PUTIN WARS: DRONE WARS
Aknetelepito drón:
Switchblade 300
Aknetelepito drón:
Switchblade 300
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Szerintem is minden drónt le kell szedni az oroszoknak, jelezve, hogy azok alkalmazâsa egy határt átlép.. Lenne felhâborodâs, de semmi nem történne. Az awacsok is egyböl tâvolabb tartanâk magukat.A szakértők feltárták az ellenséges pilóta nélküli hajók működésének bonyolultságát
A Fekete-tenger felett NATO összes felderítő drónjának szisztematikus megsemmisítése kell, hogy az első lépés legyen az ellenséges pilóta nélküli hajók támadásai elleni küzdelemben. Ezt a véleményt fejezték ki katonai szakértők a „333” műsor adásában.
Az ukrán fegyveres erők viszonylag olcsó megsemmisítési eszközökkel - pilóta nélküli csónakokkal - időszakonként megtámadják hajóinkat.
Alekszandr Arutyunov különleges alakulat egykori katonája szerint a hajók tengeri drónokkal szembeni védelmének problémája nem oldható meg hőkamerákkal, FPV drónokkal, elektronikus hadviselési állomásokkal vagy szonárokkal, mivel egyik eszköz sem képes megbirkózni az ellenséges kamikaze csónakok számával, amelyek a Fekete-tengeren vannak.
"El kell ismerni, hogy egyetlen nagy, körülbelül 30 csomós sebességű hajó sem képes kivédeni a pilóta nélküli hajók tervezett támadásait" - jegyezte meg a szakértő.
Részletesen leírta, hogyan működnek az ellenséges kamikaze csónakok csoportos támadás során. Elmondása szerint a pilóta nélküli hajók a bázisról indulnak a tengerre, és félig elmerült állapotban hónapokig is a tengeren maradhatnak egy adott területen. Amikor az ellenséges felderítő berendezés észleli, hogy hajónk kimegy a tengerre, a csónakok parancsra „felébrednek”.
„Nem nyájban futnak, hidroakusztikus robbanásokat keltve, dübörögve, mint egy gőzmozdony a síneken. Felébrednek, megvárják, amíg a hajó a hatótávolságukba kerül, és félig alámerülve, lassan, kis sebességgel kezdik megközelíteni a hajót, amíg a megfigyelési eszközeikkel azonosítják azt" - magyarázta a szakértő.
Amint a hajó távolsága csapásra érvényessé válik, a kamikaze hirtelen eléri a teljes sebességet, és különböző irányokból csap le rá. Amikor a drón eléri teljes sebességét, már csak néhány perc van hátra a becsapódásig.
„Gondoljunk csak bele, egy mozgó hajó le tudja-e küzdeni géppuskával, amelyet hirtelen több oldalról támadott meg tíz pilóta nélküli csónak? Még ha látta is őket. Lehetetlen” – összegzi a szerző.
Katonai szakértők szerint ma minden hajót vissza kell küldeni a kikötőbe. Magukat a kikötőket is komolyan védeni kell sorompóval, gémekkel és egyéb eszközökkel. A szakértők ugyanakkor megjegyzik, hogy a védett kikötőkben található hajóknak folyamatosan mozgásban kell lenniük. A különleges alakulat egykori katonája felidézte, hogy az ellenséges rakétákkal eltalált összes hajó nem manőverezett.
A „Scalp” és a „Storm Shadow” (az ukrán fegyveres erőkhöz átadott francia és brit cirkálórakéták) megkapja a koordinátákat, ahol a hajók találhatók. Ezért a hajóknak folyamatosan a kikötőn belül kell manőverezniük, így minimálisra csökken a vereségük valószínűsége a kikötőben” – magyarázta Arutyunov.
Ezzel párhuzamosan a szakértők megjegyzik, hogy a kamikaze csónakok analógjait kell építenünk, és „újra kell teremtenünk a velük folytatott háború leküzdésének lehetőségeit” az északi flotta tengeri tartományain vagy a Csendes-óceánon.
