[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 610
113
Ecso
A legnagyobb kérdés, hogy vajon mit akar adni az USA. De azt nem értem, hogy minek keveri bele a NATO-t Obama, ha úgyis csak ők döntenek, hogy adnak-e vagy sem. Innentől kezdve egy eszkaláció indul be, amelyben özönleni fog a fegyver mindkét részről.
Figyelembe kell venni, hogy amíg az USA az adminisztráción átnyomja: (politikai jóváhagyás, fegyverzet kiválasztása, szállítás előkészítése) minimum 1 hónap, de lehet több is. A fegyverek átvétele, kiképzendő állomány kiválasztása 2-3 hét. Kiképzés: 2-3 hónap legkevesebb de így is minimum május vége leghamarabb, mire komolyan bevethetőek lesznek, ahogyan aquarell is írta. De viszont nincs rá garancia, hogy akkor már érdemben bevethetőek legyenek, ha így folytatódnak a harcok.
Szerintem ezzel szemben az oroszok szinte azonnal, max. 1 hónapon belül már akár kiképzett állományt is küldhetnek a frontra.
A legnagyobb kérdés, hogy a légierőt hatékonyan ki lesz képes hamarabb bevetni, mert ez mindent eldönthet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nikishino
https://www.youtube.com/watch?v=_4wHBqKOWHk

Gorlovka
https://www.youtube.com/watch?v=u_5WVyu-riM

Uglegorszk (18)
https://www.youtube.com/watch?v=_1hC2K6FUTU
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
72898_original.jpg

38362_original.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sorkatonákat kényszerítettek arra Oroszországban, hogy hivatásos szolgálatról szóló szerződést írjanak alá. Ez megkönnyítheti Ukrajnába küldésüket.
http://www.hir24.hu/kulfold/2015/02/02/ukrajnaba-kenyszerithetik-az-orosz-sorkatonakat/
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Ecso
A legnagyobb kérdés, hogy vajon mit akar adni az USA. De azt nem értem, hogy minek keveri bele a NATO-t Obama, ha úgyis csak ők döntenek, hogy adnak-e vagy sem. Innentől kezdve egy eszkaláció indul be, amelyben özönleni fog a fegyver mindkét részről.
Figyelembe kell venni, hogy amíg az USA az adminisztráción átnyomja: (politikai jóváhagyás, fegyverzet kiválasztása, szállítás előkészítése) minimum 1 hónap, de lehet több is. A fegyverek átvétele, kiképzendő állomány kiválasztása 2-3 hét. Kiképzés: 2-3 hónap legkevesebb de így is minimum május vége leghamarabb, mire komolyan bevethetőek lesznek, ahogyan aquarell is írta. De viszont nincs rá garancia, hogy akkor már érdemben bevethetőek legyenek, ha így folytatódnak a harcok.
Szerintem ezzel szemben az oroszok szinte azonnal, max. 1 hónapon belül már akár kiképzett állományt is küldhetnek a frontra.
A legnagyobb kérdés, hogy a légierőt hatékonyan ki lesz képes hamarabb bevetni, mert ez mindent eldönthet.

