[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Ha nem tudják adminisztrative feloszlatni az ajdart, akkor szétlövik az ukrán hadsereg egységei:
http://lifenews.ru/mobile/news/149170
Amire kellettek az lejárt, konkrétan Janukovics elüldözése és a megdöntött kormány helyett az új felállítása. Most már nincs rájuk szükség, sőt akadályt jelentenek a jelenlegi hatalom számára.
Csak azt nem értem, hogy a jobb szektor ha jelenleg a sorozottakat-, bizonytalanokat és potenciális dezertőröket a fronton valamilyen szinten "motiválja", ha nem lesznek akkor ki és miért megy a szakik ellen harcolni, főleg ha a hadsereg a jobbszektor fegyveresiet is ki kell lőjje. A szakik akkor csak egy kólát kérnek és meg sem állnak Kijevig.
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
<blockquote rel="szuvorov">Ha nem tudják adminisztrative feloszlatni az ajdart, akkor szétlövik az ukrán hadsereg egységei:
http://lifenews.ru/mobile/news/149170
A szakik akkor csak egy kólát kérnek és meg sem állnak Kijevig.
</blockquote>

Ámen.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Egy amerikai szerkesztő az ukrán szélsőjobbról:
http://www.oroszvilag.hu/?t1=kultura_programok&hid=5679
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
index.hu
http://index.hu/index2/#bloghu/flashpoint/2015/01/31/kelet-ukrajna_januar
Egyes híresztelések szerint az ukrán hadsereg, belvédelmi erőkből záró alakulatokat hoztak létre. Az egységek feladat, hogy a frontvonal mögött elfogják a visszavonulókat és akár lőhetnek is rájuk. Ezt a hírt egyenlőre több forrásból nem sikerült megerősíteni.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
A KIBERBERKUT leblokkolta Jacenjuk oldalát
http://yatsenyuk.org.ua/

Ezenkívul feltorte a neonáci Jaros számítogépét, melybol kiderult, hogy egy bunozo aki zsarolással, fenyegetésekkel "elszedi" az ukrán vállalkozók cégeit és ingatlanjait és ezekbol a pénzt egy cipruson bejegyzett cégre írja.
http://cyber-berkut.net/

Boki, meg anyit elfelejtettel, hogy kint van a PrivatBank adatbazisa is a tranzakciokkal , ha netan valaki megkerdojelezni, hogy "jaros & co" menyire egy segelyen elo "munkanelkuli" :).

Eszrevettetek, hogy az utobbi par napban menyire valtozik a komunikacio?

A Cyber Berkut Januar 30-ig adott hataridot a kijevi rezsimnek, hogy fejezze be az oldoklest, mert minden piszkos sz...kat kikenik a netre.

Nos elkezdtek es en kivancsian varom a tobbit is :).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
72309_original.jpg

Erről írtam tegnap. Ez miért? Talán még maga Adolf Hitler is engedményt tett volna ebben az esetben és engedélyezte volna a kitörést, de miért csinálnak ilyet az ukránok? Mire jó ez nekik?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 599
113
Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de szerintem a jobb szektor bent van a rada-ban. A hadseregben is az Ő alakulataik kapják a legütőképesebb technikákat és elég sok alakulatuk van. Az ajdar a fő csapatuk, vagy mi?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
Russia military convoy heading to #Ukraine SP Guns,trucks

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&x-yt-cl=85114404&v=0S9j5y801HM&x-yt-ts=1422579428
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 599
113
Boki, a Turcsinov adatai szerintem is nagyon túlzóak, de akkor mekkora lehet a valós szaki haderő, van erről valami adat, ami nem titkos? Az 2S7 Pion-t bevetették már a szakik valahol?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
Az "aknász"-tankok máshonnan :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&x-yt-ts=1422579428&v=xsV16JkyRW4&x-yt-cl=85114404
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egy-két tucat tank, néhány tucat páncélozott jármű, talán egy osztálynyi, de rendkívül vegyes tüzérségi eszköz. Legalábbis ennyit láttam eddig videókon. A DNR java könnyűgyalogos a javából és csak jó esetben motorizált, a kevés technikát a kritikus pontokon vethetik be. Azt mondanám, hogy itt egy gépesített ezred küzd egy dandárnyi könnyűgyalogos támogatásával.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="Python">
72309_original.jpg

Erről írtam tegnap. Ez miért? Talán még maga Adolf Hitler is engedményt tett volna ebben az esetben és engedélyezte volna a kitörést, de miért csinálnak ilyet az ukránok? Mire jó ez nekik?</blockquote>

Kik vannak a katlanban? Mert ha a jobb szektor, akkor világos a helyzet, az ukrán kormány a szakikkal végeztetné el a piszkos munkát.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Boki, a Turcsinov adatai szerintem is nagyon túlzóak, de akkor mekkora lehet a valós szaki haderő, van erről valami adat, ami nem titkos? Az 2S7 Pion-t bevetették már a szakik valahol?

Mintha valahol a neten láttam volna, de sajnos nem találtam, hogy az uki haderő kb. 50-60000 összesen. Ebből kb. 15000 logisztika stb. tehàt nem aktiv harcos. Marad max. 45000 fegyveres. Ha megnézzük, milyen hosszú a front Mariupoltol Liganszig, akkor látjuk, mekkora haderő jut egy km-re. Pl. motorola ès givi ereje a reptéren kb. 100fő volt 24h/nap összesen. Ez kb.50 főt jelent egyszerre. Ez ès a légi haderő teljes hiánya teszi ezt a konfliktust különössé.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az Azov (vagy az Aidar?) Mariupolban van, a Donbass-1 pedig a napokban érkezett Debalcevo térségébe. -Ha jól emlékszem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Már-már kezdem sajnálni az ukránokat, most leshetik, hogy a szakik mit is akarnak. Felszámolni a debalcevoi beszögellést? Vagy az csak figyelem elterelés? Mi a cél? Mariupol? De Donyeckbe, a reptér irányába is átcsoportosítani az fél nap, vagy még annyi se, hisz mindössze 30 km-es a táv.
Nekem kicsit gyanúsan kevés haditechnika szerepel a felvételeken.
És még sem Givit, sem Moto'-t nem mutogatták. :)