[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
boki 15:16

Az nem fér a fejembe, hogy most Kerry szerint a reformok a legfontosabbak? Akkor, mikor Ukrajna lélegeztető gépen van? Akkor, mikor a lakosság embertelen körülmények között létezik? Akkor, mikor egyre elégedetlenebbek az ukrán emberek? Akkor, mikor katonailag sorban kapják a pofonokat? Akkor, mikor tele van az ukrán kormány idegen miniszterekkel, államtitkárokkal?
Először meg kellene nyerni a háborút, aztán rendet vágni Ukrajnában. Szerintem ez lenne a racionális sorrend. Nem?

Áááá hát abból nincs gazdasági haszon. Most kell amíg nem feltűnő mindent kiárusítani a 'szövetségeseknek' baráti alapon. Az a harc befektetőket nem érdekli.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
De itt senkit nem érdekel az ukrán emberek sorsa. Ők "csak" bábuk a sakkjátékban. Nem saját kezükben van a sorsuk...kihasználják őket az oroszok ellen Közvetve az EUt is gyengítik... USA játszik már lassan egy évszázada. Lassan megszokhatjuk, de egyszer mindenek vége.
Az ilyenek, mint Kerry pont lesz.rják mi van a kisemberrel.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Tökös gyerek ez a Zaharcsenko. Az egyik videón, ahol a riporterrel beszél Uglegorszkban, a háttérben hirtelen lövöldözés hallható. A testörök mögötte szorosabbra zárják sorukat, de főnök össze sem rezzen.

Ez hatalmas :D És én elsiklottam felette (2:49-től):
https://www.youtube.com/watch?v=ubP5552M_lk

Nem semmi figura, nagyon badassbe küldi. A többiek "összerezzenek" mint a nyárfalevél, sőt még az egyikőjük mondja is, hogy sznájper, ő meg rezzenéstelen arccal kicsit megakadva folytatja tovább a mondandóját :). Zaharcsenko for president!
Elképzelem, hogy mit gondolhatott, pl:
- Gyerekek de beszariak vagytok, hisz a tag még lőni se tud.
Vagy:
- Mit paráztok?! Hátul is van szemem :).

Már csak a: gyertek a tűzhöz jelenet hiányzik és tökéletesen végződik a fagyos napom :).

Egy kérdés: Az univerzum másik szuperhősével, Babajjal mi van? Szabadságra ment, letette a lantját vagy talán meghalt?
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
<blockquote rel="aquarell">Tökös gyerek ez a Zaharcsenko. Az egyik videón, ahol a riporterrel beszél Uglegorszkban, a háttérben hirtelen lövöldözés hallható. A testörök mögötte szorosabbra zárják sorukat, de főnök össze sem rezzen.

Ez hatalmas :D És én elsiklottam felette (2:49-től):
https://www.youtube.com/watch?v=ubP5552M_lk

Nem semmi figura, nagyon badassbe küldi. A többiek "összerezzenek" mint a nyárfalevél, sőt még az egyikőjük mondja is, hogy sznájper, ő meg rezzenéstelen arccal kicsit megakadva folytatja tovább a mondandóját :). Zaharcsenko for president!
Elképzelem, hogy mit gondolhatott, pl:
- Gyerekek de beszariak vagytok, hisz a tag még lőni se tud.
Vagy:
- Mit paráztok?! Hátul is van szemem :).

Már csak a: gyertek a tűzhöz jelenet hiányzik és tökéletesen végződik a fagyos napom :).

Egy kérdés: Az univerzum másik szuperhősével, Babajjal mi van? Szabadságra ment, letette a lantját vagy talán meghalt?



</blockquote>

Meg is lötték az egyik testőrét. Kiviszik mögötte. Szerencséje volt. Lehet nem fogta mi történt észre, ahogy beszélt. Megszokta a lövések hangját.
Jobban is vigyázhatna, mint vezető felelötlenség...
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Babajról azt olvastam, hogy hazament.

Szóval akkor: Letészem a lantomat lett a vége. Nagy karakter ő is, az orosz média szuper fegyvere :)


<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="aquarell">Tökös gyerek ez a Zaharcsenko. Az egyik videón, ahol a riporterrel beszél Uglegorszkban, a háttérben hirtelen lövöldözés hallható. A testörök mögötte szorosabbra zárják sorukat, de főnök össze sem rezzen.

