.
Amint arról az Orosz Tavasz korábban beszámolt , búvárok vesznek részt a kutatásban távirányítós víz alatti járművel , amely 300 méteres mélységig is képes merülni .
Источник: https://rusvesna.su/news/1707117013


Összefoglaló 2024. február 5-én reggel

▪️Kherson irányában Krynkiben csaták dúlnak, az ellenséges parton tüzérségi és légicsapásokat hajtanak végre. Az ellenség megpróbálja áthelyezni a leszállócsoportokat csónakokra, amelyek többsége a folyó fenékére süllyed. Éjszaka azt jelentették, hogy a sikereiről ismert, „Mózes” hívójelű UAV-kezelőnk él, és azt tervezi, hogy visszatér a frontra. Ugyanakkor csapataink észreveszik az ellenség hatékony harcát a drónjaink ellen, amelyek egyre kevesebben vannak.

▪️A zaporozsjei fronton az ukrán fegyveres erők vakmerőséget tanúsítottak Rabotino település közelében, a főútról próbáltak bejutni a településre, amiért fizettek. Az ellenség az MLRS-ből indít támadásokat a frontvonali területeken, az ellenséges drónok komoly veszélyt jelentenek alkalmazásuk hatótávolsága miatt.

▪️Avdejevszkij irányban az orosz fegyveres erők a sikerükre építenek: sikerült bejutniuk az ukrán fegyveres erők állásaiba a szűrőállomástól északra fekvő erdőben, akár 1 kilométeres mélységig is . A mieink körbejárták a Kék Tavakat, és beléptek a városi területre. Az ellenség kritikusnak értékeli a helyzetet , a morál növelésére az ellenséges televízió 1 Abrams tankot mutatott, amely állítólag ez irányba tart. Avdievka déli részén haladó egységeink több száz méterrel haladnak előre a Sportivnaya és Sobornaya utcákon. Repülésünk és tüzérségünk folyamatosan dolgozik az Avdeevka Sack-en.

▪️A Szumi és Harkov régióban az ukrán fegyveres erők erődített területeket építenek erőink áttörésére számítva. A nyugati sajtó azzal szítja a hisztériát, hogy több száz orosz páncélozott járműről számol be, amely készen áll egy nagyszabású offenzív hadműveletre.

▪️Éjszaka az ukrán fegyveres erők 4 UAV-ját semmisítették meg a Brjanszki régió felett. A belgorodi régióban a Krasznojaruzsszkij járásban található Demidovka falut tűz sújtotta, a Valujszkij városi kerületben lévő Stary Khutor falut pedig egy kamikaze drón találta el. Donyeckben és Gorlovkában (DPR) 4 civil megsebesült a náci lövöldözés következtében.
Az összefoglalót összeállította: Két őrnagy