[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Új Zéland amit kerestek.. igaz van napi 4 földrengés, de a klíma jó, nincsenek mérges kígyók, pókok, stb mint Ausztráliában... Kérdés ha eljön az armageddon ott mikorra kívánja az ember a saját halálát.

Ajánlott film:


 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 560
93
Komolyan felkeményítik az oroszok az északi részt, 3-4-5százezres turbózás.. jó kérdés milyen részben É-Kóreai, kínai, afrikánsz csapatok, merthogy egyébként oroszon belül minimális csak a katonai mozgolódás..

Eközben megegyezés születethetett egyes országok bevonulhatnak korlátozott katonai erővel ukrajnába, hovatovább a propival ellentétben a legalacsonyabb prioritás lesz a nemNATO csapatok vegzálása, biztosítva hogy évekig eladható formában legyen a konfliktus az ukránok összeomlása nélkül.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Hát a fémkereső a fronton sokat nem ér. Rengeteg hüvely, lőszer stb miatt folyamatosan visít.

Ezek az aknák jelentős része műanyag így azokat meg pont nem jelzi

Egy LIDAR vagy egy talajradar sokkal jobban használható.
Annyira nem bonyolitanam túl, csak kicsit masszívabb, specifikusabb bakancsra gondoltam. Sérülés nyilván lesz mert erohatas az erohatas, csak egy kis plusz itt ott, ezért azert.
Nem biztos hogy a súly, vagy a szellőzés, fazon lesz a fő szempont.
Mondjuk vastagabb több rétegűbb talp vagy vadlit bokat jobban védő fazon és anyag.
Sok kiképzést kapott harcos hagyta el a lábát és ment veszendobe ezáltal a szponzorok pénze és az idő. Persze ezek szinte mind keleti ex szovjet emberek, de a tanulságot azért lehet ebből is levonjak majd nyugaton.
Mégiscsak többe kerül egy Szancso, vagy Philippe mint a Tarasz meg a Mikola.

Most már inkább maradni akarnak, az ilyen trükkök és az 5,8%-os GDP növekedés megfogta őket.
"Ahhoz, hogy a nyugati vállalatok orosz vevőknek adhassanak el eszközöket, az Anton Sziluanov pénzügyminiszter által vezetett kormánybizottság jóváhagyására van szükség. A pénzügyminisztérium a „barátságtalan” országokból származó cégek eszközeinek eladására kötelezően 50 százalékos kedvezményt és legalább 15 százalékos „kilépési adót” vetett ki – jelentette korábban az orosz média"

El nézegetem az oldalon a képeket, hát jó 50-es a zöme az újoncoknak. 30 nap gyorstalpaló, +14 nap szakkiképzés és még 1-2 nap a fronton, aztán tepsi, mankó, vagy fogság.


Ma egész napos aramkorlatozas volt Ukrajnában. Rendszeres lesz, mivel a hoeromuvek teljesen megsemmisült ék vagy annyira megserultek hogy nem lehet üzembe helyezni őket. A vizeromuvek szintén nagy veszteségeket szenvedtek.
Szerintem sok nem kellene és megszunne a szikra az egész országban.
.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 458
79 478
113
Annyira nem bonyolitanam túl, csak kicsit masszívabb, specifikusabb bakancsra gondoltam. Sérülés nyilván lesz mert erohatas az erohatas, csak egy kis plusz itt ott, ezért azert.
Nem biztos hogy a súly, vagy a szellőzés, fazon lesz a fő szempont.
Mondjuk vastagabb több rétegűbb talp vagy vadlit bokat jobban védő fazon és anyag.
Sok kiképzést kapott harcos hagyta el a lábát és ment veszendobe ezáltal a szponzorok pénze és az idő. Persze ezek szinte mind keleti ex szovjet emberek, de a tanulságot azért lehet ebből is levonjak majd nyugaton.
Mégiscsak többe kerül egy Szancso, vagy Philippe mint a Tarasz meg a Mikola.

Most már inkább maradni akarnak, az ilyen trükkök és az 5,8%-os GDP növekedés megfogta őket.
"Ahhoz, hogy a nyugati vállalatok orosz vevőknek adhassanak el eszközöket, az Anton Sziluanov pénzügyminiszter által vezetett kormánybizottság jóváhagyására van szükség. A pénzügyminisztérium a „barátságtalan” országokból származó cégek eszközeinek eladására kötelezően 50 százalékos kedvezményt és legalább 15 százalékos „kilépési adót” vetett ki – jelentette korábban az orosz média"

El nézegetem az oldalon a képeket, hát jó 50-es a zöme az újoncoknak. 30 nap gyorstalpaló, +14 nap szakkiképzés és még 1-2 nap a fronton, aztán tepsi, mankó, vagy fogság.