Ez hatalmas :D És én elsiklottam felette (2:49-től):
https://www.youtube.com/watch?v=ubP5552M_lk

Nem semmi figura, nagyon badassbe küldi. A többiek "összerezzenek" mint a nyárfalevél, sőt még az egyikőjük mondja is, hogy sznájper, ő meg rezzenéstelen arccal kicsit megakadva folytatja tovább a mondandóját :). Zaharcsenko for president!
Elképzelem, hogy mit gondolhatott, pl:
- Gyerekek de beszariak vagytok, hisz a tag még lőni se tud.
Vagy:
- Mit paráztok?! Hátul is van szemem :).

Már csak a: gyertek a tűzhöz jelenet hiányzik és tökéletesen végződik a fagyos napom :).

Egy kérdés: Az univerzum másik szuperhősével, Babajjal mi van? Szabadságra ment, letette a lantját vagy talán meghalt?



</blockquote>

Meg is lötték az egyik testőrét. Kiviszik mögötte. Szerencséje volt. Lehet nem fogta mi történt észre, ahogy beszélt. Megszokta a lövések hangját.
Jobban is vigyázhatna, mint vezető felelötlenség...</blockquote>

Elsőnek azt hittem, hogy csak leguggolt mögötte a srác, most már jobban megnézve, igen eltalálták. Persze csak poénkodtam ezzel, lehet látni, hogy nagyon rossz helyen forgatnak, ezt hívják tökéletes célpontnak. Igen, az se jó ha valaki már annyira megszokta a háborút és az azzal járó környezeti zajokat, hogy érdemben nem is reagál rájuk. Szóval egyetértek, de nem mindennap látunk ilyet és bizonyos szemszögből nézve vicces is lehet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 121
82 876
113
Ma ismét Tocskával lotték a civil lakosokat az ukránok .
Gorlovka felett.
oYBHScPKdSI.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 121
82 876
113
Nato loszerrel lotték Gorlovkát , ami azt jelenti, hogy Nato fegyverekbol.
https://www.youtube.com/watch?v=hIEfUVLe0Ws&x-yt-cl=85114404&feature=player_embedded&x-yt-ts=1422579428
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 121
82 876
113
Nyikisino
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=HumXJ9KFPlE&x-yt-cl=85114404&feature=player_embedded
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
</blockquote>

Meg is lötték az egyik testőrét. Kiviszik mögötte. Szerencséje volt. Lehet nem fogta mi történt észre, ahogy beszélt. Megszokta a lövések hangját.
Jobban is vigyázhatna, mint vezető felelötlenség...</blockquote>

Elsőnek azt hittem, hogy csak leguggolt mögötte a srác, most már jobban megnézve, igen eltalálták. Persze csak poénkodtam ezzel, lehet látni, hogy nagyon rossz helyen forgatnak, ezt hívják tökéletes célpontnak. Igen, az se jó ha valaki már annyira megszokta a háborút és az azzal járó környezeti zajokat, hogy érdemben nem is reagál rájuk. Szóval egyetértek, de nem mindennap látunk ilyet és bizonyos szemszögből nézve vicces is lehet. </blockquote>

Rémálom amikor a védett személy beleavatkozik a testőrök munkájába, és nem hajlandó végrehajtani azok utasításait, illetve olyan pozícióban van hogy utasítást adhat a személyvédelemnek.
A politikusok általában nem veszik őket komolyan (szükséges rossznak tartják a személyvédőket).
Szadat elleni merénylet tipikus példa erre.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18

Meg is lötték az egyik testőrét. Kiviszik mögötte. Szerencséje volt. Lehet nem fogta mi történt észre, ahogy beszélt. Megszokta a lövések hangját.
Jobban is vigyázhatna, mint vezető felelötlenség...</blockquote>

Elsőnek azt hittem, hogy csak leguggolt mögötte a srác, most már jobban megnézve, igen eltalálták. Persze csak poénkodtam ezzel, lehet látni, hogy nagyon rossz helyen forgatnak, ezt hívják tökéletes célpontnak. Igen, az se jó ha valaki már annyira megszokta a háborút és az azzal járó környezeti zajokat, hogy érdemben nem is reagál rájuk. Szóval egyetértek, de nem mindennap látunk ilyet és bizonyos szemszögből nézve vicces is lehet. </blockquote>

