[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 469
7 312
113
Itt a fő probléma továbbra is az, hogy az oroszok a kirakatban háborúznak
az alapprobléma az, hogy az ukránoknak van kijáratuk a tengerre
idővel át kell menni a dnyeperen és el kell jutni odesszáig
kérdés hogy mikor lesz meg ehhez a szükséges erő, tekintettel arra hogy jelenleg az avdiivka alsóról avdiivka felsőre eljutás is kihívást okoz az orosz hadseregnek
a felismerés vélhetően azért már meg van, egyre gyakrabban hallani hogy odessza orosz város
de ha ehhez nem lesz meg az erő vagy a "nyugati partnerek" megint megminszkezik az oroszokat akkor felesleges újjáépíteni a fekete tengeri flottát
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 844
113
Dehogynem.

Meglepődtél? Mert én nem...függetlenül attól, hogy nekem spec nincs iszonyom a NATO-tól, csak nekem sem szimpi per pill, amit csinál.

Megtehetnék igen, de ebben igaza van @meszike91 -nek, hogy az oroszok nem olyan hülyék.

Mindenki annak drukkol akinek akar. El is tudom fogadni bármely oldal érveit, ha azok érvek és nem ideológiai puffogtatások. Még egy modern háború sem volt a "becsület alapjain lejátszva",... A vaknak is világos, hogy a NATO támogatásával a nyugati hatalmak az ukránok f@szával verik a csalánt. Aztán hogy kinek ebből mi szimpatikus, az legyen lelkiismerit kérdés...ne köpködjünk. :cool:
nekem az a rejtély ezzel kapcsolatban,hogy ha már Szíriában is panaszkodtak a NATO repülőgépek pilóták (AWACS),hogy az oroszok zavarják őket,így amerikai katonák kerülhetnek veszélybe emiatt az EW zavarés miatt,akkor miért nem "sütik ki" az összes repülő alkalmatosságnak a szenzorát ami arra repül ?

véleményem szerint a képesség meglenne hozzá,hogy vakká tegynek mindent ami arra jár ,csak az okát nem értem,hogy miért nem teszik .. (mert elvileg megvan,de lehet hogy mégsem ??)

ehhez ráadásul maradhatnának orosz területen is,semmit nem kellene közelebb vinni a harci zónához,vagy legalább is kritikus közelségébe biztosan nem, és ha én látom pl a flightradaron,hogy a NATO gépek merre koslatnak, akkor ők akiknek sokkal több mindenhez van hozzáférésük,még többet és még jobban látnák,

polgári gépeket is simán ki lehetne vonatni abból a zónából,mert ha jelenelg Ukrajna légterét elkerülik akkor még egy kis vargabetű már igazán nem jelentene terhet,nagyköveti szinten tájékozatni az aktuális országokat és lezárni a legteret,ami berepül annak meg kisütni a szenzorait.

egyszerűen nem értem az okát ..
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 786
9 266
113
Miért lennének hülyék? Talán kicsit helyre kerülne a nemnato arca, ha vizet fogna valamelyik kukkoló. Nem forog a gyomrotok az ilyen játéktól, hogy én kamikaze drónokat vezetek a hajótokra, de ti nem lőhettek rám? Ez aztán az igazi NATO hozzáállás, amolyan zabszemjankó stílus. (anno Szerbiában is pont ennyit tudtatok) Én az orosz helyében csak úgy figyelmeztetésből lecsattintanék egy ilyen kukkoló sólymot aztán sűrűn elnézést kérnék, hogy bocsi mellément, az ukrán csónakot céloztam, de valamiért nem azt találtam el... :D
Lenne nagy kapkodás nem? :D
Gusztustalan szarjankó aki csak úgy mer háborúzni, ha rá nem lőhetnek. És az is aki az ilyeneknek drukkol... :D
Ez mind szép és jó, de akkor miért nem teszik meg mégsem az oroszok?
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Veled ellentétben az orosz vezetésnek nem ment el teljesen az esze. Nemzetközi légtérben nem fognak embervezette repülőre lőni soha a büdös életben ennek a konfliktusnak a kapcsán.
És szerinted mit merne lépni a NATO nevezetű gittegylet, ha leszednék valamelyiket?Ki merne neki menni az oroszoknak egy országot mondjál csak.Minden NATO tag bekussolna,és lapítana.Európa normális része akinek nem ment el az esze nem akar háborút.Százados mehetsz majd a balti csivavákhoz önkéntesnek.Putyin például a románokról azt mondta,hogy egy 30 perces ország.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
954
11 215
93
Jelenleg a 12. különleges feladatú dandár „Azov” , korábban „Azov” zászlóalj és „Azov” ezred – az Ukrán Nemzeti Gárda taktikai alakulata.