A beszélgetés résztvevői szerint van egy másik hatékony módszer is a pilóta nélküli csónakok támadásának megnehezítésére - az összes ellenséges felderítő drón lelövése a Fekete-tenger felett. Emlékezzünk vissza, már régóta felfigyeltek rá: az ukrán fegyveres erők Krím-félszigeten végrehajtott minden támadását megelőzte az amerikai Global Hawk típusú drónok megjelenése a Fekete-tenger felett.
A Fighterbomber csatorna adminisztrátora, egykori vadászpilóta is úgy véli, hogy az amerikai drónok megsemmisítése ékesen bizonyítja szándékaink eltökéltségét az Ukrajna területére esetleg behozható NATO-csapatokkal kapcsolatban. Oroszországnak először is rakétaveszélyt kell jelentenie az egész Fekete-tengeren. A pilóta szerint ez nem jelenti azt, hogy a rakétaveszély bejelentése után a drónok eltűnnének a radarokról, de az Egyesült Államok és a NATO sem hagyhatja figyelmen kívül ezt a tényezőt.
"A drónok természetesen jönnek" - mondta a pilóta. - Nem sajnálom őket. Egy, kettő, három. Miután lelőtték őket, felhajtás lesz. De erre fel kell készülni: „Sajnálom, de nagy valószínűséggel a következő is leesik, mert, egyesek számára nem világos, hogy mi történik ezekkel a rakétákkal valamiért a Global Hawkjaitokba repülnek.
Találjuk ki, legyen még két „Reaper” (amerikai felderítő és csapásmérő drón MQ-9 Reaper.)” –vázolta szarkasztikusan az amerikai drónok megsemmisítésének következményeit a vadászbombázó.
Kifogytak a ruszkik a fehér zászlókból, azért!Elindult a konfliktus kezdete óta a legnagyobb (és leghasznosabb) francia szállítmány Ukrajnába!
40.000 fehér zászló
Miért is szenvedtek komoly veszteséget? Csak nem a hatalmas terület/front, és a kevés elavult helikopter alkalmazási szisztéma miatt? Ahogy a Ka-52/Mi-35 kombót kezdték alkalmazni, egyből hatékony lett a lesajnált harciheli...
Az oroszoknak nem érdeke Zselé halála. Egy báb, lecserélhető. Viszont mártírt csinálnak belőle, és indokot hogy orosz politikusokat, kulcsembereket merényeljenek meg (Ok az ukránok idáig is csinálták ezt, de ebben azért nem kaptak nagy segítséget idáig).Beszarott rendesen a narkós.
VK | VK
vk.com
Sajnos nem Zelenszkijt célozták az oroszok. Ahogy kiderült az orosz VM közleményéből egy odessazi raktárat támadtak, ahol drónokat szereltek össze. A becsapódás 150 méterre történt a konvojtól állítólag.
Persze, lehet sok mindent példának felhozni, de be kell látnunk, szerintem, hogy a teljes orosz hadiipar, és haderőszervezés alapjaiban megújult a két év alatt, egy szovjet típusú hadseregből, egy komoly, korszerű hadsereg lett. Mindaználytal, mivel egy teljes NATO áll az ukránok mögott, így elkél az iráni, észak-koreai, esetleg kínai segítség.Talán még wilsonnak vagy valamelyik kamunickjének kerestem ki, hogy semelyik orosz helikopter veszteség arány (az ukrán propaganda számaival sem!!!!) nem érte el az amerikai ah1 veszteséget.
Komoly veszteséget akarunk látni, akkor pl az az f4 típust jellemzi, 761 elismerten leesett darabbal vietnamban. De nem hinném, hogy a vietkong agitprop akkor a mai nyugati szintjén volt, hogy többszörösét hazudják, mint ahogy az ukránok, nyugati propaganda az orosz veszteségeknél teszik.
