[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Nmmpt1eR_ds.jpg


_NTYWdtDcIM.jpg
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
Harci pitty-putty 3.változat :
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KtpJKiD_9WM
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Rzeczpospolita: Putyin most győzelemre áll


Jedrzej Bielecki a lengyel Rzeczpospolitában megjelent cikke szerint Francois Hollande francia elnök és Angela Merkel német kancellár múlt heti moszkvai útja Vlagyimir Putyin orosz elnök győzelmét jelenti.

Putyin öt ok miatt is győztesnek mondhatja magát múlt péntek óta.

Először is, szimbolikus értelemben. Putyinnak sikerült elérnie, hogy a német kancellár először Moszkvába, majd Minszkbe látogasson, s ezzel legitimizálja Lukasenkót is.

Másodszor, stratégiai értelemben. A Kremlnek sikerült megosztania a Nyugatot. Az ukrajnai rendezésből kimarad Lengyelország, Nagy-Britannia, az USA.

Harmadszor, gazdaságilag, mert a szankciók fenntartása is kérdéses.

Negyedszer, taktikai értelemben is nyert Putyin, mert időt szerzett. Az ukrajnai belső helyzet egyre drámaibbá válik, érik egy felkelés a jelenlegi kijevi vezetés ellen, és a Kreml csak erre vár.

És morálisan is győzött. Egy évvel a Majdan után Hollande nyíltan kijelenti, hogy Ukrajnának nincs helye a NATO-ban; Nicolas Sarkozy szerint az EU-ban sincs helye Kijevnek. A francia béketerv szerint 50-70 kilométeres demilitarizált zónát hoznak létre Kelet-Ukrajnában, azaz Kijev újabb területek felett vesztené el a kontrollt.

http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=5711
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
<blockquote rel="szegcsab">Egy kis harci pitty-putty :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jVYmMFTMHlI
Régóta olvasgatom a fórumot és csak gratulálni tudok minden résztvevőnek, színvonalas hozzászólások és a sok munkához.
Gondolkodtam a hajókon de az szerintem egy másik csőrte lesz Putin szerintem már tudja ,hogy ébred az Unio már nem csak Brüsszelbe futkoznak hanem Moszkvába is. A buborékba nem is a hajóit kérdezte. "Gondoljátok én fogom felépíteni amit miattatok leromboltak?" Szóval ha tűzszünet és béke lesz az Uniónak nem két hajót kell belapátolni a keleti oldalba.
</blockquote>

Hát azért arra én is kíváncsi vagyok, lesz -e a nyugatnak annyi lelkiismeret-furdalása, hogy az újjáépítést magára vállalja.
Ez lenne a minimum.
Obama meg az elesettek hozzátartozóit kártalaníthatná.
Nem kicsit, nagyon.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
<blockquote rel="matyiii"><blockquote rel="szegcsab">Egy kis harci pitty-putty :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jVYmMFTMHlI
Régóta olvasgatom a fórumot és csak gratulálni tudok minden résztvevőnek, színvonalas hozzászólások és a sok munkához.
Gondolkodtam a hajókon de az szerintem egy másik csőrte lesz Putin szerintem már tudja ,hogy ébred az Unio már nem csak Brüsszelbe futkoznak hanem Moszkvába is. A buborékba nem is a hajóit kérdezte. "Gondoljátok én fogom felépíteni amit miattatok leromboltak?" Szóval ha tűzszünet és béke lesz az Uniónak nem két hajót kell belapátolni a keleti oldalba.
</blockquote>

Hát azért arra én is kíváncsi vagyok, lesz -e a nyugatnak annyi lelkiismeret-furdalása, hogy az újjáépítést magára vállalja.
Ez lenne a minimum.
Obama meg az elesettek hozzátartozóit kártalaníthatná.
Nem kicsit, nagyon.
</blockquote>