Más

Támadás Avgyejevka ellen: az orosz hadsereg továbbra is zárja akatlant a Zenit megerősített terület körül -korábban légvédelmi bázis
▪Az orosz csapatok tegnap benyomultak az Avgyejevka magánszektortól nyugatra fekvő dácsás faluba Opytnojee oldaláról, és folytatják a légvédelmi bázis megerősített területe körüli gyűrű lezárását.
▪Most az ukrán katonai propagandisták ismét az orosz fegyveres erők további előrelépéseiről számolnak be.
▪ "Opytnojetól északkeletre az orosz csapatok a Vinogradniki 2 állomás irányába nyomultak előre 1,4 km széles területen 930 m mélységig. Körbejárják a Zenit és Cseburaska erődített területeket, azzal fenyegetve, hogy bekerítik őket, .
▪"Az oroszok előretörtek és megvetették a lábukat a Vinogradniki 2 kertes-szőlős terület északi részén 300 méteres mélységig
pItC5YQrebw.jpg
"Cseburaska erődített terület" - ez jó név :)

nekem az a rejtély ezzel kapcsolatban,hogy ha már Szíriában is panaszkodtak a NATO repülőgépek pilóták (AWACS),hogy az oroszok zavarják őket,így amerikai katonák kerülhetnek veszélybe emiatt az EW zavarés miatt,akkor miért nem "sütik ki" az összes repülő alkalmatosságnak a szenzorát ami arra repül ?

véleményem szerint a képesség meglenne hozzá,hogy vakká tegynek mindent ami arra jár ,csak az okát nem értem,hogy miért nem teszik .. (mert elvileg megvan,de lehet hogy mégsem ??)

ehhez ráadásul maradhatnának orosz területen is,semmit nem kellene közelebb vinni a harci zónához,vagy legalább is kritikus közelségébe biztosan nem, és ha én látom pl a flightradaron,hogy a NATO gépek merre koslatnak, akkor ők akiknek sokkal több mindenhez van hozzáférésük,még többet és még jobban látnák,

polgári gépeket is simán ki lehetne vonatni abból a zónából,mert ha jelenelg Ukrajna légterét elkerülik akkor még egy kis vargabetű már igazán nem jelentene terhet,nagyköveti szinten tájékozatni az aktuális országokat és lezárni a legteret,ami berepül annak meg kisütni a szenzorait.

egyszerűen nem értem az okát ..
Vagy szinte folyamatosan, minimálisan eltérő helyszínnel éleslövészetet jelenteni be az adott vizekre. Akkor senki sem szólhat ha eltalálja valami...

Semmit nem érnének vele, ezek ugyanis egyrészt hajócsavar nélküli, kis süllyedésű hajótestek, másrészt egyszerre többet vetnek be, és manuális rávezetéssel a végfázisban - azaz ha a hálót egy szétkapja, a lyukon át lehet vinni a többit manuálisan.

Itt a fő probléma továbbra is az, hogy az oroszok a kirakatban háborúznak úgy, hogy minden lépésükről tud az ukrán fél (a NATO, de elsősorban az USA ISR hátterével). Az nem világos számomra, miért olyan fontos még mindig a hadianyagok tengeri szállítása az oroszoknak a Fekete-tengeren - talán Szíria miatt, nem tudom.

Szóval az opciók:
  • az ukránok USV kapacitását megtizedelni (gyártó műhelyek, indítóhelyek, stb) - ez gyakorlatilag lehetetlen a kis volumen miatt
  • valami USV-elleni védelmet telepíteni a hajóikra - ez lehetséges, csak egyrészt idő, másrészt minden túlterhelhető
  • az ukrán hajózási útvonalak fék nélküli, totális támadása - ez tűnik járható útnak, figyelembe véve, hogy a derék ukránok ettől vérszemet kapnának, és megsokszoroznák az USV bevetéseket, amely viszont végre információt is adhatna az oroszoknak, hogy honnan indítják ezeket vagy épp hol készülnek
  • végül a NATO ISR valamilyen módon való kikapcsolása: ez lehet politikai (nyomást gyakorolnak az USÁra valahol máshol, hogy inkább azzal foglalkozzanak), de lehet katonai is - azok a Global Hawkok például már elég régóta repkednek ott, mindenféle üzemzavar nélkül, szerintetek nem furcsa??

Amúgy az USV-elleni védelemről az jutott az eszembe, hogy az infrakamerás rávezetés miatt ezek a cuccok viszonylag könnyen vakíthatóak reflektorokkal is. A hajó mindkét oldalára kell pakolni belőlük mondjuk 5-5-öt, és szerintem máris nehezebben vezetik rá a hajóra a drónokat.
Igen, adom, bár ezeken a drónos felvételeken úgy tűnik mintha annyira dobálná ezeket a vackokat a víz hogy örülnek ha elvergődnek a hajókig, egy hálón lévő lyukba beletalálni vele... a fene tudja.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 311
37 314
113
Óriási botrány következik!

A francia sajtó arról számol be, hogy a kijevi Zelenszkij-rezsim merényletet készített Macron ellen, hogy aztán mindenért Oroszországot okolja, és új fegyverkészleteket követeljen.

