Csak úgy kérdezném, hogy ha szinte mindenki háborúzni akar, akkor hogy lesz itt béke?
A népek nem akarnak háborúzni, csak a hatalmi elit. Hogy ennek mi lesz a kimenetele, nem tudom.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Csak úgy kérdezném, hogy ha szinte mindenki háborúzni akar, akkor hogy lesz itt béke?
Kiknek nekünk?Elsősorban nekünk rossz. Az eddigi párszáz km NATO-Orosz határ helyett pár ezer km-es határ kell védenünk úgy, hogy az egyetlen igazán jelentős és potens szövetségesünket sok ezer km és az Atlanti-óceán választja el ettől a határtól. Az orosznak pedig ez saját határa, ezért a logisztikai vonalai összehasonlíthatatlanul rövidebbek és biztonságosabbak. Javaslom ebben a témában Tom Clancy: Red Storm Rising című könyvét (magyarul Vörös Vihar néven jelent meg). Nagyon részletesen leírja, miért végzetes ez a kombináció egy full scale NATO vs Oroszország háborúban, még akkor is ha a NATO gazdasági és egyéb erőforrásai számszerűleg talán nagyobbak. (Kérlek, hogy erre most ne úgy reagálj, mint egy NAFO-s.)
szerintem nyugodtan kijelenthető, hogy csak a politikusok, illetve a mögöttük álló gazdasági erők akarnak háborúzni. a polgárok (bárhol is éljenek) nagyon nem szeretnének, csak épp nincs beleszólási lehetőségük.Csak úgy kérdezném, hogy ha szinte mindenki háborúzni akar, akkor hogy lesz itt béke?
Az egy dolog, de hány román is él a Tiszántúlon?
Mert hát aztán alkalomadtán nehogy elkezdjenek nagyhirtelen rettegni a vérgőzős náci magyaroktól...
Ehhez ha hozzáadjuk, hogy jó eséllyel adhatnak egy NATO főtitkárt (még akkor is, ha nagyrészt protokolláris feladatkör)... érdekes helyzetet teremt.Szerintem az Ukrajnában lévő román kisebbség miatt az ukránoknak jobban kellene aggódniuk, mert meg lesznek védve.
Mondjuk kiváncsi leszek az "ukrán erődítmény" és kab3000 találkozására. Temetni úgy kell majd hogy a földet összetolják dozerral.
A mostani orosz sikerek szerintem ennél összetettebbek. Az is az ok, hogy az elmúlt egy évben rengeteg ukrán elő erőt ledaraltak, nincs elég ukrán katona, akik harcolnak, azok fáradtak. Ukrán technika is nagyon megcsappant, ukrán lőszer is kevesebb, továbbá az oroszok akár egy róka lyukra is küldenek drone-t, vagy tüzérségi csapást. Tehát az ukrán oldali eroforras hiány és fáradtság miatt bármikor összeomolhat a front.Pont ugyanezen lamentáltam több mint egy éve... hogy a percíziós képesség megjelenése fogja az I. Vh-ból a II.- Vh korszakába lökni a konfliktust. Vagyis a légierő kiássa előttük amivel nem bírnak. Az oroszok szárazföldi haderő fejnehezek voltak, de az meg nem bírt megbírkózni a megerősített vonalakkal. Erre persze van megoldás, nevezetesen a légierő (drón erre nem alkalmas, annak egyik korlátja a tömeg, így a pusztítóerő) - de az meg megakadt náluk a 80-as évek szintjén a konfliktus elején (alacsony butabombázós vidik rulz).
Az ukrán meg elképesztő, mi munkát elvégzett az elmúlt évtizedben - láttam felvételeket, ahol komplett metrókocsikat ástak betonszakofágba mélyen a föld alá, de pl. az összes volt Szovjet bunkert is újra használatba vették és kiterjesztették (emlékezzünk a Bahmut alagútra, stb...).
Eddig mi volt? Mikor éppen megy előre az orosz, beleütközik valamibe - elakadtak meg elvéreztek rajta, aztán kiásták lassanként mint a hangyák.
Mi van most? Mennek előre, beleütköznek valamibe - légierő erre telibeveri pár tonnányi bombával és kiforgatja nekik.
Eredmény? Hirtelen elkezdtek mozogni a frontvonalak. Na nem valami fürgén, mert eléggé szűk keresztmetszet ez nekik, de kétségívül nem az a befagyott állapot van, mint amit eddig láttunk. És a dolog csak gyorsulni fog.
Ha a NATO nem lép valamit az orosz gépek ellen (légvédelem megturbózása vagy komoly légierő bedobása), akkor ez csak rosszabb lesz az ukránoknak. Az orosz végre érvényesíti a légi fölényét, ami eddig kb. kimerült a légitámadások elleni védelemben (azt is elsősorban a frontvonalak fölött).