Ma egész napos aramkorlatozas volt Ukrajnában. Rendszeres lesz, mivel a hoeromuvek teljesen megsemmisült ék vagy annyira megserultek hogy nem lehet üzembe helyezni őket. A vizeromuvek szintén nagy veszteségeket szenvedtek.
Szerintem sok nem kellene és megszunne a szikra az egész országban.
.
Van az oroszoknak olyan lábbeli ami redukálja az yknák hatását. Na abban menni is alig lehet, nemhogy harcolni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 504
31 876
113
F-16nak kellene ukrán légiutántöltést és fegyverzet felszerelést biztosítani, egyelőre nem tudnának leszállni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
A csivavakrol.

Volcsanszk, T-64BV harckocsi roncs.

A zsíros Sztefancsuk Ukrajna új elnöke.

2 dron 2 bujkáló fegyveres intézett el.



Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) elindította a „Reznikov kontra Ukrajna” eljárást Denis Reznikov orosz hadifogoly kínzásával kapcsolatban.






.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 001
16 232
113
Nos szerinetem még most is a II Vh folytatásához vagy a III Vh megvívásához való gyakorlatoztatás tart, ez nem háború - még. persze természetesen ha a Medve nem figyel eléggé - másodpercek alatt azonnal kihasználják, és megy a levesbe, az ebek harmincadjára..
Ehhez itt egy szerintem bizonyíték, ma éjjel kinéztem Európa villamos energia áramlási térképeire, és mindjárt feltűnik, hogy a 3 kis balti csivava ország, akik amilyen picik annyira harciasak is - még mindíg az Orosz anyácska energia tápláló anyaemlőire vannak rácuppanva..
Itt a ma éjszakai energiaáramlási térkép a térségükben:

qVliLi5.jpg


Észtország: Orosz Europa-Ural ad 61 MW-ot
Lettország: Oroszország vesz 41 MW-ot
Litvánia ad Fehér - Oroszországnak 6 MW-ot.

Még egy érdekesség: A Kalinyingrádban termelt felesleges energia 2 MW Litvániába megy.

Itt nem az éjszakai áramvételezések nagysága a lényeg, hanem ha szükséges az Euro - Ural Orosz térség a 3 kis országot az összeköttetések révén azonnal teljes energia ellátásban tudja részesíteni, ha ott üzemzavar van.. Ezenfelül látszik hogy a kalinyingrádi erőműn kívül Kalinyingrág ha az erőműve leáll azonnal kiesésmentesen Litvánián keresztül kaphat áramot.

tehát akármekkora is itt a F.O.S médiás hírtermékek állítása, a polgárok hisztiztetése, valójában szépen együttműködnek egymással, és főleg az oroszok támogató szerepét emelném ki.

Ha olyan nagy és valódi utálat lenne a térségben, az oroszok már rég lerúgták volna magukról a kis balti csivavákat..
Egy valódi háborúban ez az együttműködés elképzelhetetlen..

Aki ezt élőben is meg akarja tekinteni:


Itt lehet nézegetni Ukrajna produkcióját is..
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 703
16 985
113
Annyira nem bonyolitanam túl, csak kicsit masszívabb, specifikusabb bakancsra gondoltam. Sérülés nyilván lesz mert erohatas az erohatas, csak egy kis plusz itt ott, ezért azert.
Nem biztos hogy a súly, vagy a szellőzés, fazon lesz a fő szempont.
Mondjuk vastagabb több rétegűbb talp vagy vadlit bokat jobban védő fazon és anyag.
Sok kiképzést kapott harcos hagyta el a lábát és ment veszendobe ezáltal a szponzorok pénze és az idő. Persze ezek szinte mind keleti ex szovjet emberek, de a tanulságot azért lehet ebből is levonjak majd nyugaton.
Mégiscsak többe kerül egy Szancso, vagy Philippe mint a Tarasz meg a Mikola.
, aztán tepsi, mankó, vagy fogság.
[
Szerintem -bár szerencsére nincs tapasztalatom- mindegy, h mennyire ellenálló bakancs, nadrág lenne rajta, az impulzus okozta gyorsulás fogja csontjait törni, ha rálép az aknára (mint a légzsák kontra rárakott láb). Jöhetnek a mech-warriorok (vagy, mint a holnap határán: mechanikus "ruha"). :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 610
48 070
113
Összefoglaló 2024. május 29-én reggel

▪️Harkov irányában csapataink puskacsatákat folytatnak és TOS-1A és TOS-2 nehéz lángszóró rendszerekkel csapnak le.

▪️A Chasov Yar irányába az orosz fegyveres erők támadó pozíciót tartanak a harcban. Rohamcsoportjaink továbbra is fejlesztik taktikai pozícióikat Kalinovka külvárosában és a Kanal mikrokörzetben.