Rémálom amikor a védett személy beleavatkozik a testőrök munkájába, és nem hajlandó végrehajtani azok utasításait, illetve olyan pozícióban van hogy utasítást adhat a személyvédelemnek.
A politikusok általában nem veszik őket komolyan (szükséges rossznak tartják a személyvédőket).
Szadat elleni merénylet tipikus példa erre.</blockquote>

Egyetértek. Mindenesetre reméljük, hogy most már Zaharcsenko tanult a hibából és még egyszer nem csinál ilyen hülyeséget.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
<blockquote rel="Mackensen">Indexes cikk Mariupolból, kimondottan tetszik
http://index.hu/kulfold/2015/02/01/igy_nyerik_meg_az_oroszok_kelet-ukrajnat/

Gyenge ez a Foldes András írás , rá akarja "eroszakolni" az olvasora, hogy mindenért az oroszok a felelosek....., egyoldalú félrevezeto írás a tények ismerete nélkul .
Mariopol lakosai még mikor a szakik elfoglalták 90%-ban támogatták Oo-hoz való csatlakozást. Vannak ott is betelepult ukránok akik Kijev pártiak.</blockquote>

Tele hulyeseggel.

Egesz ido alatt arrol ir, megha manipulativan is , hogy a lakossag menyire utalja az ukran allamot az oda vezenyelt katonaival meg a naci szektasokkal, es azon elvezkedik, hogy betevedt egy szektas oligarcha barba , ahol azzal hulyitettek, ami neki tetszett. .... te jo eeeeg !!!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 772
113
a ket " izompacsirta "

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404&v=78tC23RFLtQ
Ezek ukránok,akik Uglegorszkban estek fogságba. A középső harckocsizó, akine kilőtték a harckocsiját, innen az égési sebei. Azt mondják, hogy a parancsnokuk elmenekült és otthagyta őket.

Eddig is tisztelték a szakik Zaharchenkót, de ezek után tűzbe mennek érte. Kevés dolog motiválja jobban a katonát, mint az, amikor látja, hogy a vezető is kivesz részét a kockázatokból (pl. Cézár, Rommel...) Zakarchenko elsősorban katona, csak másodállásban államfő.

Az ukik állitólag elektronikát kérnek hivatalosan az EU-tól, mert a szakiknak drónjaik vannak, amivel felderítik az ukránok pozicióit, különösen a tüzérségüket. Ezenkivűl a szakik zavarják az uki kommunikációt.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Na pont ezen filóztam most, hogy Zaharchenkó inkább a kamerák előtt pózol, vagy harcol is? Az utóbbira gondoltam én is, mert láttam, hogy régóta nyomja az ipart, de amúgy vannak tűzharcos videói?
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
<blockquote rel="bartinieffektus">a ket " izompacsirta "

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404&v=78tC23RFLtQ
Ezek ukránok,akik Uglegorszkban estek fogságba. A középső harckocsizó, akine kilőtték a harckocsiját, innen az égési sebei. Azt mondják, hogy a parancsnokuk elmenekült és otthagyta őket.

Eddig is tisztelték a szakik Zaharchenkót, de ezek után tűzbe mennek érte. Kevés dolog motiválja jobban a katonát, mint az, amikor látja, hogy a vezető is kivesz részét a kockázatokból (pl. Cézár, Rommel...) Zakarchenko elsősorban katona, csak másodállásban államfő.

Az ukik állitólag elektronikát kérnek hivatalosan az EU-tól, mert a szakiknak drónjaik vannak, amivel felderítik az ukránok pozicióit, különösen a tüzérségüket. Ezenkivűl a szakik zavarják az uki kommunikációt.
</blockquote>

Megkockáztatom, hogy nálunk se sokkal jobbjobb lenne a helyzet vezetők tekintetében. A hétköznapokat ismerve. Rendőrség, honvédség egyéb fegyveres szervek... A 2. Vhban is volt rá példa bőven. Ezért nem jó a háború, mert a sunyi, gyáva jobban túl éli.
Tisztelet a kivételnek!