Ki kell ábrándítsalak, de a lelkiismeretfurdalás nem a politikusok jellemzője. Azért meg senki nem fog tűntetni se keleten se nyugaton, hogy az ő adójából a világ egyik legkorruptabb országába utaljanak segélyként.
Kártérítés meg amúgyis csak egyes országoknak / csoportoknak jár. Az USA meg meg Japánnak sem fizet kártérítést a két atomért, pont leszarják az ukránok szenvedéseit.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Már a CNN-ben is az ukránokat mint "pro-U.S." csapatokat emlegetik: http://rt.com/usa/230759-cnn-us-troops-ukraine/
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 275
113
Azért futkosnak mert ők tudják hogy nagy a baj. Ha az ukránok győzelemre állnának nem futkosnának. Az ukrán hadsereg a végét járhatja. Nem is értem hogy más fronton miért nem indítanak tehermentesítő támadást. A két "víztócsa" között beküldött felmentő csapatokat és az erősítésnek ellátmánnyal beküldött csapatokat a milícia szépen felőrli mint az a videókon látszik . A másik hogy attól tartanak mindez csak elterelés mert ha a szakik gyorsan váltanak akkor Maripol felé megint meglepetést okozhatnak. A békéről meg annyit a szakadároknak csak az elfogadható ha az egész régió önálló lesz. Ezért a béke nem elfogadható. Ha Putyin nem ostoba tudja ezt. A szankciók feloldása nem opció. Mert ma feloldják holnap újra bevezetik.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
<blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="matyiii"><blockquote rel="szegcsab">Egy kis harci pitty-putty :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jVYmMFTMHlI
Régóta olvasgatom a fórumot és csak gratulálni tudok minden résztvevőnek, színvonalas hozzászólások és a sok munkához.
Gondolkodtam a hajókon de az szerintem egy másik csőrte lesz Putin szerintem már tudja ,hogy ébred az Unio már nem csak Brüsszelbe futkoznak hanem Moszkvába is. A buborékba nem is a hajóit kérdezte. "Gondoljátok én fogom felépíteni amit miattatok leromboltak?" Szóval ha tűzszünet és béke lesz az Uniónak nem két hajót kell belapátolni a keleti oldalba.
</blockquote>

Hát azért arra én is kíváncsi vagyok, lesz -e a nyugatnak annyi lelkiismeret-furdalása, hogy az újjáépítést magára vállalja.
Ez lenne a minimum.
Obama meg az elesettek hozzátartozóit kártalaníthatná.
Nem kicsit, nagyon.
</blockquote>

Ki kell ábrándítsalak, de a lelkiismeretfurdalás nem a politikusok jellemzője. Azért meg senki nem fog tűntetni se keleten se nyugaton, hogy az ő adójából a világ egyik legkorruptabb országába utaljanak segélyként.
Kártérítés meg amúgyis csak egyes országoknak / csoportoknak jár. Az USA meg meg Japánnak sem fizet kártérítést a két atomért, pont leszarják az ukránok szenvedéseit.</blockquote>

Igazából nem ábrándultam ki, pontosan tudom milyen lelkiismerettel rendelkeznek. Egy percig sem gondoltam, hogy ezeket megteszik. Csak a saját nézőpontomat írtam le, ha ezeket megtennék, talán akkor törlesztenének valamit az általuk okozott sz-kavarásból eredő károkért.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Donyecki Népi Köztársaság fegyveres erői ellenőrzés alá vonták annak az útvonalnak egy részét, ahonnan a Debalcevoban állomásozó ukrán csapatok ellátmányt kaptak. A milícia mostanra átvette az ellenőrzést Logvinovje település fölött, közvetlen a Debalcevohoz vezető főútvonal mentén. Ez egy stratégiailag fontos település, az ukrán csapatok mindeddig ezen az útvonalon szállítottak lőszert és más felszereléseket az ostrom alatt lévő Debalcevoba.
Debalcevo szintén kulcsfontosságú település, itt található a Donyeck régió legnagyobb vasúti csomópontja, ahol a Harkovból, Mariupolból érkező vasútvonalak összefutnak, emellett közvetlen vasúti összeköttetése van Oroszországgal is, a szerelvények innen haladnak tovább Rosztov-na-Donuba (vagy onnan Debalcevoba, aminek később lehet jelentősége).
http://www.hidfo.net.ru/2015/02/09/elvagtak-az-ukran-csapatok-ellatoutvonalat-debalcevo-mellett
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrán Szu-25, termobárikus ODAB-500 bombával, Dnyepropetrovszk légibázison. - Ha minden igaz:
attachment.php
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="szegcsab">A harci pitty-puttyról másikvideo :
https://www.youtube.com/watch?v=_d-WNI5sG_0&feature=player_detailpage

7:12-nél mi lett? Menekülni próbált valaki az ukránok közül vagy mi?</blockquote>

Nem, csak még egy autót észlelték az úton....gondolom szitává lőttek....