▪️Avdievkától nyugatra nincs jelentős változás. Csaták zajlanak Netaylovo közelében, Umansky-ban, Szolovjevótól nyugatra. Az ellenség felismerte Netailovo elvesztését, és egyes források az ellenségeskedés kezdetéről számolnak be Karlovka közelében.

▪️Az Urozhainy és Staromayorsky elleni támadás a Vremevsky párkány irányában folytatódik.

▪️A krasznodari területen, Armavir felett a légvédelmi erők megsemmisítették az ukrán fegyveres erők UAV-ját.

▪️A Belgorod régióban , Scsetinovkában egy civil megsérült egy UAV-csapás következtében. Muromban és Voznyesenovkában az ukrán fegyveres erők drónokkal támadtak meg két mozgó autót a Shebekinsky városi negyedben. Szintén támadás érte egy autót Bezymeno faluban, Grayvoronsky városi kerületében. Éjszaka egy UAV és hét Grad MLRS rakétát semmisítettek meg Belgorod régió területén.

▪️A Kurszk régióban a Szudzsanszkij járásbeli Oleshnya falut és a Glushkovszkij járásbeli Elizavetovka falut ágyúzták. UAF-kopterek robbanószerkezeteinek használatát és kamikaze dróntámadásokat rögzítettek Guevo falu közelében, Sudzhansky kerületben, Gorodishche faluban, Rylsky kerületben, Krasnooktyabrsky faluban, valamint Szergejevka, Dronovka és Neonilovka falvakban, Glushkovsky kerületben. Dronovka községben egy helikopterből leejtett robbanószerkezet megrongálta az egyik mezőgazdasági vállalkozás hivatalos személygépkocsiját. Az elektronikus hadviselés elnyomta a drónokat Tyotkino és Novi Put, Dronovka és Elizavetovka falu közelében a Glushkovsky kerületben, Staraja Nikolaevka faluban a Rylsky kerületben, Gornal faluban, Spalnoye faluban és Oleshnya a Sudzhansky kerületben. A Szudzsanszkij járásbeli Nikolaevo-Daryino falu közelében egy ukrán helikoptert megsemmisítettek elektronikus hadviselési felszerelések és kézi lőfegyverek.

Az összefoglalót összeállította: Két őrnagy
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 088
24 531
113
meg-llapod-s-hogy-az-orosz-c-r-1686-ban-146-ezer-rubel-rt-Kijevet-a-lengyelekt-l

igazából nem is tudom ide illik-e,de hátha lesz aki érdekesnek találja és szereti a történelmet .. az ukrán államiság történelmének viszonylatában azért érdekes lehet,mivel sokszr szóba kerül,hogy Kijev mitől ukrán, illetve Ukrajna mitől ukrán.

Kijev hivatalos megszerzése az Orosz Királyság által az 1686-os „örök béke” keretében a Lengyel–Litván Nemzetközösséggel kötött megállapodás eredményeként és 146 000 rubel kifizetése ellenében. ( az 1360 környékén került a Litván Nagyfejedelemség uralma alá Kijev, a tatárjárás eredményeként, majd később a lengyel-litván unió része lett,és ,tőlük vette meg az orosz cár.

A lengyeleknek pénzre és katonai támogatásra volt szüksége a törökök és tatárok ellen, és nem látta annak lehetőségét, hogy erőszakkal elfoglalja Kijevet, hosszas tárgyalásokba kezdett az oroszokkal arról, hogy mennyit fizet Moszkva Varsónak „testvéri barátságból és szeretetből” – így fogalmazták meg hivatalosan a diplomaták- Kijevért. Az alkudozás több hónapig tartott. A tárgyalások végül egy 146 000 rubeles összeghez vezettek, amelyért Kijevet hivatalosan oroszként ismerték el. Ez Oroszország éves költségvetésének körülbelül 10%-a volt.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 001
16 232
113
Az a probléma h túl ritkan mellékeled ezt a csudás térképet. Minimum napi 3x kellene, az rögvest kimozdítaná a frontokat.
Ez új számomra.. a térkép ismétlés tologatja a frontot.. Ezt az Akadémián tanították?

Én nem vagyok igazán érdekelt a front egyik irányba való tologatásában sem, mert magyarnak születtem. A mozgatást elvégzik azok akikre tartozik, régen voltam magyar katona - is. Majd 40 éve járom Ukrajnát is mint itt született magyar és az is megerősítette ezt a hitvallásom:
Egy nemzet léte és tudata attól függ hogy mennyire ismeri meg saját múltját. Ha nincsenek ilyen ismeretei, nem lehetnek ismertei a követendő, jövőbe mutató helyes politikai útról sem. Tehát összefoglalva, amelyik nemzetnek nincs múltja (vagy nem tudja) , nem lehet jövője sem.
Ezért viszont az ukránok múltja mutatja meg a várható jövőjüket is (hát nem rózsás).