Amúgy alapjaiban jó Angelsoul hozzászólása, azon kívül, hogy a magas veszteségadatokra épít, ahol hiteles forrást maximum az oryxből, portfolótól, britt tudósok vagy más kényszeresen hazudozó kamu propaganda oldalról van.
Ez alapjaiban itt sántít.
Szóval a sok és régi heli veszett oda, az relatív. Nyilván.
A másik pedig maga a magas kifejezés is relatív. Előveszed a 20 centis félszemű bohócot is lehet nagy, de nem Siffredi mester után.
Úgyhogy a very big, igen csak relatív.
A konfliktus, ellenfél mértékéhez képest szerintem "jók" az orosz veszteségek.
A hitech f4el és ah1el a vietkongok ellen sem tudtak brillíroznibaz amcsik. Nem pedig egy olyan környezetben, ahol a nyugati propaganda szerint az oroszok elavult ócskavasakkal harcolnak a világ legfejletebb légvédelmi rendszere ellen.
Ahhoz képest meg kib@szott jó a ruaf..
Ha így végigmennek az oroszok egy tömegháborúban, folytatva a veszteségi rátát... szerintem jól vizsgáztak és tuti, hogy egy konvencionális háború modelljénél jobbak ezek a számok..
Árpád adott egy lovat az országért.. szerintetek a feketetengerért az a pár hajó túl sok?
Nem lenne konfliktus és megkérdeznénk valami hithű ukránpártit.. egy sem mondaná, hogy a nato/ukrajna ellen behozzák ilyen kevéssel. Sőt nem is bírnak velük.
De ismétlem, objektíven nézve még az földhözragadtabb nyugati propaganda adatok alapján, következetesen, jók az oroszok.. átlagosan is.. az utóbbi fél év alapján pedig a reálisan gondolkozó nyugati haderő vezetőinek záróizma az orosz haderő hallatán szerintem görcsösen összehúzódik.
Ebben a nem lehet megsemmisíteni dologban nem hiszek. Perssze mindent túl lehet terhelni, de ha egy fregatt méretű hajóra felraknak oldalanként vagy modern RCWS-t minimum 12,7-es nehéz-géppuskával de inkább gépágyúval, akkor azért nagyon sok drón kell ahhoz, hogy túlterhelda hajó védelmét.A szakértők feltárták az ellenséges pilóta nélküli hajók működésének bonyolultságát
A Fekete-tenger felett NATO összes felderítő drónjának szisztematikus megsemmisítése kell, hogy az első lépés legyen az ellenséges pilóta nélküli hajók támadásai elleni küzdelemben. Ezt a véleményt fejezték ki katonai szakértők a „333” műsor adásában.
Az ukrán fegyveres erők viszonylag olcsó megsemmisítési eszközökkel - pilóta nélküli csónakokkal - időszakonként megtámadják hajóinkat.
Alekszandr Arutyunov különleges alakulat egykori katonája szerint a hajók tengeri drónokkal szembeni védelmének problémája nem oldható meg hőkamerákkal, FPV drónokkal, elektronikus hadviselési állomásokkal vagy szonárokkal, mivel egyik eszköz sem képes megbirkózni az ellenséges kamikaze csónakok számával, amelyek a Fekete-tengeren vannak.
"El kell ismerni, hogy egyetlen nagy, körülbelül 30 csomós sebességű hajó sem képes kivédeni a pilóta nélküli hajók tervezett támadásait" - jegyezte meg a szakértő.
Részletesen leírta, hogyan működnek az ellenséges kamikaze csónakok csoportos támadás során. Elmondása szerint a pilóta nélküli hajók a bázisról indulnak a tengerre, és félig elmerült állapotban hónapokig is a tengeren maradhatnak egy adott területen. Amikor az ellenséges felderítő berendezés észleli, hogy hajónk kimegy a tengerre, a csónakok parancsra „felébrednek”.