Az újságírók szerint ezért is mondták le hirtelen Macron kijevi látogatását, mert Zaluzsnij információkat szivárogtatott ki a közelgő különleges hadműveletről.

 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 530
20 640
113
Ez mind szép és jó, de akkor miért nem teszik meg mégsem az oroszok?
Nagy a szád kislány, de ha egyszer mégis megteszik, akkor a zabszemet sem lehet felcsusszantani a popsidba, meglátod... Aztán lehet az oroszokat okolni az eszkalációért, pedig az ostoba angolszászok mindent megtesznek azért, hogy a medve elveszítse a türelmét... Gerinctelen, gusztustalan népség, a "világbirodalmi" emlékeikből élő és élősködő banda... Az egész brit birodalom arra épült, hogy mindenkit leigázzon akivel csak kapcsolatba került és aztán saját felsőbbrendűségének tudatában eljátssza a civilizáció császára szerepét. Pedig a fene nagy angolszász jólét java része a többiek kizsákmányolásából állt össze. Ennek tudatában a "demokrácia fellegváraként" kicsit furcsa tetszelegni... Nekik itt mi kelet-európaiak csak leírható veszteség vagyunk. Te ugyanúgy, hiába simogatod őket...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 043
16 640
113
Megtehetnék igen, de ebben igaza van @meszike91 -nek, hogy az oroszok nem olyan hülyék.
Így van.. A NATO csak arra vár hogy "jogalapja?" legyen egy nyílt beavatkozásra a Medvebunda megszerzéséért.. Ezt a legkülönböző módokon, fondorlatosan fogják előadni a mostani hadgyakorlat keretében hiszen annak ez a célja...

Hiába nah, a "fenntartható" fejlődés ábrándjához az orosz nyersanyagokra is szükség lesz + az ottani felvevő piacra, enélkül könnyen dugába dőlhet a 30 éves világuralmi terv is, hiába sikerült Ukrajnát felvásárolni és proxit gyártani belőle..
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 354
12 811
113
"Az ukrán hatóságok merényletre készültek a francia elnök ellen, annak ukrajnai látogatása során - közölte a France 24 televízió.

Állítólag ezért mondta le a francia elnök ukrajnai látogatását biztonsági problémákra hivatkozva.
A francia média szerint a GUR, az ukrán hírszerzés vezetője, Budanov dolgozott a Macron likvidálására irányuló akción, ő felügyelte a gyilkosokat.
Az egész tervet az ukrán erők volt főparancsnoka, Valerij Zaluzsnij rontotta el, aki saját csatornáin keresztül juttatta el az információkat a franciákhoz..."


 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113
Nem. A légvédelem önmagában olyasmi lenne, hogy minden pénzedet golyóálló mellényre költöd és nem vásárolsz lőfegyvert.
Kicsit sántít a hasonlat. A golyóálló mellény passzív védelmet nyújt. Ha csak nem dobáljuk meg vele azt aki ránk lőt. :) Tehát alkalmatlan az ellenség kiiktatására. A légvédelem egy aktív platform ahol a támadó fél is veszteségeket szenvedhet.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
És szerinted mit merne lépni a NATO nevezetű gittegylet, ha leszednék valamelyiket?Ki merne neki menni az oroszoknak egy országot mondjál csak.Minden NATO tag bekussolna,és lapítana.Európa normális része akinek nem ment el az esze nem akar háborút.Százados mehetsz majd a balti csivavákhoz önkéntesnek.Putyin például a románokról azt mondta,hogy egy 30 perces ország.
Milyen 30 perces?? Egy hátra arc kb 2 másodperc! Aztán hirtelen a másik irányba állnak! :)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 844
113
Ha ez igaz lenne, Zelenszkij és Budanov már nem élne. Vagy Zsaluzsníj lenne öngyilkos hirtelen három tarkólövéssel...
még bármi előfordulhat .. fiatal még az idő,ahogy szokták mondani :)

érdemes lenne egyébként megvizsgálni (és sem tettem még meg) ,hogy Marcon vajon mennyire tüske az USA/britek körme alatt, illetve mennyire van más állásponton mint ezek,mert ha igen,akkor nem is annyira elképzelhetetlen az a hír,pláne hogy két légylenne ütve egy csapásra ..Macronhelyett leeht jönne egy kevésbé önjáró (irányíthatóbb) valaki, újabb adag olajis lehetne a tűzre ami a támogatásukat illeti.

Azért volt olyan időszak is,amikor az egyetlen normális hang Ő volt a komolyabban veendő nyugati országok közül,ami az oroszokkal való kommunikációt illeti. Azt meg nem tudjuk milyen háttérjátszmák mennek a paraván mögött .

Az oroszhírek egyébként egy nem kevés elfogultsággal vádolható oldal,de ez legyen a legvesebb amit rájuk lehet húzni .. a hír valóságtartalmát szerintem kezeljük fenntartással,de ne is zárjuk ki annak a lehetőségét hogy akár igaz is lehet.