Ott a különbség, hogy szerintem az USA nem Abrams tankot, F-16 gépeket és hosszas átképzést igénylő drága cuccokat adna, hanem nagy tételben Javelin tankelhárító rakétákat, géppuskákat, éjjellátó cuccokat, lehallgatásbiztos rádiókat, GPS cuccokat, stb. A Javelin pl optimális ajándék, infravörös önirányítás, csak indítani kell és kész, a hasonló elvű Stingereket az olvasni se tudó afgánok is gyorsan megtanulták. Ennek a megtanulása biztos nem 2-3 hónap kiképzés, egy hétvége, és szerintem a többi eszköz is megvan napok alatt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 610
113
A kiképzés most is probléma az ukránoknál, néhány Javelin, és rádió nem fogja megváltani a világot, géppuska, éjjellátó meg szerintem most is van nekik. Amiket írtál azok csak apróságok, a harcokra nem hinném, hogy komoly hatásuk lenne. A páncélos technikát eddig is tudták semlegesíteni mindkét oldalon, nem ezzel van a baj. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy csak a nyugati technikának a bevetésével az ukránok katonailag megtudnák oldani a helyzetet a javukra ez csak álom.
Az ukrán haderő a jobb szektorosokat kivéve mentálisan nincs a "helyén", ezen meg nem fog változtatni pár nyugati haditechnika sem. Szerintem nagyon sokszor nem a harci technikával van a baj!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 771
113
Capslock:
Természetesen senki nem gondol Abramsra, se F-16-ra, hanem az általad is említett eszközökre. De még ezek esetében is legalább 1-2 hónappal kell számolni, amig ezek a fronton megjelennek. És akkor a használat hatékonyságáról ne is beszéljünk, mert abban komoly gondok vannak az ukiknál. Nagy szervezeteknél semmi nem megy pár nap alatt.
Az biztos, hogy az ilyen us-lépés egy eszkalációs spirált inditana be, akinek nem tudni, ki lenne a győztese. Az us track rekordja az ilyen ügyekben túlnyomorészt nem túl sikeres (Vietnam, Afghanisztán, Lybia, Sziria...), itt meg az oroszok küszöbéről beszélünk.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
A kiképzés most is probléma az ukránoknál, néhány Javelin, és rádió nem fogja megváltani a
világot, géppuska, éjjellátó meg szerintem most is van nekik. Amiket írtál azok csak apróságok, a harcokra nem hinném, hogy komoly hatásuk lenne. A páncélos technikát eddig is tudták semlegesíteni mindkét oldalon, nem ezzel van a baj. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy csak a nyugati technikának a bevetésével az ukránok katonailag megtudnák oldani a helyzetet a javukra ez csak álom.
Az ukrán haderő a jobb szektorosokat kivéve mentálisan nincs a "helyén", ezen meg nem fog változtatni pár nyugati haditechnika sem. Szerintem nagyon sokszor nem a harci technikával van a baj!

Korszerű (nagyon korszerű!!!!) technikát nem fognak átadni mert néhány nap múlva már a szakiknál lesz.
Már most is előfordul hogy a technikát az ukránok eladjak.
Ennél könnyebben Moszkva nem jutna csúcstechnológiához.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az első szállítmány Javelin már az oroszoknál is lenne ahogy megkapják az ukránok, bármit leszállítanak, abból jut Moszkvába annyi, hogy szét tudják szedni és inspirálódhassanak belőle.
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
A BBC szerint a 3 milliárdot 3 év alatt akarják majd elkölteni Ukrajnára az amcsik. Szerintem ebben benne lesz majd az Afganisztánból kivont MRAP-k és Hummerek is. Illetve gondolom Lengyelországból, Romániából illetve Bulgáriából származó használt fegyverek is kerülnek majd Ukrajnába pl. t-72, mig-29, Gradok.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
A BBC szerint a 3 milliárdot 3 év alatt akarják majd elkölteni Ukrajnára az amcsik. Szerintem ebben benne lesz majd az Afganisztánból kivont MRAP-k és Hummerek is. Illetve gondolom Lengyelországból, Romániából illetve Bulgáriából származó használt fegyverek is kerülnek majd Ukrajnába pl. t-72, mig-29, Gradok.

Ez így szépen hangzik az ukránoknak, de motivált katonák kellenek, és ahogy romlik a gazdaság a katonák egyre kevésbé lesznek azok.
A sokat emlegetett propaganda, hogy nyerd meg a lakosság szívét most valahogy nem fontos az USA-nak. Ha a lakosság ellátására költenék a pénz több sikert érhetének el vele, de ez üzlet, és a pórnép mehet a süllyesztőbe.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
A tálibok Afganisztánban nagyrészt annak köszönhetően jutottak hatalomra mert ahogy a Szovjetunió kivonult, az USA-nak már nem volt érdeke támogatni és sorsára hagyta, Ukrajnában is ez lesz.
Marad egy polgárháború által rombolt, gazdaság tönkrement hatalmas ország. Megszámlálhatatlan kint lévő fegyverek, robbanóanyagok és a fasizmus kieresztett szellem, valamint az orosz bizalmatlanság a nyugattal szemben.
Szép új világ!