„Nem nyájban futnak, hidroakusztikus robbanásokat keltve, dübörögve, mint egy gőzmozdony a síneken. Felébrednek, megvárják, amíg a hajó a hatótávolságukba kerül, és félig alámerülve, lassan, kis sebességgel kezdik megközelíteni a hajót, amíg a megfigyelési eszközeikkel azonosítják azt" - magyarázta a szakértő.
Amint a hajó távolsága csapásra érvényessé válik, a kamikaze hirtelen eléri a teljes sebességet, és különböző irányokból csap le rá. Amikor a drón eléri teljes sebességét, már csak néhány perc van hátra a becsapódásig.
„Gondoljunk csak bele, egy mozgó hajó le tudja-e küzdeni géppuskával, amelyet hirtelen több oldalról támadott meg tíz pilóta nélküli csónak? Még ha látta is őket. Lehetetlen” – összegzi a szerző.
Katonai szakértők szerint ma minden hajót vissza kell küldeni a kikötőbe. Magukat a kikötőket is komolyan védeni kell sorompóval, gémekkel és egyéb eszközökkel. A szakértők ugyanakkor megjegyzik, hogy a védett kikötőkben található hajóknak folyamatosan mozgásban kell lenniük. A különleges alakulat egykori katonája felidézte, hogy az ellenséges rakétákkal eltalált összes hajó nem manőverezett.
A „Scalp” és a „Storm Shadow” (az ukrán fegyveres erőkhöz átadott francia és brit cirkálórakéták) megkapja a koordinátákat, ahol a hajók találhatók. Ezért a hajóknak folyamatosan a kikötőn belül kell manőverezniük, így minimálisra csökken a vereségük valószínűsége a kikötőben” – magyarázta Arutyunov.
Ezzel párhuzamosan a szakértők megjegyzik, hogy a kamikaze csónakok analógjait kell építenünk, és „újra kell teremtenünk a velük folytatott háború leküzdésének lehetőségeit” az északi flotta tengeri tartományain vagy a Csendes-óceánon.
A beszélgetés résztvevői szerint van egy másik hatékony módszer is a pilóta nélküli csónakok támadásának megnehezítésére - az összes ellenséges felderítő drón lelövése a Fekete-tenger felett. Emlékezzünk vissza, már régóta felfigyeltek rá: az ukrán fegyveres erők Krím-félszigeten végrehajtott minden támadását megelőzte az amerikai Global Hawk típusú drónok megjelenése a Fekete-tenger felett.
A Fighterbomber csatorna adminisztrátora, egykori vadászpilóta is úgy véli, hogy az amerikai drónok megsemmisítése ékesen bizonyítja szándékaink eltökéltségét az Ukrajna területére esetleg behozható NATO-csapatokkal kapcsolatban. Oroszországnak először is rakétaveszélyt kell jelentenie az egész Fekete-tengeren. A pilóta szerint ez nem jelenti azt, hogy a rakétaveszély bejelentése után a drónok eltűnnének a radarokról, de az Egyesült Államok és a NATO sem hagyhatja figyelmen kívül ezt a tényezőt.
"A drónok természetesen jönnek" - mondta a pilóta. - Nem sajnálom őket. Egy, kettő, három. Miután lelőtték őket, felhajtás lesz. De erre fel kell készülni: „Sajnálom, de nagy valószínűséggel a következő is leesik, mert, egyesek számára nem világos, hogy mi történik ezekkel a rakétákkal valamiért a Global Hawkjaitokba repülnek.
Találjuk ki, legyen még két „Reaper” (amerikai felderítő és csapásmérő drón MQ-9 Reaper.)” –vázolta szarkasztikusan az amerikai drónok megsemmisítésének következményeit a vadászbombázó.
Ebben a nem lehet megsemmisíteni dologban nem hiszek. Perssze mindent túl lehet terhelni, de ha egy fregatt méretű hajóra felraknak oldalanként vagy modern RCWS-t minimum 12,7-es nehéz-géppuskával de inkább gépágyúval, akkor azért nagyon sok drón kell ahhoz, hogy túlterhelda hajó védelmét.