Ismétlés a tudás anyja, és a jó pap is holtig tanul (de lehet h hülyén hal meg) - ez az én másik hitvallásom is.. Ha ennyi idő alatt sem esik le hogy valójában mire jogosultak és hol a helyük az ukránoknak, akkor sajnálom, ez valóban falra hányt borsó.. Ezért előre elnézést kértem a többi kedves Fórumtársaktól hogy olyat teszek fel amit láttak már - de sosem találkoztam olyan kommentelővel akik egyáltalán hajlandóak lettek volna érdemben megvitatni, vagy kifogásolni a térképek tartalmát.

Ukránok ügyében pedig határozott állítást helyesen csak az tehet aki ismeri őket. Ezt általánosságban mondom. Persze a harci cselekedeteket mindkét oldalról - katonai szemszögből nézve, az itt fórumozó khmm " katonaviselt" hozzáértő emberek tudják az ő szemszögükből kielemezni. Ezért mivel a katonaságot az átkosban viseltem el, a mostani közvetlen harci cselekményekhez ezért nem szólok hozzá - mert csak szakmai kontárkodás, beledumálás lenne..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Hoppácska!
Micronnak - úgy néz ki - szóltak, hogy már megint hülyét csinált magából.
Ezek szerint mégsem mennek hivatalos formában még kiképzők sem Ukrajnába.
Szirszkij meg már 2 napja nagy felindulásában már hivatalosan is bejelentette.
Micron rájött, hogy lehet, hogy egyeztetni kellene némileg a NATO szövetségesekkel, mielőtt a f@szságaival veszélyezteti az egész szövetséget.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 204
36 944
113

Török források szerint az orosz légierő hiperszonikus Kinzhal rakétával indított csapást a nyugat-ukrajnai Javorovszkij gyakorlótérre. Legalább 300 embert öltek meg, köztük NATO-országok személyzetét. Megjegyzendő, hogy Lengyelországban aktívan folyik a sebesültek evakuálása.

A háború kezdete óta ez a gyakorlótér többször is nagy csapatmozgások csomópontja volt kiterjedt bevetés és kiképzés céljából, mivel nagyon közel van a lengyel határhoz, és minden alkalommal, amikor az orosz hadsereg hirtelen megtámadta

❗️MÁS FORRÁSOK MOST MEGERŐSÍTIK EZT A HÍRT
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 849
56 494
113
Ez új számomra.. a térkép ismétlés tologatja a frontot.. Ezt az Akadémián tanították?

Én nem vagyok igazán érdekelt a front egyik irányba való tologatásában sem, mert magyarnak születtem. A mozgatást elvégzik azok akikre tartozik, régen voltam magyar katona - is. Majd 40 éve járom Ukrajnát is mint itt született magyar és az is megerősítette ezt a hitvallásom:
Egy nemzet léte és tudata attól függ hogy mennyire ismeri meg saját múltját. Ha nincsenek ilyen ismeretei, nem lehetnek ismertei a követendő, jövőbe mutató helyes politikai útról sem. Tehát összefoglalva, amelyik nemzetnek nincs múltja (vagy nem tudja) , nem lehet jövője sem.
Ezért viszont az ukránok múltja mutatja meg a várható jövőjüket is (hát nem rózsás).

Ismétlés a tudás anyja, és a jó pap is holtig tanul (de lehet h hülyén hal meg) - ez az én másik hitvallásom is.. Ha ennyi idő alatt sem esik le hogy valójában mire jogosultak és hol a helyük az ukránoknak, akkor sajnálom, ez valóban falra hányt borsó.. Ezért előre elnézést kértem a többi kedves Fórumtársaktól hogy olyat teszek fel amit láttak már - de sosem találkoztam olyan kommentelővel akik egyáltalán hajlandóak lettek volna érdemben megvitatni, vagy kifogásolni a térképek tartalmát.

Ukránok ügyében pedig határozott állítást helyesen csak az tehet aki ismeri őket. Ezt általánosságban mondom. Persze a harci cselekedeteket mindkét oldalról - katonai szemszögből nézve, az itt fórumozó khmm " katonaviselt" hozzáértő emberek tudják az ő szemszögükből kielemezni. Ezért mivel a katonaságot az átkosban viseltem el, a mostani közvetlen harci cselekményekhez ezért nem szólok hozzá - mert csak szakmai kontárkodás, beledumálás lenne..
Ne szerénykedj. Te legalább voltál katona, ezzel itt szakembernek számitasz! Mellékesen, ha mindenki csak ahhoz szólna hozzá amihez ért, akkor a fórum igen rövid lenne. :)