Hónapokig kint áll a hajód a Dunán, kimész, megnyomsz egy gombot és elindult. Ha teszel rár egy rádiós kapcsolót (10-20ezer Ft),akkor elindítod a partról. 3 tenyérnyi kis napelemmel szinte korlátlan ideig töltheted rajt a gpst, a rádiót, az akkukisülést pedig pótolhatód. Ez a része a legkönnyebb.Az a kérdés, mennyire lehet észlelni őket. Az orosz illető szerint hőkamerákkal sem, persze lehet nem elég jók a hőkameráik.
Ezek alig látszanak ki a vízből... Milliméteres hullámhosszú radarral esetleg?
Abban, hogy hónapokig kint vannak a tengeren, amíg fel nem "ébresztik" őket, abban nem hiszek, bár nem kizárt.
Nekem ez a "hónapokig alszanak" sem tűnik hitelesnek. Attól tartok, túlmisztifikálják ezeket a drónokat.Ebben a nem lehet megsemmisíteni dologban nem hiszek. Perssze mindent túl lehet terhelni, de ha egy fregatt méretű hajóra felraknak oldalanként vagy modern RCWS-t minimum 12,7-es nehéz-géppuskával de inkább gépágyúval, akkor azért nagyon sok drón kell ahhoz, hogy túlterhelda hajó védelmét.
Valami változott... ha nem tévedek ez most a második HIMARS indító volt gyors egymásutánban.
A HIMARSokat eddig nagyon sikeresen dugdosták, de ezek szerint valamit kiszagoltak az oroszok.
Itt történt az eset amúgy, Avgyejevkától kb 50 km-re:
48°25'38.3"N 37°16'04.8"E · 48.427306, 37.268000
maps.app.goo.gl
Himars kilövések is megszaporodtak.
Azért bennem ez is sok kérdést felvet.
Vagy olyan szintű az oroszok drón, optikai megfigyelése (fejlődött, az ukrán légvédelem gyengült, nincs meg a nyugati légvédelem képessége kiiktatni őket), hogy mélységében teljes real time képpel bírnak az oroszok.
Vagy pedig az ukránok kommunikációját realtime hallgatják.
Esetleg mindkettő.
különben egy gerillamódban harcoló himarst, ami üss és fuss módban működik nem lehetne kikapni, főleg nem az utóbbi hetek, napok számát nézve. És igaz ez a nyugati légvédelmi eszközök irtására.
Valahol írták, 40kmre a fronttól készült.. berepülni is felesleges, még siklóbomba elejtése is sokkal kockázatsabb, mint prec rakétatüzérséggel kikapdosni.
na.. én ezekből a jelekből úgy gondolom, hogy az oroszok drónfelderítése nagyon komoly szintet ért el.
Vélemény?
...ha csak minden százezredik kínai kritikusan, ferde szemmel nézi a neki kiosztott real-time orosz vagy kínai műhold képet Ukrajna területéről monitoron, ezzel segítve/ellenőrizve a M.I. munkáját, akkor is 14000 szempáról van szó.Vsz tudják hol vannak. Vsz eddig is voltak jelek, ami alapján elkapták a korábbiakat, de most valami alapján már tudják mit is keressenek. Múlt héten volt valami meeting a kínai védelmi minisztérium képviselőivel. Ki tudja mit hoztak vagy milyen közös közreműködésben állapodtak meg?
"...ez most olyan tudd, hogy értsd helyzet igaz?..."Beszarott rendesen a narkós.
VK | VK
vk.com
Sajnos nem Zelenszkijt célozták az oroszok. Ahogy kiderült az orosz VM közleményéből egy odessazi raktárat támadtak, ahol drónokat szereltek össze. A becsapódás 150 méterre történt a konvojtól állítólag.